Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.310
Cevap
147
Favori
460.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mimleon

bildiğim,
    8080 modelini sonlandırıp, 9060 modelini satışa sundular,
    hatta arızaya giden 8080 yerine 9060 vermişler.
    nedense 80xx serisi çabuk sonlandı,
    ya bir sorunu vardı yada vestel uygun görmedi.

neyse,
    konu panel olunca,
    90xx panelleri LG nin 7xx serisi ve üzeri kalitede,
    6xx serileri buna yetişemiyor,
    ancak smart ve yazılım sanki daha iyi LG de.

yan yana izleyince anlaşılıyor.

bir de,
    ilk sayfalarda bahsetmiştim,
    gittim gördüm,
    ucuz 50" tv lere pek yaklaşmayın, özellikle vestelin ucuz modellerine,
    çünkü panel kalitesi iyi değil,
    görüntü kötü,
    zaten 42-47" tv lerden daha ucuz 50" olabilirmi?

50" vestelin var 7 serisi 1600 tl lg paneli değil seg olanida 1399 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 28 Şubat 2014; 18:50:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gavuzla kullanıcısına yanıt
    Bende burda veya başka bir yerde okudum valla yalan olmasın da :) o zaman bizim uydudan bir sorun var tam performans alamıyorum ? Dediğim lg 660s lerde yakından bile bulanmayan sd görüntüler aynı yayın sd kalitede yakından bende bulanık gösteriyor bu arada benim tv değişti eskisinde de öyledi o zaman uyduda sorun var değil mi ?

• Bana sorarsanız 9060 alın 8575 in paneli büyük ihtimal farklıdır arkadaşında dediği gibi 8 serileri fazla piyasada durmadı bence 9060 derim

• quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Bende burda veya başka bir yerde okudum valla yalan olmasın da :) o zaman bizim uydudan bir sorun var tam performans alamıyorum ? Dediğim lg 660s lerde yakından bile bulanmayan sd görüntüler aynı yayın sd kalitede yakından bende bulanık gösteriyor bu arada benim tv değişti eskisinde de öyledi o zaman uyduda sorun var değil mi ?

9060'ın kendi uydu cihazı daha net görüntü veriyor bendede.Harici hd uydu alıcı bağladım (Dreambox 800 hd) sd görüntüler berbattı.Bende kendi uydu alıcısını kullanıyorum.Biss çözme konusundada iyi.Galatasaray maçını türksatta ve hotbirtte canlı veren kanaldan izledim.Bir başka tv'de bu özellik yok maalesef.

İkinci konu,panel 60 hz (Yada 50). Sanki değişim yapmadan önceki eski tv daha iyiydi (100 Hz.)gibime geliyor bana.Bu tvde bazı çözünürlüğü düşük kanallarda çizgiler oluşuyor.Sizlerdede varmı bu bilmem.Ama can sıkıcı bir durum.

• mesentr78 kullanıcısına yanıt
    Zaten bende kendi uydu alıcısını kullanıyorum. Uydu da problem var dediğim yani çanak veya lnb de mi bir problem var acaba ? Çünkü baya eski ikiside ? Farkı olur mu ki ?
  • flat_kil kullanıcısına yanıt
    Dostum,ben evi yeni taşıdım.Yeni oturduğum yerde ki (Kendi evimdi,kiracı boşaltınca ben oturdum) çanak ve lnb yeni almıştım.Sitenin kendi uydusunda sorun vardı ve kiracım Almandı.Bu yüzden şahsıma ait 19,2 dereceye sistem kurmuştum.Ben oturduğumda türksata çevirdim.Baktım birçok kanal yok.45 metre falan kaliteli uydu kablusunu hiç ek yapmadan yeniden çektim.Şimdi iyi.Anlatmak istediğim sadece çanak+lnb değişincede olmuyor.Kabloda kaliteli olacak.Mutfakdada aynı sorun var.55 m. kablom var,yazında onu çekeceğim.Yakınlarda olsaydın hallederdik...iyi bir uydu işinden anlıyan birini bul.Çanağın enaz 90'lık olsun.Mümkünse 120'lik.Kapalı havalarda sorun çıkmaz böylece.
  • mesentr78 kullanıcısına yanıt
    O zaman kablolar dan hocam 4 lü uçlar oluyor ya çanaktan geleni bir uca bağlıyorsun diğer 4 ündende yayın alabiliyorsun ondan oluyor ekli filan olduğundan yeni kaliteli bir kablo alıyım birde öyle deniyim bari çanakta biraz yerinden oynamış heralde onu da bir ayarlattırıyım . Bilgiler için teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

