Şimdi Ara

İlk günden mağduriyet (Turknet)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
10.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayın 18'inde Turknet'i aradım transfer işlemi için. Hali hazırda Superonline 35mbit paketini kullanıyordum. Bu firmayı aradığımda 35mbit devam edebileceğimi söylediler. Tamam dedim evrakları yolladım. Ayin 24 veya 25'inde beni aradılar. Bla bla bla 16mbit sözleşmenizi onaylıyor musunuz dediler. 16 değil 35 mbit olması gerekiyor eğer 16 ise onaylamıyorum dedim. Şu anda boş port yok 16 verebiliyoruz dedi. Şu anda vdsl kullandığımı belirttim, karşı cevap olarak bize geçtikten sonra kullandığınız portu size tanimlariz dediler. Bugün transfer işlemi gerçekleşti, kullanıcı bilgileri yolladilar modeme girdim internetim gelmedi. Ariza kaydı olusturdular. Bari onu beklerken vdsl portumu talep edeyim diye tekrar arayayım dedim ve sadece 16 verebileceklerini söylediler. Bu rezaletten başka bir şey değildir. Hali hazirda kullandığım 35mbit internetimden de oldum. Forumda destek elemanını görüyorum. Eğer sorunumu çözemez ise gerekli her yere şikayetimi açacağım. Konuşma kayıtları sizde mevcuttur. Kullanıcı adım posta kutunuzda var.

Edit: öne çıkarırsanız çok sevinirim. sorunumun çözülmesini istiyorum

Edit2: İnternetim bugün geldi, dsl ışığı yanmıyordu ama sorunu çözdüler. 16mbit devam ediyorum, bana vaat ettikleri vdsl portuma henüz kavuşamadım.

Edit3: 30.10.2018 şu anda forumdaki Turknet destek elemanı vdsl geçişimi sağladı. 35mbit hıza ulaşabiliyorum. Kendisine teşekkür ederim ilgilendiği için fakat konuda gördüm ki birçok arkadaş bu sorunu yaşamış. Konudaki bütün mesajları takip edemiyorum ama beni etiketleyip konuya yazarlarsa konu bu kadar yukarı çıkmışken onların nicklerini de bu başlık altına eklemek isterim sorunlarının çözülmesi açısından

Edit4: Bugün bir saatlik internet kesintisi olmuştu, internet geldiğinde uyuyakalmışım. İnternet şimdi komple gitti, dsl ışığı dahi yok

Edit5: Geçtiğimiz ayın 30'unda Salı günü destek talebi oluşturdum internet yavaş diye hala cevaplanmadı talebim. Son 3 gündür 250 ping LoL oynamaya çalışıyorum. PUBG ve CSGO'ya hiç bulaşmıyorum sağolsunlar. Speedtestten hız testi yaptığımda hızım 14'ün üstüne çıkmıyor ve ping 100-160 arası değişiyor her sorguda.

Diğer sorun yaşayanlar
    @kediterbiyecisi sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beklenen Adam -- 4 Kasım 2018; 21:46:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Müşteri hizmetlernin bilgisizliğindendir direk internetten başvur birileriyle muhattap olma zaten salaklar
    Destek kaydı açıyom bişey yazıyom adam bambaşka cevap veriyor ilkokul mezunu sigortasız 600 tl ye kaçak işci çalıştırdıklarını düşünmeye başladım

Nakil yaptıysan yine 35 alırsın portunu başkasına veremezler 5 iş günü bekle 35 olmassa tüketici hakem heyetine gidersin
  • Beklenen Adam kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetlernin bilgisizliğindendir direk internetten başvur birileriyle muhattap olma zaten salaklar
    Destek kaydı açıyom bişey yazıyom adam bambaşka cevap veriyor ilkokul mezunu sigortasız 600 tl ye kaçak işci çalıştırdıklarını düşünmeye başladım

Nakil yaptıysan yine 35 alırsın portunu başkasına veremezler 5 iş günü bekle 35 olmassa tüketici hakem heyetine gidersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuhanbay -- 27 Ekim 2018; 20:32:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turknette dogal forumda herkesde aynisey var vdsl diyip adsl kitliyorlar aynı paraya daha yavasini...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYLAS -- 27 Ekim 2018; 22:30:42 >
  • Bende dakika 1 gol 1 yiyenlerdenim. En şanslı kullanicilardansiniz 100mb destekliyor hattınız deyip işlemi baslattilar, 11 gün sonra 16 mb adsl tanımladılar. Kabul etmedim sozlesmemizde 100 yazıyor diye destek açtım. Iptal talebiniz işleme kondu diyor şimdi 😂 cevap veremeyince işlem iptali başlatmışlar. Ayrıca müşteri hizmetlerine asla asla ulasamiyirsunuz. Hep ayni metni okuyup kapaniyor telefon. Yazık eskiden kullanırdım hep de olumlu konuşurdum ama şu anda hizmet berbat. Yalan söylüyorlar aleni şekilde. Neyse bende konu açacağım ayrıntıları orada yazarim

• Müşteri hizmetlerindeki bilgisiz arkadaşların işi. Sayelerinde halihazırda kullandığınız VDSL port güme gitmiş oldu. Daha önce aynı örnekleri görmüştüm forumda. Aynı port üzerinden geçiş yapmak yerine sıfırdan başvuru açıyorlar. İşte bu yüzden internet üzerinden başvuru yapmayı tavsiye ediyorum her zaman.

