Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.310
Cevap
147
Favori
460.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Wd my passport 1 tb hard diskim var tv ye takınca okumuyor.Arkadaşımın wd elements 1tb harddiski var onda bi problem olmuyor.Ne yapmam gerekli bilgisi olan varmı.Tv 42Fa7500
  • [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

MB97 olması dışında bi' şey çıkaramadım Seg/Vestel çok yabancı geliyor. Bu cihaza plex ve/veya muadili bir şey ve iptv için bir şey yüklemenin yolu var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Intel WIDI desteğini sonlandırdı.
    https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/support/articles/000021494/emerging-technologies/intel-wireless-technologies.html
    Deteklenen cihazlar ve İS listesi yukarda.

Kablo ile bağlamada evet ekran kartında HDMI çıkış olması lazım (ses görüntü için).
    Kablosuz aktarmak ise ayrı bir sorun.
    Vestel'de bir sorun olmasın teknik servise gösterdiniz mi diye klasik bir şekilde soracağım.
  • selamlar;

arkadaşlar sanrıım 3 yıl kadar oldu alalı

vestel 40FA5050 ;

http://www.tv.vesteldriver.com/ bu sayfadan yazılım arıyorum ama, bulmuyor ?
    arama bölümüne 40Fa5050 yazıp taratıyorum. doğru mu yapıyorum ??
  • yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    arama bölümüne TV nin arka etiketinde bulunan seri numarasını girmeniz gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Qklavye Q kullanıcısına yanıt
    Hocam Tv listesi burada verilen program ile yaptım listede 1-2-3.... görülen rakamlar tv'ye atınca 2001 -2002 -2003 sıralamasına geçiyor nedenini anlayamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Regal orjinal yazılımında olan bu arayüz çok hoşuma gitmişti.

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi
    güncel yazılım yükledikten sonra arayüzü sarı ağırlıklı oldu..
    ikonları ve arayüzü sürüm düşürmeden tekrar eski haline getirebilir miyiz?
    Yazılım ile yüklenen arayüz aşağıdaki resim
    [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamuran731 -- 24 Aralık 2017; 16:22:2 >

• VESTEL TV lerimizde büyük bir eksiklik olarak gördüğümüz IPTV olayı çözüldü arkadaşlar.

Yeni smart uygulaması SSiptv ile iptv seyredebilirsiniz.

SSiptv anlatım

https://www.youtube.com/watch?v=04_29DduwUY

Başka bir iptv izleme yöntemi Ottplayer

https://www.youtube.com/watch?v=h3q91bXaSW4

• rfve kullanıcısına yanıt
    Maalesef cihazınız desteklenmiyor uyarısı veriyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkn40 -- 26 Aralık 2017; 13:3:21 >
  • slm, mb120 anakartına sahip regal marka 55r6010u bi tv aldım.
    Pvr olayında yardımcı olursan sevinirim. Tvden birtürlü profil dosyası alamadım.
    Ne yapmam gerek
    Fat32 formatlı flaşın içine sadece DownloadProfile.mb120 dosyasını kopyaladım. Tvye taktım menu+4725 yaptım usb operation dediğimde bir pencere gelip gidiyor flaşa baktığımda sadece nmdsdcid adında bir dosya oluşmuş. Şimdi ben nerde yanlış yapıyorum.

Tv seri no : 7737803 700080
    Yazılım sürümü:v.2.29.6.0
    Uygulama sürümü:v.1.4.0.3

Teşekkür ederim şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet271 -- 28 Aralık 2017; 10:33:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdsavas

Hkcam merhabalar 65UD8900 model vestel tv aldım. Ürün ile ilgili ne bir yorum ne de bir inceleme bulabiliyorum. Mod kurmam işe yarar mı tavsiye eder misiniz?

+1

Ben de merak ediyorum neler yapılabilir. Özellikle Windows üzerinden açılabilen HDR özelliğinin düzeltilmesi mümkün olur mu bunu merak ediyorum.

Başka bir forumdan mesajımı alıntılıyorum:

quote:

Merhabalar,

Televizyon kuruldu sonunda. Ancak servise söylemesem ölü/canlı piksel testi yapmayacaklardı, o biraz üzdü. Dediğiniz şekilde Servis Menüsünden (Menu4725) kontrol ettik ve ölü piksel bulamadık. Video inceleme yapacağım. Şimdilik yaptığım testlere gelince;

