Şimdi Ara

İlyada Otomotiv'i Bilen Duyan Var Mı ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
4
Favori
23.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: AkdenizLee

quote:

Orijinalden alıntı: mobula

Merhabalar,
    ilyada group bunyesınde çalışıyorum.
    Öncelikle bu araçlara sahip olmanız için şirket veya şahıs şirketi sahibi olmanız gerekmektedir.
    Gerekli belgeleri tarafımıza gönderip banka incelemesi sonucunda ödeyebilirliğiniz incelendikten sonra eger onay çıkarsa banka ile bir sözleşme yapıyorsunuz.
    bu sözleşme banka ile sizin aranızda olup noterde (devlet güvencesi altında olması bakımından) yapılmaktadır.
    Burada birbirleriyle iletişim halinde olması gereken kuruluşlar banka ve sizin şirketinizdir.
    İlyada group sadece sizin banka ile aranızdaki munasebeti saglamaktadır,yani (ALLAH(ccc) korusun) İlyada batarsa size veya kiraladıgınız aracın hiçbir şekilde elinizden alınması söz konusu değildir.
    Banka ile yaptıgınız sözleşmeye istinaden banka size şunu taahhüt eder,distribütör firmadan alınan aracı kiralayan şirket ödeme koşullarını yerine getirdikten sonra araç, kiralayan şirketin üzerine çok cüzi bir rakamla devredilecektir.Banka burda finansör kurumdur araç ruhsatı banka uzerındedir,kiralayan şirket aracın üst kullanım sahibidir.Araçla ilgili kasko,trafik sigortası,bakım masrafları ve vergiler kullanan şirkete aittir ve hepsi gider kaleminden düşülebilir.
    +18 KDV olayına gelirsek , bankanın size ödemeleriniz sırasında kesecegı kiralama faturası için ödeyecegınız KDV'dir.
    yıl içinde ödediğiniz taksitlerle bunun tamamını şirketinizin KDV'sinden mahsup edebilirsiniz.
    İşte tam bu yüzden özel kişilere(şahıs) tarafımızdan araç kiralama yoktur.
    Ayrıca KDVsi olmayan bazı firmalarında bunu alması karlı değildir.

daha başka soru sormak isteyen arkadaslar için telefonumuz

Pbx:0216 336 68 33

yerimiz çekmeköy'de hyundai coşkun yanı İlyada Plaza.

lütfen aramaktan çekinmeyiniz , elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacagız.
    Saygılarımızla

Allah kelaminin yanindaki ccc nedir ?

Celle ve Celalühü olması lazım güzel bi ifade

• quote:

Orijinalden alıntı: cemalnalga30

quote:

Orijinalden alıntı: AkdenizLee

quote:

Orijinalden alıntı: mobula

Merhabalar,
    ilyada group bunyesınde çalışıyorum.
    Öncelikle bu araçlara sahip olmanız için şirket veya şahıs şirketi sahibi olmanız gerekmektedir.
    Gerekli belgeleri tarafımıza gönderip banka incelemesi sonucunda ödeyebilirliğiniz incelendikten sonra eger onay çıkarsa banka ile bir sözleşme yapıyorsunuz.
    bu sözleşme banka ile sizin aranızda olup noterde (devlet güvencesi altında olması bakımından) yapılmaktadır.
    Burada birbirleriyle iletişim halinde olması gereken kuruluşlar banka ve sizin şirketinizdir.
    İlyada group sadece sizin banka ile aranızdaki munasebeti saglamaktadır,yani (ALLAH(ccc) korusun) İlyada batarsa size veya kiraladıgınız aracın hiçbir şekilde elinizden alınması söz konusu değildir.
    Banka ile yaptıgınız sözleşmeye istinaden banka size şunu taahhüt eder,distribütör firmadan alınan aracı kiralayan şirket ödeme koşullarını yerine getirdikten sonra araç, kiralayan şirketin üzerine çok cüzi bir rakamla devredilecektir.Banka burda finansör kurumdur araç ruhsatı banka uzerındedir,kiralayan şirket aracın üst kullanım sahibidir.Araçla ilgili kasko,trafik sigortası,bakım masrafları ve vergiler kullanan şirkete aittir ve hepsi gider kaleminden düşülebilir.
    +18 KDV olayına gelirsek , bankanın size ödemeleriniz sırasında kesecegı kiralama faturası için ödeyecegınız KDV'dir.
    yıl içinde ödediğiniz taksitlerle bunun tamamını şirketinizin KDV'sinden mahsup edebilirsiniz.
    İşte tam bu yüzden özel kişilere(şahıs) tarafımızdan araç kiralama yoktur.
    Ayrıca KDVsi olmayan bazı firmalarında bunu alması karlı değildir.

