Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ozkan_mee , ozkan_mee Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.316
Cevap
189
Favori
1.751.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim Anneme 6 tane inplant yapılacak. İstanbulda kliniklere gidiyoruz. Alman implantı yaptırmaya karar verdik. Bego ve NDI implantlarının en başarılıları olduğunu söylediler. Ndi, begoya göre daha uyguna geliyormuş. Yeniyüzyıl Üniversitesi ve Marmara üniversitesinde yapılıyormuş. Yaptıran var mı aranızda? İyise ndi yapacağız.
  • Diş eti çekilmesi ve kemik erimesi var kısa implantlar hakkında ne düşünüyorsunuz yaş 22

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Distraksiyon osteogenezisi yöntemiyle çene kemiği yükseksekliği artırabilir mi

Bu şekilde implant olur mu

• Dolar euro artuşından sonra şu an tespit ettiğim en uygun fiyatlar şurada.
    Daha uygununu bulan olursa yazarsa sevinirim.
  • Dün icanadolu da ufak bir şehirdeki dış polikliniğine gittim köprü altı çürük varmış çürüğün alınıp 2 tane implant atılması gerekiyormuş asıl şok fiyatta iki diş 1500 Euro yani 11 binlira çüş ag dedim tabi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bügün izmit diş hekimligi fakültesinde ayın 15 e sinüs kaldırma kemik tozu ekleme randevusu verildi inplnt olarakda nucleoss düşünüyorum 12 adet implant fiyatı 7200 tl üst yapı hariç
  • Arkadaşlar implant yaptıranlar , sert yemek çiğnerken et. tavuk eti vs çiğnerken implantın bulunduğu kemik kısmında zorlama sızı acı hissediliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdembey61

Ankarada implant yaptırmayı düşünen arkadaşların dikkatine.

Straumann ITI markasına dikkat.!!!! (Türkiye Yetkili distribütör Batı Dental.!!!!)

Mahkeme süreci sonuçlandıktan sonra gerekli açıklama yapılacaktır.
    ne mahkemesi.. mahkeme ile ne alakası var?
  • merhaba,

Yerli olarak, NUCLEOSS veya MODE

İthal olarakta, IHDE DENTAL veya MEDENTİKA

implant hakkında bilgisi (fiyat-tavsiye edilebilirlik-kalite) tecrübesi olan varsa bilgilendirebilir mi ?
  • Merhaba,
    Bildiğiniz herşeyi unutun. Çünkü 3GündeDiş artık Türkiyede.
    Size yeni bir implant sisteminden bahsetmek isterim, aslında Türkiye'de yeni Avrupada 15 yıldır yapılıyor.
    Avantajları ise sadece 3 GÜNDE yapılıyor aylarca beklenmiyor (2-3 ay)
    Hemen sabit dişleriniz 72 saat içinde diş takılıyor ve klinikten çıkınca kısıtlama olmadan herşeyi yiyip içmeye başlayabilirsiniz.
    Kemik tozu gibi bir ihtiyaç yok her kemik seviyesinde herhangi bir ek işlem olmadan yapılabiliyor.
    Ameliyatta diş etiniz kesilmiyor dikiş yok kan yok dolayısı ile şişlik de yok.
    İmplantların enfkete olması düşmesi gibi bir risk de yok
    Kemik erimesi sonucu implant kaybı da yok.
    Menşei Alman

daha ne denebilir ki? İmplant teknolojisinin en yenisi.
    daha fazla bilgi için https://www.3gundedis.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanerCC -- 5 Ekim 2018; 22:38:58 >

• sybercomp S kullanıcısına yanıt
    Açıkcası o konuda bir bilgim yok ne desem yalan olur .ŞU an implantlarım ve ben gayet iyi durumdayız bir sorunum yok şimdilik
  • Herkese merhaba bende adanada perşembe günü 2 dişime implant yaptırdım. Alman İsveç ortaklığı olan Bir firmanın ürünü markasını sormadım, güvendiğim doktor olduğu için tavsiyesi ile seçtim. Benim sol arka tarafta yan yana yapıldı. Aşamalar şu şekilde.

Kemik kontrolü yaptı önce çok iyi durumda dedi.

Randevu günü gittim antibiyotik hap verdiler, ağzın etrafına ilaç sürüyorlar, ilaçlı suyla ağzınızı çalkalıyorsunuz, iğne yapılıp uyuşturuluyor,

Sonrasında zaten hiçbirşey hissetmiyorsunuz, videolardaki gibi matkapla duvarı deler gibi deleceklerini düşünüyordum, ama çekilen dişin yeri boş olduğu için sadece 3-4 saniyelik bi süre kullandı matkapı okadar.

Sonrasında implant yerleştirildi, ve İngiliz anahtarı benzeri bir aletle sıkıldı.

Sonra dikiş atılıp kapatıldı, toplam 25 dakika sürdü 2 diş. 2 ay sonra diş yerleştirilecek.

