Şimdi Ara

İlk defa sinema sistemi kurucam yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese öncelikle merhaba ilk defa sistem.kurucam ve cok yeniyim sizin gibi duayenlere ihtiyacim var
    Anfi olarak
    onkyo tx-sr494(s) fiyati 4600 civarı
    Bu anfiye gidicek 5.0 sistem ariyorum ne kullana bilirim acaba fiyat araligim 2000.2700 civari cok teşekkürler şimdiden
    Eger anfi icin bu fiyatta daha kaliteli sinema anfisi varsa önerirseniz çok mutlu olurum
    Cevaplarınızı dört gözle bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• digga87 D kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz Onkyo giriş seviyesi bir Avr ve dediğiniz fiyattan daha düşük fiyata nette ilanlar mevcut. Ayrıca bu tarz Hifi cihazların fiyatları hep yüksek yazılır ve pazarlıkla %20-%30 indirim alınabiliyor. Bu sebeple o Avr’yi Türkiye’den 3500 TL civarına alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Bunun dışında 3800 TL civarına Amazon Almanya’dan kapınıza kadar teslim şekilde Denon 1600 alınabiliyor.

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07SBK13PP/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Hem daha güncel bir cihaz hem de daha ucuz. Bu model de Türkiye’de 5000 TL civarına satılıyor diye biliyorum.

Amazon’dan alışveriş konusunda şüpheniz varsa bu bölümdeki Amazon başlığını incelemenizi tavsiye ederim.

Ya da Türkiye’den Sony str-dn 1080 modeline bakın derim. Sony Türkiye için özel fiyatlandırma yapıyor ve Türkiye’de diğer markalara göre daha ucuz oluyor. Ama diğer markalar burada gereğinden çok çok pahalı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hoparlör konusu da odanızın büyüklüğü ve de izleme mesafenize göre değişebilecek bir konu. Gerekiyorsa ilk etapta sadece ön hoparlörleri alıp, daha sonra para buldukça Center ve arka surround hoparlörleri ekleyerek daha iyi bir set kurulabilir.
    Ki bu bütçe için kesinlikle 2.el hoparlör bakmanızı tavsiye ederim

• Cok teşekkür ederim cevabınız için odam 30 metre kare hemen hemen peki giriş seviyesi anfisi olarak en cok dikka etmem gereken nedir bi anfide olmazsa olmaz acaba

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Amazon konuyu inceledim peki son bir soru Türkiye girişinde benden vergi kesiliyormu acaba sizide cok yordum hakkınızı helal edin lütfen

Amazon Almanya kendi sattığı ürünlerde tüm masrafları sizden en başta tahsil ediyor ve sizden başka bir para çıkmıyor. Ama satıcının Amazon olmasına dikkat edin. Amazon’un içinde Hepsiburada gibi kendi sattığı ürünler olduğu gibi başka satıcıların da sattığı ürünler var. Buna dikkat edin.

Bunun yanısıra olmazsa olmaz kısmı biraz karışık bir konu. Bunu sizin kullanım şekliniz belirler. Misal sisteme bir de stereo amfi ekleyeceğim derseniz Onkyo 696 yada Denon 3500-3600 gibi minimum ön kanallar için pre out çıkışı olan bir Avr almanız gerekli.

Ya da sistemi hem tv hem de projeksiyon ile kullanacaksanız 2 tane hdmi çıkışı olan bir Avr akmakta fayda var.

4K tv alacaksanız yada 4K tv varsa ve 4K kaynak kullanacaksanız da mecburen güncel Avr alıp tüm 4K formatlarını desteklemesine bakacaksınız.
    4K için bir çok değişik format olduğu için ancak son 1-2 senenin modelleri tamamını destekliyor. Önerdiğim Denon 1600 de bunlardan bir tanesi

Bu arada önemli değil. Vakit buldukça cevap yazıyorum sonuçta. Ben olmasam da başka arkadaşlar yardımcı olacaktır

İyi bayramlar

• Harikasınız ben stereo da kullancam ve sadce tvyr aktaricam 4k tv me xbox baglicam bunların hepsini denon1600de yapabilirmiyim kısacası stereo tarafida varmı anfinin ve Xbox bagliyip tvde görüntü alabilirmiyim bunu cvplarsaniz aklimdaki bütün sorular cevap bulacak allah razı olsjn teşekkürler
    Amazondan 5.0 da lamayi düşünüyorum cok teşekkürler simdiden

• Ve denon 1600da müzik calamazmiyim stereo olarak acaba

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Bu ürünü alıyorum amazon saticisimi acaba bakarmisiniz size zahmet
    https://www.amazon.de/Denon-AVR-X1600H-7-2-Kanal-AV-Receiver-kompatibel-schwarz/dp/B07SBK13PP/ref=mp_s_a_1_1?dchild=1&keywords=denon+avr-x1600h&qid=1590357663&sprefix=denon&sr=8-1

Evet bu modeli Amazon satıyor. Eklediğim resimdeki kısımda Amazon tarafından satılır ve gönderilir yazıyorsa tamamdır.

Bu arada ödemeyi Euro olarak yapın. Amazon çok yüksek bir kurdan TL’ye çeviriyor. Şu an ki kur 7,43. Bankanız ürün gönderilip, paranın kartınızdan çekildiği andaki kurdan kartınıza yansıtır yada en fazla 2-3 kuruş fazladan yansıtır. Amazon ise 30-40 kuruş fazladan çeviriyor. Buna dikkat edin.

İlk defa sinema sistemi kurucam yardım

• Harikasiniz son sorum müzik dinliyebiliyormuyum acaba usb takip yada telefonu bağlayıp

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.