Şimdi Ara

IMEİ Kayıt Ücreti 1500 TL Olmuş Hayırlı Olsun (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
704
Cevap
5
Favori
68.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
415 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kdv artışını son bir yıldır ben de söylüyorum. Bakın Almanya da bile %20 denip aynen artış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • astegon kullanıcısına yanıt
    Vergiler çoktan çizgiyi asti, zaten yıllardır cok cok fazla idi ancak kole zihniyetindeki toplumumuz bir sekilde gecistiriyordu. Şimdi ulusal olcekte para da kalmadi, kalmadikca toparlayamadikca vergiyi yukseltmeye devam ettiler ancak kaynak yoksa yaptıklarınin bir anlamı malesef olmayacak. Bu fiyattan kimse almasin icerden alsinlar mantalitesi içerdeki fiyatlara da kimsenin yanasmayacak olması bunun sonucu kaos hic akillica hamleler değil

• ne güzel bence çok ama çok az ya direk 5.000 tl olsun küsüratlı şey olmasın , yada şu olabilir yurt dışından telefon getiren kişi direk olarak havalimanında tutuklanıp vatana ihanet suçundan hapis cezası verilebilinir.
  • Gerçi şöyle bir hesap yaptım.

yurtdışı XS max --> 1250 dolar = 7125Tl + 1500 = 8625TL

Yurtiçi --> 12099TL

Halen arada uçurum var.

Güzel kar yapar buradan devlet ben söyliim.
  • FyKy kullanıcısına yanıt
    Olan, Türkiye'ye getirilmeyen çift hatlı orta seviye modellere oldu.
    2 senede bir 300€ altı bir model alıyordum, zaten üst modellerde kulaklık girişi yok son zamanlarda. Sorumlular uzun süre sürünsün, kolay kurtulmasın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enizam -- 19 Temmuz 2019; 9:47:35 >
  • köprülerde ortaya bir adam daha isterüüük.. girişte ve çıkıştakiler yetişemiyollaaaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub182 -- 19 Temmuz 2019; 9:52:55 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Almanya'da VAT %19 diye biliyorum. İngiltere 2010'da oradayken %19 yapmıştı, PS3 almıştım. İyi refund almıştım. Şimdilerde 20% olmuş.
    https://www.gov.uk/vat-rates

Benim tahminim en az 20% olacak KDV. Gıda fiyatları felan roketleyecek.

Büyük enflasyon bekliyorum 2020'den itibaren. Bırakın 2 rakamlıları 3'e bile yaklaşma durumu var.
    Eskiye göre en büyük fark ise, sorumluların karikatürünü çizmek, saydırmak, atalarının halini hattını sormak , Tv'de mizah programını yapmak yasak, hapis var.
    Allah rahmet eylesin, Levent Kırca.

• Yetmez

Imei kopyalanması yapılan tüm telefonlar da anında kapatılmalı

En basit internet bağlantıları engellenebilir bu da yeterli olur

Nasıl olsa 4 sene daha seçim yok

Meclis de gene tatile girdi. Çok çalıştılar tabi

19 olabilir haklısınız.
    Daha iyi ya, Almanya bile 19,biz 20 yaptık deriz

• beter olun lan ne diyeyim :)
  • Şimdi kayıt yaptım. 618 lira kesildi. Son anda yetiştik.

• Halk hakettiği gibi yönetilir.

Kendi seçmen kitlesinin haberi olmayacak vergi zammı haliyle 3 katı fiyat normal.%5lik kesim trden alıyordur zaten.)

• Hala savunan varmı :))

ne güzel sistemmiş bu başkanlık kafa olarak uçuyoruz :)
  • Sigara ya zam gelecekti
    Kısa sigaralar 20
    Uzun 25 olacaktı

Tek fiyat a geçilcekti noldu acaba

• Seneye 3.000 olacak.

• padişahın biri halkının vergiye karşı hangi noktadan sonra direneceğini test etmek ister. bunun için vezirlerini çağırır. vezirleri huzura çıkar, saygılı bir şekilde beklerler.

padişah;
    — köprülerin girişine adam koyun, geçenden bir akçe alsınlar! der.

aradan bir süre geçtikten sonra padişah vezirlerine sorar:
    — nasıl, halk hayatından memnun mudur, herhangi bir şikayetleri var mıdır?

vezirler:
    — hiç bir şikayet ve tepki yok sultanım!
    — iyi o zaman. köprülerin diğer tarafına da bir adam koyun, çıkandan da bir akçe alsın!

aradan bir süre geçmiş, padişah tekrar sormuş vezirlerine:
    — var mıdır halinden şikayet eden?
    — yok hünkarım!

halkının tepkisizliğine kızan padişah, gürlemiş:
    — köprülerin ortasına da birer adam koyun, her kim geçerse ................!

aradan birkaç gün geçmiş, halktan hala bir tepkinin olmamasına şaşıran padişah, çağırmış vezirlerini,
    —bu böyle olmayacak halkı dinleyelim hele bir, demiş. gitmişler köye, padişah sormuş:
    — ey ahali halinizden memnun musunuz, var mıdır bir şikayetiniz?

ses yok. padişah tekrar :
    —taş üstünde taş omuz üstünde baş komam! var mı şikayeti olan hemen söylesin! diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:
    —padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!
    —eeee! demiş padişah bir umutla… ne olmuş o köprünün ortasındaki adama?
    — akşamları çok kalabalık oluyor, e adam da haliyle yoruluyor sıra uzuyor eve geç kalıyoruz, mümkünse bir adam daha koysanız…

Yorumum o ki... bazı kişiler vergi artışını destekleyen yorumlar yapıyorlar. Durumumuz aynen bu hikayedeki gibi.

