Şimdi Ara

İmei numarası sıfırlandı yardım ! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
597
Cevap
3
Favori
46.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resat_resat -- 16 Haziran 2012; 11:15:09 >
  • yedk alanlar ultra iso programı ile imei lerine bir baksın hangi kod da yazıyorsa,imei leri silinip imei numaralarını bilenler başka birinin yedeğine kendi imei lerini gömüp back up dan belki geri yükleyebilirler diye düşünüyorum .Tabi bu bir fikir silinenler bi denesin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sile

yedk alanlar ultra iso programı ile imei lerine bir baksın hangi kod da yazıyorsa,imei leri silinip imei numaralarını bilenler başka birinin yedeğine kendi imei lerini gömüp back up dan belki geri yükleyebilirler diye düşünüyorum .Tabi bu bir fikir silinenler bi denesin derim.

3 yazılımcıya gitim yapamadılar. toolbox5irom un soruce code ları lazımmış
  • ...............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resat_resat -- 16 Haziran 2012; 11:14:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: resat_resat

galiba tel çöpe gidecek imei gitti

Tablet gıbı kullanabılırsın ben oyle yapıyorum bir cok androıd telefon brıck olmuyor ama huaweı yalan oldu
  • eee beyler napıyoruz bır cozum yolu bulalım bu ıse olmadı garantıye pisleselım dılekce verelım benım arkadasta mıuı yukluydu hıc acılmıyordu tamır ettıler bence bız cabuk pes edıyoruz bırlessek yaptırırız
  • Örgütlenip telefonları hepberaber kartaldaki servise götürelim kapılarında protesto edelim haberlere çıkalım falan başka bi çözümü yok gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolleskaan

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

quote:

Bu sorunun asıl nedenini bulmak gerek bence.

Bu da en az çözümü kadar önemli.

Ben i5rom ile yedek aldım.

Fakat çalışıyor mu çalışmıyor mu o bile belli değil.

Program yedek alma ve geri yüklemeyi sorunsuz yapıyor ben denedım.

Sorunun sebebi anakartın komple sıfırlanması hersey bır hata sonucunda sılınıyor bır tek nedenı yok farklı sebeplerle bu sorunu yasayanlar var

Yani, i5rom ile yedek alındığında ileride bu sorunu yaşayanlar problemlerini bu aldıkları yedekle çözmüş olacaklar mı demek istiyorsunuz?

Aynen oyle benım ımeı 0 dı. Arkadasın yedegını aldık benım telefona attık sonra onun yedegı benım tele yukledım arkadasla ıkımızınde ımeı suan aynı tabı ben hat takmıyorum takarsam onunkı yalan olur. Denemek ıcın yaptık. Imeı sılmeyı denedım bu seferde sılemedık ne nalet telefon gercekten sagı solu bır degıl. Sılsen sılemezsın eklesen ekleyemezsın. Cınden batarya ve sarj cıhazı sıparıs etmıstım onlarda kaldı sımdı elımde telefon harıcı 3 tane 1700 mah batarya ve bunlara uyumlu sarj cıhazı var 16 gb hafıza kartı almıstım hepsı paket oldu psp gıbı kullanıyorum oyun yukluyorum 1.4 ghz de ıslemcıyı yaptım kasılmadan oynuyorum ne var ne yok bır sekılde degerlendırmek lazım ben telefonun yapılabılecegını dusunmuyorum artık

IMEI numarasını silmek için image klasörünü sil. Yalnız bu klasörü silince telefonun açılmayacaktır. Onun için önce dload klasörünü telefon hafızasına at ki orijinal rom'u kurabilesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: psychô

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu sorunun asıl nedenini bulmak gerek bence.

Bu da en az çözümü kadar önemli.

Ben i5rom ile yedek aldım.

Fakat çalışıyor mu çalışmıyor mu o bile belli değil.

Program yedek alma ve geri yüklemeyi sorunsuz yapıyor ben denedım.

