Şimdi Ara

Imdb Beni Şaşırtıyor Dedikleriniz (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
398
Cevap
6
Favori
9.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bişeyi izlemeden kalitesi hakkında yorum yapmakta güzelmiş
  • Ayrıca nasıl bir Amerikan dizisinden yüksek puan alır kesin fanlar, hep bu fanlar, fanlar basmasa alamaz, fan fan fan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Domates Kızartması

bişeyi izlemeden kalitesi hakkında yorum yapmakta güzelmiş

Neyi kastettin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

quote:

bişeyi izlemeden kalitesi hakkında yorum yapmakta güzelmiş

Neyi kastettin?

leyla ile mecnuna yorum yapan adam izlemeden fikir beyan ediyor onaydı lafım
  • İzlemediklerini nerden çıkardın hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DündenBugüne

quote:

Orijinalden alıntı: BlıtzKrıeg

quote:

leyla ile mecnuna ne demeli?9.3 imdb nin puanı.dexter bile 9.2 hiç izlemedim leyla ile mecnunu ama bu kadar iyi dizi mi

Aynen bende çok şaşırdım ona. Gülmelik bi diziydi ilk 20bölüm. Hatta ilk 20 bölüm türkiyede yapılan en iyi absürt komedi dizilerindendi. Sonradan bozdular. Tabi yabancı dizilerin kalitesiyle kıyaslamamak lazım puan olarak. Ama komedi olarak gerçekten hakettiği bi değer var gerçi şuan yok orası ayrı

hak ettiği yer var da 9.3 olmaz ki

diziyi izliyormusun?
  • quote:

İzlemediklerini nerden çıkardın hocam?

dalgamı geçiyorsun kastimi yazıyorsun? dündenbugüne ne demiş yukarda? izlemedim ama puanı 9.3 olamaz demiş

bundan daha farklı nasıl bir anlam çıkarılır ki?
  • quote:

quote:

quote:

leyla ile mecnuna ne demeli?9.3 imdb nin puanı.dexter bile 9.2 hiç izlemedim leyla ile mecnunu ama bu kadar iyi dizi mi

Aynen bende çok şaşırdım ona. Gülmelik bi diziydi ilk 20bölüm. Hatta ilk 20 bölüm türkiyede yapılan en iyi absürt komedi dizilerindendi. Sonradan bozdular. Tabi yabancı dizilerin kalitesiyle kıyaslamamak lazım puan olarak. Ama komedi olarak gerçekten hakettiği bi değer var gerçi şuan yok orası ayrı

Gece gece sinirimi bozdu adama bak ya.İzlemedin ne yorum yapıyorsunDizilerin puanları zaten çoğunlukla o civarlarda süzülür.Bu dizide Türkiye de bazı değerini bilen seçici izleyici kitlesi sayesinde o puanı almıştır.Ve sonuna kadar hak etmiştir.

Ek olarak hem izleme hem git Dexter la kıyasla.Yuh be biri absürt komedi ile diğeri ise bambaşka bir şey.He illede yabancı bir komedi dizisi ile kıyaslayacağım dersen ben bütçesinden tut da süresine kadar her haltın Leyla ile Mecnun un aleyhine olduğunu rahatça söyleyebilirim.Ama o şartlarda böyle bir dizi ayakta alkışlanması gereken bir iş,yerilmesi gereken değil.
  • quote:

quote:

dalgamı geçiyorsun kastimi yazıyorsun? dündenbugüne ne demiş yukarda? izlemedim ama puanı 9.3 olamaz demiş

Hocam görmedim o mesajı kusura bakma.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam görmedim o mesajı kusura bakma.

sorun değil hocam yazım biraz kaba olduysa asıl sen kusura bakma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

District 9 - 8,1 Puan IMDB;

Oldukça sıkıcı bir filmdi bana göre. Herkesin övdüğü bu filme 6 verdim. Hatta 6 bile fazla. Berbat bir filmdi bana göre nasıl 8,1 almış hayret

