Şimdi Ara

İlk Mesaja Bakın! İBB Etkinliği Başladı - Vodafone'dan İtiraf Niteliğinde Tarifeler (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
6
Favori
99.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
632 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Önce herkesin bu hızları alabileceği altyapıyı yapsınlar. Bazı yerler fiberken bazı yerler hala adsl. Bazısında hiçbirşey yok.
    3 senedir evime internet bağlamaya çalışıyorum ve yaşadığım yer kocaeli 😀

• Hala bilgisayarın olmadığı ev var. 3 5 mb internet çlk bile size. Yoksa kendinizi ab ile kıyaslıyonuz. Kandırılmışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: beoa291

Vodafone bu 500mbit hız verip 500gb kullandın diye hattinı iptal ederim diyecek bir firma. Sözleşmeyi iyi okumak lazım çünkü bir sorun yaşadığınızda destek alabileceginiz bir çağrı merkezi ya da teknik servisi yok. Biz çektik aman dedik tavsiye de etmiyoruz artık. Istese taahhüt boyunca 500mbit hız versin gider diğer firmalardan 35mbit kullanırım en azından paramla rezil etmezler.

Ayrıca 500 verseler ne olacak ki bizim isslerin hepsi aynı. Nerede çok kullanım var oraya hız sınırlaması koyarlar. Fiber internetim var Netflixde fhd dizi izleyemiyorum diyen mi ararsın 100mbit ile oyun konsolumda saniye 2mb hızı geçemiyorum diyeni mi ararsın. Adam parasını verdiğim içeriğe bile erişimimi kısıtlıyorken Hızdan önce işin üçkagidına kaçmadan hizmet vermeleri lazım sonra fiyat ve hız konuşuruz.
    2 yıl vodafone fiber kullandım, bir kere bile hat kopması vb. durum olmadı vodafone kaynaklı. Ücretsiz verdikleri modem ile kullanıyorum ve en ufak problem yaşamadım. Hızım 100mbit sınırsız ve torrent & indirme hızı 12-13mb/s lerde dolaşıyor 130mbps eder bu da...2 yıl sonunda 2 yıllık daha taahhüt yaptırarak 84tl/ay ücret ile devam ediyorum.Oturduğum yer Bursa. Vodafone fiber hizmetinden çok çok memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C8C79990A

pazarlama stratejisi, bu şirket halen tt'nin altyapısnı kullanıyor çoğu yerlerde halen bakır kablo var ve tip 7 kabin bile yok, olanlar yerlerde ise duruma göre 100mbs verir 500 alamıyoruz deyince "kadar" ifadesini söylerler ancak fiber varsa evet verebilir, adamlar 16mbs'ye fiber diyor btk desen hep bunlardan en son btk başkanı şu an türk telekom başkanı, akn'de de aynı durum vardı ek para veren ya da oyun alana akn olmuyordu.

rezillik işte ülkede ahlak olmayınca böyle oluyor Almanya'da hangi Türk gsm firmasının neden ceza yediğini araştırın adamların içlerinden geçtiler.
    FİBER için geçerli. Vdsl ile karıştırmayın kurulumu için bile eve kadar özel kablo çekilip 2 farklı cihazla internet sağlanıyor. Bakır kablo yok, uzaklık yakınlık derdi yok direk makineden evine özel fiber kablo geliyor.

Hız kaybı değil hız fazlası var genelde 100 MBS paket 110+ çıkıyor genelde.

2 gün 1000 Mbps download 1000 MBS upload alarak kullandım(100 de olabilir upload) (Süperonline test yapıyordu bir anda hızı 10 kat arttı stabil kullanabildim kimsede düşmedi binada isteseler rahat verirler)

Vodafone fiberde kendi altyapısı veya Superonline fiberi kullanıyor ikisi de aynı eve kadar fiber.

Fiyatlar çok çok iyi görünüyor bugünün sartlarina göre ilk başladığında 150 TL idi 100 mbs iyi olmuş şimdi.

