Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.312
Cevap
189
Favori
1.750.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pessak198823

quote:

Orijinalden alıntı: xtarix

quote:

Orijinalden alıntı: volverin33

quote:

çok gecmiş olsun size benimde durumum sizden farklı degil tam 13 aydır ugraşıyorum çekimler yapıldı iyileşmesini bekledim 9 adet implant takıldı ikisi düştü tekrar takıldı derken nihayet 13 ay sonunda bugün dişlerim takıldı henüz cigneme yapmadım 24 saat cigneme yapma dedi doktorum bu arada 13 aydır cigneme yapmadıgım için cignemeyide unuttum bu arada yanlar tamamen boştu ama bugün dişler takıldıktan sonra eve gelirken tanıdıgım tanımadıgım herkese gülümsedim inşallah yemek yememdede sorun olmaz...

İmplant yaptırayım dedim şu yazıları okuyunca en iyisi sanayide tornacıya demir çene ve diş yaptırmak galiba. 13 ay nedir böyle ya. Onca giden paraya mı yansın insan; karşılığını alamadığına mı? İnsan evlenir 4 aylık çocuğu olur onun dişleri çıkar neredeyse. Tüm arkadaşlara geçmiş olsun. Acaba bu implant en son dişe köprü amaçlı yapılabilir mi? Mutlaka her diş için tek tek mi yapılmalı?

ne yapalım bekledik mecburen daha yaşım genc damak kullanamam diye düşündüm zaten köprü yapıldı 9 implant üzerine 16 diş yapıldı eger sonuc güzel olacaksa inanın 13 ayı insanın gözü görmüyor bakalım daha yemek yemedim akşamı bekliyorum belki birazda cesaret edemiyorum...

Geçmiş olsun çok üzücü gerçekten yemek yiyemeyi ya da korka korka yemenin ne kadar zor olduğunu bildiğim için sizi çok iyi anlıyorum üstelik sadece bir dişimi kaybetmişken siz sanırım çoğunu kaybetmişsiniz.Keşke zamanında baksaydınız dişlerinize.Hadi benim doktor hatası tamamen kasıtlı birşey.
    Yaşınız kaç bu arada? İmplant için ömür olarak doktorunuz birşey söyledimi?

ah ah bakmazmıyım ilk ön dişimi kaybettim bende sizin gibi kırıldı daha 11 yaşındaydım dolgularla idare ettim dişlerime bakıyordum fakat birazda ırsi sanırım 22 yaşındaydayken düştüm dişler iyice öne gelmişti sinirleri ölmüş kararıp düşecek dedi ozaman doktorlar ama kararmadı ve düşmedi ben dişimin yumurta yerken kırıldıgını bilirim ön üst cenem biraz da önde bayagı ugraştı doktorlar sonuc güzel şimdilik bu arada yemek yedim az önce cignemek gercekten güzelmiş yaşım 39 ewt implant için ömür boyu garanti belgesi verdi doktorum birde agız duşu kullanmam gerektigini söyledi telefonla sipariş verdik bakalım gelince kullanacagım bu arada agız duşu kullanan varmı memnunmusunuz?

• Büyük geçmiş olsun,umarım bundan sonra diş sorunu sizin için tarih olur.
    Darısı başıma...
  • Selamin aleykum arkadaslar,
    Benim bir sorum olacakti. Yurtdisinda yasiyorum. Buranin sigortasi 6 implanti karsiliyor. Bende 6 implant tamamen dissiz ust cene kemigine yaptirdim.
    protez ise 4 ay sonra cikartmali olarak yapilacak. Fakat ben sabit protez istiyorum.
    Sorum su 6 implant sabit protez icin yeterlimi eger yeterli degil ise Turkiyede daha sonra yeterli implant yaptirsam buradaki yaptirdigim implantlar bir sorun cikarirmi
    tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cankan3779 -- 6 Mayıs 2013; 13:23:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEMOLİKAŞ

Büyük geçmiş olsun,umarım bundan sonra diş sorunu sizin için tarih olur.
    Darısı başıma...

