Şimdi Ara

İlk Mesaja Bakın | Belediyelere Fiber Altyapı Çağrısı | İnternette Kalite Hareketi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
7
Favori
46.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
412 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öne çıkardım hadi bakalım inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir yerden başlamak gerek. zaten istanbul'a yapılırsa diğer illere her türlü yol açılmış olur.
  • Sitemizdeki etkinlik sayfasına yoğun ilgi gösterilmiş. Katılan herkese teşekkürler.

İstanbul ile başladık. Sırada Ankara var. Ankaralılar öne çıksın, birazdan Ankara için de başlıyoruz. Tabi ki her ilden destek lazım. Dün İstanbul, bugün Ankara, yarın belki İzmir ve böyle devam edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hümiyettin -- 16 Eylül 2019; 21:36:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Hocam bir bilgisayarın hızını belirlerken neye bakarız? En yavaş olan parçasının hızına değil mi?

İnternet altyapısıda böyle hala büyük bir çoğunluk cumhuriyet döneminden kalma adsl internet kullanıyor veya kullanmak zorunda kalıyor. Ülkenin hız ortalamasını da düşürüyorlar dünya sıralamalarında 102. Sıraya düştük bu yıl.

Xdsl kullanıcıları çoğunlukta olduğu sürece altyapının hızlarını frenliyecekler. Upload konusunda da download konusunda da.

Yüksek hız için en yavaş olanın da hızlanması gerek. Sırayla adım adım hareket ederek hızları arttıra biliriz. Bunun dışında mevcut fiber kullanıcıları için upload ve download musluğunun açılması firmalara kalmış. Btk üstünden şikayette bulunmalısınız.

Alıntıları Göster
    benim ümidim kalmadı artık hiç bir şey olmaz. herkes en çok parayı nasıl kazanırım derdinde

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    Yapalım yapmasına, Doany'nin geri dönmesini en çok ben isterim ama bu spor musabakası değil maalesef, ikide bir CEO değişsin. Netice almak zor açıkcası.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Sitemizdeki etkinlik sayfasına yoğun ilgi gösterilmiş. Katılan herkese teşekkürler.

İstanbul ile başladık. Sırada Ankara var. Ankaralılar öne çıksın, birazdan Ankara için de başlıyoruz. Tabi ki her ilden destek lazım. Dün İstanbul, bugün Ankara, yarın belki İzmir ve böyle devam edeceğiz.
    Ankara ile devam ediyoruz! Herkesi yeni konumuza bekliyoruz:

https://forum.donanimhaber.com/ankara-ile-devam-ediyoruz-belediyelere-fiber-altyapi-cagrisi-internette-kalite-hareketi--140020566#140020566

• Nosferatu34 kullanıcısına yanıt
    Şuan çalışmıyormu akıllı kardeşim ?????

• lakers87 L kullanıcısına yanıt
    İlk Mesaja Bakın | Belediyelere Fiber Altyapı Çağrısı | İnternette Kalite Hareketi

• Diye cevap gelmiş.

Sayın SEDAT

İlgi : 14.09.2019 21:07:36 Tarih ve 1-20189083229 Nolu Başvurunuz

Merhaba;

Başvurunuzda yer alan konu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTTELKOM AŞ ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen bilgi şu şekildedir:
    İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) toplumun ihtiyacı olan bilgi teknolojileri, iletişim ve ortak haberleşme altyapı hizmetlerini tarafsız olarak sunmakta; İstanbul’un gerçek anlamda dijital bir şehir olması ve yaşam kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.
    İBB iştiraki İSTTELKOM AŞ, İnternet Servis Sağlayıcı (ISS) kurumlarla yaptığı iş birliği protokolleriyle ortak geniş bant altyapı hizmeti sağlamaktadır. Altyapı hizmetlerinde koordinasyonu sağlamak, mükerrer kazı ve kaynak israfını önlemek, kentsel yaşam düzenini korumak, altyapıda sürdürebilirliği hedeflemektedir.
    İBB, şehrin bilgi toplumuna dönüşüm sürecinde sosyal belediyecilik anlayışıyla iletişim alanında kamu yararı gözeten çalışmalar yürütmektedir. Gerçekleştirilen elektronik haberleşme altyapı (FTTH) çalışmaları internet servis sağlayıcısı kurumların talepleri doğrultusunda “Tesis Paylaşım” mevzuatı çerçevesinde yapılmaktadır. Talepte bulunan tüm servis sağlayıcılarına mevcut altyapı hizmeti kullandırılmakta olup, bundan sonra da kullandırılmaya devam edilecektir.

