Şimdi Ara

ilk kez içecek birine tavsiyeler. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
104
Cevap
0
Favori
8.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sana Baileys öneririm. Tecrübeli bir alkoliğim, bence tavsiyeme uy. Ne ağırdır, ne tadı kötüdür. Çok hoş tadı vardır, kahve aromalı likör bu.

Yılların getirdiği tecrübe ile şunu da ekleyeyim: Daha bir kez acınası duruma düşmedim alkollüyken. O hale düşenler gerçekten rezil gözüküyorlar dışarıdan ve gereksiz bir drama içerisindeler. Alkol insanı gevşetiyor, muhabbeti açıyor ancak öyle rezil duruma düşürmüyor.

Not: Vodka içmeni kesinlikle önermem. Bana kalırsa saçma sapan bir alkol ve ilk içen birine ağır gelir muhtemelen. Başlangıç için ya bira iç, ya Baileys iç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-389755DF6 -- 23 Haziran 2020; 17:38:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2019daDHyekatilmak

Çok içen biri olarak söylüyorum. İçme. İçersen hayatında hiç bir şey değişmeyecek. Ama içmeye devam edersen çok para gidiyor çok

https://www.youtube.com/watch?v=LNaCwpyCYSk&feature=youtu.be

Peki Yurt dışında yaşasaydık o zaman? Orada alkol ucuz

• Cok az icerim ilk ickim sahte vodkaydı ve arkadaslar beni bilerek sarhoş etti haliyle bende heryere kustum ağladım filan. Bu yüzden vodka en korktuğum içkidir he bundan sonra 4 sene ağzıma bişi sürmedim devamında bira rakı tekila whisky denedim, denedim yani içici değilim oto kontrolümü hiç kaybetmedim kusmadım bu şekilde içersen sıkıntı yok herkes 5 bardak içiyorsa sen yavas yavas 3 bardak iç bide keyif al yoksa zorla içersen sıkıntı ama bence vodka dan uzak dur 😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bremen Bv-244 -- 23 Haziran 2020; 17:50:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryo41 kullanıcısına yanıt
    İşin maddi boyutunu düşünmeyeceğim için böyle bir konuya cevap yazmadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aç karna içme.
    Yavaş yavaş iç yoksa çarpar
    Ağzın yüzün kayarsa sarhoş olmussundur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Sanki adam öldürecek. Yok insanlar senden uzaklaşacak falan ne alaka?

Hocam ben kim içmiş kim içmemiş umursamam ama sarhoşken garip ve saldırganlaşanları hiç sevmiyorum.

Yanımda içse biri sıkıntı yok ama bana sararsa veya rahatsız ederse bir daha görüşmem o kişiyle.

Bunun gibi bir durum olabilir.

• İçme yanarsın öbür tarafta bizim sobamız olma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-400988AF7 -- 23 Haziran 2020; 18:4:7 >
  • Spiritlerden uzak dur yiğenim.

Vodka : Vodkanın pek bir tadı yok. Etil alkolün hafifletilip suyla karıştırılmışı gibi bir şey işte. Yine de çok baskın bir tadı olmadığı için bir yere kadar içilebiliyor. 1967 gibi çok dandik vodkalardan almadığın sürece tabi.

Tekila: Bence en b.ktanı bu. Kötü anılarım olduğundan mıdır bilmiyorum fakat adını telaffuz etmek bile midemi kaldırıyor.

Viski: Yüksek alkollü içkiler içinde en içilebiliri bu. En ucuzlarından olan Bell's bile yukarıda saydıklarımdan iyi. Bell's fp olarak çok iyidir. Sonra Jim Beam, Jameson diye gider sıralamam. Jack Daniel's sevmiyorum Jim Beam daha güzel geliyor bana. Şimdi bunlar viski değil diyecekler olacaktır, haklılar da. Açıkçası 1-2 talisker lagavulin ikram edildiği için gerçek viskileri deneme şansım oldu. Evet içerken daha çok ton bırakıyorlar fakat bunları içmek içki içmekten çok hobiye giriyor biraz. Çünkü çok pahalılar. 5 haneli maaş alıp borcu derdi olmayan insan işine giriyor.

