Şimdi Ara

İLK KEZ KÖPEK ALCAM YARDİMCİ OLUR MUSUNUZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
3.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir yildir kopek almak istiyorum fakat kafami kurcalayan bir mesele var apartmanda oturuyorum ve bu yil universiteye baslicam yani buyuk ihtimalle saat 8-9 gibi okula gidip 5 gibi eve donecegim. Annen babam da ayni sekilde boyle bir durumda kopek evde yalniz kalabilir mi ? Hayvanlari cok seviyorum ve onlara eziyet olsun istemiyorum eger bir kopek bu kadar saat evde yalniz kalmaz diyorsaniz almayacagim bilgili arkadaslar yardimci olursa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğer yaz tatilinde yalnız kalmaya alıştırırsanız kalabilir ama kalmaması en doğrusu tabiki fakat ona aldıgınız andan itibaren alıştırmanız lazım mesela ilk başta 1 saat sonra. 2 saat evde başka odalarda yalnız bırakmanız gerek ağlasa bile yanına gitmemeniz

• Hocam ilk 6 ay olana kadar yanlız bırakma bence harici olarak yanına bir köpek daha alırsan sıkılmaz sen yokken

• Amstaff
  • Sana pug önerebilirim, bütün gün evde uyur, arada bir koridorda turlar...
  • Almadan once 2 kez dusun.

2 aylik Fransiz Bulldog aldik (mavi)

Hanim hamile,onun hayaliydi cok istedigi icin kiramadim,ilk kez kopek sahibi oldum,su an pismanim.

Gece uyku duzenim bozuldu 2-3 kere kalkmak zorunda kaliyorum,yavru kopekler cok sik uyuyup uyandigi icin ve uyaninca oynamak istiyor.

Tuvalet aliskanligi henuz duzenli degil,icerde ve disarida gunde en az 10 kere tuvaletini yapiyor,surekli arkasini temizlemem gerekiyor.

Onun disinda veterineri,bakimlari,yemegi icmesi,ilgili olup surekle onunla vakit gecirmen gerekmesi vs vs..

Bu arada eve kopek aliyor gibi dusunmemelisin bildigin aileye birey olarak dusunmen lazim sonucta bu hayvan olene dek senle olacak,hayatini ona gore yeniden sekillendirmen lazim,gorustugun arkadaslarin,gittigin yerler,tatil vs..hepsini kopege gore tekrar duzenlemen lazim.

Hanim ilgili genelde bakimi o ustleniyor o yuzden pek sesimi cikarmiyorum,onlar cok mutlular,umarim bende mutlu olurum ilerde :)

Onun disinda hayvan keyifli olunca onunla oynayip vakit gecirmesi,strese iyi geliyor,goruntusu itibariylada cok dikkat cekip ilgiyi ustune cekiyor.

Yahu atla deve degil,her yerde yaziyor almadan bilmiyomuydun diyebilirsin bana,herseyin farkinda olup goze alarak kabul ettim,hanimi biraz mutlu gormek tum cilelere degiyor.

Uzun lafin kisasi hesabini iyi yap,heves ugruna ne sen ne hayvan mutsuz olmasin.

Ismi de Yogi,erkek surada dursun resmi :)

İLK KEZ KÖPEK ALCAM YARDİMCİ OLUR MUSUNUZ

• _DIESEL_ kullanıcısına yanıt
    yok hocam almadım zaten iyiki de almamışım ilgilenemezdim büyük ihtimalle
  • _DIESEL_ kullanıcısına yanıt
    Hocam ne alemde Yogi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joe.Joe

Hocam ne alemde Yogi

Su an 6 aylik , daha az yoruyor beni , sadece bu cins biraz hassas ishal oluyor surekli veteriner kontrolu gerekli , onun disinda ailenin bir parcasi oldu artik :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

quote:

Orijinalden alıntı: Joe.Joe

Hocam ne alemde Yogi

Su an 6 aylik , daha az yoruyor beni , sadece bu cins biraz hassas ishal oluyor surekli veteriner kontrolu gerekli , onun disinda ailenin bir parcasi oldu artik :)

Oh oh ne güzel :) Vaktim olsa çok istediğim bir köpek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Şu yazıyı okumanı öneririm;
    https://dikkatkopekvar.org/kopek-sahibi-olmaya-hazir-misiniz-once-okuyun/

Köpek almak için nelere dikkat etmen gerektiği, seni neyin beklediğini çok güzel anlatmış.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.