Şimdi Ara

İlk defa Gopro almayı düşünüyorum. Tavsiye!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
6.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selam. Trekking, koşu, tenis gibi sporlar yaparken ve yüzerken su altında da çekim yapmak için bir gopro kamerası almayı düşünüyorum. piyasayı taradığımda pek çok çeşidini gördüm. çok amatör düzeyde bir kullanıcı olacam. sizce hangi çeşidini almalıyım. gopro hero ile hero 4 arasında fark nedir. bu farklar benim ne işime yarar. bilgilendiriseniz sevinirim.

• nescafese N kullanıcısına yanıt
    Selam daha önce aynı şekilde bende tavsiye istemiştim ancak çok tatmin edici cevaplar alamadım maalesef. Fakat bulmuş olduğum bir kamera vardı onu satın aldım bi nevi kumar oynadım gibi oldu ama ürün gayet güzel ve kullanışlı geldi tavsiye ederim o yüzden. Ürüne ulaşabileceğin link aşağıdakidir. Umarım seninde işini görür

https://www.dolldur.net/elektronik/tuketici-elektronigi/kamera-and-fotograf/aksiyon-kamerasi.html

• mtdoganci kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim dostum. galiba başlangıç seviyesi için ideal bir kamera bu verdiğin. marka olarak gopro'yu düşünüyorum ama fiyat konuusnda sıkıntı yaşamazsam galiba senin önerini de kenara yazacam :)
  • nescafese N kullanıcısına yanıt
    Rica ederim
  • Sanırım, ilk defa bir aksiyon kamerası alıcaksınız. Ve model araştırması yapıyorsununuz. Anladığım kadarı ile, benim size tavsiyem başlangıç olarak ve fiyat - performans olarak " Xiaomi Yi " aksiyon kamerasını almanızdan yana olucaktır. Gayet ucuz ve bir o kadar da, iyi bir performans sunabilen bir kamera'dır. Go pro ile karşılaştırmalarında neredeyse, hiç bir farkı yok denecek kadar azdır.

Fiyat olarak çeşitli yurt dışı E-ticaret sitelerinde " 67$ " yani 180, 190TL gibi bir fiyat aralığında alabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anaksunamun-XLS

Sanırım, ilk defa bir aksiyon kamerası alıcaksınız. Ve model araştırması yapıyorsununuz. Anladığım kadarı ile, benim size tavsiyem başlangıç olarak ve fiyat - performans olarak " Xiaomi Yi " aksiyon kamerasını almanızdan yana olucaktır. Gayet ucuz ve bir o kadar da, iyi bir performans sunabilen bir kamera'dır. Go pro ile karşılaştırmalarında neredeyse, hiç bir farkı yok denecek kadar azdır.

Fiyat olarak çeşitli yurt dışı E-ticaret sitelerinde " 67$ " yani 180, 190TL gibi bir fiyat aralığında alabilirsiniz.

hocam selam,
    bende aksiyon kamerası arıyorum ancak dediğin ürünün bazı sorunları var sanırsam odak,ses,ısınma,yazılım gibi. bende alayım ancak bir süre kullanıp atayım değilde sağlam birşey olsun diyorum. sony aksiyon kameraları var hdr as30 filan sizce nasıl olur ?

evet xaomi fiyatı iyi ama nekadar kullanırım ? bozulduğunda ne yaparım oda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: X-Ray // 7

quote:

Sanırım, ilk defa bir aksiyon kamerası alıcaksınız. Ve model araştırması yapıyorsununuz. Anladığım kadarı ile, benim size tavsiyem başlangıç olarak ve fiyat - performans olarak " Xiaomi Yi " aksiyon kamerasını almanızdan yana olucaktır. Gayet ucuz ve bir o kadar da, iyi bir performans sunabilen bir kamera'dır. Go pro ile karşılaştırmalarında neredeyse, hiç bir farkı yok denecek kadar azdır.

hocam selam,
    bende aksiyon kamerası arıyorum ancak dediğin ürünün bazı sorunları var sanırsam odak,ses,ısınma,yazılım gibi. bende alayım ancak bir süre kullanıp atayım değilde sağlam birşey olsun diyorum. sony aksiyon kameraları var hdr as30 filan sizce nasıl olur ?

