Şimdi Ara

İmei numarası sıfırlandı yardım ! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
3
Favori
46.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • imeisini kaybedenler benim bir fikrim var.... ancak parasız olmuyor.

200 liraya kadar imei numarası değiştirilebilen bir telefon alacağız..
    kendi imei mizi yazıp toolbox5irom ile imei backup alıp kendi telefonumuza uygulayacağız.
    10 kişiden fazla isek kişi başına 20 lira düşer daha sonra aldığımız telefonu 100-200 arasına satıp tekrar verdiğimiz parayı geri alırız.

Bu teklife varmısın yok musun :D

olmama ihtimali var... bazı çift hatlı telefonların imeisi alındığında bizimkilere basılalamama gibi bir durum olabilir.

telefonu ismine faturalı olmayan ve kutusunda arkasında imeisi yazmayanlara işlem yapmayız.

sadece düşünce bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3g3nt

quote:

Orijinalden alıntı: TMN

quote:

Yok malesef benimkisi geri gelmedi.

cihazda ayarlar/telefon hakkında/anabant sürümü: karşısında ne yazıyor.

ben galaxy s2 de efs dosyasını bozdum. anabant sürümü bilinmiyor yazıyordu. imei de boştu.
    böyle geri aldım. hex editör vs. 2 gün uğraştım başka yol bulamadım.
    hata verdiği bir yer varsa yardımcı olmaya çalışırım.

ilk işlemi yapıyorum.
    sd kartta efscbck bozuk tar gz dosyası 1kb. içinde dosya falan yok. sanırım u8800 larda efs yok. samsung ve htc için ayrıca programlar bile var.

root explorerla efs klasörünün içeriğine bakıp buraya yazar mısın?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yok malesef benimkisi geri gelmedi.

cihazda ayarlar/telefon hakkında/anabant sürümü: karşısında ne yazıyor.

ben galaxy s2 de efs dosyasını bozdum. anabant sürümü bilinmiyor yazıyordu. imei de boştu.
    böyle geri aldım. hex editör vs. 2 gün uğraştım başka yol bulamadım.
    hata verdiği bir yer varsa yardımcı olmaya çalışırım.

ilk işlemi yapıyorum.
    sd kartta efscbck bozuk tar gz dosyası 1kb. içinde dosya falan yok. sanırım u8800 larda efs yok. samsung ve htc için ayrıca programlar bile var.

root explorerla efs klasörünün içeriğine bakıp buraya yazar mısın?

root explorer ile bakıyorum ancak efs klasörü yok

sorunu olmayan arkadaşların telefonunda da efs klasörü yok

• quote:

root explorer ile bakıyorum ancak efs klasörü yok

sorunu olmayan arkadaşların telefonunda da efs klasörü yok

efs system klasörüdür. Mutlaka olmalı. sd carda bakmadığına emin misin?
    root explorerın default açıldığı ekranda olmalı.
  • Toolbox ile olmayan imeinin yedegini aldm icine kendi imeimi yazmak icin. fakat program ile olusturulan img dosyasini nasil acacagimi bulamadim henuz bi fikri olan varmi ? onu acabilirsem icine orj imeiyi yazip sd karta atacagim ve restore edip sansimi deneyecegim. su img dosyasini acma isini cozmemiz lazim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Visam Lord

Toolbox ile olmayan imeinin yedegini aldm icine kendi imeimi yazmak icin. fakat program ile olusturulan img dosyasini nasil acacagimi bulamadim henuz bi fikri olan varmi ? onu acabilirsem icine orj imeiyi yazip sd karta atacagim ve restore edip sansimi deneyecegim. su img dosyasini acma isini cozmemiz lazim

root explorer ıle ıcını acabılırsın yada notepad++ dıye arat onlada ıcını acarsın ancak nereyı degıstırecegını bulman lazım ben arkadasın yedegı attım suan aynı ımeı den 2 tane telefon oldu ama hat takmıyorum onunkı kapanmasın dıye degıstırecek yerı bulamadık bır turlu sılecegım tekrar ımeı arkadasa sorun cıkmasın dıye
  • Gercek imeili dosyada bile bulamadiysaniz nereye yazacagimizi ben hic ugrasmayayim. bendekinde ne yaziyo dogrumu yaziyo eksikmi yaziyo belli degildir heralde. o dosyayi bana pm atabilirmisin bende arastirayim icini. programla 3 yane img dosyasi olustu hepsine baktnizmi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sile

quote:

quote:

Peki imei gitmemesi için ne yapmalı neden gidiyo. hangi yedekleri yapmalı

toolbox5irom apk sini bulup imeinin backup ını alacaksın kendine saklayacaksın :D banada mail atarsan yok demem :P

Dediğin program bu sayfadaki mi acaba
    bi bakarmısın.
    bir de nasıl kullanılıyor.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18956474

apk yı kuruyorsun. açıyorsun backup imei diyorsun senin sd karta 5irom diye bir klasör açıyor klasor altında imeibackup diye bir klasor goreceksin orada ki senin imei nin backup ı oluyor. cihaz da sorun olursa herhangi bir romu kurup aldığın backuptan restore yaparsan imei geri geliyor

Şimdi benim imei sıfırlanmadı bununla yedek alayım diyorum ama çalışan şeyi bozmaktanda korkuyorum kesin çalışıyor mu düzgünce

• Yedeği cwm yada titanium ile alın derim
  • quote:

