Şimdi Ara

İmar Barışı Yardımlaşma 2018 (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.539
Cevap
38
Favori
177.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben 1-2 kat yaptım ve odemeyıde yaptım yanlış mı yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: centaur3535

Kesin cevap: 3-7 kat seçeneği

Alıntıları Göster
    ben 1-2 kat yaptım ve odemeyıdı cuma gunu gerçekleştırdım yanliş mi yanı
  • Yazlık olarak kullandığımız, elektrik su aboneliği olan belediye ye vergisini ödediğimiz ev için başvuru yapmasak ilerde bir sıkıntı çıkar mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tecrübeli arkadaşlar dubleks ev aldık zamanında bizden önce elektrik su baglatilmis . Ama tapu tek yaklaşık 80 90 metrekare üst kat ayrı tapu almak istesem nekdr bı ödeme yapmam gerekecek . Yaklaşık bişey söyleyebilecek birisi varmi

• koskoca067 K kullanıcısına yanıt
    ben başvuruyu tamamladım. parayı bankaya yatırdım. etürkiyede ödendi ibaresi çıktı. fakat yapı kayıt belgesi için mesaj gelmedi.
  • of5 O kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım eskiden bankalar kredi veriyordu kat irtifalklı dayrelere. Biz kredi çok olduyu için dolar mark borç aldık öğle ödedik. Bizim binadada krediyle kat irtifalklı dayiresini alanlar var. Eskiden emlakcılar kat irtifalkını normal diye yuturuyorlardı bizde yasal diye aldık esas olması gereken kat mülkiyeti olduyunu sonradan öyrendik. İskan bir metre bile kaçak oldumu olmazmış bizm binadada yok. Sisdede olmayabilir.

Bizim binada hırsız 1 tane deyil belki 15 belki daha çok var. 6- 7 kat kaçak yapılmış kimse tam kaç kat kaç dayre olduyunu bilmiyor büyük bina. Mütayitin dolu kireye verdiyi kaçak dayresi var. Bina yapılma zamanında dolu kaçak olduyunu bilerek alanlar var. Şimdi bu hırsızlar kat mükliyeti almak için bizim gibi hakkınca alan dayrelere baskı yapıp yeni kat irtfalkıyla yasal dayrelerden pay istiyorlar. Bir kaç dayreden bir dolu dayreye hisse vermiş mütayit kaçaklara. Şimdi kaçak dayrelerde mütayitte hisse vereceksiniz diyorlar. Bizler hayır diyincede çıkan kanunda devlet veriye diyorlar.

Devlet şuan binada kimsenin hakkını diyerlerine vermiyor. Anlaşırsanız veririm kat mülkiyeti tapusu diyor. Peki kim verir yerini size sorsam veririmisiniz dayrenizden 1 metre bile.

Kanunu işlerine geldiyi gibi anlıyorlar hırsızlık etmeye çalıiıyorlar. Ama kanun yanlışa çanak tutuyor. Hükümet bir daha çıkartmaması lazım. Bilmiyorlarmıki bu kanun kavgalara sebep olacak hırsızlar uyursuzlar komşularının metre karelerine göz dikecek. Bu kanundan vaz geçilmeli uzatılmamalı.

Sizin mütayitte kaçak yaptıysa çeksin cezasını aç gözlü olmasaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: of5

Arkadaşlar merhaba;

Kredi ile alınmış bir dairemiz var. Tapumuzda ana gayrimenkul arsa bağımsız olarak daire geçiyor kat irtifakı tapusu, yapı kullanım izni vardır diye düşünüyorum bildiğim kadarıyla olmasaydı kredi çıkmıyordu.

2. Katta oturuyoruz, çatı katı kaçakmış mütahite ait olan bir yer. Binanın iskanı olmadığını söylemiş her daireden 6-7 bin tl istiyormuş.

Şimdi biz bunu ödemelimiyiz? İskan varsa başvuru esnasında ortaya çıkarımı? Biz tamamen kendi kaçak katını kayıt etmek ve bunun maliyetini diğer maliklere yüklemek istediğini düşünüyoruz..

Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi?
    Arkadaşım eskiden bankalar kredi veriyordu kat irtifalklı dayrelere. Biz kredi çok olduyu için dolar mark borç aldık öğle ödedik. Bizim binadada krediyle kat irtifalklı dayiresini alanlar var. Eskiden emlakcılar kat irtifalkını normal diye yuturuyorlardı bizde yasal diye aldık esas olması gereken kat mülkiyeti olduyunu sonradan öyrendik. İskan bir metre bile kaçak oldumu olmazmış bizm binadada yok. Sisdede olmayabilir.

Bizim binada hırsız 1 tane deyil belki 15 belki daha çok var. 6- 7 kat kaçak yapılmış kimse tam kaç kat kaç dayre olduyunu bilmiyor büyük bina. Mütayitin dolu kireye verdiyi kaçak dayresi var. Bina yapılma zamanında dolu kaçak olduyunu bilerek alanlar var. Şimdi bu hırsızlar kat mükliyeti almak için bizim gibi hakkınca alan dayrelere baskı yapıp yeni kat irtfalkıyla yasal dayrelerden pay istiyorlar. Bir kaç dayreden bir dolu dayreye hisse vermiş mütayit kaçaklara. Şimdi kaçak dayrelerde mütayitte hisse vereceksiniz diyorlar. Bizler hayır diyincede çıkan kanunda devlet veriye diyorlar.

