Şimdi Ara

İmac almalımıyım sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayar Mühendisliği okuyorum kullandığımız tek program var oda şuanlık Visual studio alırsam pişman olurmuyum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet pişman olursun. Çok gereksiz/güçsüz parçalar koymaya başladılar maclere. Bütçen nedir?

• kingocd kullanıcısına yanıt
    5-6 bin arası hocam

• Macbook al gec. 8 senedir kod yaziyorum, Turkiye'deki en iyi universitelerden birinde bilgisayar bilimleri 3. sinifim. Arkama bakmadim kod vs kounsunda. Windows lazimsa bootcamp yaparsin, mac zaten unix ihtiyacini hayli hayli karsiliyor. Temel nokta su ki su an sadece VS kullansan bile unix ortamina bir an once gecmen kendini ve kariyerini gelistirmen acisindan cok daha faydali olacak. Multimilyonluk girisimlerde de staj yaptim, mac kullananin herhangi bir konuda geri kaldigini gormedim hatta mac kullanan daha cok developer ile karsilastim is yasaminda. Kaldi ki zaten mac'in user friendly tasarimi ve ozellikleri hala windowsun fersah fersah ilerisinde.

Ha illa pc alacagim diyorsan, Lenovo Thinkpad al derim. Kullanacagim macbook disinda tek dizustudur.

Kasa toplamani veya iMac almani ise kesinlikle tavsiye etmem. Gunumuz sartlarinda development ortaminin mobilitesini ne kadar arttirirsan verimliligin o kadar artiyor.
  • Mobilite kısmına katılsam da arkadaşın macbookların eskidiği ve güçsüzleştiği çok büyük bir gerçek.

Lg gram mekbuk a

Razer blade mekbuk proya çok iyi alternatifler.

Kasa istiyorsan:

Ryzen 1700

Asus prime B350m anakart

32gb ram

Gtx 1080 (hepsiburadada indirimle 1800 olmuştu)

Atx herhangi bir kasa

600w bronz güç kaynağı

256gb ssd

1tb hdd

Kasa her zaman daha performanslıdır, ama taşınamaz.

• kingocd kullanıcısına yanıt
    Hocam doğru söylüyorsunuzda bazı konularda macos ihtiyaç duyoruz

• Issızbiradam kullanıcısına yanıt
    Hackintosh.

• quote:

Orijinalden alıntı: kingocd

Hackintosh.

Muhendislik okuyorsun sonucta degil mi :)

Mac alip ihtiyac duyucaksin windows kuracaksin 2. Os oalrak, o zaman mac e verdiğin o fazladan 4000 lira hani bos gibi olacak.

O yuzden benim tavsiyem kendi hosuna giden ultrabook tarzinda bir laptop alman. Gerekirse hackintosh kurarsin, windows daha kullanisli gibi.

Haa sahsi görüşüm her bilisim sistemleriyle ilgilenen muhendis ozellikle de bilgisayar iletisim vs. Linux kullanmali. Linuxle kod satirlariyla buyuyen nesil su an 50 yasinda(windows 3.1 zamanlari) linux ile calisan her turlu windows ole calsiir diye dusunuyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.