daha başka soru sormak isteyen arkadaslar için telefonumuz

Pbx:0216 336 68 33

yerimiz çekmeköy'de hyundai coşkun yanı İlyada Plaza.

lütfen aramaktan çekinmeyiniz , elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacagız.
    Saygılarımızla

Allah kelaminin yanindaki ccc nedir ?

Celle ve Celalühü olması lazım güzel bi ifade

Onu biliyorumda 3. c kafami karistirdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bütün mesajları okudum nerdeyse.. bi sonuc yok ortada :D

haber de başlı basına kafa karıştırıcı :)

firma hakkında net üzerinde kötü bi haberin olmamasını ; bu aracları alan insanların işadamları vs olmasından kaynaklandıgını düşünüyorum.
  • Valla güzel gibi bende düşünüyorum ama daha çok bilgiye ihtiyaç var. Sistem kesinlikle banka kredisinden iyi ama onu biliyorum
  • İlyada Maceramı sizlere anlatayım:

Baktım BMW kuru sabitlemiş, bayi fiyatından indirimsiz, %30 peşin, gerisi 36/48 ay vadeli, bayi fiyatı üzerine artı olarak %18 KDV diyen İlyada Otomotivi aradım.

Önce firma genel bilgilerini talep ettiler. Vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi, imza sirküleri vs.. Hemen gönderdim.
    2 gün sonra bankadan olumlu cevap verildiğini ve kredi çalışması için gerekli belgeleri istediler. GV Beyannamesi, detay mizan, vs..
    Bu süreç 'mailiniz gelmedi' 'hah şimdi geldi, bankaya göndereceğiz' 'bankadan cevap gelmedi' 'eksik evrak varmış (halbuki yok)' 'evraklar tamamlandı, cevabı bekliyoruz' vs denilerek tam 25 gün geçirdiler.
    Sürecin sonunda 'kampanya süresi doldu, artık o fiyatlarla satmıyorlar' dediler. Ben yine de satın almak istediğimi ve sürecin tamamlanmasını istedim. Bi 10-15 gün de öyle geçirdiler.
    Bu arada kesinlikle her seferinde siz arayıp soruyorsunuz, geri dönmezler, takip etmezler, böyle bir ilgisizlik. Zaten bu ilgisizlikten birşey çıkmayacağını anlamış olmak lazımdı.
    En sonunda sizden bişey olmaz diyerek vazgeçtim.
    Belkide başka kötü niyetleri vardı, peşinatı alacaklardı, öyle uğraştıracaklardı, beni biraz ilgili ve dişli buldular ve böyle bir yola girmediler belki, ben orasını bilmem. Ama ben bu işi yapıyorum diyerek böyle sonuçlandıranı da piyasada hiç görmedim.

Bu olumsuz süreci de buraya yazmak istedim. Hem gerçek bir olay hem de bu kişilere yazılı referans olsun.

İlyada sizi yorar, karşılığında da birşey alamazsınız. Boşuna uğraşmayın.

