DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
IMEI KLONLAMA.TÜM CEP TELEFONU KULLANICILARI MUTLAKA OKUYUN!
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
6
Cevap
0
Favori
27.245
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Cep Telefonları >> Diğer Markalar, Aksesuarlar ve Konular >> IMEI KLONLAMA.TÜM CEP TELEFONU KULLANICILARI MUTLAKA OKUYUN!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      1190 Mesaj
      06 Ekim 2006 20:32:21 Konu Sahibi
      6 milyon cep telefonu kapanacak
      Henüz kimler ve kaç kişi oldukları belirlenemeyen bir çete, 6 milyon cep telefonunun yasal olarak çalışmasını sağlayan ‘imei numarası’nı klonladı. Bu ceplerin bir kısmı sustu, bir kısmı da susacak. Vatandaş ve bayiler isyanda.

DOLANDIRICILAR yine ‘cep’e göz dikti. 6 milyon vatandaşın 5 milyon YTL vererek kayıt altında aldırdığı telefonlar bir bir susmaya başladı. Kimse ne olduğunu anlamadı. Olay sonradan aydınlandı. Kaç kişi ve kim oldukları belirlenemeyen bir çete, 6 milyon cep telefonunun yasal olarak çalışmasını sağlayan imei numarasını kopyaladı. Aynı numara birden fazla cep telefonunda kullanılınca Telekomünikasyon Üst Kurulu da bu telefonları kullanıma kapattı. Telekomünikasyon Kurumu yetkililerinin, star’a yaptığı açıklama, olayın vehametini de gözler önüne serdi.

SİNYAL HER YERDE

YETKİLİLER bir imei numarasının yüzbin kere bile koplayalandığını tespit ettiklerini belirterek, ‘Vatandaş mağazadan telefon alıyor. Faturası da var. Her şey yasal. Ancak ülkemizde çalışmasını sağlayan imei numaraları kopyalanmış. Bu nedenle aynı telefondan farklı yerlerde sinyaller geliyor. Bu telefonları kapatıyoruz. Çünkü aralarında yasal olmayan ve yurtdışından naylon fatura ile getirilmiş telefonlar da var’ dediler. Mobil İletişim Sistemleri ve Araçları İşadamları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Murat Dursun ise Telekomünikasyon Kurumu ile ortak çalışma yürüttüklerini belirtti. Dursun, ‘Kurum datalarında bu telefonların çoğunun ithalat işlemi yapılmamış gözüküyor. Ayrıca ithalatçılarin imei numaralarını bildirirken yaptıkları hatalar ile kurum bünyesinde sistemin çalıştırılması sırasında ortaya çıkan hatalar hem vatandaşı hem de kullanıcıyı mağdur etti. Telefonu kapanan bayiye koşuyor Son 10 günde yaralanmaya varan vakalar yaşadık’ dedi. Bu arada imei numaralarının bir çete tarafından kopyalanmış olduğu belirtiliyor. İsyanda olan vatandaşlar bayilere akın etmeyi sürdürüyor.

HERKES ŞAŞKIN!

VATANDAŞIN isyanından korkan cep telefonu bayileri dükkanlarını açamaz hale geldi. 10 gündür iş yapamayan bazı bayiler, kepenk kapatma noktasına gelirken, ‘Bizi vatandaşla karşı karşıya bırakıyorlar. Dükkanımızı açamıyoruz’ diyorlar. Vatandaşlar ise faturalı diye aldıkları cep telefonlarının çalışmamasına tepkililer.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

ARTIK BURADAYIM
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Ekim 2006 20:44:54
      eee ne olacak şimdi,bence yeni bir düzenleme getirilmeli..

|
      |

• Binbaşı
      1983 Mesaj
      06 Ekim 2006 21:43:03
      Pekki afınıza sığınarak bişi sölemek istiyorum şimdi bu olayı biz yapabilirmiyiz o zmn benim eski 3310 baya değerlendi yapılıyosa valla ii fırsat kapısı

|
      |

• Binbaşı
      1190 Mesaj
      06 Ekim 2006 21:52:44 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: osmanlı13

Pekki afınıza sığınarak bişi sölemek istiyorum şimdi bu olayı biz yapabilirmiyiz o zmn benim eski 3310 baya değerlendi yapılıyosa valla ii fırsat kapısı

Hayır yapamazsınız.Daha önce forumda yazılanlara göre 30-40 YTL ye yapıyorlarmış.
      Telefonlarını klonlatıp başkasının hakkını yiyen herkese koca bir ban.

|
      |

ARTIK BURADAYIM
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Ekim 2006 23:58:09
      quote:

Orjinalden alıntı: osmanlı13

kardeş artık senin 3310 300 ytl den aşağıya gitmez..

|
      |

• Uzman Mobil
      6570 Mesaj
      07 Ekim 2006 00:55:54
      türk insanı hiçbizaman uslu durmicak ben bunu öğrendim kardeşim... ama çakal olanları... türkiyenin içine edenler..

|
      |

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!
    • Emekli Yönetici
      11970 Mesaj
      07 Ekim 2006 16:48:35
      Mevcut üst konudan devam ediniz !!

|
      |

|| Intel i7 7700K @ Corsair H115i || Asus Maximus Code || G.Skill 16GB Trident Z RGB 3600MHZ || Corsair 900D || Zotac GTX 1080 AMP Extreme || 27" Dell S2716DG || 512GB Samsung 850PRO || WD Blue 5 TB || Corsair AX 1500i || @ || Creative SoundBlaster Zx - Logitech Z-2300 || Logitech G910 Orion Spectrum || Logitech G900 @ Corsair MM300 ||
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.