Superonline'ı arayarak XDSL Hizmet numaranızı alacaktınız. Bir nevi port numarası gibi bir şey. O numara ile internet üzerinden başvuru yaptığınız zaman aynı port üzerinden hiç bir fiziksel işlem olmadan ve hiç bir sorun yaşamadan geçiş yapacaktınız.

Superonline internetiniz iptal edildi mi yoksa halen açık mı?
  • Satmak için tufaya düşürmüş

• nomadio N kullanıcısına yanıt
    Sanırım superonline iptal etti. Şu anda internet hala yok evde, dsl ışığı komple gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: nomadio

Müşteri hizmetlerindeki bilgisiz arkadaşların işi. Sayelerinde halihazırda kullandığınız VDSL port güme gitmiş oldu. Daha önce aynı örnekleri görmüştüm forumda. Aynı port üzerinden geçiş yapmak yerine sıfırdan başvuru açıyorlar. İşte bu yüzden internet üzerinden başvuru yapmayı tavsiye ediyorum her zaman.

Superonline'ı arayarak XDSL Hizmet numaranızı alacaktınız. Bir nevi port numarası gibi bir şey. O numara ile internet üzerinden başvuru yaptığınız zaman aynı port üzerinden hiç bir fiziksel işlem olmadan ve hiç bir sorun yaşamadan geçiş yapacaktınız.

Superonline internetiniz iptal edildi mi yoksa halen açık mı?
    hocam merhabalar bende size bir soru sormak istiyorum. hali hazırda superonline kullanıcısıyım 4 kasımda taahhütüm bitiyor. Türknete geçmek istiyorum en kısa yoldan nasıl geçebilirim abonelik iptali yaptırmam vs gerekli mi çünkü modemi iade etmem de gerekiyor nasıl bir yol izlemeliyim acaba ?

• Hocam sen belanı mı arıyorsun derhal Türk Net iptal ettir Süperonline ye geri gel, Forumdaki TürkNet şakşakcılarına falan bakma onların bir çoğu Türk'net'in para ile tutuğu kişiler Süperonline varken bu firmalara itibar etmeyin.
  • Hocam millet aboneliği nasıl sıkıntısız iptal edip kaçabilirimin yollarını ararken siz neden bu kadar heveslisiniz? Cidden merak ettim...
  • ah be hocam başvurmadan önce foruma bi göz atsaydınız bir sürü konu gördüm vdsl diye adsl veriyorlar onda da hız dalgalanması oluyor
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    hocam hevesli olduğumdan değil. arayış içersisindeyim şu an ve tüm iss leri kontrol ediyorum en uygunu için. evet şikayetlerin bende farkındayım ama türk telekoma ve turkcelle gitmeyi istemiyorum. bir alternatifimde turksat kablonet var apartmanda onlarla görüştüm ama paketler hep aknli. akn kalkacak ise eğer direkt turksata geçmeyi düşünüyorum ama kararsızım.
  • tahhutsuz netspeede gec olmadı mıllenıcom var ama turknet alma ugrasdırırlar. Turksat gayet iyi aknsız tarifelerini bekle bak ona gecersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: müzüksiyen

hocam merhabalar bende size bir soru sormak istiyorum. hali hazırda superonline kullanıcısıyım 4 kasımda taahhütüm bitiyor. Türknete geçmek istiyorum en kısa yoldan nasıl geçebilirim abonelik iptali yaptırmam vs gerekli mi çünkü modemi iade etmem de gerekiyor nasıl bir yol izlemeliyim acaba ?

Alıntıları Göster
    Superonline'ı arayıp xdsdl hizmet numaranı al. Daha sonrasında Türknet'i ara. 4 Kasım'da Superonline taahhüdünün bittiğini mutlaka söyle çünkü bu tarihten sonra açsınlar internetini. Superonline'dan aldığın hizmet numarasını mutlaka müşteri temsilcisine söyle ve bu hizmet numarası üzerinden geçişin yapılmasını üstüne basa basa iste. Sonra sıfırdan başvuru falan açmasınlar. Başvuru tamamlanınca belgeleri mail olarak gönderirler. Çıktı alıp eksiksiz şekilde imzalayıp doldurup MNG kargo ile ücretsiz kargoluyorsun. Kimlik fotokopini de kargolayabilirsin ya da online işlemler üzerinden önlü arkalı şekilde sisteme yükleyebilirsin.

