Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (3 Mobil) - 9 Masaüstü3 Mobil
5 sn
4.312
Cevap
189
Favori
1.750.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MMistanbul

Merhabalar

Bezmi Alem de bende implant yaptırmak istiyorum. Bir arkadaşımız 1350 TL demiş. Nedir implantın markası. Ne kadar sürecek toplam tedavi biraz bilgi verebilir mi?
    Bezmialem'de doktorunuz herhangi bir implant markasını öneriyorsa hiç düşünmeden yaptırın. İyi ve tecrübeli bir üniversite. İmplant Marka seçimi Hastaların değil hekimlerin bilgi sahibi olması gereken ve karar vermesi gereken bir detaydır. 1350 TL rakam olarak uygun görünüyor ancak cerrahi sonrası ekstra talep edilebilecek
    Röntgen
    kemik Grefti
    Açılı Abutment farkı
    Protez diş teknisyen freze farkı gibi birçok detay ile sonradan faturalandırma yapılabilir. Tedavinin en başında netleştirmekte fayda var.
  • DrÖzen kullanıcısına yanıt
    Şimdi yeni diş çektirdim. Hemen yerine yapılabiliyormuş Bezmialemde pazartesi için randevu aldım. Bakalım sonuç ne olacak. Bilgilendirme yaparım.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMistanbul -- 12 Nisan 2018; 14:18:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oldukça acılı ama sonucu güzel olur inşallah ya:)
  • yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    Ankara Kızılay'da Başkent Er Dental diye bir yerde implant yaptırdım.Fiyat olarak piyasaya göre uygun, ithal implant kullanıyorlar. 3 tane implant yaptılar, başta biraz ağrılı oluyor ama çok uzun sürmedi, şuan memnunum. İmplantlarına ömür boyu garanti verdiler, çalıştıkları hekimler de Gazi'den çoğunlukla memnun kaldım size de tavsiye ederim arkadaşlar. @yusufziya
  • Cuma günü, genel anestezi altında; 4 adet yirmilik diş çekimi, 16 adet kırılmış sadece kök olarak kalmış dişlerin çekimi, üst çenede oluşan kistlerin temizlenmesi ve bu işlemlerin ardından 7 adet implant yerleşimi, kanal tedavileri ve dolgular hepsi tek seansta yapıldı. 4,5 Saat süren ameliyatın ardından, ağrı vs yok. Yüzümde şişlik var. Öyle yatarak geçirmeye çalışıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ilginize tesekkur ederim. Iki hafta once gazi dis hekimligine gittim. Oncelikle disimin sallanmasinin nedenin ust dislerimin baskisindan oldugunu anladilar ve bunu duzeltip dis taslarini temizlediler. Daha sonra ozel dis fircasi ve dis araligi fircasi ile dis ve dis etlerimi nasil temizleyecegimi anlattilar. Iki hafta sonunda pek degisen bir sey yok gibi. Disim sallaniyor hala. Iltihap gecmis dendi. En son deneme olarak uyurken disimi sikmamak icin protez yaptirmami ve 20 gun sonra tekrar kontrole gelmemi soylediler. Pazartesi gunu protez yaptiracagim. Muhtemelen disimi kaybedecegim ama sonuna kadar da direnmeye calisiyorum. Size sormak istedigim, bu bekleme surelerinden dolayi disimi kaybedersem implant yapilmasi daha mi zor olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: Karakartal_38

Nasıl bir bilgi istiyorsunuz ?
    Hocam şu forma girip paylaşsanız artık lütfen yani istediğim sizinle aynı durumda olanlara yardımcı olmanız para. Yada sizi dolandırmadan peşinde değiliz yani? Alt tarafı işlemlerden memnun musun hangi doktor yaptı fiyat olarak ne kadar oldu memnun kaldın mı hepsi bu ya 2 ay oldu? Hala cevap yok

• Arkadaşlar 1 sayfa öncesinde takılacak implantlar ile alakalı bilgi vermiştim fiyat 9000 TL (6 implant, 28 porselen diş fiyatı).

YAPILAN İŞLEM
    film çekimleri ve kontrol sonrası kemiklerimin yeterli ve fazlası ile geniş olduğunu söylediler, Alt çenemdeki 8 dişin 1 tanesi çekildi, sol en arkadaki 20 lik dişi çekmeyip yontuldu dolgu yapılıp geçici tek kaplama takıldı, ağrı yapan bir dişim çekildi, 1 hafta bekletildim, sonrasında ameliyata alınıp tek seferde kalan diğer dişlerin hepsi çekildi, aynı anda 6 adet implant takıldı, dikişler atıldıktan sonra aynı anda hemen diş kalıbı alındı, 2 gün sonra kontrole gittim halen biraz uyuşukluk ve aşırı olmamakla beraber yer yer ağrılarım vardı, doktor kontrol etti, normal dedi ve implantlar takılı halde film çekildi ve geçici protez dişlerim takıldı, 2 gün sonrası protezin rahatsız etmesinden dolayı bir daha gittim ve geçici kaplamalarda düzeltmeler yaptılar, şimdi protez ile daha rahat duruyorum.

