Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
14 Misafir Kullanıcı, 14 Masaüstü Kullanıcı
3.196
Cevap
148
Favori
1.286.143
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!!
Giriş
    269 Mesaj
    Merhaba arkadaslar almanyada yasiyorum dentagram dis kliniginde alman Mali ICX marka implant ve zirkonyum kaplamaya 3250 Tl Astra implant icinde 1000 tl Farm istediler hiossen Amerika Mali implant icinde 2750 istediler nasil fiatlar iyimi icx markayi tavsiye edermisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

@NoktasaL Şu çok bilinen markalardan bir tanesi gitmiş biri yerli biri de kore malı bir firmayı satın almış, o firmaların implantlarının da kenarına köşesine kendi ismini konuduruyor yazıyor, bazı ucuz iş yapan klinikler de hastaları kandırıyor "bakın size en ucuza en kaliteli markayı yapıyoruz" diye.

Aklı olan internette yazılan şeylere güvenip implant falan yaptırmaz, bildiği güvendiği bir doktora yaptırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 27 Eylül 2019; 15:2:50 >
    |
    |
    Bahsedilenler: NoktasaL

Orijinalden alıntı:

Merhaba, hangi doktor veya hastane bu fiyatı verdi? benim doktorda Bego önerdi ömür boyu garantili ve tanesi 500euro dedi. sizin aldığınız fiyatın iki katı fiyat vermiş vicdansız.

Alıntıları Göster
    Büyük ihtimal bir üniversiteden bu fiyatı almış, üniversiteler kar amacı gütmezler, öğrenciler sırf eğitim alsın diye maliyetine yaparlar(implantları da öğrenebilmek amaçlı öğrenciler yapar), firmalar da öğrenciler kendi markalarına alışsın diye üniversitelere ucuza malzeme verirler. Hasta da bunu üniversitelerin bir eğitim ve araştırma yeri olduğunu bildiği için bunu kabul etmiş olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 27 Eylül 2019; 15:2:14 >
    |
    |

• Onbaşı
    17 Mesaj

Malesef devlet hastaneleri imlant yapmıyor.Üniversite hasatneleri yapmakta onlarda ücretli
    |
    |
    celalcaner2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Materyalin mutlaka saf titanyum maddesinden yapılması
    Patentli bir ürün olması (implantın kabul edilir bir formda olması)
    Markanın implant konusunda başarı ve geçmişi
    Doktorun implant konusunda sektörel tecrübesi ve başarısı
    Dikkat edilmesi gereken hijyen kuralları
    Çene kemiğinizin implant uyumu
    İmplantın mevcut geçmişi ve genel olarak hastalarda başarısı
    Tecrübeli doktoru nasıl anlayacaksınız?

Doktorun mezuniyet yılı
    Ayda kaç kez implant operasyonuna girdiği
    Yaptığı implantlardaki başarı oranı nedir?
    Lütfen yaptırdığınız işlemden sonra 24 saat boyunca süt ve süt ürünleri tüketmeyin
    Ayrıca Ömür boyu garanti diyenlere kesinlikle kulak kabartmayın ve kaile almayın Komplike bir durumda imlant çıkarılabilir.

Orijinalden alıntı: LABORANT76

İmplant yaptırırken nelere dikkat etmeli?

Materyalin mutlaka saf titanyum maddesinden yapılması
    Patentli bir ürün olması (implantın kabul edilir bir formda olması)
    Markanın implant konusunda başarı ve geçmişi
    Doktorun implant konusunda sektörel tecrübesi ve başarısı
    Dikkat edilmesi gereken hijyen kuralları
    Çene kemiğinizin implant uyumu
    İmplantın mevcut geçmişi ve genel olarak hastalarda başarısı
    Tecrübeli doktoru nasıl anlayacaksınız?

Doktorun mezuniyet yılı
    Ayda kaç kez implant operasyonuna girdiği
    Yaptığı implantlardaki başarı oranı nedir?
    Lütfen yaptırdığınız işlemden sonra 24 saat boyunca süt ve süt ürünleri tüketmeyin
    Ayrıca Ömür boyu garanti diyenlere kesinlikle kulak kabartmayın ve kaile almayın Komplike bir durumda imlant çıkarılabilir.
    Faydalı bir paylaşım olmuş.

Aklıma takılan konular ise;

* Doktorun implant konusunda sektörel tecrübesi ve başarısı,

* Ayda kaç kez implant operasyonuna girdiği,

* Yaptığı implantlardaki başarı oranı.