çok teşekkür ederim . sizede çok gecmiş olsun Allah herkesin yardımcısı olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cankan3779

Selamin aleykum arkadaslar,
    Benim bir sorum olacakti. Yurtdisinda yasiyorum. Buranin sigortasi 6 implanti karsiliyor. Bende 6 implant tamamen dissiz ust cene kemigine yaptirdim.
    protez ise 4 ay sonra cikartmali olarak yapilacak. Fakat ben sabit protez istiyorum.
    Sorum su 6 implant sabit protez icin yeterlimi eger yeterli degil ise Turkiyede daha sonra yeterli implant yaptirsam buradaki yaptirdigim implantlar bir sorun cikarirmi
    tesekkurler.

geçmiş olsun 6 implantın yeterli olup olmadıgını bilemem ona doktorlar karar vercek fakat oradaki implantların sorun cıkaracagını sanmıyorum gittigim klinikte daha önce almanyada implant yaptırmış burada da devamını yaptıran bi hastayla tanışmıştım 6 implantın yeterli olup olmadıgına gelirsek doktor sitesinden diş doktorlarına ulaşıp sorabilirsiniz hatta varsa filminizi email atarsanız daha net cevaplar veriyorlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: cankan3779

Selamin aleykum arkadaslar,
    tesekkurler.

6 İmplant üst çenede sabit protez için yeterli olabilir.. Fakat burada implantın konumu önemli.. üst çene arka bölgede Sinüs boşluğundaki genişlemeden dolayı yetersiz kemik mesafesi olması durumunda, İmplantlar mecburen ön bölgelere doğru konumlandırılabiliyor.. Bu durumda Hem mukoza hemde implant destekli olan takıp çıkarılabilen protez kullanılabiliyor.. Siz tamamen sabit bir alternatif istiyorsanız 1. ve 2. büyük azı dişleri proteze eklenmeyerek sabit bir protez yapılabilir.. Çiğneme fonksiyonu olarakta çok büyük bir kayıp yaşamazsınız.. Kısa ark adı verilen bu protezler çok sık yapılmaktadır.. Geçmiş olsun

• 2 tane implant yaptirdim ucret olarak biraz pahali odedim ama doktorun ilgisi ve beyefendiligi bunlarin hepsine degerdi sonra annemi goturmustum. doktorumun adi guclu armutcu implant ve disetlerinde uzmanmis
  • quote:

Orijinalden alıntı: pessak198823

Japon ve İngiliz bilim insanları kök hücre ve diş eti hücrelerinden laboratuar ortamında fareler üzerinde diş tohumu ve mine üretmeyi başarmışlar.Yeni deneyler sonucunda ileride insanlarda protez ve implant denilen yapma şeyler tamamen kalkabileceği insanların yetişkinde olsalar kaybettikleri dişleri geri kazanabileceklerini söylüyorlar.
    İnşallah çok uzun sürmezde bizlerde sağlığımıza kavuşma fırsatı buluruz.Diş hekimleride artık çarşıda pazarcılık yaparlar malum pazarlamacılıkta üstlerine yoktur.

Biraz ağır olmuş gibi ama yinede

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, bu siteyi ve yorumlarınızı yaklaşık üç aydır izliyorum. Gerek aktardığınız tecrübelerinizden, gerekse eleştirilerinizden çok fayda sağladığımı ve beni yönlendirme adına doğru seçim yapmama olan katkınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.Ben yurt dışında yaşıyorum. Her diş sorunu olan vatandaş gibi, doğal olarak en yakınımdaki diş doktoruna giderek uzun soluklu diş tedavisi gördüğümü belirteyim.

