Şimdi Ara

IMEI kayıt süresi 365 güne çıkarıldı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
2
Favori
17.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu haberin netlesmesi lazım eskiden de 120 günü geçtikten sonra pasaport kaydı yapılarak telefon kullanıma açılabiliyorsa o zaman uzatmanın anlamı ne yani yeni bir şey olacaksa oda 365 gün telefonu Kayıtsız kullanabilmek olmalı yoksa yapılan değişiklik mantıksız olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka ülke vatandaşlarının bir taraflarıyla güldüğü saçmalık. Bir ara Reddit de alay konusu olmuştu imeil kaydı.

• İnsanlar mutsuz ülke de tipik Ortadoğu yemin ederim özenti diyorlar ya asıl merhametli olanlar o batılılar keşke onlar gibi olabilsek durumum imkanım olsa 5 dakika durmam giderim

• TH3ROCK kullanıcısına yanıt
    Para toplamak için yapılmış bir hamle. Geçen sene yurtdışına çıkmış olsanız bile kayıt yapabilirsiniz demek oluyor yani.
  • Kaçağa faydası yok pasaportlulara bu kıyak
  • Bu konuda çift hatlı fiziksel kartlı telefonlar şanslı.

120 gün + 120 gün kullanabilirsiniz. Mesela İphone 12 aldınız 8 ay diyorlar ama 10 ay kullanabileceksiniz büyük ihtimal ile. 5 ay dolunca diğer hatta takıyorsunuz bir 5 ay daha oradan geliyor.

2 ay daha beklerseniz her sene sıfırlanıyor bu süreçler.

Bunu anlamayanlara açıklayım: Gurbetçiler her sene tatile geliyor. 2-3 ay kalıyorlar. Sonraki sene geldiklerinde telefonlarını kullanamıyorlardı. Bunun için devlete 2000TL vermek zorunda kalıyorlardı. Ki; çoğu vermez zaten. Buna istinaden her sene sıfırlanıyor.

Benim hatunun telefon yurt dışı, kapanmıştı ocakta geri açıldı.

Konuda söylendiği gibi 365 gün uzatamazlar. Pasaport içindir bu. 365 gün derseniz 1 defaya mahsus 1 sene demek bu. Yurt dışından gelen gurbetçi ve turistlerin işine gelmez bu durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stones -- 21 Şubat 2021; 19:56:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spencermilas

peki bu bir iki ay önceki cihazlarıda destekliyormu yoksa bugünden itibaren hat takılan cihazlar icinmi mi 11 var bir aydır kayıtsız kullanıyorum

+1

• "Bununla birlikte daha önce 120 gün olarak belirlenen IMEI **kayıt ücreti** bugün yayınlanan yönetmelik ile 365 güne çıkarıldı".

Yazan arkadaş ile Türkçe konuşmak isterdim. Şaşırtıcı olurdu

• BabyLatte kullanıcısına yanıt

Keşke dostum, keşke gidebilsek bir an önce

• Hemen herkes süre 365 olmuş 120 olmuş yok kapanacak yok kapanmayacak diyor.

Dünyada 4-5 ülkeden biriyiz bu sistemi uygulayan. Keşke birlik olup "Böyle saçma sistem mi olur kaldırın toptan" diyebilsek!

• Daha çok vergi alsınlar, telefonlar daha da zamlansın, hatta millet ikinci el yenilenmiş telefon kullansın. Yürü be akape.

• Portraitclub kullanıcısına yanıt
    Diktator rejim olsa boyle sacma kural koymaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stones

Bu konuda çift hatlı fiziksel kartlı telefonlar şanslı.

120 gün + 120 gün kullanabilirsiniz. Mesela İphone 12 aldınız 8 ay diyorlar ama 10 ay kullanabileceksiniz büyük ihtimal ile. 5 ay dolunca diğer hatta takıyorsunuz bir 5 ay daha oradan geliyor.

2 ay daha beklerseniz her sene sıfırlanıyor bu süreçler.

Bunu anlamayanlara açıklayım: Gurbetçiler her sene tatile geliyor. 2-3 ay kalıyorlar. Sonraki sene geldiklerinde telefonlarını kullanamıyorlardı. Bunun için devlete 2000TL vermek zorunda kalıyorlardı. Ki; çoğu vermez zaten. Buna istinaden her sene sıfırlanıyor.

Benim hatunun telefon yurt dışı, kapanmıştı ocakta geri açıldı.

Konuda söylendiği gibi 365 gün uzatamazlar. Pasaport içindir bu. 365 gün derseniz 1 defaya mahsus 1 sene demek bu. Yurt dışından gelen gurbetçi ve turistlerin işine gelmez bu durum.

Ben her yıl sıfırlandıgini bilmiyordum ve gurbetçiye ne oluyor acaba diye düşünüyordum. Bunu öğrendiğim iyi oldu. Çift hatlı telefon da dediğiniz gibi, 240 gün o zaman. Yeter ki öbürü kitlenmeden sim kart sokma.

• Kayıt ücreti bu kadar olduktan sonra olsa nolur ki?

• “(4) Yolcu beraberinde getirilen cihazların kayıt altına alınması başvuruları yolcunun yurda giriş tarihinden itibaren üç yüz altmış beş gün içerisinde yapılır. Ancak bu süre, 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (h) bendi hükmü gereği; Kurum kayıtlarında olmadığı halde haberleşme hizmeti sunulan cihazların yüz yirmi günlük kullanım süresini değiştirmez.

• nasılyaniabi N kullanıcısına yanıt

Bu fiyat vergisiz fiyatı, bu fiyatın üstüne eyalete göre değişen oranlarda vergi eklenir.

• life-i L kullanıcısına yanıt
    Hayır eklenmez çünkü Amerikan Vatandaşı değilsiniz, tax free. Ekleneceğini inanıyorsanız da vergiyi geri alabilirsiniz havalimanlarinda.
  • nasılyaniabi N kullanıcısına yanıt

Eklenir, sonra siz o verdiğiniz verginin önemli kısmını geri alırsınız. Zaten Türkiye’den de alsanız vatandaş değilseniz ötv ve kdv geri alırsınız. Bu uygulama zaten genel bir uygulama

• life-i L kullanıcısına yanıt
    Ekleneceğini inanıyorsanız da vergiyi geri alabilirsiniz havalimanlarinda.
  • Başlık yanlış.
    "Imei kaydı için ÖDEME yapma süresi 365 güne çıkarıldı" olmalı. Anahtar kelimeyi atlamışsınız :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redoano -- 22 Şubat 2021; 14:43:59 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.