Şimdi Ara

ilk iphone sorunum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2g den beri JB kullanıyorum. iphone5 7.1.2 JB kullanıyorum. Bugun ilkkez sorun cıkardı. GSM gidip gelmeye basladı. Ayarlar menusunden Hücresel veri ve 3g acma kapama kısmına giremiyorum. ve ekranda (gsm sinyal ve pil gücü satırı yerinde) menüler (ilk satırdakiler) sanki az aşağıda.

restore yapdım tekrar JB sonuc değişmedi sanırsam bir müddet JB olmadan kullanacağım. Bu sorunla karsılasan varmı ?

• güncelleme.

Restore ettim 7.1.2 ye ama hata yine aynı gsm gidip geliyor gsm menüsüne giremiyorum. (3g ve hücresel verinin oldugu yer)
  • Garanti varsa doğru servise götürün. Garanti yoksa sanırım ip5'in kronik sorunlarından birine yakalandınız.
  • amerikadan geldi cihaz. ilkkez böyle bişeye rastladım. 7.1.1 yüklemeye calısacagım simdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: smilyben

Garanti varsa doğru servise götürün. Garanti yoksa sanırım ip5'in kronik sorunlarından birine yakalandınız.

Neymiş o kronik sorun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schnitter

quote:

Garanti varsa doğru servise götürün. Garanti yoksa sanırım ip5'in kronik sorunlarından birine yakalandınız.

Neymiş o kronik sorun ?

iphone 5 şebeke sorunu, son günlerde giderek artmaya başladı.
  • aveadan olablirmi acaba diye dusunuyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Schnitter

quote:

Neymiş o kronik sorun ?

iphone 5 şebeke sorunu, son günlerde giderek artmaya başladı.

İlk defa sizden duydum hocam.
  • ÇÖZÜMÜ su sekilde yaptım

sadece rehberimi yedekledim maiile attım. 7.1.1 yükledim. Yeni iphone dedim rehberimimaildeki dosyadan geri aldım. uygulamanın biri yapıyor ama bulamadım.
  • quote:

telefon jb deniyor siz kronik sorun diyorsunuz.Hiç jb ten dolayı olabilme olasılığı yokmu?

@alfaturk
    Ben böyle bir sorunla karşılaşmadım.kullandığınız op kaynaklı olabilir yada JB siz kullanmayı deneyin
  • Buna bakın :http://support.apple.com/kb/TS4429?viewlocale=tr_TR&locale=en_US
    Google'a "iphone 5 şebeke sorunu" olarak arama yapın.
    donanımhaber'den bazı sonuçlar:
    http://forum.donanimhaber.com/m_77262350/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_88518374/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_95746637/tm.htm (her ne kadar tamirden sonra oldu deniyorsa da sorun aynı)

Benim elimdeki iphone 5'te de aynı problem var: bir kaç defa tamire gitti ama bir türlü yapamadılar, anakartta problem olduğunu söylediler.
    O yüzden anakart tamiri yapabilen bir yer (ben denemedim ama formda kenbu nickli arkadaş) ile temas kurulabilirse daha iyi olur. Sonuçta iphone tamiri ile uğraşan bir arkadaş onun görüşleri daha önemli tabi.

1. Sorun jb'den kaynaklansa jb kaldırıldıktan sonra duzelmesi beklenmezmiydi? (Bununla birlikte jb'nin getirdiği ek yüke bağlı donanım hasarına bağlı da olabilir ancak ben böyle bir şey duymadım ama ihtimaller dahilinde)
    2. Bazı yerlerde pile bağlı olabilir deniyor, pil ile ilgili değerler kontrol edilebilir.
    3. Genel okuduğum yerlerde sorun en çok avea'da görülüyor, avea 3g şebekesinin zayıf olmasına bağlı cihazın 3g donanımının aşırı yüklenmesine bağlı olarak ortaya çıkan bir arıza olamaz mı?

Sonuç olarak biz burda ne yorum yaparsak yapalım, kişisel görüşüm, görünen o ki telefonun servise gitmesi gerekiyor.
    Sorunu yaşayan arkadaş çözüme ulaşınca bizi de bilgilendirirse en azından diğer benzer problemler yaşayan arkadaşlar için faydası olur.

• çözümü su sekilde buldum. 7.1.1 restore ettim yeni iphone dedim. önceki yedegi at dedigimde aynı seyler oluyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.