Şimdi Ara

İMAMOĞLU SAYESİNDE İSTANBUL 20 YIL SONRA DOĞRU DÜZGÜN HİZMET ALMAYA BAŞLADI, HALKIN ÇOĞU MEMNUN!!!! (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
429
Cevap
5
Favori
22.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
367 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence işsizlik ve yolsuzluğun önüne gecemedi zaman isticek ileride istanbula göçü durduramadı rant onunda hoşuna gidicek ver yetikiyi dicek sonuç çözüm yok ya erbakan gibi emekliye %300 işçiye %100 zam yapıcak delikanlı kalmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son baskanlarla kiyasladigimda basarisiz diyemem. Eli kolu baglanmak istenmesine ragmen cabaliyor.

Ama ulasim ile ilgili daha reformlar bekliyorum sahsen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhtarlara neden telefon verdi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • musty578 kullanıcısına yanıt
    Adam Cumhurbaşkanı değil belediye başkanı uyandırayım Erbakan, o zamları hükumete geldiğinde yapmıştı.

• Sehrin kaybolan ruhu geri gelmeye baslayacak bu da değerini arttıracaktır.
    Esenler otogarı gibi kangren olmus yerler bile tedaviye basladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepImpact.

Adam Cumhurbaşkanı değil belediye başkanı uyandırayım Erbakan, o zamları hükumete geldiğinde yapmıştı.
    Tamam işte yazdığımı okumuyonmu ver yetkiyi cumhur başkanlığını ver dicek sürekli isticek

• quote:

Orijinalden alıntı: Cadmium

Muhtarlara neden telefon verdi ?
    Çünkü ibb sosyal yardım uygulaması kullanılsın istiyor. Muhtarlar ise yardıma muhtaç olanları bildirmiyor.

Telefonlar İbb'nin gene.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yalçın Ç.

Eko ilk 10 a bile girememiş bu neyin kafası

Bu orc araştırma şey di mi ya.

İstanbul'da 31 martta binali yıldırım 8 puan ile kazacak diyen firma.

23 haziranda da Yıldırım kazanacak demişlerdi.
    Ama en bombası Adana'da

Hüseyin Sözen 10 puan farkla önde demişlerdi. 10 puanla kaybetti

Muhteşem bir firma olağanüstü bir kaynak.

• quote:

Orijinalden alıntı: hlkkln

daha önce yapan olmadığı için 100 yıldır başka çivi çakan olmadığı için yapanın yaptığını takdir etmekten başka çare yok. Düz araziye tren yolu döşemekle metropolün altına metro yapmayı kıyaslamış olmanızı şakaya veriyorum...

25 senedir istanbulda nelerin eksik olduğunu ve şimdi nelerin tamamlandığını anlatıvereydniz keşke... 25 yıldan daha önce de CHP zihniyeti belediyedeydi. Çöpleri bile toplayamadılar, sokaklarda çöp dağları birikti, musluklardan akan sular bile durdu, musluktan su bile akıtamadılar, hava kirliliğinden sokağa neredeyse gaz maskesiyle çıkar olduk, ağzımızı burnumuzu bezle kapayarak sokağa çıkabiliyorduk, toplanamayan çöpler nihayet toplandı, hekimbaşında büyük bir çöp dağı oluşturuldu, sonra o çöp dağı patladı çevredeki bir mahalleyi yuttu 30 kişi öldü, tabi bu SHP (chp'nin o zamanki adı) yönetimi ltında herhangi bir belediye kurumuda doğrudan rüşveti vermeden en ufak bir işlem başlatmak bile mümkünsüz hale geldi, esin sonunda da meşhur İSKİ skandalıyla zirvede bıraktılar. :) ve sıkı dur tüm bunları 5 yıl çinde başardılar...