1) Kendi uygulaması olan Youtube oynatıcısı performans açısından gayet başarılı, gayet hızlı oynatıyor. Ancak arama yapmak işkence gibi. Akıllı klavye gibi bir şey lazım, yada android uzaktan kumanda uygulamasındaki klavye ile yazma seçeneği aktif olsa iyi olurdu.
    2) PC'de 4K 60FPS video açtım... Sonuç olarak görüntü kalitesi kesinlikle Samsung veya LG 4K'lar kadar iyi. Panel üreticisinin nereden anlaşıldığını bilmediğim için yukarıda paylaştım servis menüsü görüntüsünü, bilen söylerse harika olur.
    3) Sitesinde hata olduğunu düşünmüştüm ancak arkasında ufak bir subwoofer'ı var. Bass ayarından kısmak gerekiyor yoksa basslar aşırı yüksek (ve kalitesiz, distortion yapıyor o seviyede iken) çıkıyor, dinleme keyfini bozuyor. Ancak kısında gayet hoş oluyor.
    4) Windows'ta 3840*2160 @60hz (8bit derinlik) doğal çözünürlük gösteriyor. Windows 10 bile henüz 4K çözünürlüğe tam uygun değil, bazı uygulamalarda butonlar minnacık yada yazılar iç içe geçmiş şekilde kalıyor.
    5) En beğendiğim kısım şu oldu (aslınd herşeyi beğendim ama bu çoğu TV'de düzgün çalışmadığı için korkuyordum). HDMI ile PC'den TV'ye gönderilen Dolby yada DTS (sıkıştırılmış) sesler SPDIF üzerinden amfiye aktarılabiliyor ve bunu kayıpsız yapıyor. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise (benim amfininde burada etkisi büyük) yaklaşık 50ms kadar geç geliyor sesler. Ben filmleri MPC ile izlediğimden (ki çoğu programda var) kolay bir ayar ile bu farkı düzeltebiliyorum.
    6) HDMI CEC olayı (tek kumanda ile uydu vs. çalıştırma) olmadı, KabloTV kutusunun kodlaması standart dışı sanırım. Ancak CEC ile uyan seçeneği çalışıyor.

İlk izlenimlerim bunlar, yeni test yaptıkça/yeni şeyler buldukça bu mesajı güncelleyeceğim.

7) HDR aktifleştirilebiliyor. Biraz garip açıkçası bunu yapma metodu ve sonuç pek iyi değil (oldukça soluk çıkıyor renkler ama videolarda daha iyi mesela) ancak ve ancak görüntü var mı? Var. Şu şekilde yaptım: Windows 10 Creators Update yüklü PC'yi HDMI ile bağladım ve masaüstüne sağ tıklayarak Görüntü Ayarları'na girdim. Burada ikinci seçenek olarak HDR'ı aktifleştiri seçtiğinizde HDR'a geçiyor. Nvidia kontrol panelinde ise YCbCr420 ve 10bit olarak gözüküyor renk seçeneği. Kumandadan i (bilgi) tuşuna bastığınızda ekranın altında HDR ibaresi beliriyor.

Vestel bu özelliği bir an önce aktifleştirmeli, 10bit desteğindeki parlaklık sorununu düzeltmeli ve bu şekilde satmalı bu TV'leri. Yazılım güncellemesi ile bunun yapılabileceğine inanıyorum.

sen izleyebiyormusun hocam donma falan yapıyor mu? birde uzun süre kapanmayacak adresleri nereden bulabiliriz ?
  • meeb kullanıcısına yanıt
    ben kurdum ancak henüz izleyemedim.

bu aralar çalışan link bulmak sıkıntılı. vlc de bile çalışan doğru dürüst link bulamadım.

link bulursam kurulum vs videosu çekeceğim müsait zamanda

• giraygokirmak G kullanıcısına yanıt
    hocam selam, DTS için hwprofile dede bir işlem yapılması gerekiyor

Acaba 48R6000F model 2 ürünüm var bunlar için sizde açtığınız bölümleri ve başka açılabilecek bölümler konusunda bana nasıl destek olabilir siniz şimdiden çok teşekkürler
    ben 47pf9090 da denedim hocam.ssiptv ilk başta yüklenmedi tabi arkadaşın youtube da ki yöntemle uygulamayı açtım.Ancak kendi yüklü kanallar oynatmasında rağmen benim attıklarımı oynatmadı bir türlü.
  • 42fx650f model finlux marka televizyonun V376f yazılımını upload edebilecek arkadaş var mı acaba ?
    vesteldriver da link kırık görünüyor
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde defalarca denedim kendi open tv içerisindeki kanallar açılıyor yüklediğim m3u listesi güncel olmasına rağmen açılmıyor. vlc de ve iptv extremede denedim kanallar açılıyor ama bizim vestelde ssiptv de açılmıyor bir yolu varmı
  • kadem444 K kullanıcısına yanıt
    şimdilik bulamadım hocam.

• Arkadaşlar, Vestel smart tv'ye hiç kodi yükleyen veya deneyen var mıdır? Ben denemek istiyorum. Bir yandan da korkuyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
  • Arkadaşlar selam,
    Öncelikle konuda emeği geçen herkese teşekkürler.Az önce SEG43SG7600 Smart TV'ye MB97 patchli yazılımı yükledim.

Patch ile birlikte Netflix uygulaması geldi, yazılım yüklendi sıkıntı yok fakat. Her yeni girişimde bein hatırla seçili olmasına rağmen kullanıcı adı ve şifreyi yeniden istiyor.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Şifreyi her seferinde girmemek içi ne yapmam gerekiyor?
  • 
Sayfa: önceki 205206207208209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.