Şimdi Ara

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.310
Cevap
147
Favori
460.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam tivibu çalışmıyor benim de bunu çözebilir miyiz?

[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi
    [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhat121 -- 10 Aralık 2016; 12:58:39 >

• seben11 kullanıcısına yanıt
    Sevgili seben11 ,emin değilim amahttps://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=102700119 sanki bu menüyü açtığımda netflix de eklemiştim,konuyu aradım fakat bulamadım,büyük ihtimal aktif olmuştu,fakat sonradan hiç denemedim.
  • ferhat121 F kullanıcısına yanıt
    Hımm,bence yazılımdan kaynaklanıyor,Sevgili ferhat121,yazılımını yükseltmelisin,epey eski
  • Hocam 3.6.6s de srs isini cozdunuzmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teraspy

Sevgili seben11 ,emin değilim amahttps://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=102700119 sanki bu menüyü açtığımda netflix de eklemiştim,konuyu aradım fakat bulamadım,büyük ihtimal aktif olmuştu,fakat sonradan hiç denemedim.

Teşekkür ederim bende bulamadım konuyu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır,çözülmedi ama ses menüsüne SRS TruSurround yerine DTS TruSurround geldi,ama dts sesi çözmedi tabii ,ayrıca seste bozukluk olunca,bende kapatmak zorunda kaldım,şu an sizler gibi "default" ayarında kullanıyorum,zaten çözdüğümde kesin hepinizin bilgisi olur,asla sadece kendim kullanmam

seben11;
    quote:

Teşekkür ederim bende bulamadım konuyu

Rica ederim,aslında tüm gayretimi tv'den geri aldığım dosyaları paketlemeye ("compres" diyeyim )ayırıyorum,bir türlü beceremedim,yoksa kesin denerim ve sonucunu yazarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 11 Aralık 2016; 0:23:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TR_2016

Aynı sıkıntı bende de var,MB90 pvr şifreleme devre dışı olmasına rağmen yayınları şifreliyor.

Buna çözüm bulunabilir mi arkadaşlar?
  • Arkadaşlar SEG 48'' 48SNB6240 model var bende. Son güncel yazılım nedir? 2 yıl önce almıştım. vesteldriver'dan da seri kodunu yazıp versionu yükledim.

Geldiği yazılımı: v3.3.6t

-Denediklerim-

1.: v3.6.2J
    2.: v3.6.2H
    Şuan yüklü: v3.6.6L

• quote:

quote:

Aynı sıkıntı bende de var,MB90 pvr şifreleme devre dışı olmasına rağmen yayınları şifreliyor.

Buna çözüm bulunabilir mi arkadaşlar?

Şimdilik bulunamaz,en azından benim bildiğim bulunmadığı yönünde
    Demiştim,ama bulunduğunu da ekleyeyim buradan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 14 Aralık 2016; 18:31:54 >
  • 366L yenimi yüklendi? cevap evet ise zaten "son güncel yazılım"ı kullanıyorsun demektir
    Ayrıca yüklediğin 366L yazılımı core galiba,profillerini değiştirmemiş görünüyor .

EK:
    Şimdi dikkatli bakınca kullanım zamanın da değişmemiş,yani core olduğu kesin, "upgrade_mb9x.bin" yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 11 Aralık 2016; 16:0:20 >
  • enımde 6 ay evel aldıgım vestel tvde v3.6.6L bu yazılım var servıs en sorunsuz yazılım demısdı
  • teraspy kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim sorunsuz geldi bana da yputube uygulaması diğer versionlarda kasıyordu bunda sorun yok :)
    Core update derken ne dediğinizi anlamadım o ne oluyor bi zararı var mı?

Bide ek olarak TKGS ile kurulum menüsü gelmiş. Daha önceden yoktu. Ancak nasıl kuruluyor kanallar bu yolla güncelleme frekansları istiyor.
  • Core ,kısaca uygulamaların güncellenmesidir,yani güncel olmayan uygulamaya bir nevi "yama yapmak" veya bir başka uygulama eklemek diyeyim,tabii ki zararı yok,ben resme bakarak söylemiştim
    Aslında farklı ülkelerde nelerin değiştiğini veye güncellendiğini satıcılar ayrıca belirtirler,kullanıcılar da öğrenirler,ama bizimkilere tel etsen söylemezler,mail atsan yazmazlar, sadece "şu an en iyi yazılımdır" denir,eğer ısrar edilirse "sizin yapmanız gereken bişi yok,ne için sormuştunuz" der geçerler,bizler de nelerin değiştiğini öğrenemeden öylece bakakalırız

Resime göre:
    1- Full yazılım yüklenseydi,tv life time sıfırlanırdı,sendeki baya yüksek <---- coreden dolayı

2- Menü yazılımı değişmiş,sendeki UI 366L <--- coreden dolayı

3- Profil versiyonun full yazılımda 366L olmalıydı,ama hala 336t <--- coreden dolayı

EK 1:
    TKGS kullanmıyorum,önceki konularda nasıl olacağı anlatılmıştı.
    EK 2:https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=122470480 buraya yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 11 Aralık 2016; 23:22:13 >

• teraspy kullanıcısına yanıt
    dün yüklerken bi kaç kere hatalı yüklemiştim. sanırım en başında yanlış yapmışım. mb90_en.bin ı tek dosya olarak menu+1505 tuşlayarak yüklemiştim meğer öyle değilmiş :) Diğer yüklediğim sürümler hep tekli dosyaydı bu mboot_spi.bin ve usb_auto_update_A1.txt da vardı ancak 3 ünü aynı anda yüklememişti menü tuşuyla.