Merhabalar,

İlk olarak " Xiaomi Yi " beyaz olan, modelini sipariş geçmiştim. 14 - 15 günde elime geçmişti. Cihaz'ı çok iyi bir şekilde, test ettim. Gerekli tüm ayar ve fonksiyonlarını kontrol ettim, sadece tek sorunu fokus problemi idi, onu da YouTube aracılığı ile, kolay bir şekilde (Yaklaşık 20dk) uğraşarak çözdüm.)

Fokus problemi dışında, başka herhangi bir sorun veya kronik bir arızası çıkmadı.

Sayın ; Olgu Erhan bey'in açmış olduğu, Xiaomi Yi aksiyon kamerası konusunu takip etmenizi öneririm.

190TL'ye alınabilicek, en uygun ve fiyat performans oranı yüksek kamera, Xiaomi Yi'dir.

Sony kötü bir marka değil, ancak yedek parçaları ve aksesuarları oldukça pahalı bunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Xiaomi Yi'den alırsanız, herhangi bir sorun çıkarsa zaten yardımcı oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anaksunamun-XLS -- 18 Temmuz 2015; 13:08:57 >

• quote:

quote:

quote:

hocam selam,

Merhabalar,

İlk olarak " Xiaomi Yi " beyaz olan, modelini sipariş geçmiştim. 14 - 15 günde elime geçmişti. Cihaz'ı çok iyi bir şekilde, test ettim. Gerekli tüm ayar ve fonksiyonlarını kontrol ettim, sadece tek sorunu fokus problemi idi, onu da YouTube aracılığı ile, kolay bir şekilde (Yaklaşık 20dk) uğraşarak çözdüm.)

Fokus problemi dışında, başka herhangi bir sorun veya kronik bir arızası çıkmadı.

Sayın ; Olgu Erhan bey'in açmış olduğu, Xiaomi Yi aksiyon kamerası konusunu takip etmenizi öneririm.

190TL'ye alınabilicek, en uygun ve fiyat performans oranı yüksek kamera, Xiaomi Yi'dir.

Sony kötü bir marka değil, ancak yedek parçaları ve aksesuarları oldukça pahalı bunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

teşekkürler hocam verdiğiniz bilgiler için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam selam,

Merhabalar,

teşekkürler hocam verdiğiniz bilgiler için.

Rica ederim, umarım yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan, herhangi bir farklı soru olursa sorabilirsiniz.

• quote:

quote:

hocam selam,

Walla ben o kadar çabaladım da bozamadım ya

Atv motorunda en öne taktım ve dehşet darbeler aldı,
    Bisiklete taktım-mazgala lastik girdi yere tam kameranın üstüne kapaklandım ( direkt kamera vurdu yere )
    Zıpkına taktım suya girdim, akvaryuma attım,
    Kale direğine sabitletim jet gibi şutlar sıyırdı denk gelse gene birşey olmazdı eminim.
    Taş gibi çalışmaya devam ediyor.

Youtube kanalımda bahsi geçen videolar da var :)

https://m.youtube.com/user/0lguErhan

Kesinlikle sağlamlığı konusunda %100 garanti veririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gopro almayı düşünen arkadaşlara mutlaka Flir FX i incelemelerini öneririrm

• Ben balıkta fotoğraf makinemi suya düşürdükten sonra su geçirmez bir kamera almaya karar verdim ve ion air pro 3 almıştım merak edenler için video örneği ekliyorum..

https://www.youtube.com/watch?v=Wuutim_5bsA

kayıpsız video örneği
    https://docs.google.com/uc?id=0B4AhZ8BT_yILa3NWNlo2TTZ2S3M&export=download