Devlet şuan binada kimsenin hakkını diyerlerine vermiyor. Anlaşırsanız veririm kat mülkiyeti tapusu diyor. Peki kim verir yerini size sorsam veririmisiniz dayrenizden 1 metre bile.

Kanunu işlerine geldiyi gibi anlıyorlar hırsızlık etmeye çalıiıyorlar. Ama kanun yanlışa çanak tutuyor. Hükümet bir daha çıkartmaması lazım. Bilmiyorlarmıki bu kanun kavgalara sebep olacak hırsızlar uyursuzlar komşularının metre karelerine göz dikecek. Bu kanundan vaz geçilmeli uzatılmamalı.

Sizin mütayitte kaçak yaptıysa çeksin cezasını aç gözlü olmasaydı.
  • Arkadaşlar bizim Ankara Çubukta köyümüzde bir hobi bahçemiz var ve içinde 70 metrekare bir evimiz var. Fakat bahçemizin olduğu yer haliyle tarla statüsünde ve 1/10 hissesi bize ait tapumuz var fakat hissesli tapu olarak görünüyor. Biz burdaki ev için imar barışından yararlanabiliyor muyuz? Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

• apartman dairemiz var biz zemin katta oturuyoruz zemın kat 1. kat ve 2. kat var baska kat yok

1-2 kat mı 3 - 7 kat hangı secenegı secmem lazım
  • Merhaba. Bilgileri yanlış girmişim ödeme yaptıktan sonra güncelleme yaptım ek ödeme yapmam gerekiyormuş bankaya başvurdum ama orada görünmediği için Ödeme yapamadım Ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: lewq22

ben 1-2 kat yaptım ve odemeyıdı cuma gunu gerçekleştırdım yanliş mi yanı

Alıntıları Göster
    Aldığınız yapı kayıt belgesi üzerinde "Konut Bağımsız Bölüm Sayısı" diye bir bölüm var orada kaç yazıyor?
    Benim evim de zemin+1+2 yani 3 katlı ve o kısımda 3 yazıyor.
    Ödemenizi eksik yapmışsınız.
    Ne olabilir? Tapu sürecine geçmediğiniz sürece hiç bir şey. Ama tek tek tapu almak isterseniz baş ağrıtır.
    İmar barışı süresi 6 ay uzadı. Sizde güncelleme yapıp, fark ödeyip durumu düzeltebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nipp10

Merhaba. Bilgileri yanlış girmişim ödeme yaptıktan sonra güncelleme yaptım ek ödeme yapmam gerekiyormuş bankaya başvurdum ama orada görünmediği için Ödeme yapamadım Ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim
    Bankaya ödeme henüz düşmemiştir. Telefonunuza ödeme mesajı gelince bankaya gidin. Daha sonra yeni haliyle belgenizi çıkarırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lewq22

apartman dairemiz var biz zemin katta oturuyoruz zemın kat 1. kat ve 2. kat var baska kat yok

1-2 kat mı 3 - 7 kat hangı secenegı secmem lazım
    Daha önce cevaplandı bu soru.
    Kesin olarak seçmeniz gereken 3-7 kat seçeneği.
  • Tesekkurederim duzetmeyi yaptim bankaya gittim sistemde gozukmuyor diyor e devlettende odeme bekleniyor diyor bankalar kapandi napicam simdi

• lewq22 L kullanıcısına yanıt
    Halkbank veya ziraat bankasinda hesabiniz varsa internet bankacılığı kullanıyorsanız internet şubelerinde gözüküyo ödeme yapabilirsiniz hesabınız yoksada önemli değil zaten başvuru süreside 6 ay uzatıldı bu süre içinde ücreti bankaya yatırabilirsiniz

• Süre 6 ay daha uzatıldı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • vaypcnet kullanıcısına yanıt
    Kat mülkiyeti için gittik ,kentsel dönüşüm olma ihtimali çok yüksek yerdeyiz.

Gittik görevli eğer satmayacaksanız bir işe yaramaz dedi.Zaten normal kaydı yaptırınca kaç katlıysa ruhsatlanmış oluyormuş,satmayacaksanız kat mülkiyetine gerek yok dedi.Mantıklı geldi kat mülkiyetinden vazgeçtik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan060

Arkadaşlar bizim Ankara Çubukta köyümüzde bir hobi bahçemiz var ve içinde 70 metrekare bir evimiz var. Fakat bahçemizin olduğu yer haliyle tarla statüsünde ve 1/10 hissesi bize ait tapumuz var fakat hissesli tapu olarak görünüyor. Biz burdaki ev için imar barışından yararlanabiliyor muyuz? Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
    Arkadaşlar buu konuda bilgisi olan kimse yok mu

• Merhaba bu yasa kapsamında dublex dairesinin üst katına kayıt yaptıran oldu mu hiç ? Elektirik,su,d.gaz ayrımı yapmak bu yasa ile mümkün oluyor mu ?
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.