Ayrıca başvurunuzda yer alan diğer hususlar hakkında bilgilendirileceksiniz.

• Sayın ALİ CAN DOĞU ;

İlgi : 13.09.2019 23:50:09 Tarih ve 1-20154805734 Nolu Başvurunuz

Merhaba;

Başvurunuzda yer alan konu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSTTELKOM AŞ ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen bilgi şu şekildedir:
    İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) toplumun ihtiyacı olan bilgi teknolojileri, iletişim ve ortak haberleşme altyapı hizmetlerini tarafsız olarak sunmakta; İstanbul’un gerçek anlamda dijital bir şehir olması ve yaşam kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.
    İBB iştiraki İSTTELKOM AŞ, İnternet Servis Sağlayıcı (ISS) kurumlarla yaptığı iş birliği protokolleriyle ortak geniş bant altyapı hizmeti sağlamaktadır. Altyapı hizmetlerinde koordinasyonu sağlamak, mükerrer kazı ve kaynak israfını önlemek, kentsel yaşam düzenini korumak, altyapıda sürdürebilirliği hedeflemektedir.
    İBB, şehrin bilgi toplumuna dönüşüm sürecinde sosyal belediyecilik anlayışıyla iletişim alanında kamu yararı gözeten çalışmalar yürütmektedir. Gerçekleştirilen elektronik haberleşme altyapı (FTTH) çalışmaları internet servis sağlayıcısı kurumların talepleri doğrultusunda “Tesis Paylaşım” mevzuatı çerçevesinde yapılmaktadır. Talepte bulunan tüm servis sağlayıcılarına mevcut altyapı hizmeti kullandırılmakta olup, bundan sonra da kullandırılmaya devam edilecektir.

Ayrıca başvurunuzda yer alan diğer hususlar hakkında bilgilendirileceksiniz.

Şeklinde dönüş yapılmış

• Merdomable kullanıcısına yanıt
    Neye inanalım hocam peki ? Bütün İSS ler maks 8'e kadar hız veririz diyorlar bana . Bunun üstünü hattınız kaldırmaz dediler. Yaşadım gördüm.

Sizin orada illa ki 20 filan alan yerler vardır. Siz 8 kullanıyorsunuzdur. Santralden bilmem nereden bağlamış açmışlardır..Ben üşenmeden oturduğum cadde üzerinde bütün binaların hızlarını sorguladım. Hepsi 8. Bazılarında adsl hizmeti bile yok yazıyor. Hadi buraya sizin hızları verebilen bir İSS çıksın.

Adam 75 liraya 100Mb download kullanıyor, upload'dan şikayetçi. 5MB upload mı olur diyor. Ben 5 civarı download yapıyorum.

Şimdi bu hak mı ? Biri de demiş fiyatları arttırdınız. 75 liraya 8MB'e kadar hizmet vermek soygunculuktur asıl.Ben kullanamıyorum yüksek hız ve benden yüksek ücret alıyor neden ???
  • Son cümle hariç bana da aynı cevabı göndermişler.

• Demek ki, herkese aynı cevabı gönderiyorlar. Bu işi Meclis’e bir millet vekili taşıması gerek.

• Aynı mesajı bana da attılar.

Toplu mesajlar kulağa çok hoş gelmese de en azından gözardı edemedikleri kadar fazla talep gelmiş diye düşündürdü.

Benzer bir organizasyonu tüm Türkiye için aynı gün talep açılacak şekilde İSS'lere yönlendiremez miyiz?

Hepimizin il ayrımı yapmadan Turktelekom, superonline vb altyapı yatırımı olan şirketlere aynı gün talep bombardımanı yapması konuyu ülke genelinde gündeme getirmez mi?
  • Mail olarak gelen cevap ;

Başvurunuzda yer alan çevre ve şehircilik kısmı ile ilgili konu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetki ve sorumluluk alanında bulunmadığından gereği için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne istanbul@csb.gov.tr mail adresinden iletilmiştir.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü:
    Telefon: 0212 318 41 00

Ayrıca, başvurunuzda yer alan diğer husus hakkında gerekli işlem ve değerlendirmeler yapıldığında, konu içeriği ile ilgili olarak yetkili personel tarafından bilgilendirileceksiniz.

