Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4.301
Cevap
189
Favori
1.748.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aslanturki

Sorunlu olan bölgede dişlerde fazla miktarda kemik kaybı ve sallanma yoksa çoğu kez basit bir detartraj -küretaj işlemi ile sorun ortadan kalkabilmektedir. Fakat diş eti çekilmesinin ve kemik miktarındaki kayıpların arttığı,

Dişlerin hareketlendiği durumlarda yapılacak fazla birşey kalmamaktadır. ;Zaten öncesinde kanal tedavisi ve tekrarlayan dolgular yapıldığından bahsettiniz. Bölgede enfeksiyon elimine edilemediğinden ve Kronik

enfeksiyonlarda başarı yüzdesi düştüğünden tekrarlanacak tedaviler kısa ve geçici çözümler olabilir. Tabiki en güvenilir yol diş hekimi muayenesinden geçmektedir. Burada söylediklerim sadece öngörüdür.
    Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:34:50 >
  • 380 tl ye yaptıralacak üniv hangisi. Bi hayır yapmışekn onuad söyleyiverseydin bari :D 380 liraya pahalı diyenin harbi yatacak yeri olmaz :D 1200 tl de Türkiye standartları düşünüldüğünde elbetteki sağlık için pahalı kelimesi yanlış ama masraflı.
  • Çapa. Ancak tl değil dikkat ederseniz € oldugunu kolayca gorursunuz..
  • yo arkdaş TL yazmış yazım hatası olabilir tabii ama benim okuduğum iletide 380 tl üniv hastehanesi 1200 özel yazıyor.
  • Çivi mi çakiyolarmiş?? 380 tl ise bende yaptiririm kendime..
  • 380 TL (Türk lirası) üniversite ortamında implantın adet fiyatı dır. Üniversite bilgisi için özelden yardımcı olabilirim. Özelde ki 1200 tl lik fiyat farkı ise yapılan işin ve kalitenin farklı oluşu sonuçta iş sadece implantı yerleştirmekle olmuyor bunun birde kron (protez) kısmıda var özel devlet kurumlarından daha özenli hizmet sunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: robin_s

380 TL (Türk lirası) üniversite ortamında implantın adet fiyatı dır. Üniversite bilgisi için özelden yardımcı olabilirim. Özelde ki 1200 tl lik fiyat farkı ise yapılan işin ve kalitenin farklı oluşu sonuçta iş sadece implantı yerleştirmekle olmuyor bunun birde kron (protez) kısmıda var özel devlet kurumlarından daha özenli hizmet sunuyor.

Niye özel mesajla yardımcı oluyosun dostum ? gizli bir durum mu var devlet herkesin devleti yahu.

Özelde daha özenli olması tabi kaçınılmazda. Çapada yaptırıncada krom yerine ne takıyolarki. Walla benim 1 dişim olsa 1200 tl veriyimde. Yaptırmaya kalkınca kafadan bir 5 tane tane çıkar : o yüzden 360 iyimiş bana.

İçtiğim sigararı düşünce 55 i filan anca görürüm kaldı 20. Hani 20 yıl idare etse yeter ::D:D:D:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zupper79 -- 9 Şubat 2012; 14:17:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zupper79

quote:

Orijinalden alıntı: robin_s

380 TL (Türk lirası) üniversite ortamında implantın adet fiyatı dır. Üniversite bilgisi için özelden yardımcı olabilirim. Özelde ki 1200 tl lik fiyat farkı ise yapılan işin ve kalitenin farklı oluşu sonuçta iş sadece implantı yerleştirmekle olmuyor bunun birde kron (protez) kısmıda var özel devlet kurumlarından daha özenli hizmet sunuyor.

Niye özel mesajla yardımcı oluyosun dostum ? gizli bir durum mu var devlet herkesin devleti yahu.

Özelde daha özenli olması tabi kaçınılmazda. Çapada yaptırıncada krom yerine ne takıyolarki. Walla benim 1 dişim olsa 1200 tl veriyimde. Yaptırmaya kalkınca kafadan bir 5 tane tane çıkar : o yüzden 360 iyimiş bana.

İçtiğim sigararı düşünce 55 i filan anca görürüm kaldı 20. Hani 20 yıl idare etse yeter ::D:D:D:D

Alıntıları Göster
    Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:35:12 >
  • Teşşekkür ederim efenim. Gayet makul fiyat. Çapa gitmek için sigortalı olmak gerekliliği var herhalde değil mi? randevu sistemiyle filan mı oluyor.