Inception - 8,8 Puan IMDB;

Şimdiye kadar izlediğim en iyi filmlerden biriydi. 10/10 verdim. Beni çok etkilemişti. Birkaç gün arkasından düşünmek zorunda kaldım. Etkisinden çıkamadım harika bir film. Hatta aynı senaristin (Christopher Nolan) ın diğer 2 filmini de izledim. Memento ve The Prestige. Memento'dan fazla bir şey anlamadım bir daha izleyeceğim, The Prestige'ye 9/10 verdim. Tek kelime ile bu da harikaydı.

Diğer filmlere göz atmak için
    http://www.imdb.com/user/ur26784708/ratings

Oylamalarım

Hiç bir film 10/10 değildir hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881

http://www.imdb.com/title/tt0468569/

Sıradan bir aksiyon filminden ötesi değil ama Heath Ledger'in efsanevi oyunculuğu ve ölümü ile muhtemelen bu noktaya geldi.

Sonu da güzeldi ama o nolcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: D_Rose

quote:

Oldukça sıkıcı bir filmdi bana göre. Herkesin övdüğü bu filme 6 verdim. Hatta 6 bile fazla. Berbat bir filmdi bana göre nasıl 8,1 almış hayret

Şimdiye kadar izlediğim en iyi filmlerden biriydi. 10/10 verdim. Beni çok etkilemişti. Birkaç gün arkasından düşünmek zorunda kaldım. Etkisinden çıkamadım harika bir film. Hatta aynı senaristin (Christopher Nolan) ın diğer 2 filmini de izledim. Memento ve The Prestige. Memento'dan fazla bir şey anlamadım bir daha izleyeceğim, The Prestige'ye 9/10 verdim. Tek kelime ile bu da harikaydı.

Oylamalarım

Daha önce hiçbir filmin arkasından böyle düşünmediğim için ve konusu, oyuncuları, efektleri harika olduğu için 10/10 verdim. Tabiki her filmin bir kusuru vardır
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: D_Rose

quote:

Oylamalarım

Daha önce hiçbir filmin arkasından böyle düşünmediğim için ve konusu, oyuncuları, efektleri harika olduğu için 10/10 verdim. Tabiki her filmin bir kusuru vardır

Başka bir yaklaşım daha var... Bir kusur bulamasak dahi, daha sonra başka bir filmi çok daha fazla beğenebiliriz. 10'dan daha fazla puan veremeyeceğimize göre tam puan vermemeliyiz hiç bir filme :)
  • Lost. 8.4 ve bence daha üstte olmalı.
    Granada'da Bir Yaz. Çok güzel bir İspanyol filmi ama beşlerde. Şaşırmıştım baktığımda.
    Pulp Fiction ile Se7en ın da o kadar üstte olmasını şahsen anlamsız buluyorum. Keza kuzuların sessizliği de öyle. Kuzuların Sessizliği de Se7en de basit polisiye gerilim filmleri.
    Galiba filmin yüksek alıp almaması Amerikan menşei olup olmamasına kalıyor biraz da.
  • quote:

quote:

keşke beni kastetseydin yorum yaparken.

ben ilk yorumumda zaten izlemediğimi söylemiştim.ama olmaz derken de şaşırma ifadesi için öyle dedim o kadar türk dizisi içinde (behzat ç de dahil) böyle bir puan alması çok şaşırtıcı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dönüşüm

quote:

quote:

quote:

Gece gece sinirimi bozdu adama bak ya.İzlemedin ne yorum yapıyorsunDizilerin puanları zaten çoğunlukla o civarlarda süzülür.Bu dizide Türkiye de bazı değerini bilen seçici izleyici kitlesi sayesinde o puanı almıştır.Ve sonuna kadar hak etmiştir.