Meğersem ilk sayfadaki Full yazılım atma işlemini uyguladım sanırım oldu. Son güncel resim bu. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.Spears -- 12 Aralık 2016; 1:10:14 >

• Dosyayı indirdiğimde full yazılım olduğunu görünce şaşırdım,öbür konunda yazayım dedim,iyi tv problem yaratmamış,çünkü core gibi yüklemişsin yazılımı,üstelik birkaç kere hatayla
    İşte şimdi TKGSyi deneyebilirsin artık,kurulumdan yapıyorsun bunu,ben kullanmıyorum tkgsyi.
  • Aslında gecenin 02sinde yazmayayım dedim ama dayanamadım
    Resimlere bakıldığında herşey normal görünüyor,ama dikkatli bakıldığında bana göre hiç de normal değil gibi
    Dosya içeriğine baktığınızda büyük harf kullanılmış olduğu görülüyor,MB gibi...
    Veya,366n yazılımının A1.txt bakıldığında mboot küçük harf m ile başlamış,ama burdaki Mboot büyük M görülüyor,artık A1 dosyasının resmini çekmedim,ellerinde full yazılım olanlar görürler.
    Büyük-küçük harfe duyarlı işletim sisteminde bu normal değil gibi görünüyor,ne dersiniz,bu şekilde yazılım yüklenirmi acaba,bu yazılımları yükleyen oldumu hiç?

EK:
    Bu yazılımlar vesteldriverden alınmadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teraspy -- 12 Aralık 2016; 2:33:33 >

• Merhabalar...Geçen sene Vestel 42FA7200 42 inç smart tv aldım.. üzerinde hiç bir şey açık değildi ama sağolsun üstadlar sayesinde hemen hemen tüm kapalı olanları aktif edebildim.. Kendilerine verdikleri değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.. DTS açık ve her türlü şekilde çalışıyor.. 3D ve çifte ekran seçenekleri menüde açıldı ancak uygun gözlük konusunda bir araştırma yapamadım.. Bu arada pasif gözlük denemelerimden (LG gözlükler) sonuç alamadım.. Sanırım aktif gözlük gerekiyor.. TV de bluetooth seçeneği menüde olmamasına rağmen herhangi bir bluetooth mikrofon ya da kulaklık takma durumunda devreye giriyor,(bluetooth hoparlörlerde denedim..) Ana menüdeki ses bağlantısından aktif edilince hoparlörleri buluyor ve bağlanıyor... bu da TV de bluetooth olduğunu anlamındadır... Ayrıca TV den USB ye kayıt yaptıklarımı önceden PC de oynatamazken, deneme yanılma suretiyle TV den yaptığım kayıtları PC de oynatma imkanı buldum.. Biraz karmaşık bir yöntem de olsa bunu başardım... Fakat bunun için öncelikle üstatların da belirttiği gibi PVR açık olması gerekiyor.. TV den son derece memnunum.. 240 Wattlık eski bir müzik setini de TV ye bağlayarak DTS film zevkini fazlasıyla aldığımı ifade etmeliyim.. TV' nin yazılımı son yazılım V.3.7.6f .. Vestelin sitesinden indirip kurmuştum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkn40 -- 12 Aralık 2016; 14:7:21 >

• hkn40 H kullanıcısına yanıt
    PC DE OYNATMA yönteminiz nedir acaba ?
  • [ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi[ilk Mesaj Güncel] Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Televizyonlar İçin Yazılım - Modlama / Ek Özellik Açma Rehberi

• quote:

Orijinalden alıntı: mebeedirne

PC DE OYNATMA yönteminiz nedir acaba ?

Flash Diski TV ye USB girişinden taktıktan sonra önce PAUSE tuşuna basarak yayını durdur ..daha sonra OYNAT tuşuna basarak yayını çok kısa süreli oynat,(takriben 4-6 saniye yeterlidir..) yayın oynamaya başladıktan hemen sonra sağ ileri tuşuna basarak zamanın sonuna kadar kaydırılmasını sağla.. Ekranda mutlaka "lütfen bekleyin" yazısı çıkmalıdır
    Zaman kaydırılmasının sonuna kadar gelindiğinde TV miz zaman kaydırılmasından otomatikman çıkacaktır... şimdi kırmızı kayıt tuşuna basarak kayda gir.. kayıt zamanı görünecektir.. kaydı ( kumanda üzerindeki kare şeklindeki tuşdan) bitirdikten sonra USB flash diski çıkartın.. Flash Diski PC ye taktığınız zaman TS uzantılı dosyanın açıldığı görülecektir....
    NOT : TV her açıldığında bu işlem mutlaka yapılmalı.. yoksa kayıtlar PC de izlenemez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkn40 -- 12 Aralık 2016; 15:36:30 >

• 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.