Çok ağrı olur diye bekliyordum ama bugün 3. Gün en ufak ağrı olmadı, ağrı kesici kullanıyorum tabi bugün son gün artık kullanmayacağım. Bundan sonra pek ağrı olacağını sanmıyorum. Gözünüzde kesinlikle büyütmeyin çok basit bir işlem.

• quote:

Orijinalden alıntı: winuae

Dostum Bursa da fiyatlar uçuk, geç İstanbul’da yaptır yarısına aynı kaliteyi yakalarsın, Yıldırım’da ki diş Hastanesi ne bir uğra uzmanlar yapıyor yine maliyeti yarı yarıya azaltırsın
    hangi hastane orası hocam? çene cerrahı olan hastane arıyorum.avrupa yakasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanerCC

Merhaba,
    Bildiğiniz herşeyi unutun. Çünkü 3GündeDiş artık Türkiyede.
    Size yeni bir implant sisteminden bahsetmek isterim, aslında Türkiye'de yeni Avrupada 15 yıldır yapılıyor.
    Avantajları ise sadece 3 GÜNDE yapılıyor aylarca beklenmiyor (2-3 ay)
    Hemen sabit dişleriniz 72 saat içinde diş takılıyor ve klinikten çıkınca kısıtlama olmadan herşeyi yiyip içmeye başlayabilirsiniz.
    Kemik tozu gibi bir ihtiyaç yok her kemik seviyesinde herhangi bir ek işlem olmadan yapılabiliyor.
    Ameliyatta diş etiniz kesilmiyor dikiş yok kan yok dolayısı ile şişlik de yok.
    İmplantların enfkete olması düşmesi gibi bir risk de yok
    Kemik erimesi sonucu implant kaybı da yok.
    Menşei Alman

daha ne denebilir ki? İmplant teknolojisinin en yenisi.
    daha fazla bilgi için https://www.3gundedis.com
    İzmir'de bu yöntemi yapan var mı acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Baveran

Herkese merhaba bende adanada perşembe günü 2 dişime implant yaptırdım. Alman İsveç ortaklığı olan Bir firmanın ürünü markasını sormadım, güvendiğim doktor olduğu için tavsiyesi ile seçtim. Benim sol arka tarafta yan yana yapıldı. Aşamalar şu şekilde.

Kemik kontrolü yaptı önce çok iyi durumda dedi.

Randevu günü gittim antibiyotik hap verdiler, ağzın etrafına ilaç sürüyorlar, ilaçlı suyla ağzınızı çalkalıyorsunuz, iğne yapılıp uyuşturuluyor,

Sonrasında zaten hiçbirşey hissetmiyorsunuz, videolardaki gibi matkapla duvarı deler gibi deleceklerini düşünüyordum, ama çekilen dişin yeri boş olduğu için sadece 3-4 saniyelik bi süre kullandı matkapı okadar.

Sonrasında implant yerleştirildi, ve İngiliz anahtarı benzeri bir aletle sıkıldı.

Sonra dikiş atılıp kapatıldı, toplam 25 dakika sürdü 2 diş. 2 ay sonra diş yerleştirilecek.

Çok ağrı olur diye bekliyordum ama bugün 3. Gün en ufak ağrı olmadı, ağrı kesici kullanıyorum tabi bugün son gün artık kullanmayacağım. Bundan sonra pek ağrı olacağını sanmıyorum. Gözünüzde kesinlikle büyütmeyin çok basit bir işlem.
    Bu işlemi nerede yaptırdınız?

• laruz kullanıcısına yanıt
    Toprak Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği Doktor Devrim Aynal tarafından yapıldı.

• laruz kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki şu anda sadece İstanbul'da uygulanıyor. Eğitimlerimiz başladığında bütün Türkiye'de uygulanmaya başlayacak.
    Ancak 3GündeDiş adından da anlaşılacağı gibi sadece 3 günde yapıldığı için neden 3 gün kendinize bir hediye yapıp İstanbul'a gelip tedavi olmuyorsunuz?
  • Merhaba arkadaşlar

İki gün önce Afyon Kocatepe Diş Hekimliği Fakültesine İmplant tedavisi konusunda bilgi almak için gittim. Hastanede danışma bölümünden ön bilgi alıp bir firma görevlisi ile görüştüm. Tek diş implant için Alman malı Trias-ixx2 325 usd, Türk malı biofinity 600 tl fiyat verdi. Firma adı AC dental. Ayrıca hastene diş tedavisi için 460TL tedavi ücreti alıyormuş. Alman malı implantı ikiye bölebilirim ama yerli implantı nakit ödemeniz gerek dedi.