Yaklaşık dört sene gibi uzun, gerçekten zahmetli ve bir o kadar da maddi anlamda şartlarımı zorlayan tedavilerin neticesinde geldiğim noktada, ağzımda kendi dişim diyebileceğim diş miktarı 5 adeti geçmemekte . Ayrıca 10 sene önce yaptırdığım implantların ç
    evresinde kemik kaybı başlamış olması, maalesef ımplantları yapan doktorun bana bu konuda bundan sonra yapmam gerekenler (hıjenik bakım ya da özel bir temizlik gibi vs vs)hakkında hiç bir açıklama yapmamış olması da buna katkı yapmıştır. Elbette bu benim ihmalkarlığımı, yeterli özen göstermemiş olmamı haklı çıkarmıyor ama en azından uyarması belki bu gün geldiğim duruma düşmeme engel bir katkı sağlardı diye düşünüyorum.

Ülkeme geldiğim andan itibaren, özellikle İstanbul ve çevresindeki bir çok diş kliniğine giderek yaptığım araştırmalar da bana şunu çok net olarak gösterdi ki, maalesef ülkemde de oluşmuş olan bu sektör sizin ağız sağlığınızdan daha çok cüzdanınızdaki şişkinlikle ilgileniyor.
    Bir örnek olması için isim vermeden bir cerrahın bana söylediklerini anlatmak isterim: Müthiş güzel döşenmiş bir muayenehane (inanın koltukları bile yurt dişindan getirilmiş ve bunu söylerken sayın cerrah pek gururluydu :-) ımplant fiatlarını hiç sıkılmadan saydı.. 1800€ implant başına alıyormuş ve daha aşağısı kurtarmıyormuş , nokta…
    Türkiye'de yaşıyoruz, unuttu sanırım.

Şunu anlarım; deseki “bunlar yurt dışından geliyor ve pahalı malzemeler. Ayrıca yaklaşık ytl fiatları da şu kadardır” gibi bunu bile kabul ederdim.. Ama maalesef siz yurt dısından geliyorsanız ve bakış açısı da yolunacak kaz ise çok normal sanki.

Bir başka beni şaşırtan yer de, devletin araştırma hastanesindeki durumdur. Kocaeli Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi bana implant başına 1500 ytl gibi bir fiyat vermiştir. Bu yurt dışında yapılan implant fiyatlarıyla hemen hemen aynı sayılır. Ki, benim yaptıracağım implant sayısının 10 un üzerinde olması, normalde fiyatların daha ucuzlamasına bir etki yapması gerekir.
    Bir de yapılacak protezler ile ilgili size şu anda fiyat veremeyiz demiş olmaları ayrı bir şaşkınlık yaratmıştır bende.

Sonuç; diş hekimi seçimlerinizde lütfen çok iyi araştırın ve bir çok diş hekimine giderek değişik görüşleri değerlendirin. Belki ilk etapta kafanız biraz karışacaktır ama araştırdıkça doğru, güveneceğiniz hekimi, size uygun olan tedavi yöntemini bulacaksınız diye düşünüyorum.
    Son bir açıklama da, sitenizde diş hekimi olarak yorum yapan çok değerli bana güven veren bir diş hekimi kardeşimde karar kıldım. İnanın çok huzurluyum. Ve dün yetersiz kemik yoğunluğu nedeniyle yapılması gereken greft ameliyatım, kendisi ve cerrah ekibiyle yapılmış bulunmaktadır . Başarıyla . :-)

Bu vesileyle gerek site sahibine, gerek siz üye arkadaşlarıma ve tabi diş doktoru kardeşime sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim. İyi ki varsınız , sevgi ve saygılarımla ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Robin Oskay

Arkadaşlar, bu siteyi ve yorumlarınızı yaklaşık üç aydır izliyorum. Gerek aktardığınız tecrübelerinizden, gerekse eleştirilerinizden çok fayda sağladığımı ve beni yönlendirme adına doğru seçim yapmama olan katkınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.Ben yurt dışında yaşıyorum. Her diş sorunu olan vatandaş gibi, doğal olarak en yakınımdaki diş doktoruna giderek uzun soluklu diş tedavisi gördüğümü belirteyim.

