Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (206. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.310
Cevap
147
Favori
460.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hkcam merhabalar 65UD8900 model vestel tv aldım. Ürün ile ilgili ne bir yorum ne de bir inceleme bulabiliyorum. Mod kurmam işe yarar mı tavsiye eder misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar bugün 55ua8300 tv kuruldu tkgs ile esnek olarak yükleme yaptık ama bazı rakamlar yok atlanmış mesela 12 yok 14 yok ve bu rakamlara kanal da taşıyorum tv nin içindeki uydu alıcı bozuk mu kendim usb den kanal yükleme çalışıyorum tv yi sıfırlamaz isem saçma sapan yüklüyor tv yi sıfırlar isem usb den kanalları tam yüklüyor ve atlama yok sorun nerden kaynaklanıyor kanal atlamsı neden atlanmış listeyi usb ye attım pc den program ile açtım orada 12 ve 14 de kanal görünüyor fakat tv de 12 ve 14 yok atlıyor acil yardım
  • Averell Dalton kullanıcısına yanıt
    aralarda şifreli kanallar veya başka uydulara ait kanallar olabilir.

kanal ayarlarından tüm kanalları göster yapın. şifreli şifresiz göreceksiniz.

garanti çözüm ise kanallar flash belleğe alıp tekrar tv ye geri yükleyin.

bu durumda tkgs esnek modda çalışmayabilir.

tkgs için kanalları tv üzerinde düzenlemeniz gerekebilir.
    Bazen şöylede bir durum oluyor. Kanal ayarlarken ilgili frekans yayından kalktıysa veya o anda sinyal alamadıysa ilgili kanalı o aralıktan

bir şekilde siliyor. veya göstermiyor. sonraki manuel ayarlamaya kadar durum böyle kalıyor.

Bende de olmuştu. sonra tekrar kanal arama yaptım bu sefer atladığı kanalları en sona gibi attı. bende manuel tekrar ilgili

kanal sıralarına taşıdım. artık atlama olmuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • erdsavas kullanıcısına yanıt
    valla güzel bir cihaz almışsın hiç endişe etme güle güle kullan hayırlı uğurlu olsun. bende 65fa8500 modeli var.
  • meeb kullanıcısına yanıt
    Hocam şifreli kanal değil zaten tüm kanallar seçili usb ye attım tv den baktım yanılmıyorsam ahaber hd idi atlayan kanal usb ye atıp pc den program ile bakınca kanal numarası ve kanal adı yazıyor tek çanak var ve Türksat kurulu sadece

• rfve kullanıcısına yanıt
    Esnek mod da kullanıyorum hocam sona atsada kanalı 12 ye taşımama izin vermiyor çünkü 12 diye kanal yok 11 e 13 e taşıyor ama 12 yi tuşlayınca işleme izin verilemiyor yazıyor

Hocam TKGS böyle bişi malasef kanalları kim nasıl hangi mantıkla düzenliyor bilemiyorum .Arasıra esnek modda dahil kanal sıralaması değişiyor.

En güzeli tkgs kapatıp manuel olarak taratın daha sonra esnek moda alın.
  • ENABLE3D(Sadece Panel Destekleyen TVlerde Görünür ve Aktif 3D için Aktif gözlük ve bluetooth gereklidir. Pasif 3D için Pasif 3D gözlük Yeterlidir.)

Yukarıdaki özellikle ilgili bir sorum var.
    Şimdi aldığımız 3D olmayan TV'yi bu özelliği açarak 3D TV'ye çevirebiliyor muyuz? gerçekten var mı böyle bişey?
  • Merhaba Arkadaşlar;

SEG 48sc7600 modeli MB97 Board var. Bazı zamanlarda TV'yi kumandadan normal bir şekilde açtıktan sonra SEG logosundan sonra, TV'yi en son hangi konumda bırakmışsam o şekilde açılıyor, görüntü geliyor fakat TV hiç bir şekilde kumanda edilemiyor. Sol alt kısımdaki Kırmızı ışık sürekli yanıp sönüyor. TV kumanda üzerindeki hiçbir işleme yanıt vermiyor. Kumanda üzerinden kapatılamıyor. Ancak arkasında bulunan kapatma düğmesine basılı tutarak reset atıyor yeniden açılıyor düzeliyor yada fişi çıkarıp takıyorum öyle düzeliyor.

Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar var mıdır?

Ayrıca, gelişmiş ayarlardan "Gürültü Azaltma" özelliğini açtığımda, çok hareketli ve karanlık sahnelerde "Ghosting" problemi yaşıyorum. Hiç 400 Hz gibi gelmiyor bu. Bildiğiniz görüntüler arka planda buğulu hale geliyor.

Mevcut yazılımı V.0.45.23.39

• wireless display aktif olmasına rağmen kumandadan basınca seneçek çıkmıyor bilen varmı
  • MB97 için pixellance özelliğini nasıl aktif edebiliriz. ben bulamadım ilk mesajdaki programlarla.
  • herkese merhaba,

swprofile.bin patcher ile Vestel 55CA9550 tv'den flashe indirdiğim bin dosyasını editlemek istediğimde programın tüm sürümlerini denememe rağmen not responding deyip kapanıyor.

Saatlerdir deniyorum yardımcı olabilecek kimse varsa çok sevinirim.

Teşekkürler.
  • denizcet D kullanıcısına yanıt
    Diğer programı deneyin modlama konusunda var Tommydata nın programi

• Menü ayarlarlar bölümünde kaynak seçimi var onu aktif etmelisin

• Yaa Beyler bende VESTEL 42FA7500 smart tv var.. dlna ve wifi direct de sürekli sorunlar yaşıyorum...
    Bezdim yoruldum, bazen bağlanıyor bazen ağda hiç görünmüyor.
    wifi direct ile telefonu bağlarken çileden çıkarıyor, doğrulama kodunu girince donuyor.
    Bilgisayarda win 10 dan ekran paylaşımı yapıyım diyorum ses var görüntü yok...

CİNNET SEVİYESİNDEYİM..... Nerden Aldım lanet olsun yaaa...

Acilinden bana yardımcı olunuz ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetz84 -- 19 Kasım 2017; 14:4:17 >
  • Aynı sorun bende de var hocam.Telefon sıkıntısız bağlanıyor ama pc de görüntü yok.

• ahmetz84 A kullanıcısına yanıt
    PC windows 10 için resimlerdeki adımları uygulamayı deneyin... Telefonunuzun markasını yazmamışsınız, Samsung telefonların bazılarında bağlantı var gibi görünse de maalesef wireless üzerinden bağlanamıyor.. Ancak youtube ve diğer site video oynatıcılar dışında pek problem olmuyor... Başka marka telefonlar hakkında bilgim yok.. Bilgisi olan arkadaşların bu konudaki cevapları yardımcı olabilir..(Asus tabletle sıkıntı yok).. Samsung telefon yazılım güncellemeden önce gayet rahat bağlanabiliyordum..Yazılım güncelllemeden sonra ben de Wireless üzerinden bağlanamıyorum..

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkn40 -- 20 Kasım 2017; 10:49:27 >

• Chosen312 kullanıcısına yanıt
    hkn40 H kullanıcısına yanıt
    Abi artık düşünmeye başladım notebook 64 bit o yüzden mi böyle oluyor diye, ama yok.. telimi bile pc ye yansıtıyorum ama notebooku bi türlü tv ye yansıtamıyorum.

notebook u media server olarak media playerden akış yapmakta pek sorun yaşamıyorum..

Salonda LG var onda sorunsuz herşeyi hertürlü yansıtıp oynatıp çalıştırırken; VESTEL de yapmaya çalışmak yordu bitirdi beni.
    Samsung A5 2017 telimi tv ye screen mirordan yansıtınca pek sorun yaşamıyorum, ilgilenenler öyle de deneyebilirler.

Telden webvideocaster ile film akıtabiliyorum dlna üzerinden sizler de deneyebilirsiniz.

Ama windows ekran paylaşımı malesef hüsran... Bana fikir verip destek olan herkese teşekkür ederim. çözüm bulursanız haberlerinizi beklerim
  • ahmetz84 A kullanıcısına yanıt
    Windows'da TV ekran paylaşımı için PC'de intel WIDI desteği olması ve aynı zamanda ekran kartınızın da çift monitörü desteklemesi gerekmektedir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkn40 -- 1 Aralık 2017; 12:44:42 >
  • 
Sayfa: önceki 204205206207208
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.