Birde dah önceden köprü yapılmış bir dişin protezi çıkarılıp alttaki dişler çekilip oraraya implant yapılabilirmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zupper79 -- 9 Şubat 2012; 17:32:07 >
  • Bu nası iş ya, anlamıyorum, implantındamı markası oluyor? Markası varsa zaten diş hekimleri odasının diş hekimleri sitelerine uyguladığı engellemeler varken millet nerden bilebilirki hangi marka iyidir? Bana şu marka 1000 kere iyi desinler bana hiç bişi ifade etmez, önemli olan doktora güvenmek.
  • Çapa hastanesinde implant yaptıran var mı arkadaşlar...
  • Üst ön dişlerime daha önce yaptırdığım köprü içi dişler erimiş (biri hariç), 2 adet implant yapılacak dedi doktor.

Marka klinik vs araştırmalarım devam ederken an itibariyle youtube'dan uygulama videolarını izledim, aman Allahım o nasıl bir işlemdir, kesmeler dikişler!! Nasıl yaptıracağım hiç bilemiyorum
  • Sayın zupper79 gerekli bilgileri genele yazmama sebebim herkesin kendi özgür iradesini kullanabilmesi ve diğer implant fiyatı veren kişilere engel olmamaktır. Gizli bir durum yoktur bahsettiğim fiyat 120 tl hastane payı ve implant fiyatı 380 tl dir. İmplant yeterli seviyede kemik olduğu filmde görüldüğü sürece herzaman uygulanabilir ayrıca kesinlikle acı veren bir uygulama değildir! Videolardaki görüntü yanıltmasın.
  • Görüntünün yanıltması söz konusu değil, herşey ortada :)

Acı duymamak ayrı şey, yapılan işlem ayrı şey, işlemin korkunçluğundan bahsettim, kanaatimce implant diş hekimliğinin ulaştığı son ve en komplike nokta..

Bu görüntülerden sonra kafamda implant markası vs soru işaretlerinin yerini hakikatende bu işi çok çok iyi birinin uygulamasının ne kadar önemli olduğu aldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WB

Görüntünün yanıltması söz konusu değil, herşey ortada :)

Acı duymamak ayrı şey, yapılan işlem ayrı şey, işlemin korkunçluğundan bahsettim, kanaatimce implant diş hekimliğinin ulaştığı son ve en komplike nokta..

Bu görüntülerden sonra kafamda implant markası vs soru işaretlerinin yerini hakikatende bu işi çok çok iyi birinin uygulamasının ne kadar önemli olduğu aldı.

Süper tespit kaliteli ellerde kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WB

Görüntünün yanıltması söz konusu değil, herşey ortada :)

arkadaşım görüntüye pek takılma...cerrahi bir müdahale elbetteki kesilip implant yerleştirilip sonundada dikiş atılıyor..işlem bu şekilde...normal diş çekimi yada dolguda kullanılan uyuşturucu iğne en başında yapılıyor sonra bu işlemler oluyor..iğne vurulurken biraz acı oluyor onu da doktor yavaş vurunca bir şey olmaz...cerrahi işlemler olurken ağrı,acı hissetmiyorsunuz ama bir bası-baskı gibi bir his oluyor..ideal olan tek seferde 2-3 tane diş köküne aynı bölgede implantı uygulamak..böyle olunca kolay oluyor yemede içmede sıkıntı olmuyor..burada 16 implantı tek seferde taktıran okudum yukarıda.. benim arkadaş 8 tane birden taktırdı..bu kadar yüklenmeyide gereksiz görüyorum..ama doktor bir sıkıntı olmuyor diye yapıyor ama sonuçta bir miktar kan kaybı oluyor ve morfin çokca dokulara uygulanıyor..hastaya bu kadar yüklemede gereksiz diye düşünüyorum...2 tane taktıracaksan zaten süreside kısa sürer ve ameliyyattan sonra fazla sıkıntıda vermez sana..zaten bu işi normal diş hekimi değil ağız-diş-çene cerrahı yapıyor..
  • Arkadaşlar,

IMLANT sonrası çene eklemimde rahatsızlık meydana geldi,
    başta çenem hafif çıkıyormuş gibiydi, daha sonra sürekli ses gelmeye başladı,
    artık ağrılar baş gösterdi, şimdi doktor arıyorum (diş cerrahı bakıyormuş).

buraya IMPLANT yaptıracak arkadaşları uyarmak için yazıyorum,
    çene kemiğini delicem diye bizim diş hekiminin yaptığı gibi "abanma" yöntemi yerine belki başka yöntemler vardır,
    lütfen doktorunuzu uyarın, (eğer alt tarafta ise implant yapılacak yer) çenenize dikkat etsin, olması gereken yöntemi neyse onu uygulasın.