Yaklaşık dört sene gibi uzun, gerçekten zahmetli ve bir o kadar da maddi anlamda şartlarımı zorlayan tedavilerin neticesinde geldiğim noktada, ağzımda kendi dişim diyebileceğim diş miktarı 5 adeti geçmemekte . Ayrıca 10 sene önce yaptırdığım implantların ç
    evresinde kemik kaybı başlamış olması, maalesef ımplantları yapan doktorun bana bu konuda bundan sonra yapmam gerekenler (hıjenik bakım ya da özel bir temizlik gibi vs vs)hakkında hiç bir açıklama yapmamış olması da buna katkı yapmıştır. Elbette bu benim ihmalkarlığımı, yeterli özen göstermemiş olmamı haklı çıkarmıyor ama en azından uyarması belki bu gün geldiğim duruma düşmeme engel bir katkı sağlardı diye düşünüyorum.

Ülkeme geldiğim andan itibaren, özellikle İstanbul ve çevresindeki bir çok diş kliniğine giderek yaptığım araştırmalar da bana şunu çok net olarak gösterdi ki, maalesef ülkemde de oluşmuş olan bu sektör sizin ağız sağlığınızdan daha çok cüzdanınızdaki şişkinlikle ilgileniyor.
    Bir örnek olması için isim vermeden bir cerrahın bana söylediklerini anlatmak isterim: Müthiş güzel döşenmiş bir muayenehane (inanın koltukları bile yurt dişindan getirilmiş ve bunu söylerken sayın cerrah pek gururluydu :-) ımplant fiatlarını hiç sıkılmadan saydı.. 1800€ implant başına alıyormuş ve daha aşağısı kurtarmıyormuş , nokta…

Şunu anlarım; deseki “bunlar yurt dışından geliyor ve pahalı malzemeler. Ayrıca yaklaşık ytl fiatları da şu kadardır” gibi bunu bile kabul ederdim.. Ama maalesef siz yurt dısından geliyorsanız ve bakış açısı da yolunacak kaz ise çok normal sanki.

Bir başka beni şaşırtan yer de, devletin araştırma hastanesindeki durumdur. Kocaeli Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi bana implant başına 1500 ytl gibi bir fiyat vermiştir. Bu yurt dışında yapılan implant fiyatlarıyla hemen hemen aynı sayılır. Ki, benim yaptıracağım implant sayısının 10 un üzerinde olması, normalde fiyatların daha ucuzlamasına bir etki yapması gerekir.
    Bir de yapılacak protezler ile ilgili size şu anda fiyat veremeyiz demiş olmaları ayrı bir şaşkınlık yaratmıştır bende.

Sonuç; diş hekimi seçimlerinizde lütfen çok iyi araştırın ve bir çok diş hekimine giderek değişik görüşleri değerlendirin. Belki ilk etapta kafanız biraz karışacaktır ama araştırdıkça doğru, güveneceğiniz hekimi, size uygun olan tedavi yöntemini bulacaksınız diye düşünüyorum.
    Son bir açıklama da, sitenizde diş hekimi olarak yorum yapan çok değerli bana güven veren bir diş hekimi kardeşimde karar kıldım. İnanın çok huzurluyum. Ve dün yetersiz kemik yoğunluğu nedeniyle yapılması gereken greft ameliyatım, kendisi ve cerrah ekibiyle yapılmış bulunmaktadır . Başarıyla . :-)

Bu vesileyle gerek site sahibine, gerek siz üye arkadaşlarıma ve tabi diş doktoru kardeşime sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim. İyi ki varsınız , sevgi ve saygılarımla ...

çok çok geçmiş olsun 10 yıl önce yaptırıdıgınız implantların cevresinde kemik kaybı başladıgını yazmışsınız onun için ne yapıldı bir tedavisi varmı?