Sorunun sebebi anakartın komple sıfırlanması hersey bır hata sonucunda sılınıyor bır tek nedenı yok farklı sebeplerle bu sorunu yasayanlar var

Yani, i5rom ile yedek alındığında ileride bu sorunu yaşayanlar problemlerini bu aldıkları yedekle çözmüş olacaklar mı demek istiyorsunuz?

Aynen oyle benım ımeı 0 dı. Arkadasın yedegını aldık benım telefona attık sonra onun yedegı benım tele yukledım arkadasla ıkımızınde ımeı suan aynı tabı ben hat takmıyorum takarsam onunkı yalan olur. Denemek ıcın yaptık. Imeı sılmeyı denedım bu seferde sılemedık ne nalet telefon gercekten sagı solu bır degıl. Sılsen sılemezsın eklesen ekleyemezsın. Cınden batarya ve sarj cıhazı sıparıs etmıstım onlarda kaldı sımdı elımde telefon harıcı 3 tane 1700 mah batarya ve bunlara uyumlu sarj cıhazı var 16 gb hafıza kartı almıstım hepsı paket oldu psp gıbı kullanıyorum oyun yukluyorum 1.4 ghz de ıslemcıyı yaptım kasılmadan oynuyorum ne var ne yok bır sekılde degerlendırmek lazım ben telefonun yapılabılecegını dusunmuyorum artık

IMEI numarasını silmek için image klasörünü sil. Yalnız bu klasörü silince telefonun açılmayacaktır. Onun için önce dload klasörünü telefon hafızasına at ki orijinal rom'u kurabilesin.

Hallettim onu hocam saolasın.

• .................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resat_resat -- 16 Haziran 2012; 11:14:38 >
  • Imei numarasını silseniz sonra 20 tllik bir telefon alıp onun imei numarasını huaweiye yukleseniz ,o 20 tllik telefonuda kırıp acilmamak üzere çöpe atsanız sorun hâl olmaz mı?
  • peki nasıl olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resat_resat -- 17 Kasım 2011; 23:26:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: resat_resat

peki nasıl olacak

Telefoncuya ver dediklerimi yapacaktır.

Önce dandik max 20 tllik tel satın al,sonra onu telefoncuya götür,böyle böyle de ,telefoncu halleder zaten ,halletikten sonra o 20 tllik cihazı bidaha acmayacaksin,kır çöpe at yani

Umarım halledersiniz
  • Aslında imei değiştirilebilen androidli bir telefon ile miui yedek almayıda kullanarak sorunu cozebılırz. Şöyle olacak imei değişen telefona kendi imeimizi giricez sonra bunun yedegini alıp kendi telefonumuza uygulayacagız. Ancak bunun icin android ve imei degişen bir cihaz lazım. Tabi en onemlısı uzerıne mıuı kurulması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolleskaan -- 17 Kasım 2011; 23:41:16 >
  • quote:

Aslında imei değiştirilebilen androidli bir telefon ile miui yedek almayıda kullanarak sorunu cozebılırz. Şöyle olacak imei değişen telefona kendi imeimizi giricez sonra bunun yedegini alıp kendi telefonumuza uygulayacagız. Ancak bunun icin android ve imei degişen bir cihaz lazım. Tabi en onemlısı uzerıne mıuı kurulması lazım

Bunlarla uğraşmak çok zor
  • .............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resat_resat -- 16 Haziran 2012; 11:14:15 >
  • toolbox5irom root yetkisi istiyor mu?
  • İmeisi silinen arkadaşlarım imeiyi tekrar kazanmak için bir yol aşağıdaki linke girip bir bakın.

http://forum.donanimhaber.com/m_54747987/tm.htm
  • Geçtiğimiz ayın ortalarına doğru IMEI sorunu yüzünden teslim ettiğim telefonum cuma günü anakartı değiştirilmiş olarak geldi. Servisten herhangi bir ücret talep etmediler.
  • Hangi servise yolladınız ? Kartaldaki ana kvk servisi 350 tl istedi
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.