Yedeği cwm yada titanium ile alın derim

Clock bilmemne mod'u diyorsanız bende var onunla yedek almıştım fakat özellikle imei backup yeri mi var yoksa advanced kısmından yedek aldığımızda imei'de yedekleniyor mu? Arkadaşın verdiği programa güvenemedim çünkü çalışan şeyi de bozabilir
  • Bozacağını sanmıyorum garanti olsun diye onuda alın ne var ne yok alın sonra bizim gibi boş boş bakarsınız telefona
  • İlginç tekpinize anlam veremedim açıkçası. İmei numarasını img dosyasının içinde bulup orjinal imeilerimizi yazmayı başarabilirsek bu sorundan kurtulacağız. Şuan bildiğimiz tek şey toolbox5irom ile alınan başka bir x5 ait imeiyi bu telefona restore edersek aynı numaraya sahip iki tane x5 oluyor. Yanı kısacası bu program telefona imeiyi tekrar yazabiliyor. Tek derdimiz dediğim gibi bu img dosyalarını açabilmek içlerine orjinal imeilerimizi yazabilmek.
  • quote:

İlginç tekpinize anlam veremedim açıkçası. İmei numarasını img dosyasının içinde bulup orjinal imeilerimizi yazmayı başarabilirsek bu sorundan kurtulacağız. Şuan bildiğimiz tek şey toolbox5irom ile alınan başka bir x5 ait imeiyi bu telefona restore edersek aynı numaraya sahip iki tane x5 oluyor. Yanı kısacası bu program telefona imeiyi tekrar yazabiliyor. Tek derdimiz dediğim gibi bu img dosyalarını açabilmek içlerine orjinal imeilerimizi yazabilmek.

içini açınca değiştirilecek yeri bulamadım bende arkadasın ımeı ıle restore ettım ama ıkı x5 oldu hat takarsam onun telefon klon gorunur o yuzden takmıyorum malum arkadasın ımeı o yuzden paylasamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 42_SeNTeZ_42

quote:

quote:

quote:

quote:

Peki imei gitmemesi için ne yapmalı neden gidiyo. hangi yedekleri yapmalı

toolbox5irom apk sini bulup imeinin backup ını alacaksın kendine saklayacaksın :D banada mail atarsan yok demem :P

Dediğin program bu sayfadaki mi acaba
    bi bakarmısın.
    bir de nasıl kullanılıyor.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=18956474

apk yı kuruyorsun. açıyorsun backup imei diyorsun senin sd karta 5irom diye bir klasör açıyor klasor altında imeibackup diye bir klasor goreceksin orada ki senin imei nin backup ı oluyor. cihaz da sorun olursa herhangi bir romu kurup aldığın backuptan restore yaparsan imei geri geliyor

Şimdi benim imei sıfırlanmadı bununla yedek alayım diyorum ama çalışan şeyi bozmaktanda korkuyorum kesin çalışıyor mu düzgünce

kesin çalışıyor

• quote:

İlginç tekpinize anlam veremedim açıkçası. İmei numarasını img dosyasının içinde bulup orjinal imeilerimizi yazmayı başarabilirsek bu sorundan kurtulacağız. Şuan bildiğimiz tek şey toolbox5irom ile alınan başka bir x5 ait imeiyi bu telefona restore edersek aynı numaraya sahip iki tane x5 oluyor. Yanı kısacası bu program telefona imeiyi tekrar yazabiliyor. Tek derdimiz dediğim gibi bu img dosyalarını açabilmek içlerine orjinal imeilerimizi yazabilmek.

3 adet yazılımcıya gittim....
    ancak hiç birisi çözemedi sebebi toolbox5irom dosyaları backup alırken imei nosunu 3des sha ile kilitliyor yani bulup değiştirmek imkansız :D
  • Şu işimize yarayabilir arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Visam Lord -- 15 Kasım 2011; 21:05:21 >
  • Bu sorunun asıl nedenini bulmak gerek bence.

Bu da en az çözümü kadar önemli.

Ben i5rom ile yedek aldım.

Fakat çalışıyor mu çalışmıyor mu o bile belli değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

Bu sorunun asıl nedenini bulmak gerek bence.

Program yedek alma ve geri yüklemeyi sorunsuz yapıyor ben denedım.

Sorunun sebebi anakartın komple sıfırlanması hersey bır hata sonucunda sılınıyor bır tek nedenı yok farklı sebeplerle bu sorunu yasayanlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolleskaan

quote:

Sorunun sebebi anakartın komple sıfırlanması hersey bır hata sonucunda sılınıyor bır tek nedenı yok farklı sebeplerle bu sorunu yasayanlar var

Yani, i5rom ile yedek alındığında ileride bu sorunu yaşayanlar problemlerini bu aldıkları yedekle çözmüş olacaklar mı demek istiyorsunuz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wolleskaan

quote:

Yani, i5rom ile yedek alındığında ileride bu sorunu yaşayanlar problemlerini bu aldıkları yedekle çözmüş olacaklar mı demek istiyorsunuz?

Aynen oyle benım ımeı 0 dı. Arkadasın yedegını aldık benım telefona attık sonra onun yedegı benım tele yukledım arkadasla ıkımızınde ımeı suan aynı tabı ben hat takmıyorum takarsam onunkı yalan olur. Denemek ıcın yaptık. Imeı sılmeyı denedım bu seferde sılemedık ne nalet telefon gercekten sagı solu bır degıl. Sılsen sılemezsın eklesen ekleyemezsın. Cınden batarya ve sarj cıhazı sıparıs etmıstım onlarda kaldı sımdı elımde telefon harıcı 3 tane 1700 mah batarya ve bunlara uyumlu sarj cıhazı var 16 gb hafıza kartı almıstım hepsı paket oldu psp gıbı kullanıyorum oyun yukluyorum 1.4 ghz de ıslemcıyı yaptım kasılmadan oynuyorum ne var ne yok bır sekılde degerlendırmek lazım ben telefonun yapılabılecegını dusunmuyorum artık

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.