• quote:

Orijinalden alıntı: SweetHome

Ben balıkta fotoğraf makinemi suya düşürdükten sonra su geçirmez bir kamera almaya karar verdim ve ion air pro 3 almıştım merak edenler için video örneği ekliyorum..

https://www.youtube.com/watch?v=Wuutim_5bsA

kayıpsız video örneği
    https://docs.google.com/uc?id=0B4AhZ8BT_yILa3NWNlo2TTZ2S3M&export=download

Güzel kamera ama aynı kalitede netlik ve çekimlere 67 $ ile erişmek varken bu fiyatı ödemeye değecekmi düşünmek lazım

http://www.providyo.com/iON-Air-Pro-3-WiFi,PR-5495.html

Yurtdışı fiyatı 299 $ birde gümrük sınırınıda geçiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

quote:

hocam selam,

Walla ben o kadar çabaladım da bozamadım ya

Atv motorunda en öne taktım ve dehşet darbeler aldı,
    Bisiklete taktım-mazgala lastik girdi yere tam kameranın üstüne kapaklandım ( direkt kamera vurdu yere )
    Zıpkına taktım suya girdim, akvaryuma attım,
    Kale direğine sabitletim jet gibi şutlar sıyırdı denk gelse gene birşey olmazdı eminim.
    Taş gibi çalışmaya devam ediyor.

Youtube kanalımda bahsi geçen videolar da var :)

https://m.youtube.com/user/0lguErhan

Kesinlikle sağlamlığı konusunda %100 garanti veririm.

hocam selam,
    elektronik şans işi diyorum. birde pm attım. yardımını rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: applem26

Sony HDR as20 de öneririm, ben de bu yola gopro diye çıktım ama fiyatlarından dolayı ve hero ve hero3 whitein 5mplik kamerası yetmediği icin bu modele yöneldim gibi , Özellikleri ve fiyatı uygun duruyor

Ekrem bey 67 $ ödeyip, 1080P 60 FPS çekim yapan ve aksesuarları sudan ucuz-40 metreye kadar su geçirmeyen bir kamera varken ( Xiaomi Yi) neden acaba 5 metreye kadar suya dayanıklı ve 400- 600 tl arası olan bu kamerayı tercih etmeliyiz gerçekten anlamadım ?

Xiaomi yi kamerasında da Sony Lens var ve Dünyanın en güçlü işlemcilerinden ( GOPro da kullanıyor ) Ambarella A7 chipsetini kullanmakta.

Örnek videoyu izleyin isterseniz :https://www.dropbox.com/s/qe5a2pr54t0hpek/Xiaomi_Hircin_Disi_kopek_Kayipsiz_Netlik.rar?dl=0

( Kayıpsız netlik 60 fps )

Saygılar.

Açtığımız konuda 130 kişiden fazla forumdaşımız bu kamerayı tercih etti.

Konu :http://forum.donanimhaber.com/m_104353429/f_//tm.htm

Youtube netliği bozsa da çekimler süper : ( Forumdan bir arkadaşın paylaşımı )

Burada resim örnekleri var indirebilirsiniz kayıpsız netlik : https://www.dropbox.com/s/jugoz9yoimck0qx/Fransa%20REsimler.rar?dl=0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 23 Temmuz 2015; 20:56:10 >

• applem26 kullanıcısına yanıt
    Buğu xiaomi de de oluyor sprey yada tablet mendiller iş görüyor dediğiniz gibi. Acil lazımsa sahibinden.com da 250 tl den başlayan fiyatlarda satan bir çok kişi var sanırım.