Ek olarak hem izleme hem git Dexter la kıyasla.Yuh be biri absürt komedi ile diğeri ise bambaşka bir şey.He illede yabancı bir komedi dizisi ile kıyaslayacağım dersen ben bütçesinden tut da süresine kadar her haltın Leyla ile Mecnun un aleyhine olduğunu rahatça söyleyebilirim.Ama o şartlarda böyle bir dizi ayakta alkışlanması gereken bir iş,yerilmesi gereken değil.

Diziyi dexter la yakın olduğu için örneklemesine söyledim.tekrar söylüyorum trtnin yaptığı bir dizinin bu kadar puan alması çok şaşırtıcı,benim demek istediğim o

Ayrıca "Bu dizide Türkiye de bazı değerini bilen seçici izleyici kitlesi sayesinde o puanı almıştır" ben buna katılmıyorum,türkiyede pek bir seçici izleyici kitlesi olduğunu düşünmüyorum çünkü hala akasya durağını izleyen yüzbinler var

Bu arada Akasya Durağı nasıl bir dizi,ben bir türlü anlamadım,komik dersen değil,dram dersen hiç değil,aksiyonlar da aynı ama bu kadar tutulmasının sebebi nedir?
  • leyla ile mecnun'un 9.3 aldığını biliyordum ama az kişi oylamıştır sıralamaya girmemiştir diye düşünüyordum.

8. olarak gördüğümde çok şaşırdım.

Dizinin bu kadar çok puan almasına şaşırmamak lazım çünkü behzat ç de 9.3 almış ama 4000 kişi oy verdiğinden listeye girememiş.

Dizinin fanları girip oylamıştır gerek burda gerek ekşide facebookda çokça fanı var.

Ezel de 8.6 almış ama ona da 3500 kişi felan oy vermiş

leyla ile mecnun'un tek bölümünü bile izlemedim bu puanı hakettiğini pek düşünmüyorum ama türkiyenin en iyi dizisi olduğu için izleyiciler türkiye şartlarına göre oylamıştır büyük ihtimalle
  • quote:

Orijinalden alıntı: scylla_des

leyla ile mecnun'un 9.3 aldığını biliyordum ama az kişi oylamıştır sıralamaya girmemiştir diye düşünüyordum.

Dizinin bu kadar çok puan almasına şaşırmamak lazım çünkü behzat ç de 9.3 almış ama 4000 kişi oy verdiğinden listeye girememiş.

Dizinin fanları girip oylamıştır gerek burda gerek ekşide facebookda çokça fanı var.

leyla ile mecnun'un tek bölümünü bile izlemedim bu puanı hakettiğini pek düşünmüyorum ama türkiyenin en iyi dizisi olduğu için izleyiciler türkiye şartlarına göre oylamıştır büyük ihtimalle

Bir bölümünü bile izlemediğin bir dizinin böyle bir puanı haketmediğini nasıl düşünürsün? Hayır hiç düşünme tamam anlarım ama?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qRueL

quote:

Orijinalden alıntı: scylla_des

leyla ile mecnun'un 9.3 aldığını biliyordum ama az kişi oylamıştır sıralamaya girmemiştir diye düşünüyordum.

Bir bölümünü bile izlemediğin bir dizinin böyle bir puanı haketmediğini nasıl düşünürsün? Hayır hiç düşünme tamam anlarım ama?

böyle bir cevabın geleceğini tahmin etmiştim

Şöyle örnek veriyim bombacı hasan ın yaptığı bombanın atom bombası kadar güçlü olduğunu düşünmüyorum.

Sen şimdi diyeceksin ki iki bombanın etki alanını gördün mü hayır görmedim.

Veya mahalle bakkalının yaptığı amele sandviçinin subwaydekiler kadar güzel olduğunu sanmıyorum amele sandviçi yedim mi yemedim.

Bu benim kendi düşüncem.

Ayrıca 30 dk şans verip izlemiştim etkilemedi beni.Zaten türk dizisi çok nadir izlerim.Şu anda sadece Yalan Dünya izliyorum o da bence 7/10 felan anca eder.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.