• quote:

quote:

Arkadaşlar, bu siteyi ve yorumlarınızı yaklaşık üç aydır izliyorum. Gerek aktardığınız tecrübelerinizden, gerekse eleştirilerinizden çok fayda sağladığımı ve beni yönlendirme adına doğru seçim yapmama olan katkınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.Ben yurt dışında yaşıyorum. Her diş sorunu olan vatandaş gibi, doğal olarak en yakınımdaki diş doktoruna giderek uzun soluklu diş tedavisi gördüğümü belirteyim.

çok çok geçmiş olsun 10 yıl önce yaptırıdıgınız implantların cevresinde kemik kaybı başladıgını yazmışsınız onun için ne yapıldı bir tedavisi varmı?

Teşekkür ederim. Yok henüz aşınma yada kemik kaybının tehlikeli düzeyde olmadığını ama buna engel olmamızın elimizde olduğunu diş duşu denen bir sanırım spreyle tazikli fışkırtılan suyla ımplant cevresinin temizlenmesi gerektiğini belirttiler, ayrıca her implantın cok azda olsa zamanla kemik kaybına maruz kalmasının kaçınılmaz olduğunu ama bunu makul bir seviyede tutmamızın bizim elimizde olduğunu belirttiler.Kısacası ımplant yaptırdım bundan sonra bir şey olmaz bitti demek yanlış bir bakış açısı yani. :-)

• merhaba arkadaşlar bende kayseride geçtiğimiz sene 2 tane implant yaptırdım implantı dr önerdiği markalar arasında secebilirsin dedi ama belirttiğim gibi kafama göre seçmedim dr bana 4-5 tane firma bilgisi verdi bütcene uygun olanı alabilirsin bunlar arasında dedi bende yanlış bilgi vermeyeyim corseks ya da corteks marka implantın fiyatını uygun buldum aldım implant takıldam tam 84.gün kontrele gittim ve kaynama tamamlanmış dendi ve porselen kaplamam yapıldı 1 senedir kullanıyorum ve gayet memnunum fiyat olarakta implant firmaları çok farklı fiyat söylüyor birisi tanesine 300 euro derken başka firma 300 dolar diyor tabi arada 100 dolar diyenlerde var ben dr sordugumda %100 titenyum olmadiğini ve tüm gerekli parçaların bulunmadığını sonraki aşamada gerekli bazı parçalar için yine ücret alacakların bellirtti bahsettiğim firmadan 250 dolar civarında bir fiyata aldım ve başka bir para vermedim he sağlamlığını bilmem ama dr um kullanabileceğini iyi bir implant olduğunu iletti içim rahat aldım he 1 sene oldu daha sıkıntı yok ama ilerde ne olur bilemem bende onun için implant yaptıracak arkadaşlar tabiki bütcelerine göre hareket etsinler ama çok ucuza kaçmamak lazım

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim. Yok henüz aşınma yada kemik kaybının tehlikeli düzeyde olmadığını ama buna engel olmamızın elimizde olduğunu diş duşu denen bir sanırım spreyle tazikli fışkırtılan suyla ımplant cevresinin temizlenmesi gerektiğini belirttiler, ayrıca her implantın cok azda olsa zamanla kemik kaybına maruz kalmasının kaçınılmaz olduğunu ama bunu makul bir seviyede tutmamızın bizim elimizde olduğunu belirttiler.Kısacası ımplant yaptırdım bundan sonra bir şey olmaz bitti demek yanlış bir bakış açısı yani. :-)

teşekkür ederim verdiginiz bilgiler için ben implant üzeri protezlerimi cumartesi taktırdım yarın 1 hafta olacak pazar günü agız duşunu aldım doktorumun tavsiyesi üzerine gercekten agız duşu mükemmel birşey çok güzel temizliyor diş ipi kullanmama gerek kalmıyor. aynen dediginiz gibi implant yaptırdım bitti demekle olmuyor güzel bakmak gerekiyor tekrar teşekkürler bilgiler için...

