Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.310
Cevap
147
Favori
460.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sur0658

Eslesme kodu tv ye geliyor. Sonra tablete giriyorsunuz. Zaten tablet yada telde simgeye uzun basarsaniz tvde kod cikarken tablet yada telde kodu girmenizi istiyor.

Cevap için teşekkürler , benim tv de Wireless display tuşladığımda ekranda ing. Olarak kontak için pc . Nizdeki tv isminize tıklayın yazsı çıkıyor . Tıkladığımda tv ekranında eşleme kodu görünüyor , o sırada pc de bağlanılıyor , ardından bağlanamadı yazısı var , eşleme kodu pc de görünmüyor , deneme tablet ve cep tede aynı sonuçlar veriyor . İkinci denememde tv de eşleme kodu görünmeden direkt bağlanıyor .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mudem kullanıcısına yanıt
    Tablet veya telefon bağlanamadı derken hdcp gibi bi ibare varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seben11

Tablet veya telefon bağlanamadı derken hdcp gibi bi ibare varmı

Eşleme kodu tv de var pc de yok

• Arkadaşlar herkese merhaba Vestel 47 inç tv kullanıyorum ama pek memnun değilim WiFi is çok yavaş arasırada resetliyor bende yazılımını yükseltmek istiyorum mb91 muhtemelen anakartı Tvnin seri nosu 7084428 300034 yazılım temini için işin ehli abilerimden yardım rica ediyorum.
    Teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzselcuk

Arkadaşlar herkese merhaba Vestel 47 inç tv kullanıyorum ama pek memnun değilim WiFi is çok yavaş arasırada resetliyor bende yazılımını yükseltmek istiyorum mb91 muhtemelen anakartı Tvnin seri nosu 7084428 300034 yazılım temini için işin ehli abilerimden yardım rica ediyorum.
    Teşekkür ederim

https://forum.donanimhaber.com/vestel-mb82-mb9x-mb100-mb110-ve-mb120-cekirdek-yazilim-konusudur--120847911 konuyu bu linkte ara kolay gelsin

• oguzselcuk O kullanıcısına yanıt
    Daha öncede bahsettim aynı tv Ben de var zamanında çok uğraştık bu iş için ama bu tv nin smart özelliği var ama yok.

Şöyleki internet hızınız 100 mbitte olsa vestel kendi portalları yorulmasın diye en fazla 3 mbit le çıkıyor.

Diğer bir neden mb91 lerin tek çekirdek ve ram azlığı nedeniyle yüksek hızları desteklemiyor.

3.8.8c den sonra ddr hızı artırılsada hiç bir şeye yaramadı.

Zaten tek işe yarar uygulama youtube oda aşırı yavaş zaten.

Ben yıllardır vestelci olmama rağmen ve 4 tane vestel tv almama rağmen bir sonraki tv seçeneğim samsung sony en kötü philips olacaktır . lg asla almam zira 47ph9090 nında paneli lg ama ışık sızması bulutlanma ne ararsanız var.

Tek diyeceğim vestelden ancak oturma odası ve mutfak için tv alınır.

• Mutfakta kullandığımız, MB120 anakartlı Regal 40R8070U model, 2.29.11 versiyonuna güncellenmiş TV'miz var. Home Theater için kurduğum mevcut Plex Sunucuma, DLNA aracılığıyla TV'den de erişebiliyorum.

FHD çeşitli şekillerde kodlanmış(x265, x264 vs.) videolar ile denemeler yaptığımda, kimisinde 2-3 sn oynatıp TV baştan başlıyor, kimisinde 2-3 dk(bazen 10-15 dk) sonra TV donuyor.

MB120 anakartlı TV'si olan, ağ ya da usb üzerinden sorunsuz şekilde FHD video oynatabilen varsa, bu videolara ait MediaInfo çıktısını paylaşabilir misiniz?

Bu sorunu düzeltmek için yapabileceğim bir şey var mı?
  • Mc_cO_By M kullanıcısına yanıt
    Her ne kadar da o formatlarda oynattığı belirtilse de, zaman zaman cihaza medya ata (cast to device), media sharing, veya USB den izleme esnasında takılmalar olabiliyor.. Öncelikle TV den USB ye format atmak daha faydalı olacak diye düşünüyorum.. Ayrıca Bigasoft Total Video Converter ya da herhangi bir convert programı ile Xvid, Mpeg2, MKV, DivX formatlarına dönüştürerek izlemeyi deneyin.. Kendim öyle yaptığım için hiçbir sıkıntısını görmedim.. videolar gayet akıcı..
  • hkn40 H kullanıcısına yanıt
    Denediğiniz videolar 1080p miydi? Benim denediğim videoların tamamı mkv'ydi, akşam eve gittiğimde USB üzerinden aynı videoları tekrar deneyeyim. Şu ana kadar ağ ya da internet üzerinden denediğim videolardan verim alamadım.
  • PC den WiDi yi ben bir türlü kullanamadım.
    Win 10 kullanıyorum, yansıtırken ready to connection diyor tv de şifre görünüyor
    fakat PC de o şifreyi girecek yer yok.

Her neyse güç bela bir kez şifre felan girmeden bağlandım ikinci ekran modunda.
    (Ekranı uzat veya Yinele modunda.)

bir video açayım dedim ikinci ekranda. Bu kez de videonun sesi VAR ama görüntü YOK.
    Tv nin ekranı ise siyah (panelde arka ışık mevcut) oldu.

