Şimdi Ara

İlyada Otomotiv'i Bilen Duyan Var Mı ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
4
Favori
23.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EnginAKB

Daha kaç defa yazıcam birader anlama problemin var sanırım cidden böyle düşünmeye başladım.

Ayrıca

"dekine ben reklam yapmak için"

şeklinde 3.sınıf cümleler kurmamak için sırf okuyana saygıdan, virgülü bilmem nesi olsun diye düzeltilir onlar.
    Senin gibi bodoslama kahve ağzıyla konuşsam zaten düzeltecek neyin olduğunu da anlamam.

Vergi tekniği diyor bide :) puhaha
    Sen stajyer filan mısın ya böyle büroda filan iki üç kelime öğrenmişsin Vergi Tekniğinin ne manaya geldiğini sen nerden bileceksin ya.

Telimi gönderdim yarın aracınla gel, "Cağaloğlu Kdv Gelir Müdürlüğü" gittiysen daha önce,
    muktezanın filan ne olduğunu biliyosan oraya , benim rent a car mükellefim var onun vesilesiyle bir rent a car, birde normal tekstil firması şeklinde mukteza yazarız.

Eğer kullanılmış binek oto larda rent a carlar hariç %1 se anahtarı bırakır gidersin, bende aracını bizim stajyerlere veririm mükellef dolaşırlar, parçalarlar filan
    güzel olur hakikaten :)

teklifim gayet açık ve net dekine şu yazdığın yanlış...... yoksada hatamı kabul et diyorum adam haledin cagaloğlu diyor.

ne diyecez cagaloğlunda söylediklerimin hepsinin arkasındayım de. ilyadanın sattığı otomobilin kdvsi % 18 de. yoksada sus

mesaj sayısından tutturamadın şimdi de bei stajer ettin. yazıklar olsun. kendini savunmak için karşıdakini aşagılamak gerekmez. velevki stajerim bu beni degil seni düşürür stajer kadar bilgisi yokmuş derler.

• quote:

Ayrıca sen değilmisin daha 3-5 mesaj önce adamların sitesine bakmış etmişte, hayalleri yıkılmışta.
    Adamlar gözüne soka soka 'İlyada Otomotiv' diye tabela yapmış sen gidip ilayda otomotiv. diye
    bi site bulmuşsun bi tonda yazı yazmışsın üstüne.
    Daha okuduğunun da sıradan bir Copy/Paste Rent a Car sözleşmesi olduğunu,
    sitenin tasarımından öyle Porsche , Land Rover araç kiralayamayacak bir şirket olduğunu anlayamayacak kadar bu konularda eksiksin.

İlayda nee İlyada ne arkadaşım.

Wallahi hangi yönden baksam hep bir 3.sınıflık, siliklik...

Üzerine alın yani bunları.

Ayrıca tekrar hatırlatıyorum telimi PM attım.

sözlerini misliyle iiade ediyorum kıvıracagına açıgımı bul! diyorum ya engin mevzuat bilginle! demogoji yapma.

• Enginakb, sikma canini zaten isin stressli bir is. Verdigin bilgiler icin kendi adima tesekkur ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: rumelian

Enginakb, sikma canini zaten isin stressli bir is. Verdigin bilgiler icin kendi adima tesekkur ederim

valla arkadaş iddiaya giren kendi. ben acizane teknik izahat yapmıştım. olayı buraya getiren anahtarına iddia teklif eden ben degilim. topic takipcileri de şahit.
  • quote:

Enginakb, sikma canini zaten isin stressli bir is. Verdigin bilgiler icin kendi adima tesekkur ederim

Rica ederim dostum.
    Huyum iste illaki yanlisligi, yanlis anlasilmayi duzeltme gibi bir icgudum var.
    Ama malesef arkadas ne anlamadığını bile anlamıyor onun İcin burada kesmek en dogrusu.
    Yine tekrar ediyorum bu tür sirketlerler her ne kadar avantajlı gibi olsa da, o avantaj icin o riski şahsen ben almam.
    Gidip leasing yaparım, vergisel acidan kaybettiğim pek birşeyde olmaz.
    Yine ana temaya gelirsek son kullanıcı acısından ne leasing nede bu sekilde satın alma odaklı kiralama yöntemlerinin hiçbir avantaji yoktur.
  • teklifim gayet açık ve net. mevzuatla ilgili biri olarak benim bilgimi yanlış buldu desinki şu yanlış burada özür dileyecem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aheroic

quote:

valla arkadaş iddiaya giren kendi. ben acizane teknik izahat yapmıştım. olayı buraya getiren anahtarına iddia teklif eden ben degilim. topic takipcileri de şahit.

