Şimdi Ara

İmamoğlu'nun başarısı yabancı basında.. 2.5 milyar dolar para buldu 4 tane yeni metro hattı yapacak. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
325
Cevap
2
Favori
23.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
345 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında bu olaydan anlaşılması gereken şu. AKEPEE Bu kadar zamandır oraya metro buraya metro diye diye hep bizi keklemişler.

Bizde maalesef bunu yemişiz. Şimdi adam kendi ülkesinden bulamadığı para ile bizi yiyenlerin yapamadığı hatta yarım demeye dilim bilem varmıyor başlanmamış metro

inşaatlarını bitirmeye çalışacak.

Allah razı olsun.

Bu arada öte yandan iktidar belediyeleri de yoğurdu fazla buldu yaa fazla fazla ödemeler yapıyorlar..

Bunun hesabı 2023 te soracazz az kaldıı bekleyinn..

• 2002 de RTE nasıl gündem yapılıp iktidara tasindiysa aynısı şuan İmamoğlu na yapılıyor. Seçim kokusunu biraz almaya görsünler... Seçildi seçileli Ekrem başkan nerede. Gitsinde Mansur başkan dan iş öğrensin. Seçim havası az bir esti, hemen önceki dönemlerin yolsuzluk dosyaları açılmaya başlandı, seçimin ismi olmasa demek o işlere bakilmayacak. Seçileli 1 yıli geçti başkan, neredesin. Bak Mansur başkana adam hakkını veriyor. Hizmet desen hizmet. Mansur başkanin önü kesilmek isteniyor, bunuda en iyi bildikleri yöntemlerle yapıyorlar.
  • Kamu bankasının kamuya hizmet etmediği aşikardı zaten.
  • Borçlanmak övünülecek bir şey mi oldu şimdi ? Ben anlayamadım...
  • troller yine atağa geçmiş biride hemen atmaya başlamış kafalarında kurdukları yalanları gerçekten şizofrenlik belirtisi bunlar  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 7 Aralık 2020; 14:1:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Th3M4NIMAL

Borçlanmak övünülecek bir şey mi oldu şimdi ? Ben anlayamadım...

Evet

AKEPE Hükümetinin yaklaşık DIŞ BORCU 450 Milyar Doları çoktan geçti.

Övünülecek bişey..

Hatta hepsini sevgi ile kucaklamak lazım..

• Bundan tam 1 yıl önce kredi işini çözdük metro hatlarına başlıyoruz dediler ama hikaye çıktı, bakın buda hikaye çıkacak seneye aynı günlerde yine aynı hikayeyi söyleyecekler.
  • SLAHS kullanıcısına yanıt
    AKEPE hükümetinin ki dış borç oluyor tamam eleştirin tabii.

Zaten baştan beri dış borcu eleştiriyorsunuz.

Benim de sorduğum nokta bu zaten Eurobond dediğiniz borç olmuyor mu? Kafalar güzel herhalde. Borçlanma diye birini eleştirip diğerini öven bir mantık olabilir mi?

Siyaset yapacaksanız adam gibi yapın saçmalamayın.

Eurobond dediğiniz şey en kolay anlatımla borç senedi. Dövize endeksli kupon ya da vade sonu ödemeli. Şu ana kadar kur üzerinden siyaset yapanlar bundan sonra herhalde kur yükselmesin diye dua ederler. İmamoğlu İBB’yi batıran adam olarak tarihe geçmesin diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cerkes555

Bundan tam 1 yıl önce kredi işini çözdük metro hatlarına başlıyoruz dediler ama hikaye çıktı, bakın buda hikaye çıkacak seneye aynı günlerde yine aynı hikayeyi söyleyecekler.

He canim he hikaye cikmişti. Baslamadilar metro insaatlari na i.

Hani su AKP li belediyenin parasizliktan yarim biraktiği metro insaatlarindan devam etmeyeni varmi? O insaatlari nasil devam ediyor acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmamoğlu çalışıyor çalışan siyasetçilerin daha iyi mevkilere gelmesi dileğiyle.

