Şimdi Ara

Ilk aracim olacak, Butce 30-35 bin lira

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi forumlar. Ilk defa arac alacagim ve cok bilgili biri de sayilmam bu konuda bana yardimci olmaniz beni cok mutlu edecek. Yasim 23 ve daha spor hb bir araba istiyorum. Babamin kafasindaki max rakam 30bin ancak 5 bin esneme payi oldugunu dusunuyorum Kisaca aracin cok yakmamasi, spor bir gorunume sahip olmasi ve masraf cikarmamasi onemli. Kafamda corolla hb vardi ancak bugun galeride 2004 1.4 benzinli bir fiesta gorduk 97 binde (araba donanim olarak bos sanirim) temiz bir araba ve 26.500 e birakti biraz arastirip 2009 en dolusunu ve 90binde olanini 33.750 ye bukdum ancak internetteki lastik sesini iceri alma, plastik kalitesi konusundaki memnunuyetsizligi ve yakit rakamlarini gorunce sogudum acikcasi(1 depo ile sehir ici 450-500km civari)
    2004 hb vvti sol 1.6 benzinli corolla buldum 85binde 32.950 yazmis. (Olursa mutlaka lpg takilacak)
    Bir de171 binde yine sol model sunrooflu hb corolla var 2004 buna da 33.500 istemisler.
    Sizden ricam bu araclari degerlendirmeniz varsa tavsiyelerinizi bu konuya birakmaniz. Bilgilerinizi paylasmaniz benim icin cok onemli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bütçe fena değil 2008 model altına bakma. corolla hb, fiesta boşver bunları. toyota seviyorsan auris bak. 2008-2009 auris alırsın. clio 4 1.5 dci alabilirsin. 35 bine benzin/dizel sunrooflu bravo denk gelir. özellikle bravo tam genç işi. özetle bütçen iyi 2004 modellere düşürme.
  • Sahibinden Tertemiz Ford Focus 2011 Dizel Trend X paket
    İlan No: 364149848
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-tertemiz-ford-focus-2011-dizel-trend-x-paket-364149848/detay

• Bravo al.

• Hb Corolla almıştımi ön koltuk çok problemli, araca sığmak , koltukta rahat etmek çok zor ( eğer boyunuz .180 üstü ise) . konuyu tüm dünyada araştırdım , ta Malezya'da bile şikayetler aynıydı. ön koltuğun sorunlu olduğu tescillidir.
  • Çek bi mini kupur

Bidaha mı gelicez

• quote:

Orijinalden alıntı: palpatine48

bütçe fena değil 2008 model altına bakma. corolla hb, fiesta boşver bunları. toyota seviyorsan auris bak. 2008-2009 auris alırsın. clio 4 1.5 dci alabilirsin. 35 bine benzin/dizel sunrooflu bravo denk gelir. özellikle bravo tam genç işi. özetle bütçen iyi 2004 modellere düşürme.

Dediğiniz araçlara baktım Renault, Citroen gibi markalar açıkçası uzak geliyor bana bir türlü ısınamadım. Japon arabalara karşı ise bir o kadar yakınlık hissediyorum. Edirne/Keşan'da ikamet ediyorum aramalarımı Çanakkale, Edirne ve Tekirdağ üçgeninde yapıyorum ancak bulunan 3 Auris'in kmleri çok yüksek (200bini aşmış ya da yakın) Toyota'da problem olmuyor ancak 3-4 yıl içinde model yükseltilecek alırken çok fazla olmasa da km olarak o kadar yüksek araba almak istemiyorum açıkçası.

anyhill: boyum dh standartlarında Şaka bir yana 193 boyundayım ve çok yakın olmamakla beraber merhaba-merhabamız olan bir arkadaşla kısa bir sohbet ettik aracın konforundan gayet memnun olduğunu söylemişti geçen yıl. (2004 ya da 2005 Corolla HB Sol kullanıcısıydı o zamanlar şimdi Civic aldı) Ancak bahsettiğiniz ön koltuk problemi hakkında bilgim yok biraz araştırmam gerekecek bu konuyu. Sizin aracınızın modeli yakıtı tam olarak neydi? Ve yakıt konusunda biraz bilgi vermenizi rica edebilir miyim?
  • Nissan almera da bak o zaman. Corolla hb den daha şık bir araba. 2005 temiz almeralar var.
  • quote:

Nissan almera da bak o zaman. Corolla hb den daha şık bir araba. 2005 temiz almeralar var.

