Şimdi Ara

İlk aracımızı alacağız. Hangisi ? B Sınıfı? Toyota Yaris Alındı. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
5.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Yorumlarını eksik etmeyen arkadaşlara teşekkür ederim.
    Toyota Yaris Fun Multidrive S siparişi verildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balabanraca

Merhaba,

Yorumlarını eksik etmeyen arkadaşlara teşekkür ederim.
    Toyota Yaris Fun Multidrive S siparişi verildi.

Çok iyi tercih yapmışsınız, yeni aracınız hayırlı olsun. Teslim alınca birkaç fotoğraf bir de mini inceleme koyarsanız iyi olur, ileride araştırmak isteyen kullanıcılar açısından...
  • Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bol fotolu güzel bir inceleme bekliyoruz.
  • Hayırlı olsun tekrar.. Güle güle kullanın..
  • Merhaba,

teşekkür ederim. Allah herkese gönlündekini versin. Herkes kazasız belasız, güzel günlerde arabalarını sürsün.

Bizim ilk arabamız ve arabalar hiç ilgimi çekmiyor, anlamıyorum da..
    Önceki mesajlarımdan anlayacağınız üzere, neredeyse Citigo alıp hataya düşecektim. (Annemin sayesinde Citigo almaktan vazgeçtik. LEGO gibi araba aldırmam dedi !)
    O kadar ilgisizim yani.

Ne hız tutkum var, ne başka bir şey.

Bizi bir yerden başka bir yere keyifli, huzurlu bir şekilde götürsün yeter.

Yaris'i bugün teslim aldık. 150 TL'lik ilk benzinimizi, yaklaşık 31.5 Litre BP'den aldık.
    Şuan 76 km'deyiz. 2 saat kadar İstanbul trafiğinde yol yaptık..

(Yenibosna, Basın Ekspres Yolu, Güneşli, Basın Ekspres Yolu, E5 üzerinden Küçükçekmece, Bahçeşehir Gölet etrafından Mahmutbey Gişeler, Basın Ekspres ve varış noktası Ataköy.)

Yaris'in donanımından, iç malzemesinden çok fazla kırpılmış.
    Bunu sıradan ve beklentileri düşük olan bir kullanıcı olarak gayet rahat söyleyebiliyorum. Buna rağmen Multidrive S (CVT) şanzıman çok hoşuma gitti.

Arabayı Yenibosnadaki Sonkar Plaza Toyota'dan aldık.
    Sonkar'da bizimle ilgilenen Oktay bey bize çok yardımcı oldu. Babacan yapısı, enerjisi, a'dan z'ye herşey ile ilgilenip yönlendirmesi harikulade.
    Arabayla ilgili bir sorun yaşadığımda direkt arayabileceğim ve yardım alabileceğimi bildiğim biri. Bu yüzden ona buradan da teşekkür ediyorum. Belki okur ya da kulağına gider.

İlk aracımızı alacağız. Hangisi ? B Sınıfı? Toyota Yaris Alındı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 31 Mayıs 2013; 0:37:43 >

• Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürersiniz inşallah.
  • Yaris ile ilk intibaniz nasil oldu acaba?
  • quote:

Merhaba,

teşekkür ederim. Allah herkese gönlündekini versin. Herkes kazasız belasız, güzel günlerde arabalarını sürsün.

Bizim ilk arabamız ve arabalar hiç ilgimi çekmiyor, anlamıyorum da..
    Önceki mesajlarımdan anlayacağınız üzere, neredeyse Citigo alıp hataya düşecektim. (Annemin sayesinde Citigo almaktan vazgeçtik. LEGO gibi araba aldırmam dedi !)
    O kadar ilgisizim yani.

Ne hız tutkum var, ne başka bir şey.

Bizi bir yerden başka bir yere keyifli, huzurlu bir şekilde götürsün yeter.

Yaris'i bugün teslim aldık. 150 TL'lik ilk benzinimizi, yaklaşık 31.5 Litre BP'den aldık.
    Şuan 76 km'deyiz. 2 saat kadar İstanbul trafiğinde yol yaptık..

(Yenibosna, Basın Ekspres Yolu, Güneşli, Basın Ekspres Yolu, E5 üzerinden Küçükçekmece, Bahçeşehir Gölet etrafından Mahmutbey Gişeler, Basın Ekspres ve varış noktası Ataköy.)

