Şimdi Ara

ilk ssd deneyimim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    geçtiğimiz günlerde laptopum için 450gb lık bir ssd aldım. ek slot olduğu halde ben dümdüz normal ssd almışım fazla bilgim yoktu konu hakkında, şimdi ben bunu hdd`yi çıkartıp takmayı düşünüyorum cihaza fakat bu noktada bir sorum var.

bir arkadaşımla görüştüğümde alınan ssd nin "row" olabileceği tarzında bir şeyler söyledi, yani hddyi çıkartıp bunu taktığım zaman işletim sistemini yükleyemeyebilirmişim free dos olması gerekirmiş vs.

bilgilendirebilir misiniz ne yapmam gerekiyor ?

• Ürünü sıfır olarak aldıysan direk takıp işletim sistemi kurabilirsin hocam.
  • V1CT0RY kullanıcısına yanıt
    sıfır aldım hocam tamam o zaman harika, teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Raistlin_Majere_

sıfır aldım hocam tamam o zaman harika, teşekkürler
    Kolay gelsin.
  • row ssd ne oluyor beyler?@V1CT0RY @_Raistlin_Majere_
  • quote:

Orijinalden alıntı: xentios

row ssd ne oluyor beyler?@V1CT0RY @_Raistlin_Majere_
    Disk "Raw" formatında oluyor, yani ham. Herhangi bir dosya formatı tanımlanmamış ve kullanıma hazır değil demek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: V1CT0RY

Disk "Raw" formatında oluyor, yani ham. Herhangi bir dosya formatı tanımlanmamış ve kullanıma hazır değil demek.

Alıntıları Göster
    Tamam ona format atıp NTFS tanımlayıp kullanmayacak mı işte?

Ayrıca row diyince aklıma direk "satırlar row edildi" geldi
  • quote:

Tamam ona format atıp NTFS tanımlayıp kullanmayacak mı işte?

Ayrıca row diyince aklıma direk "satırlar row edildi" geldi

Alıntıları Göster
    Hayır hocam, Raw olursa sistem tanımaz. Dosya sistemi tanımlama işlemi uzun biraz..
  • quote:

Hayır hocam, Raw olursa sistem tanımaz. Dosya sistemi tanımlama işlemi uzun biraz..

Alıntıları Göster
    Valla windows yüklü ise Disk management ile gayet kolay, windows yüklemeside aynı işi yapıyor diye biliyordum ama demek yanlışmış.
  • quote:

Valla windows yüklü ise Disk management ile gayet kolay, windows yüklemeside aynı işi yapıyor diye biliyordum ama demek yanlışmış.

Alıntıları Göster
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/yeni-takilan-ssd-sistemde-raw-olarak-goezuekueyor.739276/
  • quote:

Ürünü sıfır olarak aldıysan direk takıp işletim sistemi kurabilirsin hocam.
    Hocam ben de almayı düşünüyorum. Sistem kuracağım fakat bazı sitelerde uefi diye bir terim gördüm nedir yardımcı olur musunuz? Uefi kurmam mı laızm normal kurulum da yapılabilir mi? Avantajları nedir uefi nin? Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu44

Hocam ben de almayı düşünüyorum. Sistem kuracağım fakat bazı sitelerde uefi diye bir terim gördüm nedir yardımcı olur musunuz? Uefi kurmam mı laızm normal kurulum da yapılabilir mi? Avantajları nedir uefi nin? Şimdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Uzun zamandır anakartlar UEFI BIOS kullanıyor. Çok eski bir sisteminiz yoksa UEFI kurulum yapın hocam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.