Bu bilgileri, doktorun kendi söylediği dışında doğrulayabileceğimiz bir kaynak var mıdır?

Ya da, bu bilgileri sağlıklı bir biçimde nereden öğrenebiliriz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chetaq -- 30 Eylül 2019; 11:53:27 >

• Er
    0 Mesaj
    selamun aleyküm herkese geçmiş olsun.. googlede binlerce doktor, hastane , implant uzmanı görüyoruz hepsi güzel yanlarını anlatıyor ama yaptıran herkes üzücü sonuçlar alıyor.. sağ üst çenemde köprü ( kaplama ) dişlerim vardı implant yaptırıp köprülerden ve eriyen çeneden kurtulmak istedim. 1 adet boşluk vardı diğer 3 dişin altına doğru erime vardı kaplamalar kesildi sinüs lifting yapıldı 1 yıllık iyileşme süreci başarılı geçti 3 diş çekimi yapıldı ve aynı gün implantlarım takıldı.. herşey buraya kadar çok güzeldi implantlarım iyileşti kaplamaya hazır derken bir hassasiyet özellikle koşarken ve kaldırımdan inerken ayağımı sertçe basında hassasiyet başladı deri açıldı 1 adet implantın düştüğü görüldü ve çekim yapıldı çekim sonrası kemik grefti konulup dikildi diğer 2 implantıma kapakçıkları takıldı ameliyat sonrası 30-60 gün kadar sonra bir implantımın çevresindeki et kızardı ve kanamaya başladı ( enfeksiyon kapmış ) sonradan sonraya implamtın çevresinde kemik erimesi oldu suan implantın birinde vida tırtıkları görünütor çekilmesi gerekiyormuş. ağzımda kalıyor 1 adet implant ( kapakçık takılmış kemiğe iyi ce kaynamış şekilde.. birçok kiliniğe igittim arka kısımlara tekrar implant yapmamız için sinüs lifting yapmamız gerekir diyip başlarından sağdılar oysaki sinüsüm yukarıda düşen implant bölgesindeki kemik kazanıp yeni kemik konulabilir diye düşünüyorum. en son nevşehirde güzel bir hekimle tanıştım bana kemik erimesi olan implantı söker kemik grefti ile doldururuz arka bölgeyi açarız kemiğe bakarız greft sertleşmişse hoşuma giderse aynı gün implantı yerleştiririm dedi hoşuma gitmez ise kazırım yeni greft doldururum dedi kendine çok güvenen ve herkesin memnun kaldığı ( öyle görünüyor yaptırmadan emin konuşamıyorum :( ) bir hekim gibi duruyor. dedikleri mantıklı geldi ama şöyle kafama dert oluyor arka bölgeye yeniden işlem uygulanıp implant yerleştirme süresince en öndeki implantım iyileşme kapağı takılı duracak bu süreçte oda erirse ? kafayı yiyeceğim :(

• Er
    0 Mesaj
    ha birde arkadaşlar megagen marka implant var kore malı onu araştırın tırtığı diğer implantlara göre hatta alman implantlara göre daha fazla tırtığının fazla olması daha garantili tutuculuk sağlaması demektir.

