Şimdi Ara

İlk defa Donanım Haber açıklıyor: İşte Lenovo Vibe P2 ve özellikleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla p80 gelsin alırım bu zamana kadar amiral diye tabir ettiğimiz lüks telefonlara verdiğim paraya yanıyorum. hem ilk defa bir telefonu bu kadar uzun kullandım hemn bu kadar az ücret ödedim ve daha da önemlisi hem pil konusunda hem de performans konusunda beğenimi aldı. Söyleyin bana 700 tl bandında hem hala güncel oyunları son grafik ayarlarında sorunsuz oynatabilecek üstüne en az 6 saat ekran süresi verecek üstelik çift sin kartlı olacak hadi bulun bakalım :) 1 yılı geçti ilk defa geçen gün can sıkıntısından rom değişltirdim 3-4 ay yeniden başlatmadığımı bilirim pehh :D

• Videoyu izleyecek arkadaşlara uyarı: Müzik videodan geliyor boşuna diğer sekmelere bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat.92 -- 29 Temmuz 2016; 5:01:26 >
  • İşlemci ciddi sıkıntı. SD 652 olsaydı "işte bu" diyebilirdik. Çünkü bu işlemcinin farklı modellerde hem performans hem de güç tüketiminde ciddi söz sahibi olduğunu biliyoruz. Tasarımda da pek bir değişiklik yok. Vipe P2 gerçekten bu şekilde gelecekse tam bir hayal kırıklığı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ma95

Bu aralar orta segmentte bir telefon almayı düşünüyorum. Zenfone 3 var şu an aklımda. P2 nin pek aklımı çeldiği söylenemez. Tasarım olarak zenfone un gerisinde kalmış ve muhtemel kamerası da öyle. Bekliyeceğiz

hocam zenfone 3 ne zaman türkiye'de satışa çıkacak bilginiz var mı?
  • Yeni modelden ziyade telefona gelen donanım güncellemesi olmuş. Eksik yönleri giderilmiş. Fiyatını çok şişirmeden p1 ide baltalamadan 1200-1300 tl arasında değerini bulacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemci kesinlikle 652 olmalıydı.

• Lenovo zuk modelleri turkiyeye getirmeleri lazim

• Eylül sonu ekim başı gibi diye duymuştum bir röportajda. Daha öne çekmeye çalışıcaz demişti Asus Türkiye temsilcisi
  • 625 te Qualcomm® Adreno™ 506 GPU , Up to 2.0 GHz octa-core CPU , X9 LTE , 14nm üretim

652 de Qualcomm® Adreno™ 510 GPU , Up to 1.8 GHz octa-core CPU 64-bit , X8 LTE , 28nm üretim

Bence 625 sadece grafik kartı bakımından geride. İlle de 652 olsaydı diyenler bunu neye binaen diyor merak ediyorum

Kaynak:https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/processors/comparison
  • Video izlemedim bağlantı edge, ekran boyutu hakkında bilgi var mı?

• Vibe x3 modeli tam istediğim cihaz. Kaliteli ses çipi-ön yüzdeki stereo hoparlör-1080p çözünürlük-metal çerçeveli plastik kasa-3500 mah pil ve ince çerçeve yapısı. Ön yüzdeki hoparlörlere rağmen çerçeve yapısı gayet ince tutulmuş< bir Htc gibi çerçeve cumhuriyeti yok.

Gel gör ki ülkemizde satışa çıkmıyor...

• 625 daha mantıklı.
    14nm teknolojisi ile daha az ısınıp daha az enerji tüketecek.

• 4gb ram & 5000mah batarya iyi olmuş,satış fiyatını abartmayıp 1300lira civarında tutarsa çok satar

• P1'den çok memnunum heleki piyasada 3 bin liraya satılıp elinde kablo, şarj cihaziyla uğraştıran telefonlara gore,

Lg G2 ile efsane çıkış yapmıştı, g3,g4 son olarak g5 ile cokuse geçti inşallah aynı hatayı lenovo yapmaz.

• Eğer gerçekten DH imzalı olarak başka yerlerde de ortaya çıkarsa, tebrikler...

• quote:

Orijinalden alıntı: ma95

625 te Qualcomm® Adreno™ 506 GPU , Up to 2.0 GHz octa-core CPU , X9 LTE , 14nm üretim

652 de Qualcomm® Adreno™ 510 GPU , Up to 1.8 GHz octa-core CPU 64-bit , X8 LTE , 28nm üretim

Bence 625 sadece grafik kartı bakımından geride. İlle de 652 olsaydı diyenler bunu neye binaen diyor merak ediyorum

Kaynak:https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/processors/comparison

islemci performansi ve cekirdek verimliligi olarak 4 adet cortex a72 bulunuyor 652 de nanometre olarak 625 avantajli da olsa performansta geri kaliyor a72 nin a53 e gore daha verimli cekirdekler olduğunu da unutmadan söyleyelim

• Bu performans cihazı değilki uçursun kaçırsın. Günlük işleri görsün oyunlarda üzmesin veee bataryası adam gibi gitsin diye üretilen bir telefon. Vibe p1 i bu konuda ram kapasitesi ve kamerası yüzünden tercih etmemeiştim fakat bu telefonu merakla bekliyor olacağım.

• ahmet1905_47 A kullanıcısına yanıt
    Hocam yalnız 28nm'den 14nm'ye geçiş yapılmış sırf burada bile performans artışı var.
    İki transistör arası mesafe düşeceğinden daha az enerji tüketip daha fazla performans sağlayacak.
    Kısmetse AMD'de Zen mimarisi ile 14nm teknolojisine girecek.
  • Damenda kullanıcısına yanıt
    amd hep en arkada takip etsin daha bekleyen varmi su lanet firmayi ayni fiyata intel al nvidia al kafan rahat olsun uzun vadede hep kazancli cikiyorsun. diger mesajimda yazdigim a72 nin daha verimli olmasi uretimin 16nm olmasindan kaynakliymis galiba 652 28nm olunda is degisiyor

• ahmet1905_47 A kullanıcısına yanıt
    Hocam rekabet ortamı iyidir.
    Intel'in tekelleşmek için PC üreticileri ile yaptığı anlaşmalar ile AMD işlemci sattırmamasını ve Pentium 4'ün AMD batarken $1000 olarak çıkmasını unutmamalıyız.
    Sonuçta AMD ucuz çıkarırsa Intel indirim yapmak zorunda kalacak.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.