25 yıllık zihniyet belediyeyi aldıktan 1-2 sene içinde sular akmaya, hava nefes alınabilir olmaya başladı... Değil balık tutmak burnunuzu tutmadan 500 metre yaklaşılamayan haliç bile temizlendi. 25 sene öncesinde birine "gün gelecek haliçte balık yaşayacak" deseler, güler geçerdi zira 25 yıl önce Haliç üzerinde bok adaları vardı. şaka abartma veya mecaz değil; doğrudan doğruya boktan oluşan adalar oluşmuştu.
    Bunlar nasıl oldu? o dönemlerde belediye başkanı olan malum kişi aylarca evine bile uğrayamadı. Belediyede yattı kalktı. Bunu da bizzat bilerek söylüyorum. Yani yaz tatili kış tatili filan deyip yerine vekil bırakmadı. Şimdi bana tatil herkesin hakkıdır filan deme. Zira eğer çok zorlu bir göreve talipsen ve gerçekten de enkaz filan devraldıysan aklına tatil filan gelmez; tıpkı 25 sene önce olduğu gibi; ama işlerin rayında olduğu bir yerde göreve geldiysen böyle bir lüksün olur, Kafan rahat olur, birini yerine vekil tayin edersin "işlerimi gelene kadar deruhte edecek" dersin olur biter.. tıplı son 1 yılda olduğu gibi
    İmamoğlu bugüne kadar fark yaratacak bir şey yapmadı. Zaten 1 senede fark filan yaratmak o kadar da kolay değildir. Neden dersen istanbulun öyle 1 senede farkın hissedilebileceği kadar acil sorunları yok. Bir trafik sorunu var; onu da 1 senede zaten çözemez.
    Ancak sıkıntı devraldığı blediyeyi haksız şekilde enkaz gibi göstermeye kalkması ve buradaki yardakçılarının da önceki belediyenin hizmet vermediği gibi bir algı yaratmaya çalışması... hayatım boyunca istanbulda yaşadım. 45 yaşımdayım son 25 yıldır da çok insanla sohbetim olmuştur bunların da %80'i yeminli Tayyip düşmanı CHP'lilerdir. AKP'ye her türlü karşı olsalarda bu yüzlerce kişiden İBB çalışmıyor, hizmet vermiyor vs gibi şikayetler duymadım...
    Ne saçmalıyorsun sen ya.

Haliç taa Ak parti'den 2 dönem önce Bedreddin Dalan döneminde temizlendi.

Erdoğan'da çalışmıştır. Ha 2012'de asıl iş yapılmıştır o ayrı.
    İSKİ skandalı ise ülkede bir zamanlar basın olduğunu hırsızlığın yolsuzluğun normal karşılanmadığını Sayıştay'ı gösteriyor. 30 yıl önce yaşanmış bedeli ödenmiştir. 800.000 mark.

Hekimbaşı patlaması ise imar aflarının sonucu. Gecekonduları yıkamıyorsun. Köyden kente göç doruk noktasında çöplük kenarına yerleşmiş insanlar.

Velhasıl bunlar 30 sene öncesinde olanlar. Beni ilgilendirmiyor artık.

Ak parti'nin skandallarını rüşvetlerini parsel nasıl sattığını konuşalım istersen. Bugüne gelelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 17 Mayıs 2020; 8:56:16 >

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Telefon ibb nin olsa bile parayla almadı mı belediye

Tanesi :2.500₺ olsa 1000 tane telefon yaklaşık 2.500.000₺ iki buçuk milyon tl eder kaç aileye direk yardım etseler daha iyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cadmium

Telefon ibb nin olsa bile parayla almadı mı belediye

Tanesi :2.500₺ olsa 1000 tane telefon yaklaşık 2.500.000₺ iki buçuk milyon tl eder kaç aileye direk yardım etseler daha iyi
    E benim güzel kardeşim iletişim de bir ihtiyaç. Adamlar oldukça ucuz ama iş görür bir telefon almış. F/P iyi.

Muhtarlar ihtiyaç duyan aileleri bildirme ise geri alınır saha ekiplerine verilir.

İş yeri telefonu diye bir şey var.

• Başkan İmamoğlu saat 21 de tele 1 de canlı yayında icraatlarını açıklayacakmış.
    Ne yaptı diyenler izleyebilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

Bugüne kadar yaptıkları için emeği geçen herkese teşekkür ederiz akp'ye. Fakat şu saatten sonra ülkenin durumu ortada. İlk başladıkları gibi olsalar başımızın üstünde yeri var.

Neden sizde şu algı var.
    Geçişte güzel yaptı iyi yaptı gelecekte de öyle yapacaklar.

Yok arkadaşım öyle şey. Sıvazladılar çünkü.

Liyakat desen yok.

Demokrasi hiç.

Adalet ve yargının durumu ortada

Eğitimi görsen beyin göçü var.

Kaldı ki bugüne kadar yaptıkları yapması gerekenlerdi.
    Vergi verdik,veriyoruz.

Ama insanlar artık sıkıldı. Vergiler aşırı artmaya başladı. Bugün imamoğlunun göreve gelişi tepki oylarıydı.

Ve hala halka vergi yüklemeye devam ediyorlar.