Arkadasım ben kestim, sende kes bence.
    Telimi Pm attım diyorum ararsan konuşuruz.
    Kaç mesajdir Rent a car kar hariç tüm kullanılmış binek oto teslimleri %1 dir.
    Aksini ispat edersen dedim ama.
    Anlamıyorsun hakikaten anlamıyorsun,
    aynı dili konuşmuyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aheroic

quote:

Arkadasım ben kestim, sende kes bence.
    Telimi Pm attım diyorum ararsan konuşuruz.
    Kaç mesajdir Rent a car kar hariç tüm kullanılmış binek oto teslimleri %1 dir.
    Aksini ispat edersen dedim ama.
    Anlamıyorsun hakikaten anlamıyorsun,
    aynı dili konuşmuyoruz.

valla bu tansiyonda meslektaşımı üzerim diye düşündüğümden aramadım. günün birinde ararım emin ol.

konumuz araba kiralama ve sen halen rent a car hariç diyorsun. (önce onu da demiyodun da neyse) mevzuat karışık önce karşıdakini dinlemek lazım.

sevgili meslektaşım.
    kdv haftasının tansiyonu başına vurmuş heral

ama günün birinde ararım emin ol. ama bu topic için degil...

• http://finanshaber.mynet.com/detay/otomotiv/ithal-aracta-kiralama-vurgunu/77405
    HAberi okurmusunuz arkadaşlar insanın aklına hangi firma geliyor sizce?
  • İyi yapmışlar.
  • Yukarıda yazılanları okudum anlamaya çalıştım netleşmeyen bazı hususlarda yardım istiyorum .

1-kiralarken peşinat isteniyor mu?

2-Kiralama sonrası (mesela 2 yıl sonra ) İlayda kapattı ,battı...vs araç mülkiyeti ne oluyor,sözleşmede bununla ilgili bir madde var mı? kalan ödemeyi kime yapıyoruz.MÜLKİYET HAKKI NASIL TAHSİS EDİLİYOR.

3-Araç kiralık olduğu için Kasko ,Trafik sigortası,muayne,pul borcu vs kime ait.

4-LEASİNG den farkı nedir? yani neden leasing varken buna maşvurmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: csimsek

http://finanshaber.mynet.com/detay/otomotiv/ithal-aracta-kiralama-vurgunu/77405
    HAberi okurmusunuz arkadaşlar insanın aklına hangi firma geliyor sizce?

Binek araçlar her türlü teşvik belgesi kapsamı dışındadır. eğer teşvik belgesine girdiyse bu işverenden önce teşvik belgesini veren dairelerin suçudur. zira ben işadamı olarak şansımı denerim.

ben ilyada nın çok da çaplı bir firma olduğunu düşünmüyorum. o yüzden hemen o firma aklıma gelmedi için açığı...

• http://www.yaklasim.com/mevzuat/dergi/makaleler/2005036360.htm

Bu kirala sonra senin olsun olayı hikaye...

1-ilayda otomoativ sözleşme öreneğini veriyor mu? evet se burada yayınlasın.
    2-Yatırım teşviki kapsamında alınan araçlar mı kiralanıyor..eğer böyleyse ,teşvik amacı dışında kullanıldığı tespit edildiğinde hukuki sıkıntılar yaşanabilir.
    3-Kasko olayı ne şekilde oluyor...Araç ile kaza yapıldığında,araç pert olduğunda ve/veya çalındığında aracın yenisi üzerinden kiralaya devam ediliyor mu?

BURADAKİ HERKESE ŞUNU TAVSİYE EDİYORUM.SİZE SUNULACAK SÖZLEŞMEYİ ISRARLA İSTEYİN.BU SÖZLEŞMEYİ ÖNCE İYİ BİR AVUKATA...DAHA SONRA VERGİ VE DİĞER HUSULARIDA BİR MUHASEBECİ YE İYİCE OKUTUNUZ.OKUTTUĞUNUZDA AVUKAT SİZE :AMAN HA..!! DİYECEK MUSEBECİYE HİÇ GİTMEYECEKSİNİZ BİLE...
    nerden mi biliyorum,hissen kalben vukuu diyelim polemik olmasın

LÜTFEN DİKKATLİ OLUN ...ucuz etin yahnisi......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aibu -- 12 Nisan 2012; 0:34:10 >

• Bahsi gecen firma, Allah göstermesin 6 ay sonra iflas ederse ne olucak ?
    Araç onların adına kayıtlı olduğu zaman, alacaklıları doğal olarak haciz ederlerse ortada kalmamak lazım.
    eğer sözleşmeye avukat ve muhasebeci ile gidip imzalamayı kabul ediyorlarsa. Sorun yok.
    Firmanın bu sorulara cevabı olayı aydınlatacaktır diye umuyorum.
  • Guncel. Arkadaslar bu konu hakkinda daha fazla bilgisi olan var mi? Sistem aklima yatiyor, ama giren biri ile konusmam lazim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • püvvvvv... Amma tartışma dönmüş konu içinde.
    Bu arada fake üyelerde gelmişler sağolsunlar, kadrolu çalışanlar bunlar.
  • uzak durulması gerekir böyle şeylerden.
  • Arkadaşlar ben geçen bu firmaya görüşmeye gittim.Asıl araç alacak kişi beraber gittiğim bi arkadaştı 3 tane lux araç almayı planlıyordu.Ama istedikleri özellikte araçları getirtemediklerinden vazgeçmişti.Bayağı bir araştırma yapmış yamugunu bulamamıştı.Şimdi bayağı bir zaman geçti bu firmadan araç alan var mı? şikayetler nedir daha iyi belli olamsı lazım.Çünkü bende şu ara düşünüyorum buradan araç almayı
  • artıl xxxotomativ reklamlarıda başladı hadi hayırlısı
  • apartman altı dükkanda vergi de ilk 100
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.