Yaris'in donanımından, iç malzemesinden çok fazla kırpılmış.
    Bunu sıradan ve beklentileri düşük olan bir kullanıcı olarak gayet rahat söyleyebiliyorum. Buna rağmen Multidrive S (CVT) şanzıman çok hoşuma gitti.

Arabayı Yenibosnadaki Sonkar Plaza Toyota'dan aldık.
    Sonkar'da bizimle ilgilenen Oktay bey bize çok yardımcı oldu. Babacan yapısı, enerjisi, a'dan z'ye herşey ile ilgilenip yönlendirmesi harikulade.
    Arabayla ilgili bir sorun yaşadığımda direkt arayabileceğim ve yardım alabileceğimi bildiğim biri. Bu yüzden ona buradan da teşekkür ediyorum. Belki okur ya da kulağına gider.

İlk aracımızı alacağız. Hangisi ? B Sınıfı? Toyota Yaris Alındı.

Oktay beyi tanıyoruz Sonkar denilince akla gelen isimdir kendisi. Sonkar'da çalışan tanıdığımız da var.
    Hayırlı olsun güle güle kullanın anahtarlıklar ve ruhsat kaplarımız aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: SonNn_

Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürersiniz inşallah.

Merhaba,

teşekkür ederim. Sağolun.

quote:

Orijinalden alıntı: placan

Yaris ile ilk intibaniz nasil oldu acaba?

İyi ki Yaris aldık diyorum.

Bu haftasonu ilk uzun yol deneyimimi "İstanbul / Akçakoca" yaşadığım için çok keyifliyim.

Yaris'in doğru bir seçim olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyorum.

Bu haftaiçi 1000 km bakımına gideceğim.
    Haftasonu, 2 gün içinde yaklaşık 600 km yaptığım için, 1500 km'yi geçtim.

Otobanda, ilk uzun yol deneyimimde yan rüzgarların etkisini anladım. Bu yüzden 120km hız limitini geçmemeye çalıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 16 Haziran 2013; 21:39:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: wampaa
    Oktay beyi tanıyoruz Sonkar denilince akla gelen isimdir kendisi. Sonkar'da çalışan tanıdığımız da var.
    Hayırlı olsun güle güle kullanın anahtarlıklar ve ruhsat kaplarımız aynı.

Merhaba,

teşekkür ederim.

Nazarımızı çıkardık !

Sağ ön jant kapağından ve sağ tamponun alt etek kısmının ucundan çok hafif nazar çıkıp gitti.

Nazarlık deyip geçiyoruz.

Artık bizim de Sonkarda Oktay bey gibi harikulade bir tanıdığımız var.
    Arabayla ilgili sıkıntı yaşadığım anda, gönül rahatlığıyla arayabileceğim yegane kişi olduğunu biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 16 Haziran 2013; 21:53:43 >

• hayırlı uğurlu olsun..
    Allah kaza bela vermesin

Multidrive s şanzuman ile cvt aynı mıdır?
  • hayırlı olsun yakıt konusunda bilgi verirmisiniz ve performans olarak nasıldır bir kaçta resim eklerseniz güzel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: temizyurek

hayırlı uğurlu olsun..
    Allah kaza bela vermesin

Multidrive s şanzuman ile cvt aynı mıdır?

Teşekkür ederim. Amin.

Multidrive S,Toyota'nın CVT'ye verdiği isim. Yani aynılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogzdrk

hayırlı olsun yakıt konusunda bilgi verirmisiniz ve performans olarak nasıldır bir kaçta resim eklerseniz güzel olur

Teşekkür ederim. Performans konusunda hiçbir sıkıntısı yok. Gayet tatmin edici diyebilirim. Özellikle Sport modu harikulade. Sport modunu açtığınızda arabanın ivmelenmesi, tepkileri değişiyor.

Dün Bebekten, Etilere doğru çok dik bayırlar çıktım. Arabada 5 kişiydik, bana mısın demedi.

Yakıt konusunda ne kadar doğru bilgi verebilirim bilmiyorum ama yinede bugün yaptığımız Sapanca / İstanbul güzergahındaki verileri aktarayım.