• arkadaşlar 2 yıldır konuyu takip ediyorum....30 yıllık diş hekimiyim..etik olmadığı için şu ana kadar konuya hiç müdahil olmadım..ama bir çok yanlış analşılmaya yol açacak fikirler mevcut
    çok şey yazılmış 2 yılda...geldiğimiz noktada fazla kafa karışıklığına yol açmamak için....

1.sabit protez dediğimiz boşluğun yanındaki dişleri küçülterek yaptığımız porselen köprüler v.s de gayet kullanışlı uzun ömürlü protezlerdir.yaptırabilirsiniz.

2. eğer ağzınız köprü v.b yaptırmaya uygun değilse...mesela çenenizin bir tarafı sonsuza gidiyorsa..oraya bir köprü ayağı olarak implant uygulayıp sonra oraya bir pors.köprü uygulatabilirsiniz.veya mesela ağzınızda tek diş kaybettiniz.iki yanındaki dişi küçülttürmek istemiyorsanız sadece oraya tek implant uygulatabilirsiniz.yeterki uygulanacak bölgede kemik iyi olsun.endikasyon(yapılabilirlik)uygun olsun.tüm bunlar sizin ekonomik durumunuz ile doğru orantılıdır.
    günümüzde yerli implantlarda gayet yeterlidir.şu ana kadar yaptığım 300 civarı yerli implanttan geri dönüş olmadı.gönül rahatlığı ile uygulatabilirsiniz.sonuçta o da titaniumdan yapılmış.fazla para vermenize gerek yok.
    tüm forumdaşlara sağlıklı günler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

arkadaşlar 2 yıldır konuyu takip ediyorum....30 yıllık diş hekimiyim..etik olmadığı için şu ana kadar konuya hiç müdahil olmadım..ama bir çok yanlış analşılmaya yol açacak fikirler mevcut
    çok şey yazılmış 2 yılda...geldiğimiz noktada fazla kafa karışıklığına yol açmamak için....

1.sabit protez dediğimiz boşluğun yanındaki dişleri küçülterek yaptığımız porselen köprüler v.s de gayet kullanışlı uzun ömürlü protezlerdir.yaptırabilirsiniz.

2. eğer ağzınız köprü v.b yaptırmaya uygun değilse...mesela çenenizin bir tarafı sonsuza gidiyorsa..oraya bir köprü ayağı olarak implant uygulayıp sonra oraya bir pors.köprü uygulatabilirsiniz.veya mesela ağzınızda tek diş kaybettiniz.iki yanındaki dişi küçülttürmek istemiyorsanız sadece oraya tek implant uygulatabilirsiniz.yeterki uygulanacak bölgede kemik iyi olsun.endikasyon(yapılabilirlik)uygun olsun.tüm bunlar sizin ekonomik durumunuz ile doğru orantılıdır.
    günümüzde yerli implantlarda gayet yeterlidir.şu ana kadar yaptığım 300 civarı yerli implanttan geri dönüş olmadı.gönül rahatlığı ile uygulatabilirsiniz.sonuçta o da titaniumdan yapılmış.fazla para vermenize gerek yok.

hocam bende implant yaptirdim 6 ay olmak uzere bu ayin sonunda tamamlanacak,yalniz sag tarafim daki implant dis etimden disarii cikdi,bariz metal ucu gorunuyor,doktorum kapagi o merak etme dedi zaten eti kesip kapagi acicaz bizim icin kolaylik olur dedi\rontgenlerde filan da herhangi bir sorun yok dedi ama ben emin olamadim , bu gunde sizin mesajinizi gorunce sormak istedim agri sizi yok endisenlenmeme gerek varmi hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fozcann

quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

arkadaşlar 2 yıldır konuyu takip ediyorum....30 yıllık diş hekimiyim..etik olmadığı için şu ana kadar konuya hiç müdahil olmadım..ama bir çok yanlış analşılmaya yol açacak fikirler mevcut