Rakı : Bana göre bir viski değil ama vodka ve tekiladan çok daha iyi. Buzla fena gitmiyor. Şalgamla denemedim ama çok seveni var. Çok hızlı içilen bir içki değil. Her yere gitmez bu yüzden.

Birayı merak etmiyorum demişsin ama çok köklü bir içkidir, benim de favorimdir. Bira denince insanın aklına sadece tuborg efes gibi lagerlar geliyor. Biranın bir sürü çeşidi var. Yazın soğuk bir Alman buğday birası(Weihenstephaner ülkemizdeki en iyi türü), kışın da çok soğuk olmayacak şekilde bir bardak Irish stout(Guinness ülkemizdeki tek türü zaten) benim için hayatta çoğu şeyden zevklidir. Porter, IPA gibi türler de çok çok güzel fakat metro market dışında bunları satan tekel az ve fiyatları çok pahalı. Fuller's London Porter, ESB filan yine 33lük 20 lira civarına bulunuyor fakat Brewdog Punk IPA 32 lira civarında 33lük şişesi. Her ne kadar çok sevsem de bunu alacağıma 3 teneke tuborg gold alırım diyorum. 2 senedir yüksek alkollü içki almıyorum. Yurt dışından arkadaş getirdiği zaman içiyoruz sadece.

• Tavsiye : İçme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canmustu -- 23 Haziran 2020; 18:8:38 >
  • Votka+sprite limon buzla beraber miss

• Özentilik için içeceksen içme.

• quote:

Orijinalden alıntı: made off hit her

Yillardir haftada 3-4 gun duzenli alkol alirim, hayatinda gorecegin en sakin insanimdir.

En basit ornek, gecen gun kargom gelecek diye bekliyordum, 1 haftadir "Teslim edildi" yazmasina ragmen urun elime ulasmadi, telefonlari acmadi kimse ve postaneye gidip sordugumda da yanlis adrese birakildigini ogrendim. "Kusura bakmayin, 2-3 gune teslim edecegiz" dediler ve tesekkur edip ciktim dukkandan.  

Bu anlattigim yalnizca son donemlerde yasadigim bir olayin ozeti. Cogu insan kafayi yiyip yeri gogu inletirdi. Bu kadar sakin oldugum icin hayatim da huzurlu geciyor.  

Alıntıları Göster
    Nasıl bu kadar sakinsin knk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Nasıl bu kadar sakinsin knk

Alıntıları Göster

Kavga etmeye useniyorum.  

• quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Bende hiç içmedim de 1 bira içsem nolur sarhoş olur muyum merak ediyorum açıkçası

Hiçbir şey olmaz 1 biradan rahat ol

• biradan sarhoş olanda içmesin zaten bi zahmet bira sarhoş olmak için değil ayık kalıp keyif alınmak için keyfi olarak içilir

ilk kez içiyorsan baş dönmesi yaşatır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: made off hit her

Kavga etmeye useniyorum.  

Alıntıları Göster
    Nicki niye degistin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İçme,bir başladın mı gerisi gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Nicki niye degistin

Alıntıları Göster

Ara sira degisiyorum degisiklik olsun diye ama profil fotografi ayni zaten hep, herkes taniyor gorunce.  

• içmeden önce az bişey yağlı yemek ye, enerji içeceğiyle karıştırma (tadı yumuşayacağı için bi şey olmadı diyip daha da içeceksin gerek yok ), elma suyuyla karıştırıp içersin. 35 lik şişenin yarısını öneririm

• Hocam muhebet ettirrene kadar iç. Baktın çok fazla konuşuyorsun atık içme.

Bazen 1 tane bile yeterli olur. Bazen 2 tane . İçtikce seviyorsan iç. Baktın bişeylere sinirlenmeye başlıyorsun içme.

Dozunu ayarladıktan sonra içki güzel bişey. Ben içince her şeyi severim. Ağacı , doğayı, hayvanı, arkadaşımı, bütün insanları. Seviyorsan iç . Eğer sevmiyorsan içme .

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.