Bir sunum yansıtamadık ppt video vs.

Şu WİDİ ikinci ekran olayını Allah Rızası için yapabilen biri varsa anlatsın.
    TV 42 FA 7500
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetz84

PC den WiDi yi ben bir türlü kullanamadım.
    Win 10 kullanıyorum, yansıtırken ready to connection diyor tv de şifre görünüyor
    fakat PC de o şifreyi girecek yer yok.

Her neyse güç bela bir kez şifre felan girmeden bağlandım ikinci ekran modunda.
    (Ekranı uzat veya Yinele modunda.)

bir video açayım dedim ikinci ekranda. Bu kez de videonun sesi VAR ama görüntü YOK.
    Tv nin ekranı ise siyah (panelde arka ışık mevcut) oldu.

Bir sunum yansıtamadık ppt video vs.

Şu WİDİ ikinci ekran olayını Allah Rızası için yapabilen biri varsa anlatsın.
    TV 42 FA 7500

Tv de çıkan eşleme kodu PC de bendede görünmüyor . İkinci denemede eşleme istemeden pc deki masaüstü tv ye geliyor sorunsuz çalışıyor .pc de bağlan yada cihaza yansıtı seçmelisiniz . Pc deki masaüstü tv de görünür.

• Pc markanız nedir? Ben Asus notebook ile görüntüyü aktaramadım.
    Tel ve Tablette sorun yok ama laptoptaki masa üstü bir türlü tv ye doğru düzgün tam olarak yansımadı.

Salondaki LG ye yansıtıyorum sorun yok.

grafik kartım
    birincil olan intel
    ikincil olan Nvidia 940m.
    sizinki nedir? acaba driver güncellemem mi gerekiyor ki.
    Dedigim gibi yansıtıp video açtığımda tv de ses var görüntü yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetz84 -- 24 Mart 2017; 11:36:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetz84

Pc markanız nedir? Ben Asus notebook ile görüntüyü aktaramadım.
    Tel ve Tablette sorun yok ama laptoptaki masa üstü bir türlü tv ye doğru düzgün tam olarak yansımadı.

Salondaki LG ye yansıtıyorum sorun yok.

grafik kartım
    birincil olan intel
    ikincil olan Nvidia 940m.
    sizinki nedir? acaba driver güncellemem mi gerekiyor ki.
    Dedigim gibi yansıtıp video açtığımda tv de ses var görüntü yok..

Cepten , tabletten , pc. den ( samsung ) hepsinden bağlanabiliyorum

İnternetten 1080 pixel izlemek zaten bir mucize, bu internet hızlarıyla hayal ötesi.. takılmalar donmalar yaşanabiliyor.. Malum kota sorunları ve kota aşım sonlarında ansızın PC ekranlarımızda beliren "Adil kullanım(AKK) kotasını aştınız, hızınız 3mb'e indirilmiştir" yazısı... ve ayrıca indirilen filmlerin 1920x1080 HD formatına convert edilirken geçen zamanın uzunluğu, ek olarak PC nin ekran kartı ve işlemci hızlarının bunda etken olması, TV lerimizin çekirdek işlemci özellikleri, yani iş kapasitesi malesef 720 ve biraz daha üstü pixellerde film izlememizi sağlayabiliyor.. Akıcı olarak izlediğim filmlerin convert edilmiş halleri aşağıdaki gibidir..

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi
  • hkn40 H kullanıcısına yanıt
    Arşivimdeki videolar 5-20 GB aralığında, bitrate'leri yüksek. USB üzerinden test edince durum daha da netleşecek sanırım. Olmazsa PVR özelliği ile video örneği alıp, onun değerlerini referans olarak diğer videolar üzerinde deneyerek test edeyim. Vakit ayırdığınız için teşekkürler.
    Ben teşekkür ederim.. Tabi ki test etmenizde fayda var..
  • Merhaba,

Konuyu doğru yere yazdığımdan emin olmamakla birlikte bir yakınıma Vestel'in 43" Tv almayı düşünüyorum. Modeller arasında seçim yapmakta kararsız kaldım. Bu konudaki sorularıma cevap arıyorum.Forumdaki bilgili arkadaşlardan faydalanmak isterim.

3d özelliği olması şart değil fakat smart opsiyonlu olabilir.

43FA ile 43FB arasındaki fark nedir.?
    5000 serilerinde açılabilecek ek özellik var mı ? (pvr v.b)

5000 7000 serisi panel kalitesi farklı mı? Ben Mağazada pek fark göremedim. (fiyat performans açısından )

Faydalı olabilecek açıklamalarınızı da memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.
  • [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

Benim televizyona en güncel hangi yazılım yukleyebilirim acaba

• Merhaba arkadaşlar, 1500 / 2000 TL arasında bütçe için f/p televizyon tavsiyesi yaparsanız çok sevinirim. Günlük kullanım ve arada youtube dan video seyretmek için kullanacağız. Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi himan -- 27 Mart 2017; 11:59:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: himan

Merhaba arkadaşlar, 1500 / 2000 TL arasında bütçe için f/p televizyon tavsiyesi yaparsanız çok sevinirim. Günlük kullanım ve arada youtube dan video seyretmek için kullanacağız. Şimdiden teşekkür ederim.

SEG 55SCU9600 55' 4K LED TV kullanıyorum . Memnunum fiyat araştırması yap tavsiye ederim

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.