Burda okuduğum yorumlarda implant tedavisinde öncelikle önemli olan şeyin tedaviyi yapan dr’un deneyimi olduğu, dr’un size tavsiye edeceğim implantı kullanmanın daha yerinde bir karar olacağı idi. Yine yorumlarda okuduğum kadarıyla genel olarak yerli implant kullanlar da, ithal implant kullananlar da memnun. İnsan yine de aradaki fiyat fakının yüksek olmasından illaki işkilleniyor. Örneğin bana verilen fiyat 600 TL (yerli implant) + 460 TL (hastane ücreti), toplam 1060 TL fiyat verildi. İthal için 325 Dolar şu an ki kur ile 325x6,12= 1989 TL (ithal implant) + 460 TL (hastane ücreti) 2449 TL Arada (2449-1060) 1389 TL fark var. Bu denli fark olması acaba gerçekten yerli implantlar kalitesiz mi diye düşündürüyor. Firma görevlisi çocuk benim ağzımda hem yerli hem ithal implant var. İkisinden de memnunum dedi. Hatta ağzına tel taktırmış, telleri görünüyordu. Tel tedavisi devam ediyordu. Ona sorduğumda ithal tabii ki daha iyi dedi ama yerli de işinizi görür, memnun kalırsınız dedi. Son dört ayda implant fiyatları çok arttı dedi dövizden dolayı. 1250 tl civarına sattığımız Alman malı implant %50 zamlandı dedi. Tek diş için aldığım implant fiyatları sizce uygun mudur arkadaşlar? Fakültedeki hocaların tecrübeli ve işinin ehli kişiler olduğunu, çoğunun doçent olduğundan bahsetti. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son olarak 4/5 yıl önce kaplama yaptırdığım azı dişi çektirip implant yaptıracağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

Merhaba arkadaşlar

İki gün önce Afyon Kocatepe Diş Hekimliği Fakültesine İmplant tedavisi konusunda bilgi almak için gittim. Hastanede danışma bölümünden ön bilgi alıp bir firma görevlisi ile görüştüm. Tek diş implant için Alman malı Trias-ixx2 325 usd, Türk malı biofinity 600 tl fiyat verdi. Firma adı AC dental. Ayrıca hastene diş tedavisi için 460TL tedavi ücreti alıyormuş. Alman malı implantı ikiye bölebilirim ama yerli implantı nakit ödemeniz gerek dedi.

Burda okuduğum yorumlarda implant tedavisinde öncelikle önemli olan şeyin tedaviyi yapan dr’un deneyimi olduğu, dr’un size tavsiye edeceğim implantı kullanmanın daha yerinde bir karar olacağı idi. Yine yorumlarda okuduğum kadarıyla genel olarak yerli implant kullanlar da, ithal implant kullananlar da memnun. İnsan yine de aradaki fiyat fakının yüksek olmasından illaki işkilleniyor. Örneğin bana verilen fiyat 600 TL (yerli implant) + 460 TL (hastane ücreti), toplam 1060 TL fiyat verildi. İthal için 325 Dolar şu an ki kur ile 325x6,12= 1989 TL (ithal implant) + 460 TL (hastane ücreti) 2449 TL Arada (2449-1060) 1389 TL fark var. Bu denli fark olması acaba gerçekten yerli implantlar kalitesiz mi diye düşündürüyor. Firma görevlisi çocuk benim ağzımda hem yerli hem ithal implant var. İkisinden de memnunum dedi. Hatta ağzına tel taktırmış, telleri görünüyordu. Tel tedavisi devam ediyordu. Ona sorduğumda ithal tabii ki daha iyi dedi ama yerli de işinizi görür, memnun kalırsınız dedi. Son dört ayda implant fiyatları çok arttı dedi dövizden dolayı. 1250 tl civarına sattığımız Alman malı implant %50 zamlandı dedi. Tek diş için aldığım implant fiyatları sizce uygun mudur arkadaşlar? Fakültedeki hocaların tecrübeli ve işinin ehli kişiler olduğunu, çoğunun doçent olduğundan bahsetti. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son olarak 4/5 yıl önce kaplama yaptırdığım azı dişi çektirip implant yaptıracağım.
    Hocan Ben de afyonda ikamet etmekteyim. Tedavini sürecini ilgiyle takip edeceğim. Umarım buradan paylaşırsın. Fiyat olarak ta çoğu kimse fiyat paylaşmasa da sen paylaşmışsın. Kanımca fiyat iyi gibi, çünkü yurtdışı menşeili ürünler hiç zam gelmese bile kur farkından dolayı katlandı. Aradaki farkın çoğunun bu olduğunu düşünüyorum.

• arkadaşlar 2 tane implant yaptıracağım arka dişlerim.

en iyi implant markası nedir şu anda ? en iyisi ve en pahalısı yani ? :)

en iyisi, en pahalısı, en hızlı iyileşeni olan hangisi ?

strauman mı yoksa diğerlerimi ?

Ayrıca strauman ın güncel fiyatlarını bilen varmı ?

Teşekkürler,
  • 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.