24.06.2013 (Sapanca'dan İstanbula dönüş) Vakit sıkıntımız olmadığı için ortalama 80/90/100 km aralığında aheste aheste yapılan bir yolculuğun tüketim verileridir.

Saat 14:43 ( Sapancadan İstanbul Otoyoluna Çıkış ve Yol Bilgisayarını Sıfırlama)

Not : Yol boyunca klima 1. kademe sürekli açıktı.
    Not : Aşağıdaki verileri yanımdaki arkadaşım sürekli fotoğrafladığı için oradan bakarak yazdım.

Saat 14:43 - Hız 90 - Tüketim : 4.0
    Saat 14:44 - Hız 90 - Tüketim : 4.3
    Saat 14:45 - Hız 80 - Tüketim : 4.1
    Saat 14:49 - Hız 80 - Tüketim : 4.0
    Saat 14:51 - Hız 90 - Tüketim : 4.0
    Saat 15:02 - Hız 80 - Tüketim : 4.6
    Saat 15:06 - Hız 80 - Tüketim : 4.5
    Saat 15:10 - Hız 80 - Tüketim : 4.4
    Saat 15:14 - Hız 80 - Tüketim : 4.4
    Saat 15:19 - Hız 90 - Tüketim : 4.4
    Saat 15:23 - Hız 90 - Tüketim : 4.4
    Saat 15:27 - Hız 90 - Tüketim : 4.6
    Saat 15.34 - Hız 90 - Tüketim : 4.6
    Saat 15:40 - Hız 90 - Tüketim : 4.5
    Saat 15:47 - Hız 110 - Tüketim : 4.6
    Saat 16:01 - Hız 80 - Tüketim : 4.7 (Haliç civarı trafiği)
    Saat 16:11 - Hız 0 - Tüketim : 4.7 (Haliç duraklamalar)
    Saat 16:14 - Hız 80 - Tüketim :4.7
    Saat 16:20 - Hız 0 - Tüketim : 4.8 (Ataköy : Eve vardığımda son aldığım veri)

-----

Toyota Yaris Fun Multidrive S'in Fabrika Tüketim Verileri

Birleşik 5,3 lt/100km
    Şehir dışı 4,6 lt/100km
    Şehir içi 6,3 lt/100km

-----

30 Mayıs 2013 / 24 Haziran 2013 tarihleri arasında 845 TL'lik benzin almışım.

Araba şuan 2000 km civarında diye hatırlıyorum. Yarın net km'yi yazarım.

Bu kadar benzin nereye gitti?

- 10 Saat direksiyon dersi kendi aracımla aldım. 5 Gün X 2 Saat : Her Gün ortalama 60/70 km kendi aracımla yoğun trafikte yol yaptım.
    - Akçakoca'ya düğüne gidip geldik. İstanbul - Akçakoca - Düzce - İstanbul Güzargahında 650 km yol yapıldı. Ortalama hız 120 km.
    - Düğün alışverişi için ; Ataköy - İstinye Park güzergahında 3 gidiş geliş. Yol kaçırmalar.
    - Acemilikten kaynaklanan girişleri, çıkışları kaçırmalardan ötürü yolu uzatmalarım. Çıkışı kaçırdığım için Boğaziçi Köprüsüni geçip geldim.
    - İstanbul - Hereke - Sapanca - İstanbul güzergahı gidiş geliş.
    - Keyfe keder trafiğe çıkıp pratik yapmalarım. Ataköy - Bahçeşehir - Ataköy güzergahı.
    - Her yere arabayla gitme isteğinden doğan gidiş gelişler
    - Sport modu denemelerim.

Not : Yukarıdaki maddelerde klima sürekli 1. ve 2. kademe açık vaziyette.

Şuan çeyrek depo dolu. Ay başına kadar benzin almayı düşünmüyorum. Acemilik turlarım, ilk heveslerim artık bitti ve aylık 250 tl'lik benzinin bana yeteceğini öngörüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balabanraca -- 24 Haziran 2013; 23:32:56 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ogzdrk

hayırlı olsun yakıt konusunda bilgi verirmisiniz ve performans olarak nasıldır bir kaçta resim eklerseniz güzel olur

Teşekkür ederim. Performans konusunda hiçbir sıkıntısı yok. Gayet tatmin edici diyebilirim. Özellikle Sport modu harikulade. Sport modunu açtığınızda arabanın ivmelenmesi, tepkileri değişiyor.