• aybasan kullanıcısına yanıt
    hocam ne alaka adama söyleniyosun .Sen adamların satış tarzlarını biliyo musun ? adamlar banka üzerinden veriyolar sana arabayı .Yani arabayı sana veren BANKA ve seninle NOTER sözleşmesi yapyor 36 ay sonunda aracı sana BANKA cuz i ücret karşılığında devrediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALKANKILIC

hocam ne alaka adama söyleniyosun .Sen adamların satış tarzlarını biliyo musun ? adamlar banka üzerinden veriyolar sana arabayı .Yani arabayı sana veren BANKA ve seninle NOTER sözleşmesi yapyor 36 ay sonunda aracı sana BANKA cuz i ücret karşılığında devrediyor

Geç bu işleri...Dediğin adam sırf bu konuya 4 tane mesaj atmış başka mesajı bile yok..Üstelik 3 yıl önce bunları yazmış sonra bir daha girmemiş bile foruma kalkmış savunmaya çalışıyorsun..Herhalde sende ya aynı kişisindir şuan aklın sıra destek vereceksin başka üyelikle..Buradaki çpğu eski üyedir ve yemez böyle çakallıkları...Siz gidinde mahellenizdeki 3-5 yaşındaki veletleri kandırmatı deneyin bu aklınızla.
  • Vay be zamanında ne tartışmışız adamla :) tesadüfen bu konuya denk geldim.

Bu arada yazmadan geçemeyeceğim herhalde patladı bu adamlar ortada İlyada otomotiv filan yok ne ilan var ne reklam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuax

selamlar,benim çalıştığım şirketin sahipleri ilyada'dan 2 mercedes e350 4matic ,6 tanede clio kiraladılar. ve inanamadılar,bizlerde dahil.meyerse sonradan öğrendikki Türkiye nin en büyük filo kiralama firmalarının hepsi bunların müşterisiymiş.adamlar herşeyi ile kurumsal noter tastikli sözleşmeler ile aracı bir kuruma araçların ruhsatlarını çıkarıp(devlet güvenceli)araçları teslim ettiler. işin komik tarafı araçların kiraları diğer firmalardan daha ucuz ve kira bitince araçları kiralayan firmalara terk ediyorlar.gebze de balçık diye bir yerden araçları teslim almaya gittiğimizde şok olduk desek yalan olmaz,depolarında en az 300 civarında araç vardı ve 1 saatten fazla teslimat için sıra bekledik,bu sırada devamlı olarak tırlara ya araç yükleniyor,yada tırlardan araç indiriliyordu.beklerken duvardaki yazılar ve vergi levhası gözümüze ilişti,2009 yılı net ödenen vergi 1 milyon ( 1 trilyon ) civarındaydı ve 3 sayfa sigortalı çalışanların bulunduğu isimler yazılı ssk kağıdı full isimlerle doluydu.asıl bomba şirket %100 alman !!!!!!!!!!!!!!!!! Helal olsun adamlara dedik ,hem o kadar insana ekmek veriyor,hem aslan gibi vergi ödüyor,hemde 36 ay aracı kiraya verdikten sonra kiracıya aracı terk ediyor.diğerleri daha fazla para alıyor,sonrada aracı geri alıyor,yani kekliyorlar.helal olsun adamlara,mütevazice dev olmuşlar ...............
    bu arada birşey öğrendim,borusan bmw ve range rover ler için eğer kiradaki araçları geri almazsanız ve bu kadar kolay araç sahibi olmalarını sağlarsanız kotanızı kısarız dediklerinden dolayı firma borusanın sattığı herşeyi boykot edip kiralamadan çıkarmış ................. alman firması alman malını boykot ediyor,ne diyelim çivi çiviyi söker misali Allah yollarını açık etsin,ilyada gibi firmalara ihtiyacımız var ...................................................

Kanal 24 gibisin usta masallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anadolu sigortada işim vardı. Bu kiralama yöntemiyle satınlalma olayını sordum konuda geçen. Tek söylediği hayatımda hiç böyle birşey bu ülkede duymadım. Zira vergi sistemi buna müsade etmiyor. Kesin üç-kağıt firmasıdır dedi ve konuyu kapattı.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.