Şimdi Ara

iMessage

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Apple'ın gizli silahlarından biri olarak gördüğüm iMessage'ın başlığı olmadığından açma gereği duydum.

Son güncelleme iOS ve iPadOS 14 ile beraber iMessage uygulaması da birçok yeniliği beraberinde getirdi.

Whatsapp'a göre çok daha kullanışlı bana göre.

Animojiler, çizimler, anında YouTube vs gibi sosyal medyalara bağlanıp içerik paylaşmalar, grup konuşmaları, dosya transferleri ile çok daha tercih edilebilir.

Bunun ile beraber iPad ve/veya Macbook'unuz var ise ayarlarınızı yapıp bunlar üzerinden de mesajlaşabilir, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Yalnız küçük bir soru soracağım tam da bununla alakalı.

iMessage'ım hem iPhone hem iPad hem de macbook'ta bağlı. Yalnız birinden mesajları sildiğimde diğerlerinde silinmiyor aynı şekilde kalıyor. Ben birinden sildiğimde hepsinden silinsin istiyorum fakat başaramadım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

• işte aradıgım buydu.
    ben de rahatsızım mesajların diğer cihazda birikmesinde. okunuyorsa hepsinde okunsun silinsin. ben çözüm bulamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende birinde silince hepsinde siliniyor ios 13 deyim ama daha

• acaba icloud dan mesajları mı açmak gerek ???????

• İyi günler imessage açıkken karşısınınki kapalıyken kendi internetimi kapatıp mı mesaj atmam lazım? başka yolu yok mu ?

• CasstıeL C kullanıcısına yanıt

İki taraftan birinde internet yoksa sms olarak iletilir hocam

• SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt

Hocam, muhtemelen benim telefonumda sıkıntı var o zaman çünkü benim internetim açıksa ne olursa olsun imessage gönderiyo.Bu durum bazen mağdur edebiliyo.Çözümü var mı ?

• i msg de tek bir ayar vardır, sms olarak gönder ayarı açılır yada kapanır, açık ise senin yada karşının interneti yoksa imsg olarak gitmeyen mesaj 20-30 saniye sonra sms olarak yollanır. telefonda bir sorun olması mümkün değil ios çalışıyorsa internet varsa imsg çalışır.

burada dikkat edilmesi gereken konu, yurt dışı ile mesajlaşıyorsan imsg gönderemediği anda sms e çevirir ve ücret yazar, yurt dışı ile çok mesajlaşıyorsan sms olarak gönder kapalı olursa güvende olursun, yurt dışı ile msj trafiği yoksa sms olarak gönder açık olursa, senin yada karşının durumu ne olursa olsun öncelikle imsg gider, gidemezse sms olarak gider

ayrıca temel bilgi hatırlatması imsg gidenler mavi fonlu, sms gidenler yeşil fonludur...

ayrıca internet açıksa imsg göndermesi gerekiyor zaten, nasıl mağdur ediyor sizi onu anlamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maaart -- 13 Kasım 2020; 11:3:42 >
  • yine apple fanboyluğu yapıyor konuyu açan şahıs sanki babasını firması program asla whatsapp ın yerini tutmaz silah falanda olmaz kendini kandırır öyle olur diyen bu mesajım burada dursun ömrümüz var ise 2-3 sene sonra tekrar hatırlatın esamesi okunmaz programın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.