Şimdi Ara

İmkanı olup yapmak isteyenlere Water chiller için 1-2 detay (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
5
Favori
14.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • su yerine farklı sıvılar kullanabilirsiniz elbette test amaçlı -20civarlarına geldiğim zamanlar oldu sadece sıvı olarak kolonya kullanmıştım ama kısa süreli testler antifriz ile de 0 c yakalanabilir fakat işlemci pin bölümü terleme yapacaktı onun önüne geçemezsiniz tavsiyem ortam sıcaklıklarını baz alıp termostat'ı ona göre ayarlamak. mesela 18-23c arası olabilir.

oNuR ŞaHiN uzun zamandır konuya bakmamıştım dediğin şekilde komprasör devrini düşürmek konusunda bir bilgim yok malesef pek merak etmedim doğrusu bu sistemlerde klimalardan daha yüksek komprasör harareti ortaya çıkar bu sebeple arada komprasörün dinlenmesi sistem için en güzeli.
  • Tam aradığım sistem . Hadi bunu yapalım.
  • arkadaslar biraz hortlattım ama bi 2.el ekovatcı olarak mudahil olmak istedim.

1. si kompresörü pc çalıştıgı sure calıstırmanın sakıncalı oldugu düşünmekteyim içerisdeki pistonların cabuk asınmasına neden olacaktır.
    örnegin klimada kompresor 10 dk çalılır hava belli dereceye gelince 30 dk durur mesela.
    buzdolabındada aynıdır bu sistem . bunun için işlemcinin sıcaklıgıyla kompresore paralel bi termostat olmalı diye düşünüyorum.

2. olarak oda içerisindeki havada bildiginiz gibi nem mevcuttur. bu hava soguk metale degdigi anda yogunlasıp su olacaktır.klimada oldugu gibi dikkat edin kasanız ıslanmasın .
    üfleme bile yapsanız nemli havanın devamlı ciplere temasıda sıkıntı yaratır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: farkeyledim

arkadaslar biraz hortlattım ama bi 2.el ekovatcı olarak mudahil olmak istedim.

1. si kompresörü pc çalıştıgı sure calıstırmanın sakıncalı oldugu düşünmekteyim içerisdeki pistonların cabuk asınmasına neden olacaktır.
    örnegin klimada kompresor 10 dk çalılır hava belli dereceye gelince 30 dk durur mesela.
    buzdolabındada aynıdır bu sistem . bunun için işlemcinin sıcaklıgıyla kompresore paralel bi termostat olmalı diye düşünüyorum.

2. olarak oda içerisindeki havada bildiginiz gibi nem mevcuttur. bu hava soguk metale degdigi anda yogunlasıp su olacaktır.klimada oldugu gibi dikkat edin kasanız ıslanmasın .
    üfleme bile yapsanız nemli havanın devamlı ciplere temasıda sıkıntı yaratır diye düşünüyorum.

1.sıvıya duyarlı termostat var sistemde.sürekli çalışmıyor.
    2.pc nin içine gaz değil sougutulan sıvı giriyor o yüzden terleme Problem değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.