Şimdi Ara

ilk defa linux deneyeceğim yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • windows 7 kullanıyorum. oyunlardan işimize gücümüze bakamıyoruz... Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olduğumdan artık linuxa geçmeliyim dedim. İlk düşüncem milliyetçi bir düşünce olarak Pardus. C ve Java geliştirimiyle uğraşacağım. Ayrıca web tasarım şimdilik html ve grafikler üzerinde çalışacağım. Grafik tasarımda önemli yani benim için. Pardus yüklersem sıkıntı çekmem değil mi? Deneyimler düşünceler önemli benim için.

Bilgisayarım. Monster WS650R(böyle bir şeydi heralde...)
    i7 4700MQ
    8GB ram
    GT 750M ekran kartı
    ___
    Not: Ben windowsu komple sileceğim tek işletim sistemim linux tabanlı olacak.

• Milliyetçilik çok anlamlı değil, ilk defa linuxa başlıyorsanız daha yaygın ve rahat destek bulabileceğiniz, Ubuntu, Mint gibi bir dağıtım kullanmanız daha faydalı olur
  • Fatih513 kullanıcısına yanıt
    milliyetçilik dediğim tübitak destekli olduğundan :)
    ubuntu için bazı sıkıntılar olduğunu okudum ne kadar doğrudur bilmiyorum. linux mint için de bilgisayar ilk geldiğin yüklüydü pek sevemedim. pardusu tekrar deneyip mi karar versem?
  • Yazilim gelistirme yonunden pardus bence yeterli gerekli araclati kurup yazilim amacli bir bilgisayar olarak kullanabilirsin ancak ubuntuyu siddetle tqvsiye ederim ben yillarca kullandim hic bir sorun yok bence linux dagitimlarinin icinde en iyisi ve ubuntu store den istedigin programi hizlica indirip kurabilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • veli_0300 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ediyorum ubuntuya da bi bakıyım
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.