bildiğim,
    8080 modelini sonlandırıp, 9060 modelini satışa sundular,
    hatta arızaya giden 8080 yerine 9060 vermişler.
    nedense 80xx serisi çabuk sonlandı,
    ya bir sorunu vardı yada vestel uygun görmedi.

neyse,
    konu panel olunca,
    90xx panelleri LG nin 7xx serisi ve üzeri kalitede,
    6xx serileri buna yetişemiyor,
    ancak smart ve yazılım sanki daha iyi LG de.

yan yana izleyince anlaşılıyor.

bir de,
    ilk sayfalarda bahsetmiştim,
    gittim gördüm,
    ucuz 50" tv lere pek yaklaşmayın, özellikle vestelin ucuz modellerine,
    çünkü panel kalitesi iyi değil,
    görüntü kötü,
    zaten 42-47" tv lerden daha ucuz 50" olabilirmi?

50" vestelin var 7 serisi 1600 tl lg paneli değil seg olanida 1399 TL

onu diyorum,
    ilk sayfalarda yazmıştım,
    1600tl olan 50" izledim,
    kıyasladım,
    iyi değil,
    almaktan vazgeçip,
    yazlığa daha pahalı olan 42" 9060 aldım,
    sonrada eve 47"

ucuz etin yahnisi yavan olur......

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar forum sayfalarında aradım bulamadım acaba kablolu bağlanan arkadaşlar nasıl bağlandı.ürün modeme bağlandı ıp'yi herşeyi okuyor ancak internete portala giremiyorum internet yok gibi.Yardımcı olursanız sevinirim.
  • 07_cenkay kullanıcısına yanıt
    Ayarlardan ağ ayarlarına girip kablolu erişim seçili iken ok tuşuna basın devredışı kalacak sonra biraz bekleyin tekrar orta tuşa basın sonra ip gözkür orda . Biraz daha bekleyin tekrar nete girmeyi deneyin bende de bazen girmiyor ben bu yöntemle çözüyorum hep

• quote:

Orijinalden alıntı: 07_cenkay

Merhabalar forum sayfalarında aradım bulamadım acaba kablolu bağlanan arkadaşlar nasıl bağlandı.ürün modeme bağlandı ıp'yi herşeyi okuyor ancak internete portala giremiyorum internet yok gibi.Yardımcı olursanız sevinirim.

Direk modemden mi bağladınız acaba 2.si ıpniz ne gözüküyor yani modemin atadığı orda görünen 192li bişey olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gavuzla

quote:

Merhabalar forum sayfalarında aradım bulamadım acaba kablolu bağlanan arkadaşlar nasıl bağlandı.ürün modeme bağlandı ıp'yi herşeyi okuyor ancak internete portala giremiyorum internet yok gibi.Yardımcı olursanız sevinirim.