herkese çok geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laider

Arkadaşlar,

IMLANT sonrası çene eklemimde rahatsızlık meydana geldi,
    başta çenem hafif çıkıyormuş gibiydi, daha sonra sürekli ses gelmeye başladı,
    artık ağrılar baş gösterdi, şimdi doktor arıyorum (diş cerrahı bakıyormuş).

buraya IMPLANT yaptıracak arkadaşları uyarmak için yazıyorum,
    çene kemiğini delicem diye bizim diş hekiminin yaptığı gibi "abanma" yöntemi yerine belki başka yöntemler vardır,
    lütfen doktorunuzu uyarın, (eğer alt tarafta ise implant yapılacak yer) çenenize dikkat etsin, olması gereken yöntemi neyse onu uygulasın.

herkese çok geçmiş olsun.

İmplant yapıldı diye çene ekleminde rahatsızlık olması mümkün değildir. Uygulanan bölge ve eklem tamamen birbirinden bağımsız bölgededir. İmplant üzerine uygulanan protezdeki yükseklik ve erken temas eklemde

dejenerasyona ve ağrılara sebep olabilir. Uygulama esnasında uzun süren ağız açıklığından kaynaklanan eklem ağrısı kısa süreli ve geçicidir. İmplantasyondan sonra dokularda meydana gelen ödemden dolayı , ağız açıp

kapatmada zorlanabilirsiniz. Bu size eklemde rahatsızlık hissi verebilir. Ayrıca gece uykuda diş sıkma alışkanlığınızın olup olmadığını değerlendirin derim.
  • arkadaşlar annem bir hastaneden randevu aldı bir cerrahla konuştu kadın bir günde 8 tane implant çakacağını söylemiş sizce bu risklimi bu kadarını 1 günde yaptıran varmı bir kurt düştü içime
  • quote:

Orijinalden alıntı: implantdirect

ıstanbul unıversıtesı capa tıp fakultesınde

ımplant yaptırmanın malıyetlerı hakkında bılgı vereyım..

fakultede ımplant lıstesı vardır bu lıstede 8 fırma vardır[ turkıyede 204 adet ımplant markası var] sadece bu fırmaların satıs yetkısı vardır .gerekcesı ıse urun kalıtesı ve urunu getıren fırmanın kalıtesıdır.

ımplant fıyatları en dusuk 350 dolar olup 500 euro arasında degısen fıyatlardır .

amelıyat ucretı tek ımplant olmak uzere 190 tl dır.

ımplant ustu protez tek kron fıyatı 100 tl dır

Bundan dusuk yaptırma sozu veren YALAN solemektedır .

AKSINI KANITLAYAN VARSA BELGELERI VARSA YAYINLASIN BURDA BUTUN UINSANLARIN BILGISI OLSUN OZELDEN KONUSALIM ARAYIN KONUSALIM DIYECEGINE BILGISINI GERCEKCE BURDAN YANSILTSIN

SAYGILAR

Sayın firmacı arkadaşım;

1. eğer beniim verdiğim fiyat ve yazım dan bahsediyorsan iyi okumanı isticemm çünkü orda değil Çapa herhangi ünite, ÜNİV ismi kullanılmadı!

2. 350$ fiyat sanırım senin ürünün fiiyatı rica ediyorum önce siz kanıtlarmısınız bu fiyatı belki fazladır. YALAN vs gibi insanı itham altında bırakacak deyimler kullanmanızı gerçekten kınıyorum.

3. Şuan Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesinde İmplant fiyatları 380 TL 380$ ve 400£ arasında değişen fiyatlardadır. Kanıt devlet üniversitesidir. Belge verilmesine gelince siz verebilirseniz şayet belge tabiki gösterilebilir.

4. implant ücreti 160 tl/ad tir.

AKSİ KANIT GEREKTİRMİYOR TAMAMI GERÇEKTİR İNSANLARIN BİLGİSİ GÜN GEÇTİKÇE OLUYOR ÖZEL KONUSUNU DA AÇIKÇA YAZIMDA BELİTMİŞTİM TEKRAR BELİRTEYİM AMAÇ MÜŞTERİ VS KAZANMAK DEĞİL $-£ FİYAT KALABALIĞI ARASINDA İNSANLARI HÜR İRADELERİYLE BİLGİLENDİRMEKTİR.

SAYGILAR...
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.