Geçiş işlemi yapıldığı için 60 TL değerindeki evde kurulum ücretini de ödemekten kurtulacaksın. Absürd bir gelişme olmadığı sürece de sorunsuz şekilde geçişin yapılacak.

Superonline iptali falan yaptırmana da gerek yok. Modem konusuna gelince onlar sana zaten ulaşıyor. Sana sms gönderecekler ve verdikleri adrese modemi göndermen gerekecek. Modemi göndermezsen sana fatura çıkartıp modemin ücretini alırlar. Modemden memnunsan illa iade etmek zorunda da değilsin.

• netspeed aklıma gelmemişti ona baktım da gayet uygun görünüyor. netspeede de geçebilirim teşekkürler tavsiye için hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beklenen Adam

Sanırım superonline iptal etti. Şu anda internet hala yok evde, dsl ışığı komple gitti
    Ankastre kutunuzu kontrol edin hocam. Yeni hat bırakılmışsa iç tesisat kablonuzu yeni hatta bağlayın en azından 16mbps de olsa internet bağlantınız olsun. Sonrasında online işlemler üzerinden destek kaydı açarak VDSL geçişi iste durumu anlat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nomadio

Superonline'ı arayıp xdsdl hizmet numaranı al. Daha sonrasında Türknet'i ara. 4 Kasım'da Superonline taahhüdünün bittiğini mutlaka söyle çünkü bu tarihten sonra açsınlar internetini. Superonline'dan aldığın hizmet numarasını mutlaka müşteri temsilcisine söyle ve bu hizmet numarası üzerinden geçişin yapılmasını üstüne basa basa iste. Sonra sıfırdan başvuru falan açmasınlar. Başvuru tamamlanınca belgeleri mail olarak gönderirler. Çıktı alıp eksiksiz şekilde imzalayıp doldurup MNG kargo ile ücretsiz kargoluyorsun. Kimlik fotokopini de kargolayabilirsin ya da online işlemler üzerinden önlü arkalı şekilde sisteme yükleyebilirsin.

Geçiş işlemi yapıldığı için 60 TL değerindeki evde kurulum ücretini de ödemekten kurtulacaksın. Absürd bir gelişme olmadığı sürece de sorunsuz şekilde geçişin yapılacak.

Superonline iptali falan yaptırmana da gerek yok. Modem konusuna gelince onlar sana zaten ulaşıyor. Sana sms gönderecekler ve verdikleri adrese modemi göndermen gerekecek. Modemi göndermezsen sana fatura çıkartıp modemin ücretini alırlar. Modemden memnunsan illa iade etmek zorunda da değilsin.

Alıntıları Göster
    cevap için çok teşekkür ederim hocam. yalnız netspeed ve türksat kablonette aklımı çeldi. bakayım karar verme sürecindeyim

• Yeni bir ISS'e geçiş yaparken aklınızda tutmanız gereken en önemli konu; binandaki internet altyapıları kimlerinse onlardan hizmeti alın. Gerisi sıkıntı, dert, saç dökülmesi ve beyazlaması gibi yan etkilere sahiptir. KabloNet demişsinzi mesela gayet mantıklı. Kendi altyapısından hizmet veriyor ve müşteri hizmetleriyle teknik ekip aynı takım içinde çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

Yeni bir ISS'e geçiş yaparken aklınızda tutmanız gereken en önemli konu; binandaki internet altyapıları kimlerinse onlardan hizmeti alın. Gerisi sıkıntı, dert, saç dökülmesi ve beyazlaması gibi yan etkilere sahiptir. KabloNet demişsinzi mesela gayet mantıklı. Kendi altyapısından hizmet veriyor ve müşteri hizmetleriyle teknik ekip aynı takım içinde çalışıyor.
    Hocam mesela netspeed baglattim diyelim yeni bir modem alırsam yanına ekstra bir cihaz almam gerekiyor mu ? Şu anda superonline var modemin arkasında bir kutu daha var modemden biraz daha ufak. O nedir ne değildir kusura bakmayın pek bilmiyorum bu işleri rahatsiz ediyorum sizide. Fotosunu da ekleyeyim hatta

İlk günden mağduriyet (Turknet)

• Resmen attan inmiş eşeğe binmişim gibi hissediyorum. Ping değerleri bile fark etti. En basitinden LoL'de Giresun konumunda 30 ping ile oynarken şu anda en düşük 45 ping oluyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.