İşte buğu videosu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 26 Temmuz 2015; 23:28:42 >
  • SweetHome kullanıcısına yanıt
    Ses ve görüntü harika; botta sürat olmasına rağmen aşırı bir rüzgar sesini de almaması çok iyi. Güneşi dik açıdan aldığında da diğer renklerde bozulma ya da kararma yapmıyor. Harika!
  • Merhabalar,
    Konu biraz dağılmış gördüğüm kadarı ile, GoPro almak istediğini yazmışsınız fakat diğer markalar girmiş için içine -alternatif marka düşünürsen o kalitede markalar yok değil tabiki- ama GoPro almak istiyorsan eğer GoPro'da yardımcı olmaya çalışayım. GoPro'da 2 model düşünmeni öneririm, GoPro Hero 4 Black ve GoPro Hero 4 Silver. Halen GoPro Hero 3 ve 3+ lar piyasada satılıyor fakat GoPro bu modelleri ürün gamından kaldırdı. Hero 3'ün kronik sancısı aşırı ısınma ve buna bağlı olarak donmaydı. Hero 3+ da bunu gidermek amacı ile çıkarıldı ve nispeten de bunu giderdiler. Fakat "Artık bu modeller üretilmeyecek ve yazılım güncellemeleri gelmeyecek". Şimdi gelelim GoPro Hero 4 modelleri ile ilgili notlara;

GoPro Black Edition: 4K çekim yapabilen sayılı kameralardan bu harika bir şey evet ama 4K çekim yapmak son kullanıcı için ne kadar önemli bunu değerlendirmek lazım. 4K çekime uygun hafıza kartı sayısı bile bir elin parmaklarını geçmezken 4K model seçiminde belirleyici olmaması gerekir. Black edition almak için belirleyici olabilecek husus FPS (Frame per Second) sayısıdır bu bir saniyedeki fotograf sayısını ifade eder (Videoların seri şekilde çekilmiş fotograflar oldugunu düşününüz). GoPro Black Edition 1080px'de 120fps çeker bu da videolarınızın daha akıcı ve keskin olmasını ayrıca Slow Motion ların daha akıcı olması demektir. Fakat kamerayı günlük hayatınızda kullanacak öyle aman aman bir slow motion kullanmayacaksanız bu kadar yüksek fps oranlarına gerçekten ihtiyacınız yok. Bu noktada geliyoruz Hero 4 Silver modeline.

GoPro Hero 4 Silver: 1080p'de 60 frame ile yeteri keskinlik, akıcılık ve slow motion kapasitesini karşılıyor. Arkasındaki entegre ekran ile de anlık olarak çektiklerinizi görebiliyor ve kadrajı ayarlayabiliyorsunuz. Hem günlük kullanım için, hem de edit yapacaksanız eğer yeterli ve ideal Providyo satış fiyatı 1259 lirahttp://www.providyo.com/GoPro-Hero-4-Silver,PR-5526.html illa GoPro alınacaksa GoPro nun F/P oranı en yüksek modeli bence. Ha ucuz mu? Değil! Kaç para olması gerekirdi? 950-1000 lira arası olması gerekirdi aradaki fiyat farkı da kameranın üzerinde GoPro yazmasından kaynaklanıyor :)
    Hero 3 lere kesinlikle inme derim, dediğim gibi onlarda yazılım güncellemeleri gelmeyecek ve Türkiye de firmalar ellerindeki stokları bitirince bir daha görmeyeceğimiz modeller. Mesela housing ine motorda taş gelse ve kırsan housing bulamayacasın öyle düşün :) GoPro hero 495 TL lik model ise o kamera için çok pahalı, WiFi donanımlı bile değil. Eğer o segmentte alım yapmayı düşünürsen alabileceğin çok daha iyi kameralar var GoPro ya gerçekten gerek yok. Üst segmentte almayı düşünebileceğin alternatif markalar ise çok değil 3 tane.. iON, Sony veya GoPro.. Hem görüntü kaltiesi hem de kolayca aksesuar bulabilmen yüzünü güldürür. Kolay gelsin :)

• Sutangac kullanıcısına yanıt
    kamera benim tüm ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılıyor, tek yaptığım balığa gidersek anı olsun diye video çekiyorum.. şapkamın güneşliğine delik açtım ufak 1/4'' civata ile şapkama sıkıyorum :) en hoşuma giden yanı rüzgar sesini almayışı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sutangac

