Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

IMEI kayıt ücretleri 500TL oldu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
429
Cevap
4
Favori
78.366
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> IMEI kayıt ücretleri 500TL oldu!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      43 Mesaj
      11 Kasım 2018 22:40:03
      Artik oy felan vermeyin yeter bence acin gozunuzu vermeyin oy

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Onbaşı
      28 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      kitapyurdu

12 Kasım 2018 00:16:53
      Bir Buna El Atmadıkları Kalmıştı..
      |
      |

• Onbaşı
      39 Mesaj
      12 Kasım 2018 02:43:29
      YERLİ MALI YURDU MALI HERKES VESTEL KULLANMAMALI
      |
      |

• Yüzbaşı
      748 Mesaj
      12 Kasım 2018 09:04:41
      quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

O kol saati mtk işlemcilidir. Googleplayden mtktools yazılımını indir. Çok kolay.
      Dün akşam mesajı attıktan sonra biraz araştırma yaptım, sorunumu hallettim.
      Normalde kayıt yaptıracaktım, ama başka yollar bulmak zorunda bıraktı sevgili kanun koyucularımız....
      |
      |

• Yarbay
      12515 Mesaj
      12 Kasım 2018 09:10:19
      quote:

Orijinalden alıntı: DoDoking

öztürkler ağlıyor
      Yahudi tohumu "Jean(can)" lar keyifli...
      |
      |

• Yüzbaşı
      312 Mesaj
      14 Kasım 2018 06:01:28
      quote:

Orijinalden alıntı: savascakir

Benim için işin özeti bu:

Hanıma ukranya dan 1400 liraya meizu pro 7 plus aldım gecen hafta. 170 liraya pasaporta işletmeyi düşünüyordum, şak diye 500 e cıkarmıslar. Peki ben naptım, tele root atıp illegal imei çaktım.

Eğer 170 olsaydı hiç uğraşmaz devletime haracımı verirdim, ama sen kalkıp önceden haber bile vermeden 500 yaparsan haracı, beni illegal yollara sürüklersin.

(içki, sigara da aynı bakış açısındayım)
      Peki cihazı havalimanından sokarken sorun çıkarmıyorlar mı? Gidip gelirsem kendime alırım diye soruyorum.
      |
      |

• Onbaşı
      19 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      CYNOCEPHALY

14 Kasım 2018 10:28:50
      Illegal telefonlarda patlama yaratır bu durum.

2005-2006 civarında ilk kaçak telefon engelleme geyigi çıkmış, bir defaya mahsus 10 tl her telefon kayıt altina alınmıştı.

O zamanki haberlere bakarsaniz, fatura hat kullanıcılarının operatör bayileri önündeki uzun kuyrukları gorebilirsiniz.

Bir sure sonra kontörlü hatlarada imkan tanındı, hatta oyle ki operatörler kayit işlemini otomatik yapip, varsada hediye kontorden parasını kesiyordu.

Bir sure sonra parada almamaya başladılar, yanilmiyorsam 2016 sonuna kadar boyle devam etti.

Ne mi oldu? Başta telefoncular olmak uzere ellerine geçirdikleri her telefona hat takip imei kayıt altina aldirdilar.

Nokia 5210 gibi o zamanlarda bile tugla olan devasa antenlerde buna dahil.

Millet, kayitli imei numaralarını exell tablosu yapıp saklıyordu.

Sonrasi malum imei cakma isi.

Çin guryasi ilk basladiginda (2008-NokLa i99) bu imeiler itinayla 20 tl cakilmaya başladı.

İlk zamanlar operatörler interneti kesiyorlardi, milattan kalma cihaz imei li makineleri.

Sonra onada care bulunmus olacakki, millet çatır çatır İnternete giriyor.

Kısacası balığı devlet 10 yıl once tecrubesizlikten kaçırdı.

En büyük iki soc ureticisi Qualcomm ve Mediatek bu ise sekte vurmuyor. Son kullanıcı

Kolayca imei yazılabiliyor.

500 tl yerine 5000 tl da yapsan atı alan Üsküdar'ı 10 yıl kadar once gecti.

Uzun sure hat bağlantısı saglanmayan imei kayittan dusurmedikleri surece de bitmez.

Hala ulkede nasil Symbian telefonlar cok görünüyor sanıyorsunuz

Ekleme : 2007'ye kadar değil, 2011 sonuna kadar 10 tl almış devletimiz..Sonra100 tl yapmış.
      Mevzuya sandığımdan da gec uyanmış haşmetli devletimiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yılanı Tokatlayan Adam -- 14 Kasım 2018; 10:34:42 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      704 Mesaj
      2013 ten beri çin telefonlarına imei çakarak kullanıyorum, daha da kullanacağım gibi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      4026 Mesaj
      Imei cakmakta cozum degil. Guncelleme almıyor. Bazen durup dururken imei klonlaniyor yada dusuyor. Cihazi resetleyince imei ucuyor. Bu dert cekilir gibi degil. 2 hafta once yurtidisindan iphone alacaktim kayit ucretiyle beraber 70 tl daha ucuza geliyordu bende Türkiye den aldim yurtici kayitli cihazı. anlayacaginiz ucundan döndük neyse ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

İNTEL CORE İ5 4690 3.5GHZ 6MB CACHE / EVGA GTX 960 4GB FTW GAMİNG ACX 2.0+ / MSI H81M-PRO-VD / HYPER X FURY 8GB DDR3 1600MHZ / EZCOOL S280 - 480GB SSD / SEAGATE BARRACUDA 1 TB / EVEREST RHİNO 432 / EVEREST EPS-6600 / LOGİTECH G600 - G300S / RAMPAGE HYDRA R6 RAİNBOW RGB MECHANICAL (CHERRY MX BLUE) / RAZER KRAKEN CHROMA 7.1 V2 / LOGİTECH G240 MOUSE PAD / ASUS X550JK - İ5 4200H 3.40 GHz, GTX 850M 2GB, 8GB DDR3L RAM, 240 GB SANDISK ULTRA II SSD, 1 TB HDD / APPLE IPAD 2017 SPACE GRAY 32GB / İPHONE SE SPACE GRAY 16GB / SAMSUNG GALAXY NOTE 5 GOLD 32GB
Reklamlar
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
SEO
Paykasa
nice türkiye
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,298
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.