• Bir ürünün vergisini gereksiz yere arttırırsan, o üründe kaçakçılığı körüklersin.

"Katır sırtında ,yada eşek hayasına gizlenmiş telefon yakalandı" habarlerini yakında sık sık görmeye başlarız .

Tekrar söylüyorum, şu konuda tek bir yetkili varsa, imei yasası "boşe kürek çekmektir" , devlet kaynağını heba etmeyin boşyere.

Bizzat kendi elinizle devlet olarak , 2005'te 3G ve görüntülü konuşma özellikli telefonların piyasaya peydah olduğu yıllarda, "hattı tak imei kayıt et" kampanyası yapılmasına göz yumdunuz, yada 15 tl para alacağım diye kamyonlarla sınırlara yığılan arapça alfabeli telefonları yasal kayıt altına aldığınız gün bu "savaşı" kaybettiniz.

Bu cihazların desteği nuhnebi döneminde kesilmesine rağmen memlekette neden "symbian" kullanan telefonlar hala kıymetli sanıyorsunuz.

Çok çok 4G kullanamıyor "yemişim 4G'yi haspaamlar sanki sınırsız internet mi veriyor, hazır kotam gidiyor 3G yeterli bana" deyip bakıyor dalgasına.Haklıda 10 yıl öcne çıkan 3G'yi bile yüksek kotalı veremiyorsun 1 cigolayt internete 10 tl fiyat biçen oparatörler var, cücük kafası kadar kotada edge kullansan ne olur 5G kullansan ne olur?, ne işine yarayacak adamın 5G ? internet mi veriyorsunuz vatandaşa ki 5G kullansın, keriz avından başka birşey değil.

Kaldı ki nasıl tespit edecen , piyasadan symbian 3G'li telefon mu toplayacan, zorla elinden symbian telefonu mu alacan?

Yada giriş seviyesi 50 tl'ye falan satılan 128 mb ram'li android telefon mu kovalayacan? 5 kavanoz balın yanında eşartiyon olarak veriliyordu la bunlar. Bireysel olarakta doviz ucuzdu 25$'lık cihazı getirtiyordu 1.7'tlden, 50 tl ye pasaport hakkı satın alıyordu, kayıt altına alıp kullanıyordu 100 tl maliyetle. İşini görüyordu.
    Hala aktif ve yasal cihazlar, döviz ucuzken yığıldı piyasaya bunlar. Nasıl tespit edeceksin işlemci ile ram farkını mı kovalayacaksın?

"sürümden kazanmak" yoluna gidilseydi, yurtdışından telefon getirmeyi yasaklamak yerine ,insancıl vergiye tabi tutsaydın, hem sen kazanırdın, hemde rekabet şartları oluşturduğun için piyasaya değeri 100-200 tl olan telefonlar yerine, üst düzel ve kaliteli cihazlar gelir, katma değeri dolayısıyla vergiside yüksek olacağından 2 türlüde Win-Win olurdun.

Ama devleti, köy gibi yönetmeye kalkarsan böyle anlaşılmaz ve dalga konusu olacak kararlar alırsın. Şu kadar basit birşey nasıl düşülemez inanılır gibi değil
    Otomobil işine çevirdiler iyice kıçı kırık cep telefonları bile el yakıyor, yakında telefonlara da gelir peyderpey ÖTV indirimi.

Üreticinin kendisi 100$ fiyat biçiyor, aynı cihaz memlekette 2500tl+ falan satılıyor, herkesin elinde internet var üretici fiyatlarını öğreniyor, yurtdışındaki fiyatını biliyor, millet kendisini enayi yerine konulmasını kaldıramıyor artık. Haliyle farklı arayışlara yöneliyor.

Alkol ile uğraştınız, millet kimyager olup evde bira üretmeye çıktı, yakında parça parça toplayıp "evde düzülen telefon" videoları görürsem şaşırmam.Belkide bu durum Bilişim'de patlama yaratır kim bilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belo Betty -- 19 Temmuz 2019; 10:45:4 >

• Ülkendeki cari açığı azaltmak ve yerli firmaları geliştirmek için bunu yaparsın anlarım ama bunu 15 sene önce yapman lazım kardeşim. Sene olmuş 2019 yabancı firmalar aşmış, bütün bileşenler yabancı ülkelerden geliyor zaten, millet kaliteli telefon kullanmaya alışmış bu saatten sonra böyle yasakçı zihniyet beceriksizliktir, mallıktır, ben ülke yönetmeyi bilmiyorum demektir. Hükümet her konuda 15 yıl geriden geliyor.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.