Merhabalar,
    Konu biraz dağılmış gördüğüm kadarı ile, GoPro almak istediğini yazmışsınız fakat diğer markalar girmiş için içine -alternatif marka düşünürsen o kalitede markalar yok değil tabiki- ama GoPro almak istiyorsan eğer GoPro'da yardımcı olmaya çalışayım. GoPro'da 2 model düşünmeni öneririm, GoPro Hero 4 Black ve GoPro Hero 4 Silver. Halen GoPro Hero 3 ve 3+ lar piyasada satılıyor fakat GoPro bu modelleri ürün gamından kaldırdı. Hero 3'ün kronik sancısı aşırı ısınma ve buna bağlı olarak donmaydı. Hero 3+ da bunu gidermek amacı ile çıkarıldı ve nispeten de bunu giderdiler. Fakat "Artık bu modeller üretilmeyecek ve yazılım güncellemeleri gelmeyecek". Şimdi gelelim GoPro Hero 4 modelleri ile ilgili notlara;

GoPro Black Edition: 4K çekim yapabilen sayılı kameralardan bu harika bir şey evet ama 4K çekim yapmak son kullanıcı için ne kadar önemli bunu değerlendirmek lazım. 4K çekime uygun hafıza kartı sayısı bile bir elin parmaklarını geçmezken 4K model seçiminde belirleyici olmaması gerekir. Black edition almak için belirleyici olabilecek husus FPS (Frame per Second) sayısıdır bu bir saniyedeki fotograf sayısını ifade eder (Videoların seri şekilde çekilmiş fotograflar oldugunu düşününüz). GoPro Black Edition 1080px'de 120fps çeker bu da videolarınızın daha akıcı ve keskin olmasını ayrıca Slow Motion ların daha akıcı olması demektir. Fakat kamerayı günlük hayatınızda kullanacak öyle aman aman bir slow motion kullanmayacaksanız bu kadar yüksek fps oranlarına gerçekten ihtiyacınız yok. Bu noktada geliyoruz Hero 4 Silver modeline.

GoPro Hero 4 Silver: 1080p'de 60 frame ile yeteri keskinlik, akıcılık ve slow motion kapasitesini karşılıyor. Arkasındaki entegre ekran ile de anlık olarak çektiklerinizi görebiliyor ve kadrajı ayarlayabiliyorsunuz. Hem günlük kullanım için, hem de edit yapacaksanız eğer yeterli ve ideal Providyo satış fiyatı 1259 lirahttp://www.providyo.com/GoPro-Hero-4-Silver,PR-5526.html illa GoPro alınacaksa GoPro nun F/P oranı en yüksek modeli bence. Ha ucuz mu? Değil! Kaç para olması gerekirdi? 950-1000 lira arası olması gerekirdi aradaki fiyat farkı da kameranın üzerinde GoPro yazmasından kaynaklanıyor :)
    Hero 3 lere kesinlikle inme derim, dediğim gibi onlarda yazılım güncellemeleri gelmeyecek ve Türkiye de firmalar ellerindeki stokları bitirince bir daha görmeyeceğimiz modeller. Mesela housing ine motorda taş gelse ve kırsan housing bulamayacasın öyle düşün :) GoPro hero 495 TL lik model ise o kamera için çok pahalı, WiFi donanımlı bile değil. Eğer o segmentte alım yapmayı düşünürsen alabileceğin çok daha iyi kameralar var GoPro ya gerçekten gerek yok. Üst segmentte almayı düşünebileceğin alternatif markalar ise çok değil 3 tane.. iON, Sony veya GoPro.. Hem görüntü kaltiesi hem de kolayca aksesuar bulabilmen yüzünü güldürür. Kolay gelsin :)
    quote:

tavsiyemdir:
    GoPro HERO 4 BLACK EDITION

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.