Şimdi Ara

Imac ve macbook air hangisi? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
2.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gordeza

iMac hantal filan çalışmaz, nereden çıkardınız onu.
    SSD tabi ki de daha iyi fakat, sabah akşam ordan oraya dosya kopyalayıp durmayacaksanız, o kadar da abartmaya gerek yok, imac de gayet güzel, hızlı tepki veriyor.

SSD olarak 128GB kapasite çok küçük, en az 256 GB gerekli, bu durumda da fiyat farkı çok fazla, ki 256 da kesinlikle yetmeyecek eğer müzik/resim arşiviniz filan varsa.
    Ben de böyle bir ikilemde kalmıştım, fakat sonra macbookpro'dan vazgeçtim.
    13'' ekran bana göre çok küçük , çözünürlük yüksek olsa bile sonuçta ekran küçük yapacak birşey yok, 15,4'' olanların ise fiyatı çok yüksek, tamamen paraya bakar yani.
    Bence 21,5'' imac ekranı şahane, büyük ekranda oyun oynamak , resim/video izlemek harika.
    Ev dışına taşıma, farklı yerlerde de çalışma zorunluluğunuz yoksa, imac daha iyi bir tercih.
    Yok benim taşımam lazım derseniz bu durumda macbookpro/macbook air düşünülebilir bence.

Hocam o ekranda o çözünürlükte oyun falan oynayamazsınız. Zaten arkadaş oyun için almıyor. Lütfen değerlendirirken kendinize göre değil alacak kişiye göre değerlendirin. Ayrıca her dakika dosya kopyalamayacak ama her dakika ssd'li kullanacak.
    Her açılışında her kapatışında onlarca kat kısa sürecek işlem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GörünmezAdam

O ssd macbook'larda ne kadar farka sebep oluyor bir bilsen
    Zaten ikisininde ekran Kartı aynı, işlemci dersen günlük işlerde o kadar fark yapmaz, ben olsam air alırım.

Ha birde Mac aldıktan sonra 1 yıl içinde hp'yi satıp macbook Pro alırsın eğer Windows'a aşırı bağlayıcı sebebin yoksa. Demedi deme.
    Zaten air alırsan hp'yi hiç açmamaya başlarsın.

Amasana tavsiyem, kesinlikle ssd'li model al.

Hocam birşey sormak istiyorum
    http://store.apple.com/tr/buy-mac/macbook-pro?product=MGXA2TU/A&step=config#
    ben bu modeli alacam ssd var mı bunda ?

yani apple ın sitesinde

Imac ve macbook air hangisi?

böyle gözüküyor ama
    http://www.vatanbilgisayar.com/apple-macbook-pro-retina-corei7-22ghz-16gb-256gbssd-15int-notebook-bilgisayar.html

vatan da ssd yazıyor.

var mı yok mu anlamadım. şimdi ben vatandan alsam ssd olacak mı içinde ?

@onder.t

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi envc1 -- 5 Aralık 2014; 0:27:03 >
  • Ben tam anlamadım neyi sorduğunuzu? Macbook Pro'yu diyorsanız evet SSD var içinde. Harici Thunderbolt Depolama Birimi'ni de almak mı istiyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder.t

Ben tam anlamadım neyi sorduğunuzu? Macbook Pro'yu diyorsanız evet SSD var içinde. Harici Thunderbolt Depolama Birimi'ni de almak mı istiyorsunuz?
    xxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi envc1 -- 5 Aralık 2014; 7:36:48 >
  • Burada seçili olarak gözüküyor işte 256gb ssd var bilgisayarın en temel modelinde, harddisksiz macbook satmıyor zaten Apple.

Sen niye harici thunderbolt kutusunu koyuyorsun ki oraya, apayrı bir şey o. Ondan kafa karışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder.t -- 5 Aralık 2014; 0:46:23 >
  • quote:

Burada seçili olarak gözüküyor işte 256gb ssd var bilgisayarın en temel modelinde, harddisksiz macbook satmıyor zaten Apple.

Sen niye harici thunderbolt kutusunu koyuyorsun ki oraya, apayrı bir şey o. Ondan kafa karışıyor.
    xxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi envc1 -- 5 Aralık 2014; 7:36:36 >
  • evet.. flash depolama dediği SSD ile aynı şey.
  • quote:

evet.. flash depolama dediği SSD ile aynı şey.
    xxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi envc1 -- 5 Aralık 2014; 7:36:27 >
  • Burak dalga geçmeye başladığını düşünüyorum artık. Sırf bunun için 5 bin lira harcamak keyfi olur resmen. Bende de 15" vardı, yaptığım şeyler için Air bile yeter diye düşünüp 11" Air ve 24" monitör aldım.
  • quote:

Burak dalga geçmeye başladığını düşünüyorum artık. Sırf bunun için 5 bin lira harcamak keyfi olur resmen. Bende de 15" vardı, yaptığım şeyler için Air bile yeter diye düşünüp 11" Air ve 24" monitör aldım.
    xxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi envc1 -- 5 Aralık 2014; 7:36:18 >
  • onder.t O kullanıcısına yanıt
    sizdemi programlama için kullanıyorsunuz airin performansı nasıl sizce ben sadece programlama için alacağım air yeterli olurmu 256 sdd 13inç 4gb ram yada 128 ssd 13inç 8gb ram?
  • ben elektronik mühendisliği yüksek lisans öğrencisiyim. başta Matlab, PSpice ve CST gibi uygulamlara ihtiyacım oluyor. İlk ikisi'nin Mac versiyonları var. CST yok ama onu okul laboratuvarında kullanıyorum. Geçen sene ben de yüksekten başlayayım dedim, gittim 15" model aldım, bütün sene onu kullandım. Acayip hoş bir bilgisayar, ekranı harika. Diğer artılarını da biliyorsunuz zaten ama sene sonunda yavaştan düşünmeye başladım, iyi hoş, deli gibi para verdik ama ben yüklü bir şey yapmıyordum ki. Görsel bir program vs. ile uğraşmıyordum, sadece amatör olarak çektiğim video ve fotoğraf işlemesi yapıyordum ekstra o kadar. sonra onu satıp 11" Air'in en alt modelini aldım. Zaten 15" olanı da 2. el aldığım için zarar etmedim. şimdilik Air yetiyor ama ileride bu iş üzerindeki 4gb ram ile olmaz. tek düşündüğüm nokta bu. uzun süreli istiyorsan 8gb ram yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder.t -- 5 Aralık 2014; 4:52:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak3527

quote:

Zaten ikisininde ekran Kartı aynı, işlemci dersen günlük işlerde o kadar fark yapmaz, ben olsam air alırım.

Ha birde Mac aldıktan sonra 1 yıl içinde hp'yi satıp macbook Pro alırsın eğer Windows'a aşırı bağlayıcı sebebin yoksa. Demedi deme.

yani apple ın sitesinde

böyle gözüküyor ama
    http://www.vatanbilgisayar.com/apple-macbook-pro-retina-corei7-22ghz-16gb-256gbssd-15int-notebook-bilgisayar.html

vatan da ssd yazıyor.

@onder.t

256gb olduğuna göre vardır diye tahmin ediyorum, böyle bi alette terabytlarca alan olurdu yoksa
    Ama tam bir bilgin yok.
    Ne için alacaksınız ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burak3527

quote:

yani apple ın sitesinde

böyle gözüküyor ama

vatan da ssd yazıyor.

@onder.t

256gb olduğuna göre vardır diye tahmin ediyorum, böyle bi alette terabytlarca alan olurdu yoksa
    Ama tam bir bilgin yok.
    Ne için alacaksınız ?

Programlama için
  • 2 gün önce bimeksden teşhir 13" retina me866tu modelini aldım, 3259tl'ye. 1 ay önce teşhire açılmış ve üzerinde parmak izi bile yoktu :) Bir kaç mağazada daha gözüküyor, tavsiyem bunlardan birini kapmalısınız.

http://www.bimeks.com.tr/urun/144911/001000000000199056058190162153238170103218104236122006017054178131008103252020190207064232205220120022138024/apple-macbook-pro-retina-me866tu-a.aspx
  • Ayni ikilemdeydim.gittim imac aldim memnunum her alanda macbook ve macbook airden iyi ssd haric

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • izlenimlerinizi yazarmısınız hangi model ne kadara aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.hikmet

izlenimlerinizi yazarmısınız hangi model ne kadara aldınız?

Giris modelinin bi ustu 3799 luk ogrenci indirimiyle 3300e geldi montaj cizim cinema 4d isleri icin aldim programlar gayet iyi calisiyor gayet mennunum ekrani cok guzel parlak ve net ozellikle ses sistemi cok iyi bukadar beklemiyordum birde lol yukledim isinma kasma 0 orta ayarlarda oynuyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple store dan aldınız sanırım ordaki görevlilerede danıştınızmı onlarda aynı şeyimi sölediler?onlina storeda eğitin indirimi ile 3571 gözüküyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.hikmet -- 6 Aralık 2014; 1:53:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.hikmet

apple store dan aldınız sanırım ordaki görevlilerede danıştınızmı onlarda aynı şeyimi sölediler?

ordan aldım evet ben macbook pro almaya gitmiştim aslen adam bana bunda daha cok verim alırsın dedi zaten windows laptopum vardı bende imac aldım zaten alcagım macbooktan kat kat üstündü 1 ay oldu memnunum
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.