Şimdi Ara

İlk günden bilgisayarı bozdum yardım eder misiniz? (An Operating System Wasn’t Found Hatası) Çözüldü.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sorunumu en kısa ve net şekilde anlatayım bilen varsa lütfen yardımcı olsun.. ASUS FX503VD freedos laptop'u aldım; satıcı arayıp win10 kuralım mı dedi kur dedim. Pc elime geçince bi format atayım dedim temiz kurulum olsun diye. Win10 iso indirdim kurarken %93'te takılı kaldı, işte kapattım bilgisayarı memleketteyim elimde başka bilgisayar olmadığından bir teknik servise iso dosyasını yazdırdım usb'ye (bende bir hata falan olmuştur belki diye) bu seferde pc okumadı flash belleği.
    Sonra youtube'da birisi video paylaşmış bir iki ayar falan o işlemleri yapınca kurulum ekranına gelebildim ama o sırada windows buraya kurulamaz gibisinden bir hata verdi disk bölümü yaptığımız sırada. Onu çözeyim derken teknopatta birisi tavsiye vermiş şu şekilde:
    Kurulum ekranında Shift+F10 ile CMD'yi açın. Sırasıyla şu komutları girin;

diskpart
    list disk
    select disk 0 (harddiskinizde kaç bölüm varsa partition numarasını seçip tek tek silin)
    clean
    create partition primary
    active
    format fs=NTFS quick
    assign
    exit

İşlemlerden sonra sorunsuz bir şekilde kurulum yapabilirsiniz. USB 3.0 portundan kurulum yapıyorsanız 2.0 portuna takıp kurulumu gerçekleştirin. SATA modunun BIOS'tan ACHI olarak seçildiğine emin olun.
    Bu işlemi yaptım ama sonuç alamadım şimdi başlıktaki hatayı veriyor sayısız video izledim ancak çözüm bulamadım aynı işlemleri yapmama rağmen.. Daha yeni kargodan aldığım ürünü kullanamıyorum bu durumdan dolayı malesef. Sorun sanırım diskle alakalı ntsf işleminden sonra hatadan kurtulamıyorum. Buraya kadar okuyan varsa bile çok teşekkürler yardımlarını bekliyorum.. Bu saatte telefondan yazmak zor oldu imla hataları için kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şekilsiniz ya -- 6 Ağustos 2018; 23:26:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• http://www.freedos.org/download/download/FD12CD.iso

• quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

http://www.freedos.org/download/download/FD12CD.iso

Hocam ne yapıcam bu ıso'yu? Bunu boot edip sonra bunun üstüne windows 10 mu kumam gerekiyor? Şuan memleketteyim kısıtlı internetim var malesef. Pc açılır açılmaz fan hızını falan gösteren bıos ekranına düşüyor. Format için her şeyi ayarlayıp boot ekranına gelince "an operating system wasn't found" diyor. Birde bu işten anlamayınca moral 0 valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şekilsiniz ya -- 5 Ağustos 2018; 0:24:59 >
  • mesajını değiştirmişsin. bence diskinde sektör hatası var gibi görünüyor. windows kurulumunda takılı kaldıysa, kurulum başlatamıyorsan durum budur. bir kere başıma geldi. onda da disk kontrolü yaptım ve doğru tahmin çıktı. kurulum dvd si de sorunlu olabilir ama sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

mesajını değiştirmişsin. bence diskinde sektör hatası var gibi görünüyor. windows kurulumunda takılı kaldıysa, kurulum başlatamıyorsan durum budur. bir kere başıma geldi. onda da disk kontrolü yaptım ve doğru tahmin çıktı. kurulum dvd si de sorunlu olabilir ama sanmıyorum.
    İlk başta usb 3.0 yuvasına taktığım için olabilir mi acaba? Elimde 2012'de aldığım ekranı kırık hp notebook var. Bunun hdd'yi takıp denesem garanti bozulur mu?

• Up

• Rufus ile win 10 ön yüklenebilen bir usb oluşturun, ayarlardan boot ayarını usb bellek yapın ve temiz bir kurulum yapın. Kurulumu normal usb 2.0 girişinden yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bynoname -- 5 Ağustos 2018; 15:4:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bynoname

Rufus ile win 10 ön yüklenebilen bir usb oluşturun, ayarlardan boot ayarını usb bellek yapın ve temiz bir kurulum yapın. Kurulumu normal usb 2.0 girişinden yapın.
    Yarın deneyeceğim, çok teşekkürler cevap için.

• Şekilsiniz ya kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Deneyip sonucu bildirirsiniz. Kolay gelsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1.Olarak BIOS üzerinde herhangi bir değişiklik yaptıysanız bu değişiklikleri geri alın.
    2.Olarak Bilgisayar kasasına bağlı USB veya harici bellek varsa bunları sökün ve bilgisayarı yeniden başlatın.
    3.Olarak Bilgisayarda birden fazla disk varsa BIOS ekranından Boot Device Priorty menüsüne girin ve açılış önceliğini işletim sisteminizin yüklü olduğu diske verin.
    4.Olarak Bilgisayarın Boot Menu ekranına girin ve içerisinde Windows işletim sistemi bulunan CD/HDD’yi seçin.
    Karşınıza Windows yükleme ekranı gelecektir. Yükleme dilini seçtikten sonra İleri düğmesine tıklayınız.Sol alt köşede bulunan Bilgisayarı Onar seçeneğine tıklayın ve ardından Ayarlar menüsüne girin. Gelişmiş seçeneklere girin ve ardından komut satırını seçin. Komut satırına sırası ile aşağıdaki komutları yazın ve enter tuşuna basın.
    Komut 1: Diskpart
    Komut 2: List volume
    Komut 3: Select volume 2
    Komut 4: Active
    Komut 5: Assign
    Komut 6: Exit
    Komut 7: Exit
    Umarım Faydam Olmuştur! (Olarak Dediğim Yerleri Sırayla Değil Bunları Deneyeceksin Bunların İçinden 1 Tanesi Çözüm Yoludur)
  • Çok teşekkürler rufus ile yazınca gördü bilgisayar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şekilsiniz ya

Çok teşekkürler rufus ile yazınca gördü bilgisayar.
    Rica ederim.

• boot sekmesinde uefi yi legacy ye çevir ve formatta c:yi biçimlendir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.