• medetres M kullanıcısına yanıt

Metroların çoğu yarım kalmıştı eski dönemden yani kaba inşaatı tamamdı ince işler için harcanacak büyük ihtimal

• tla776 T kullanıcısına yanıt
    Adam utancından borç aldık diyemiyor euro bond aldık diyor diyor, İstanbulu Fransa'ya satmaya çalıştım diyemiyor buna inanan kıt zekalarda ihracat yaptık zannediyorlar.
  • hepiniz buradasınız şahit olun bu adam 10 km dahi metro yapamayacak yaptığı zaman gelin bu mesajı alıntılayın özür dileyeceğim.

• Kuduranlar kudurmaya devam etsin bakalım 😜
  • RevengeRain kullanıcısına yanıt

hahahaha çok güzel kafa güle güle kullan, tek bir soru hadi cevap ver bakalım ona bulduğu borcu pardon müthiş bir gelişme olan kaynağın iznini hangi meclis veriyor? borçlanma yetkisini nereden alıyor? ahh ahh bu muhalefetle işimiz çok zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Th3M4NIMAL

AKEPE hükümetinin ki dış borç oluyor tamam eleştirin tabii.

Zaten baştan beri dış borcu eleştiriyorsunuz.

Benim de sorduğum nokta bu zaten Eurobond dediğiniz borç olmuyor mu? Kafalar güzel herhalde. Borçlanma diye birini eleştirip diğerini öven bir mantık olabilir mi?

Siyaset yapacaksanız adam gibi yapın saçmalamayın.

Eurobond dediğiniz şey en kolay anlatımla borç senedi. Dövize endeksli kupon ya da vade sonu ödemeli. Şu ana kadar kur üzerinden siyaset yapanlar bundan sonra herhalde kur yükselmesin diye dua ederler. İmamoğlu İBB’yi batıran adam olarak tarihe geçmesin diye...

Bu AKEPEE

İstanbul Büyük Şehir Belediyesini Batıramadıya bundan sonra da batmazz o kadar da büzüşüp merak etmeyin..

Sonra kimse buradan daha para cukkalamadı sizin kadar.. Eğer adil yönetilirse o borç istanbula hiç bişey değil..

Hani boşuna ödenen paralar yerine getirilemeyen sözler. Alınan ve çöpe ayrılan metrobüslerr minara kılıfa da sığmıyor da iştee..

Bekleyin bekleyin az kaldı seçimlere..

• quote:

Orijinalden alıntı: Cerkes555

Adam utancından borç aldık diyemiyor euro bond aldık diyor diyor, İstanbulu Fransa'ya satmaya çalıştım diyemiyor buna inanan kıt zekalarda ihracat yaptık zannediyorlar.

O kıt zekalılar ülkenin heryerinde.

AKEPEE Hükümetinin Yaklaşık 500 MİLYAR DOLARLIK DIŞ BORCUNU da görmüyorlar.

Neden kıtlarda ondann..

Allahın kıtları işte ne olcak sankii..

• SLAHS kullanıcısına yanıt
    Kaç yaşındasın sen 😁

AKP savunuculuğu yapmıyorum ama İstanbul bu hale beğenmediğin AKP belediyesiyle geldi. Benim yaşım yetiyor çöp dağlarına, susuzluğa, toplu taşımaya.

Daha 1 seneni doldurmuş belediyeniz İstanbulu kurtarmış gibi konuşuyorsunuz ortada hiç bir şey yok...

Düne kadar dış borca muhalefettiniz şimdi yüksek faizle Eurobond ihracını aya adam göndermek gibi savunuyorsunuz.

Vallahi çok gülüyorum artık size. Geldiğinizden beri giden para belli ortada yapılan iş yok.

İnşlh bir şeyler ortaya koyabilirsiniz gitmeden. AKP belediyeciliğinin başlattığı işleri bitirmek dışında.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.