Dün Bebekten, Etilere doğru çok dik bayırlar çıktım. Arabada 5 kişiydik, bana mısın demedi.

Yakıt konusunda ne kadar doğru bilgi verebilirim bilmiyorum ama yinede bugün yaptığımız Sapanca / İstanbul güzergahındaki verileri aktarayım.

24.06.2013 (Sapanca'dan İstanbula dönüş) Vakit sıkıntımız olmadığı için ortalama 80/90/100 km aralığında aheste aheste yapılan bir yolculuğun tüketim verileridir.

Saat 14:43 ( Sapancadan İstanbul Otoyoluna Çıkış ve Yol Bilgisayarını Sıfırlama)

Not : Yol boyunca klima 1. kademe sürekli açıktı.
    Not : Aşağıdaki verileri yanımdaki arkadaşım sürekli fotoğrafladığı için oradan bakarak yazdım.

Saat 14:43 - Hız 90 - Tüketim : 4.0
    Saat 14:44 - Hız 90 - Tüketim : 4.3
    Saat 14:45 - Hız 80 - Tüketim : 4.1
    Saat 14:49 - Hız 80 - Tüketim : 4.0
    Saat 14:51 - Hız 90 - Tüketim : 4.0
    Saat 15:02 - Hız 80 - Tüketim : 4.6
    Saat 15:06 - Hız 80 - Tüketim : 4.5
    Saat 15:10 - Hız 80 - Tüketim : 4.4
    Saat 15:14 - Hız 80 - Tüketim : 4.4
    Saat 15:19 - Hız 90 - Tüketim : 4.4
    Saat 15:23 - Hız 90 - Tüketim : 4.4
    Saat 15:27 - Hız 90 - Tüketim : 4.6
    Saat 15.34 - Hız 90 - Tüketim : 4.6
    Saat 15:40 - Hız 90 - Tüketim : 4.5
    Saat 15:47 - Hız 110 - Tüketim : 4.6
    Saat 16:01 - Hız 80 - Tüketim : 4.7 (Haliç civarı trafiği)
    Saat 16:11 - Hız 0 - Tüketim : 4.7 (Haliç duraklamalar)
    Saat 16:14 - Hız 80 - Tüketim :4.7
    Saat 16:20 - Hız 0 - Tüketim : 4.8 (Ataköy : Eve vardığımda son aldığım veri)

-----

30 Mayıs 2013 / 24 Haziran 2013 tarihleri arasında 845 TL'lik benzin almışım.

Araba şuan 2000 km civarında diye hatırlıyorum. Yarın net km'yi yazarım.

Bu kadar benzin nereye gitti?

- 10 Saat direksiyon dersi kendi aracımla aldım. 5 Gün X 2 Saat : Her Gün ortalama 60/70 km kendi aracımla yoğun trafikte yol yaptım.
    - Akçakoca'ya düğüne gidip geldik. İstanbul - Akçakoca - Düzce - İstanbul Güzargahında 650 km yol yapıldı. Ortalama hız 120 km.
    - Düğün alışverişi için ; Ataköy - İstinye Park güzergahında 3 gidiş geliş. Yol kaçırmalar.
    - Acemilikten kaynaklanan çıkışları kaçırmalardan ötürü yolu uzatmalarım. Çıkışı kaçırdığım için Boğaziçi Köprüsüni geçip geldim.
    - İstanbul - Hereke - Sapanca - İstanbul güzergahı gidiş geliş.
    - Keyfe keder trafiğe çıkıp pratik yapmalarım. Ataköy - Bahçeşehir - Ataköy güzergahı.
    - Her yere arabayla gitme isteğinden doğan gidiş gelişler
    - Sport modu denemelerim.

Not : Yukarıdaki maddelerde klima sürekli 1. ve 2. kademe açık vaziyette.

Şuan çeyrek depo dolu. Ay başına kadar benzin almayı düşünmüyorum. Acemilik turlarım, ilk heveslerim artık bitti ve aylık 250 tl'lik benzinin bana yeteceğini öngörüyorum.

benzinli otomatik bir araca göre çok iyi görünüyor anlaşılan tam bir f/p aracı hayırlı olsun

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.