Tamam kardeşim al vergini ama bunu asgari ücretle orantıla.

1 verip 5 alma.

Herneyse.

Ben Ekrem imamoğlunu tek bir konuda tasvip etmiyorum. Oda ulaşıma yapılan zamlardı. Söz konusu elbette zam değil. Fakat vaad etmişti.

Ama olmadı.

Ben isterim ki hakkaniyet kazansın, demokrasi kazansın, liyakat kazansın.

Beleşçilşk yandaşçışık, değil.

Eğer ki CHP bunu becerebilirse başarıyı zorlar.

tasvip ettikleriniz nedir anlamadım... İndirim yapacağım deyip 20 yılın en fahiş ulaşım zammını eleştirmişsiniz eee tasvip ettiğiniz nedir? Nerede fark yarattı? Nedir yaptığı? Eskiden metro ekranlarında bilgilendiren belgesel yayınları olurdu şimdi "bugüne kadar hiçbir şey yoktu herşeyi son 1 senede biz yaptık" diye saçma sapan propagandalar izliyoruz... Halbuki gerçekler bulunduğum mahallede 100 metrelik asfaltlama çalışmasını 8 ayda anca bitirmiş olmaları ve onu da becerememiş olmaları. Ortada olumlu bir şey yok. Çözdüğü hiçbir sorun yok. Aslında çok da bir kabahati yok zira istanbulun öyle kısa sürede çözülebilecek bariz bir hatadan ileri gelen bir sorunu yoktu. Zaten büyük bir sorunu olsaydı istanbulun. Başa gelen kişi göreve geldiğinde stresinden doğru düzgün uyku bile uyuyamazdı; ama başkan 1.ayında kendini kızgın kumlardan serin sulara attı.

• hlkkln H kullanıcısına yanıt

Güncelleme: Şu an kendisine oy vermiş biri olarak yapmış olduğu hizmetlerinden memnun değilim. Bu benim tarafsız ve kişisel beyanımdır. Medya konularında PR kısımlarını çok iyi işliyorlar lakin gerçekte ''Bence'' o şekilde ilerlemiyor. Mesala geçen gün halicin yanından geçtim kokuyordu. Beyazmasa iletişim aşırı zayıf. Şikayetleri kaaleye almıyorlar. Özellikle iett otobüslerinde çok yalpaladılar. Düğmeler bozuk. Ekranlar çalışmıyor. Seslendirmeler ekran kapalıyken yapıyor veya yapmıyor. Otobüslerde ki denetimin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Levent metrosu su kaçırıyor. O renkli yanan ışıkların bir kısmı bozuk çalışmıyor. Taksim tünel zaman zaman leş gibi oluyor. Ama benim şikayetim genel anlamda otobüsler.

Klimalar en büyük problem ve büyük bir çelişki var. Bazıları açıyor bazıları açmıyor. Şoförler zaten salmış. Tatminkarsızlık söz konusu. Ne bileyim 1 sene geçmesine rağmen ben şahsen memnun kalmadım.

Zam olayları vs farklı bir olay ama ben hizmete de önem veriyorum. Sevgiler

• quote:

Orijinalden alıntı: reguse

Metro yapmak ahım şahım bir iş değil. 100 yıl öncede demiryolu yapıldı bu ülkede.

Yani, teknoloji uygunsa ve iktidar da sizdeyse metro yapmak inşaat yapmaktan farklı değil. Tünel kazıp, ray döşemeyi abartmamak lazım.

Ayrıca 25 senedir aynı zihniyet yönetti zaten İstanbul’u. O zihniyeti sadece Metro’nun kurtarmasını beklemek biraz saflık olur. Sınavda bile 4 yanlış 1 doğruyu götürür.

Alıntıları Göster

ee ozaman yeni kapı metrosuna neden beton döktürdü onu açıkla

• Tam tersi.
    Trafik daha berbat
    Metrolar arızalı tamir çok ama çok uzun sürüyor Mecidiyeköy metro istasyonu 4 aydır arızalı.
    Metro inşaat toprak dökerek inşaat iptal ettiler.
    İETT seferler kısatıldı otobüs klimalar bozuk tamir etmiyorlar.
    Haliç bok kokuyor.
    İstanbulun derdi saymakla bitmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğma büyüke istanbul lu olarak memnunum 5 sene önce hiç bir şey daha iyi değildi

• Hüsami kullanıcısına yanıt

Belediyenin kredisine el koymasalar çökmesin diye kapatmak zorunda kalmaz inşaatına devam ettirirlerdi

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.