Beyaz masa üzerinden daha farklı cevap gelmişti.
  • bunu yolladılar;
    Başvurunuzda yer alan Altyapı kurumlarının çalışmalarının koordineli olması kısmı ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Müdürlüğü ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen bilgi aşağıdaki gibidir:

“Söz konusu hususta, Altyapı Koordinasyon Müdürlüğümüz tarafından gerekli çalışmalar yapılmakta ve devam etmektedir. Tüm altyapı kurumların yatırım projeleri, planları, bütçeleri ayrı olduğundan dolayı Müdürlüğümüz tarafından AYBİS sistemi kurularak altyapı kurumlarının 01.10.2019 – 31.12.2019 tarihleri arasında ortak program ile her yıl ilgili kurumlardan yatırım planlaması istenmekte ve müdürlüğümüze bildirilmesi istenmektedir. Alt yapı yatırım planı sistemine (AYPS) göre müdürlüğümüz kazıları ortak programa alıp değerlendirmektedir. Göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı teşekkür eder, iyi günler dileriz.”

Ayrıca, başvurunuzda yer alan diğer hususlar hakkında gerekli işlem ve değerlendirmeler yapıldığında, konu içeriği ile ilgili olarak yetkili personel tarafından bilgilendirileceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmak5 -- 18 Eylül 2019; 19:51:57 >

• 1-201******** no’lu başvurunuzda yer alan internet altyapısı ile ilgili konu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetki ve sorumluluk alanında bulunmadığından, gereği için Türk Telekom Genel Müdürlüğü yetkililerine iletisim@turktelekom.com.tr adresinden iletilmiştir. Kurum yetkililerine 444 1 444 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Ayrıca; başvurunuzda yer alan diğer hususlar hakkında bilgilendirileceksiniz.

Bana da böyle döndüler

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

1-201******** no’lu başvurunuzda yer alan internet altyapısı ile ilgili konu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetki ve sorumluluk alanında bulunmadığından, gereği için Türk Telekom Genel Müdürlüğü yetkililerine iletisim@turktelekom.com.tr adresinden iletilmiştir. Kurum yetkililerine 444 1 444 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Ayrıca; başvurunuzda yer alan diğer hususlar hakkında bilgilendirileceksiniz.

Bana da böyle döndüler
    Dün bu gelmişti bugünde bu geldi

Başvurunuzda yer alan Altyapı kurumlarının çalışmalarının koordineli olması kısmı ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Müdürlüğü ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen bilgi aşağıdaki gibidir:

“Söz konusu hususta, Altyapı Koordinasyon Müdürlüğümüz tarafından gerekli çalışmalar yapılmakta ve devam etmektedir. Tüm altyapı kurumların yatırım projeleri, planları, bütçeleri ayrı olduğundan dolayı Müdürlüğümüz tarafından AYBİS sistemi kurularak altyapı kurumlarının 01.10.2019 – 31.12.2019 tarihleri arasında ortak program ile her yıl ilgili kurumlardan yatırım planlaması istenmekte ve müdürlüğümüze bildirilmesi istenmektedir. Alt yapı yatırım planı sistemine (AYPS) göre müdürlüğümüz kazıları ortak programa alıp değerlendirmektedir. Göstermiş olduğunuz hassasiyetten dolayı teşekkür eder, iyi günler dileriz.”

Ayrıca, başvurunuzda yer alan diğer hususlar hakkında gerekli işlem ve değerlendirmeler yapıldığında, konu içeriği ile ilgili olarak yetkili personel tarafından bilgilendirileceksiniz.

• 22mert kullanıcısına yanıt
    2. mail daha geldi.

İlgi : 17.09.2019 17:17:31 Tarih ve 1-20304267945 Nolu Başvurunuz

Başvurunuzda yer alan konu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metro İstanbul ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen bilgi aşağıdaki gibidir:

"Metro İstanbul olarak metro hatlarında internet kullanımı ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. İyi günler dileriz."

Metro ne alaka. Herkese farklı cevaplar mı verıyorlar
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.