Orijinalden alıntı: Dogan016

selamun aleyküm herkese geçmiş olsun.. googlede binlerce doktor, hastane , implant uzmanı görüyoruz hepsi güzel yanlarını anlatıyor ama yaptıran herkes üzücü sonuçlar alıyor.. sağ üst çenemde köprü ( kaplama ) dişlerim vardı implant yaptırıp köprülerden ve eriyen çeneden kurtulmak istedim. 1 adet boşluk vardı diğer 3 dişin altına doğru erime vardı kaplamalar kesildi sinüs lifting yapıldı 1 yıllık iyileşme süreci başarılı geçti 3 diş çekimi yapıldı ve aynı gün implantlarım takıldı.. herşey buraya kadar çok güzeldi implantlarım iyileşti kaplamaya hazır derken bir hassasiyet özellikle koşarken ve kaldırımdan inerken ayağımı sertçe basında hassasiyet başladı deri açıldı 1 adet implantın düştüğü görüldü ve çekim yapıldı çekim sonrası kemik grefti konulup dikildi diğer 2 implantıma kapakçıkları takıldı ameliyat sonrası 30-60 gün kadar sonra bir implantımın çevresindeki et kızardı ve kanamaya başladı ( enfeksiyon kapmış ) sonradan sonraya implamtın çevresinde kemik erimesi oldu suan implantın birinde vida tırtıkları görünütor çekilmesi gerekiyormuş. ağzımda kalıyor 1 adet implant ( kapakçık takılmış kemiğe iyi ce kaynamış şekilde.. birçok kiliniğe igittim arka kısımlara tekrar implant yapmamız için sinüs lifting yapmamız gerekir diyip başlarından sağdılar oysaki sinüsüm yukarıda düşen implant bölgesindeki kemik kazanıp yeni kemik konulabilir diye düşünüyorum. en son nevşehirde güzel bir hekimle tanıştım bana kemik erimesi olan implantı söker kemik grefti ile doldururuz arka bölgeyi açarız kemiğe bakarız greft sertleşmişse hoşuma giderse aynı gün implantı yerleştiririm dedi hoşuma gitmez ise kazırım yeni greft doldururum dedi kendine çok güvenen ve herkesin memnun kaldığı ( öyle görünüyor yaptırmadan emin konuşamıyorum :( ) bir hekim gibi duruyor. dedikleri mantıklı geldi ama şöyle kafama dert oluyor arka bölgeye yeniden işlem uygulanıp implant yerleştirme süresince en öndeki implantım iyileşme kapağı takılı duracak bu süreçte oda erirse ? kafayı yiyeceğim :(
    bu arada psikolojim çok bozuldu 3 sene oldu çözüme kavuşamadım çok para harcadım vakit kaybettim ve daha devam ediyorum vakit nakit kaybetmeye intihar etmeyi bile düşünüyorum benim gibi olup sonuca ulaşan varsa lütfen bana yardımcı olsun çok bunaldım şehir şehir doktor doktor geziyorum 10 ekimde nevşehire tekrar gideceğim ama yine korkularım var sonuçta diğer kliniklerde mağdur oldum
    |
    |

• Yüzbaşı
    668 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: chetaq

Faydalı bir paylaşım olmuş.

Aklıma takılan konular ise;

* Doktorun implant konusunda sektörel tecrübesi ve başarısı,

* Ayda kaç kez implant operasyonuna girdiği,

* Yaptığı implantlardaki başarı oranı.

Bu bilgileri, doktorun kendi söylediği dışında doğrulayabileceğimiz bir kaynak var mıdır?

Ya da, bu bilgileri sağlıklı bir biçimde nereden öğrenebiliriz?

Alıntıları Göster
    1995 ila 2012 yılları Haccettepe'de okumuş doktorları tek geçerim.
    |
    |

• Yüzbaşı
    668 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Dogan016

ha birde arkadaşlar megagen marka implant var kore malı onu araştırın tırtığı diğer implantlara göre hatta alman implantlara göre daha fazla tırtığının fazla olması daha garantili tutuculuk sağlaması demektir.
    megagen sanırım R2Gate teknolojisi ile Dijital olarak yapılabilen implant. Eğer bu teknoloji de kullanılacaksa haklısınız Xpeed(Kalsiyum iyonlu) yüzey yapısına sahip Megagen implant'ı tek geçerim diyebilirim, evet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 5 Ekim 2019; 10:57:15 >
    |
    |

merhabalar
    straumann tavsıye ederız..ısvıcre markası bırde bundan daha uygun yıne ısvıcre markası ama almanyada üretilen medentıka var..60 senelik fırma..dunyanın neresınde gıdersenız gıdın parcasını her yerde bulursunuz
    |
    |
    acordis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

merhabalar
    agız yapısına uygun dunyada bılınen (50 yıllık) ve ömur boyu garantılı markalar var..Meseal Straumann ısvıcre markadır..bır dıgerı medentıka buda ısvıcre markadır,almanyada üretilmiştir.Bir diğeri MIS ..
    |
    |
    tabzana kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

merhabalar
    dişlerınızı yaptırmadıysanız ucrretısz muaneye beklerız..straumann,medentıka ve mıs markaları ıcın..
    |
    |
    haltun38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bana Cep telefonuzu yollarmisiniz fiatlari konusunda konusalim

|
    |
    ideosus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

banada cep tel verebilirmisiniz fiyat önemli 👍

|
    |
    ideosus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    |
    |
    Straumann marka implantıma geçici abutment takıldı. Fakat bu abutmentin bağlantı vidası implanttan çıkarılamadı. Hekim; daha fazla zorlarsak vida kırılır zamana bırakalım zamanla vida gevşer bilgisini verdi. Bu durumu yaşayan hekim/hasta var mı aramızda neler yapılabilir? =/

|
    |

|
    |
seo paketleri
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.