Şu anki durum 6 cı gün
    protez ile yemek yerken,çiğneme yaparken halen ağrı yapıyor(sert ve yapışkan yiyeceklerden uzak duruyorum), özellikle ön dişetlerim aşırı kötü görünüyor, bütün diş etlerim eğri büğrü, sağ arkaya takılan implant ta kemik kısmında çene arkasına vuran bir ağrı var ve halen ağrısını hissediyorum,

filmde ön implantın bir tanesinin yan durması beni rahatsız etti , sorduğumda eğri takılması normal, o sorun değil, bazen kemikteki yapıya göre belli bir açıda takmak gerekebiliyor, bu yan olması çiğneme veya press i etkilemez, protez takıldığında ise herşey normal görünecek dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polat333 -- 23 Nisan 2018; 15:21:49 >

• Implantlar zimmer arkadaşlar
    Zirkon kaplamalı 2 dişe
    Toplam da 5 bin tl ödedim
    Bunun içerisinde 3 çekim
    2 kanal tedavi
    1 estetik dolgu
    Diş temizliği
    Diş eti temizliği de var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TUNA1985 -- 18 Nisan 2018; 1:29:18 >
  • Arkadaşlar Medipol Mega ve Altınbaş Üni diş merkezi hangisini önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 112600

bana takıldı 2 tane. tanesi 1.500 tl isveç malı implant. sgs dental dı sanırım markası
    Nasıl hocam memmun musun bu markadan tesekkur ederım

• quote:

Orijinalden alıntı: kuleonline

Nasıl hocam memmun musun bu markadan tesekkur ederım

Alıntıları Göster
    henüz bir sorunla karşılaşmadım
    Hocam merhabalar babama ege ünv. hastanesinde implant yaptıracağız 4 adet ihtiyacı var sag tarafının alt çene ögütücü dişleri hiç yok orada her bir diş için 1 adet takılacak, mesela 2 implant takılarak üzerine 3 veya 4 diş protezi takılsa sağlıksızmı olur. Dr öyle söylemiş, birde 800 tl ile 1350 tl arasında degişen implant fiyatları var. Bazıları yerli bazıları alman ve isveç malıymış. Neyi tavisye edersiniz acaba, ilk sorumda da her dişe tek implant dahamı sağlıklı olur. Babam 65 yaşında
    Tek implant için Bezmialem'e gittim. Diş çekilip hemen yerine implant takılacak (%90) Doktor Straumann implant tavsiye etti bende kabul ettim. 26 Nisan'da diş çekilip implant uygulanacak.

Bezmialem'de hangi implantlar var ve ne kadar bundan bahsedeyim. (Sadece implant)

Straumann 2.300 TL

Megagen 1.650 TL

3. marka yerli malı ama adını hatırlamıyorum 1.100 TL

dediler.

Üstüne porselen diş için 250 TL dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

Tek implant için Bezmialem'e gittim. Diş çekilip hemen yerine implant takılacak (%90) Doktor Straumann implant tavsiye etti bende kabul ettim. 26 Nisan'da diş çekilip implant uygulanacak.

Bezmialem'de hangi implantlar var ve ne kadar bundan bahsedeyim. (Sadece implant)

Straumann 2.300 TL

Megagen 1.650 TL

3. marka yerli malı ama adını hatırlamıyorum 1.100 TL

dediler.

Üstüne porselen diş için 250 TL dediler.

hangi doktora tedavi oldunuz öğrenebilir miyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • RobertoMassimo kullanıcısına yanıt
    İsmini hatırlamıyorum, perşembe günü gittiğimde öğrenir buraya bilgi yazarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fikir vermesi açısından;
    üniversite hastanesi diş bölümünde yapılacak 2 implant için hastane diş başı 420 tl operasyon ve 200 tl üst yapı ücreti talep ediyor.
    implant için satıcılarından aldığım fiyatlar:

nucleoss (yerli) 750 - kk 6 taksit

astra 1600- kk 6 taksit

nobel nakit 1500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dede06 -- 23 Nisan 2018; 8:12:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: social

Hocam merhabalar babama ege ünv. hastanesinde implant yaptıracağız 4 adet ihtiyacı var sag tarafının alt çene ögütücü dişleri hiç yok orada her bir diş için 1 adet takılacak, mesela 2 implant takılarak üzerine 3 veya 4 diş protezi takılsa sağlıksızmı olur. Dr öyle söylemiş, birde 800 tl ile 1350 tl arasında degişen implant fiyatları var. Bazıları yerli bazıları alman ve isveç malıymış. Neyi tavisye edersiniz acaba, ilk sorumda da her dişe tek implant dahamı sağlıklı olur. Babam 65 yaşında
    Merhaba Öncelikle her diş için bir implant yapılmasına gerek yok. Diyelim ki alt çenede hiç diş yok yani 14 adet diş eksikliği var; Bu durumda 6 adet implant yeterli olabiliyor. Bazı çene kemiğinin zayıf olduğu durumlarda, kemik tozu ile güçlendirilmiş kemik uygulamalarında implant sayısını arttırmak daha sağlıklı olacaktır. implant Marka Konusuna gelince hangisi uygun fiyatlı ise onu yaptırmanızı tavsiye ederim. Çünkü Önemli olan tedaviyi yapacak hekimin tecrübesidir. Yerli malı veya alman malı arasında anlamlı bir fark bulunmamaktadır. Artık üretilen çoğu implant belirli bir standartta üretiliyor. Uygun fiyatlı ürün sağlıksız olsa zaten üniversite hastanesinin ya da bir diş hekimimin bunu uygulamaması gerekir. Ortaya çıkacak bütün komplikasyonlardan bizzat kendisi sorumlu olacaktır çünkü..

• beyler devlet hastanesinde 1 sağ üst orta diş için ücret alınıyor mu ? tek günde yapılıyor mu birde ?
  • social kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun. 800-1350 TL dediğiniz implant fiyatlarına kaplama da değil mi?

• 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.