Direk modemden mi bağladınız acaba 2.si ıpniz ne gözüküyor yani modemin atadığı orda görünen 192li bişey olmalı

İp adresleri genelinde 192.168.1.xxx veya 192.168.2.xxx şeklinde gider.Ama bazende farklı olabiliyor.Elimde Çinden getirttiğim access point var.buda 192.168.16.xx şeklinde ip dağıtıyor.Bunu modem ayarlarından sizde değiştirebiliyorsunuz.Ama mevzumuz bu değil.Siz en iyisi modeminizin nasıl ip dağıttığını bilmiyorsanız,bilgisayarınızın ip adresine bakın ona göre tv'nize ip verin.Manuel olarak ip atayabiliyorsunuz televizyonunuza.Benimki 192.168.1.9 olarak sabit.modem tp-link...Fiber internet geliyor diye airties modem aldım yeni.Oda 192.168.2.9 olarak sabit....sabit diyorum,çünki modemden bu ip adresini sabitledim bu cihaza.her defasında değişmesini istemedim.

• quote:

quote:

Modemden çektim aynen ancak ıp'de 169'lu gözüküyor.yarın servisi çağıracağım bakalım.
  • quote:

quote:

quote:

Modemden çektim aynen ancak ıp'de 169'lu gözüküyor.yarın servisi çağıracağım bakalım.

Aynı problemi yaşadım hocam 169 la ıp alıyo aslında bağlanmıyo tv 42pf8080 dhcp ayarlarını elle girdim modeme ben düzeldi tabi ben access point den bağladığım için sıkıntı oldu sizde niye oldu bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mesentr78

quote:

quote:

İp adresleri genelinde 192.168.1.xxx veya 192.168.2.xxx şeklinde gider.Ama bazende farklı olabiliyor.Elimde Çinden getirttiğim access point var.buda 192.168.16.xx şeklinde ip dağıtıyor.Bunu modem ayarlarından sizde değiştirebiliyorsunuz.Ama mevzumuz bu değil.Siz en iyisi modeminizin nasıl ip dağıttığını bilmiyorsanız,bilgisayarınızın ip adresine bakın ona göre tv'nize ip verin.Manuel olarak ip atayabiliyorsunuz televizyonunuza.Benimki 192.168.1.9 olarak sabit.modem tp-link...Fiber internet geliyor diye airties modem aldım yeni.Oda 192.168.2.9 olarak sabit....sabit diyorum,çünki modemden bu ip adresini sabitledim bu cihaza.her defasında değişmesini istemedim.

hocamın dediği tarz evet

• Gavuzla kullanıcısına yanıt
    hocam sizin tv modeli 42pf8080 mi ? eğer oysa panele bakabilir misiniz lg mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

hocam sizin tv modeli 42pf8080 mi ? eğer oysa panele bakabilir misiniz lg mi ?

panel lg kesin de kodu da sff4 mü neydi gayet iyi görüntüsü hocam lg la640la başa baş maçta muçta problem yok hatta pcyi bağladım pes 2013 oynadım mükemmel
  • Çok uzun zamandır araştırıyordum gittim gözle gördüm. Abi Türk firması diye ön yargıyla yaklaştığım için kendimden utandım. LG vs hikaye geldi bana bu TV'yi canlı görünce. VESTEL 3D SMART 42PF9060 F/P olarak bundan iyisi yok kesinlikle (bence) Vestel'i kutluyorum bu TV ile ön yargılarımı tamamen kırdılar.
  • bende bayadır takipteydim, indirimli ürünlerde indirim kuponları geçmiyordu ama VYY260-9B62BYB bu kodla 42 pf9060 indirimle 1700 tl olmasına rağmen %10 düşüyor ve 1530 tl ye geliyor. bu fiyata kaçırılmaz bence, yarın siparişi vericem sanırım.

lakin kuponun altında yani bilgilendirme kısmında; "Vestel İndirim Kodları" CashBack (Para İadesi) sitelerinde kullanılamaz. Böyle bir durumda kazanılan para iadeleri 3 ay içerisinde iptal edilir! yazıyor. burda avantajix tenmi bahsediyor ?

avantajixte + %4.2 geri ödeme var çünkü, alırsam avantajix üzerinden alırım ama iptal mi ediliyor anlamadım ?
  • Evet heralde ondan bahsediyor ben aldığımda bana avantajixden para geldi çok şükür paypal %15 indirim kodu vardı onla almıştım

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.