hocam bende implant yaptirdim 6 ay olmak uzere bu ayin sonunda tamamlanacak,yalniz sag tarafim daki implant dis etimden disarii cikdi,bariz metal ucu gorunuyor,doktorum kapagi o merak etme dedi zaten eti kesip kapagi acicaz bizim icin kolaylik olur dedi\rontgenlerde filan da herhangi bir sorun yok dedi ama ben emin olamadim , bu gunde sizin mesajinizi gorunce sormak istedim agri sizi yok endisenlenmeme gerek varmi hocam

sevgili fozcann...
    biliyorsun implant 2 bölümden oluşan bir materyal.1.kısım çeneye gömdüğümüz kısım.onların üstünü kapatır...2-3 ay sonrada 2.kısım olan(kapak-abutment) dediğimiz kısmı...ilk gömdüğümüz kısma vidalarız.
    sizde o ilk gömülen kısmın kapak kısmı görünüyordur.zaten o biraz derinde olsa onun üstünü hafifçe açarak(acısız bir işlemle) o kısmı meydana çıkarıp 2.kısmı oraya takıyoruz.sen en azından bu işlemden kurtuldun..
    yani sorun yok.doktoruna güvenebilirsin.geçmiş olsun.....

• merhaba;

Ankarada ünv hastanelerinde implant yaptıracak olan arkadaşlar bana özelden mesaj atarlarsa implant konusunda yardımcı olabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: seakdag

merhaba;

Ankarada ünv hastanelerinde implant yaptıracak olan arkadaşlar bana özelden mesaj atarlarsa implant konusunda yardımcı olabilirim

nasıl yardımcı olabileceğinizi söylerseniz..daha güzel olur..zaten implantta sıra vermiyor üniversiteler...anacak fiyatta bir indirim yaptırabilirseniz güzel olur..)))
    mesela nucleoss(yerli) implantın Ankara üniversite hastahanesindeki uygulama fiyatı..
    450 usd/ firmaya implant ücreti
    132 tl/ SGK ameliyat ücreti
    70 tl/implant üstü porselen..
    toplam 1020 tl civarında tutuyor..ki bizde bu implantı muayenehanede aynı fiyata yapıyoruz(500 usd...)...
    şimdi siz güvendiğiniz bir özel hekimemi gidersiniz..devlet hastahanesinemi...?
  • 450 $ nucleoss vay be diyorum, bende bu konuyu takip ettim, hiç yazmadım, ben italyan bir implant markasının isim vermiyim türkiye temsilcisiyim, satıcı değilim satıcı olarak çalışan elemanlarım var, yanlız implant fiyatları çok yüksek, sebebi doktorlarımıza yapılan tanıtım için harcanan masraflar, elemanların maliyetleri vs, ortalama implantların satış fiyatları implant+healing cap+abutment 200€ civarı hatta biraz daha düştü son dönemlerde, ben bu 3 parçayı 100-120€ arası veriyorum, CE sertifikalı ISO belgeleri, testleri tastamam bir markayız, ama ben doktorlarımızı ne fuara nede kongreye gönderiyorum açık söyliyim, firmalar kendilerini yırtıyolar doktorları bağlamak için, ben az ama öz çalışıyorum, halimden memnunum, çünkü kurtlar sofrasındayız, şimdi bana kızacaklar ama durum böyle, al gülüm ver gülüm var, hastalar zarar görüyor bu durumdan, doktorların emekleri ve alacakları ücretleri konusunda bir yorumda bulunmuyorum, ben yaptığım iş hakkında yorumda bulundum, diş hekimleri bence zanaatkardır ve herkes kendi yaptığı sanatı fiyatlandırmakta özgürdür, seçim onlarındır. saygılarımla.

• 270$ kdv dahil fiyata implant yapımında gerekli tüm malzemeleri temin ediyoruz body iyileşme başlığı kapama vidası abutment(açılı yada düz) yerli değil ithal israil firması dünyada 20 den fazla ülkede uygulanan bir implant markası ilgilenenler özelden yazarsa cevap atabilirim tel yazmıyorum çünkü canı sıkılan çaldırıyor kusura bakmayın
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.