Şimdi Ara

İlkay Gündoğan, Alman Kanalı Zdf'ye Türkiye'yi Tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

video:http://ntvspor.net/haber/dunyadan-futbol/91716/ilkay-gundoganla-istanbul-turu

Borussia Dortmund'un Türk asıllı yıldızı İlkay Gündoğan, Türkiye'nin tanıtımını yaptı. Alman televizyon kanalı için Türkiye'nin tarihi ve turistik mekanlarını gezen İlkay, Türk olduğu için gurur duyduğunu söyledi.

Borussia Dortmund'da forma giyen İlkay Gündoğan, Alman televizyon kanalı ZDF'ye verdiği röportajda ülkemizi tanıttı.
    İlkay ile İstanbul turu!
    İlkay ile İstanbul turu!
    İlkay Gündoğan, Türk olduğu için gurur duyduğunu ifade ederek, "Almanya'da doğdum ve büyüdüm. Kendimi orada çok iyi hissediyorum. Ama Türk asıllıyım bunu inkar etmiyorum ve inkar etmek de istemiyorum. Çok da gurur duyuyorum bununla. İki ülkenin de etkisi beni bu günlere kadar getirdi ve bence bu kombinasyon hiç de fena değil" dedi.
    İstanbul'da Sultanahmet Camii ve Ayasofya'yı gezen İlkay, ünlü Türk lokumunun nasıl yapıldığını gösterdi. İstanbul'da Adalar turu yapan gurbetçi oyuncu, Türk spor severserlerin ilgi odağı oldu.
    Yeni sezondaki hedefleri hakkında da bilgi veren 22 yaşındaki başarılı oyuncu, "Şampiyonlar Ligi bu sezon kolay olmayacak ama yine de bu şampiyonada diğer takımları mağlup edebilmek için çok kaliteli olmaya çalışacağız. Bundesliga'da hedef tabii ki yine Şampiyonlar Ligi'ne gidebilmek için çok çalışmak" ifadelerini kullandı.
    İlkay, Alman futbolunun son yıllardaki çıkışına da dikkat çekti ve final oynayabilecek takımlar olduklarını gösterdiklerini söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 3 Ağustos 2013; 0:14:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Almanyayı tercih edip de Türk olmaktan gurur fuyuyorum demelerini hiç samimi değil bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: confused hero

Almanyayı tercih edip de Türk olmaktan gurur fuyuyorum demelerini hiç samimi değil bence

Ne yapsaydı?Türkiye'yi seçip Emre'nin yedeği mi olsaydı?Veya hiç bir turnuvalara katılmadan sadece elemelerde mi kendini gösterseydi?Ayrıca bizim milli takımı seçse yerden yere vururduk çocuğu.Mesela Nuri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bora T.

quote:

Almanyayı tercih edip de Türk olmaktan gurur fuyuyorum demelerini hiç samimi değil bence

Ne yapsaydı?Türkiye'yi seçip Emre'nin yedeği mi olsaydı?Veya hiç bir turnuvalara katılmadan sadece elemelerde mi kendini gösterseydi?Ayrıca bizim milli takımı seçse yerden yere vururduk çocuğu.Mesela Nuri.

ağzına sağlık adamı iptal ettin ha birde eğer bizim milli takımı seçseydi bu düz futbolcu derlerdi en önemliside fatih terimin kaprisiyle uğraşmak zorunda kalırdı

• CL finalini yabancı uyruklu bi arkadaşımla izliyoduk, bunu tanımıyoarkadaş. penaltı oldu, bu topun başına geçince arkadaş direk: aha türk bu, demişti
  • quote:

quote:

ben önceden yabancı ülkeleri tercih eden türklere ateş püskürürdüm. ama terim milli takımın başına geçip sadece türkiyede oynayan oyuncuları takıma almaya başlayınca dedim ki: 'şu durumda almanyada yetişip de türk milli takımını seçen enayidir'

mesut mesela eminim türkiyeyi seçse ilk 11 e alınmazdı, adam kupalara katılamayan takımda yedek olmaktansa almanya gibi bi takımda oyun kurucu oldu.

• quote:

quote:

Ben Türkiyeyi secmedi diye kimseye kizmadim Türkiyeyi secseydi de demedim. Sadece samimi olmadığını söyledim.

• quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: buyhalar

quote:

Aferin

• quote:

quote:

quote:

Aferin

şaka bir yana o kadar saçma konuşmussunki samimi olmasa niye uğraşıp okadar çekim yapsınki

• quote:

quote:

quote:

Aferin

• Mesut Özil hakkında bir yazı vardı her ne kadar doğru bilmiyorum ama , Beşiktaş , Galatasaray ve Fenerbahçe seçmelerine katılıp geri çevrildiği söyleniyordu hatta çelimsizsin şöylesin böylesin bile denmiş. Sonra kimse bana kızmasın niye Türkiye'de oynamıyorsun diye demiş. Böyle bir yazı vardı. Türkiye'nin yetenek avcıları içler acısı durumda. Futbol ve diğer her konuda torpilin hat safhada olduğu bir ülkeyi niye seçsin böyle bir yetenek? Aranızda bile vardır küçükken akrabasının veya bir tanıdığının yardımıyla kulübe girip top koşturan. İyi bir takıma gitmek istediğinde bonservisini bile vermeyen bencil kulüpler var 2. 3. liglerde. Almanya gibi torpil olmayan bir yerde genç yaşta keşfedilmişken adamlar niye Türkiye'de oynasınlar ? Hiç kimsenin onların bu tercihini eleştirmeye hakkı yok. Federasyon adam olsaydı da kaptırmasaydı o yetenekleri.

İlkay'a da helal olsun.

• Koskoca sezonda 1 mac bile oynamadi. Sakatligi ciddi

• Onur

Gökhan-Egemen-Ömer-Caner

Gökhan I. - Ilkay

Adnan J. - Mesut - Arda

Burak

Gibi bir kadromuz olsa harika olurdu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Agger

Onur

Gökhan-Egemen-Ömer-Caner

Gökhan I. - Ilkay

Adnan J. - Mesut - Arda

Burak

Herşey tamam da forvette sıkıntı var Mesut olmasa bile orayı Hakan kapatabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.

quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Agger

Onur

Gökhan-Egemen-Ömer-Caner

Gökhan I. - Ilkay

Adnan J. - Mesut - Arda

Burak

Herşey tamam da forvette sıkıntı var Mesut olmasa bile orayı Hakan kapatabilir

Derdiyok var da Burak daha iyidir bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.