Şimdi Ara

Imac G5 Boot Ekranı,Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar,10 yıldır kullanılmayan imac g5 (17"ekranlı olan,2Gb Ram ve sanırım 320 Hdd var) bu gün dikkatimi çekti.Fanlarını temizleyip macunları yeniledikten sonra fişe taktım,tahmin ettiğiniz gibi açılmadı.
    Gelen ekran şöyle (bi klasör bi soru işareti çıkıyor):

Alt tuşuna basarak boot ekranına girdiğimde ise Hdd yi Cd yi veya Usb yi görmüyor.Nvram Pram sıfırlaması yaptım.
    Cd ye 10.3 sürümünü yükledim ancak Cd yi görmediği için sistemi onaramıyorum.Çözüm ve önerileriniz neler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakUzuner -- 9 Ekim 2018; 14:51:57 >

• Sebebi HDD nin içinde OS X olmadığı için CD yi takip cmd c tuşlarına basıp CD kurulumunu başlatabilirsiniz. Bu makinelerde internet recovery veya normal recovery bulunmamakta. Eski olduklarından.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tesbihcekenhoroz

Sebebi HDD nin içinde OS X olmadığı için CD yi takip cmd c tuşlarına basıp CD kurulumunu başlatabilirsiniz. Bu makinelerde internet recovery veya normal recovery bulunmamakta. Eski olduklarından.
    İnternetten OS X 10.4 sürümünü indirdim ve CDlere transmac programı ile yazdırdım.Cmd c tuşlarına basarak açtığımda CD dönüyor ama herhangi bir işlem yapmıyor,normal açılıyor ve klasör simgesi çıkıyor.(klavye orjinal)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tesbihcekenhoroz

Sebebi HDD nin içinde OS X olmadığı için CD yi takip cmd c tuşlarına basıp CD kurulumunu başlatabilirsiniz. Bu makinelerde internet recovery veya normal recovery bulunmamakta. Eski olduklarından.
    İnternetten OS X 10.4 sürümünü indirdim ve CDlere transmac programı ile yazdırdım.Cmd c tuşlarına basarak açtığımda CD dönüyor ama herhangi bir işlem yapmıyor,normal açılıyor ve klasör simgesi çıkıyor.(klavye orjinal)
  • BurakUzuner B kullanıcısına yanıt
    Cd boot edilebilir(bootable) değil demek ki çevrende başka maç varsa osx in olduğu klasörü aç paket icerigini goster diyip dmg dosyasini disk utility kullanarak cdye yazdır . Bootable cd olup olmadığını cdyi başka maç ürününe taktiğin zaman görebilirsin direk install ekranı geliyor bende el capitanda aynı hatayi yapmistim usbyi gormemisti. Googleye how to create Mac OS X bootable disc yazıp video veya Macworld forumundan ayrıntılı bilgileri bulabilirsin

Bu arada sadece c tusuna başman gerekiyormuş cmd c degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tesbihcekenhoroz -- 12 Ekim 2018; 20:53:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yüzden bu iMac'i bugün oldukça ucuza aldım ve önyükleme yapmakta zorlanıyorum. Asla bir Apple bilgisayarına sahip olmadım ve nadiren kullandım. Biraz dolaştım ve bir ağ paylaşımından önyüklemek istiyor gibi görünüyorum çünkü bu ekrana güç verdiğim zaman elde ettiğim her şey var. Bir süre bu ekranda bırakırsam, resim bu gibi görünecek bir soruya ve bir soru işaretine dönüşür. Açtıktan sonra alt + R tuşlarına basarak önyükleme menüsü olduğunu düşünüyorum. Gördüğüm bu. Bir önyükleme usb'sinde OS X 10.5 Leopard'ım var, ama önyükleme menüsüne gittiğimde hiçbir şey görünmüyor. Eğer önyükleme menüsünde beklersem saat o zaman bir işaretçiye dönüşür, ancak çalışan tek düğme yenileme olanıdır.https://downloader.vip/rightmove/ https://downloader.vip/kijiji/ https://downloader.vip/quizlet/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joshbarnes -- 17 Ekim 2018; 23:19:2 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.