• "E kadar" ibaresinin nedeni, kullanıcının cihazlarının desteklememesinden dolayi, "500 mbps hizi alamıyorum" demesin diye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Virinom V kullanıcısına yanıt
    Tahhutunuz biterken haber verirseniz, güncel kampanyadan yararlandirabilirim :)

• burakkosucu kullanıcısına yanıt
    Burada vodafone şakşakcılığı yapıyorsunuz farkındayız ama cihaz desteklememesi bir yana türkiye'nin %70 nin ADSL kullandığından haberiniz yok galiba. Fiber adı altında bakır hat üzerinden çakma fiber verildiğini de biliyoruz çünkü türk telekom alt yapı biriminde çalıştım. O yüzden yok cihaz desteklemiyor yok şu yok bu demeyin. 1200 Mbps 5 GHz AC destekli bir modem kullansa dahi 500 MBPS veremez Türkiye'de. Ha metro internet denilen simetrik pahalı interneti satın alırsa belki alır.
  • Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.14269&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=Elektronik%20Haberleşme%20Sektöründe%20Hizmet%20Kalitesi%20Yönetmeliği

İlk Mesaja Bakın! İBB Etkinliği Başladı - Vodafone'dan İtiraf Niteliğinde Tarifeler

şöyle link ve gerekli kısmın ss ini vereyim

• Saksakci değilim, vodafone fibermax calisaniyim. Daha once de Superonline'da calistim. Bu kampanyaları bakir kablo üzerinden alamazsınız, o sekilde size satmaya calisan çağrı merkezi çalışanidir. İnsanlara yanlis bilgi verip, kafalarini karıştırmayın. Kullanıcının cihazı destekliyorsa, kendi altyapimda 500u, sol altyapisinda 100un üstünü rahat görebilir.

• Tamam da 500mbiti veremez ki. Türkiye'de hiçbir altyapı 500 mbiti kaldırmıyor. Reklam için yazılmış, saf insanları kandırmak için verilmiş bir ilan.

• AAliGün kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Şehir dışındayım, eve geldiğimde bildireceğim.

• Emmanuel Goldstein2 E kullanıcısına yanıt
    Vodafone fiber altyapisinda olan bolgelere verebiliyoruz

• Why Shy kullanıcısına yanıt
    Bulunduğunuz lokasyona gore hiz veriliyor. Sol fiber varsa 100 mbsp gorursunuz, kendi altyapimizdaysaniz 500 u gorebilirsiniz,

• divisive D kullanıcısına yanıt
    İşte saf insan "bizmişiz". Meğersem kaldırıyormuş. AKN kalkmadan önce İSS'ler (yıllardır aynı altyapı) altyapımız kaldırmaz diyordu. BTK 3 sene içerisinde AKK kalkacak dediğinde hömmm yapıp AKK'nin sonuna kadar dayadılar(Türk telekom son ayda kullanıcıları arayıp yeniden sözleşme imzalatmak için zorladı, Türk telekom'un ana amacı AKK kalkınca bunlar AKK sözleşmesi yazdı AKK mesafesi kota olacak diye umutlanıp 75 GB'yi 90 TL'ye satmaya çalıştılar). Hiçbiri işe yaramadı tabikide. Ama şu %75 olayını bilmiyordum, Türk Telekom'u aradığımda kem küm ederse direkt türknet'e geçerim yasal haklarım var.

• ShadowWyvern S kullanıcısına yanıt
    70 dolara millet 1 giga download alıyor.
    Biz 70 teleye 100 olmalı diyoruz Türkiye süper ucuz bir ülke
    Kastım mesajı atan arkadaşa değil, insanımızın pahalılığı kabullenmesi ben buna deliriyorum.
  • Bu kampanyayı fiber altyapısı olan yerlere veriyoruz. Sizin dediğiniz gibi bir durum soz konusu degil. Ayrıca kendi fiber altyapimiz da mevcut.

• divisive D kullanıcısına yanıt
    Neye gore, kime gore ? Fiber altyapida 1000 mbps hiz verebiliyoruz.

• burakkosucu kullanıcısına yanıt
    Türkcell fiber altyapısı olan bir yerde izmir karşıyakadayım. 5 mgbit upload hızım ile 4500 bit yayın veriyordum.
    Bir kare drop olmadan yapıyordum yayını. Sinyalim müthişti sadece upload 5 olduğu için superboxa geçme kararı aldım.

Bana yüksek upload paketi verebiliyorsa vodafone, yarından kelli gidip kapatırım süperbox üyeliğimi.
    Upload paketi aldığımda 99 mgbit hızında sinyal alıyordum canavar gibi. Upload hızlarınız 5 olacaksa size kolay gelsin
    bizi hiç o şirketten bu şirkete uğraştırmayınız.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.