Bakıyorum hocam şimdi. Arkadaşımda Micra var bu arada 1.2 Visia şimdilik yetiyor ihtiyaçlarımı karşılıyor sıkıntısı yok diyor
  • Dizel Bravo iyidir. Fiyat-performans arabasıdır
  • Tüplü cruze bakabilirsiniz ben 2 senedir kullanıyorum, yakıtta üzmez.Hem yaş olarak hem km olarak avantajlı, donanım olarakda iyidir bir bakın derim.

• Kardesim sen buraya sorarsan araba olarak anca el arabası alirsin
    Corolla degilde almera falan oneren zhniyet var
    Bende corolla hb var şükür bi sıkıntı yok hb corolla auristen daha yakısıklı oldugu kesin bence boy 180 benım bı sıkıntı cekmedım bagaj aramazsan corolla hb hem uzmez hem yakmaz bendekı dızel ama

• quote:

Orijinalden alıntı: Jumanji

quote:

bütçe fena değil 2008 model altına bakma. corolla hb, fiesta boşver bunları. toyota seviyorsan auris bak. 2008-2009 auris alırsın. clio 4 1.5 dci alabilirsin. 35 bine benzin/dizel sunrooflu bravo denk gelir. özellikle bravo tam genç işi. özetle bütçen iyi 2004 modellere düşürme.

Dediğiniz araçlara baktım Renault, Citroen gibi markalar açıkçası uzak geliyor bana bir türlü ısınamadım. Japon arabalara karşı ise bir o kadar yakınlık hissediyorum. Edirne/Keşan'da ikamet ediyorum aramalarımı Çanakkale, Edirne ve Tekirdağ üçgeninde yapıyorum ancak bulunan 3 Auris'in kmleri çok yüksek (200bini aşmış ya da yakın) Toyota'da problem olmuyor ancak 3-4 yıl içinde model yükseltilecek alırken çok fazla olmasa da km olarak o kadar yüksek araba almak istemiyorum açıkçası.

anyhill: boyum dh standartlarında Şaka bir yana 193 boyundayım ve çok yakın olmamakla beraber merhaba-merhabamız olan bir arkadaşla kısa bir sohbet ettik aracın konforundan gayet memnun olduğunu söylemişti geçen yıl. (2004 ya da 2005 Corolla HB Sol kullanıcısıydı o zamanlar şimdi Civic aldı) Ancak bahsettiğiniz ön koltuk problemi hakkında bilgim yok biraz araştırmam gerekecek bu konuyu. Sizin aracınızın modeli yakıtı tam olarak neydi? Ve yakıt konusunda biraz bilgi vermenizi rica edebilir miyim?

benim de boyum 1.94 , kilo 95. kesinlikle aldığım araca sığamadım. 2006 Toyota Corolla HB 1.4 d-4D dizel Terra manuel idi. araca 3 ay sabredebildim, 15 dakika sürdükten sonra sırtım ağrımaya başlıyordu, kesinlikle ön koltukta ergonomi problemi vardı, eşim de manuel vites kullanamadığı için hiç düşünmeden sattım. Şehiriçi 23-25 kuruş yakıyordu ancak tam şehiriçi sayılmazdıi yoğun trafikte 27-30 kuruş arası yakıyordu. uzun yoldaki tespitlerim 18 kuruş civarıydı. dizel olmasına rağmen ne yakıt olarak ne çekiş olarak araçtan memnun kalmadım. 90 beygir olduğu için motor kasaya yetmiyordu, üstelik araç eski olduğuı için 80 beygire düşmüş. ha turbolu olduğu için yokuşta bir düşüş olmuyordu ama performans olarak rakiplerinin çoğundan geridedir. aracın bagajı da aile için uygun değildi, yol tutuş ve frenleri de bana vasat geldi. Aracın nesi iyiydi diye sorarsanız sadece iki madde sıralarım: 1- ikinci eli 2- dayanıklılığı (2006 model olmasına rağmen araçta hiçbir masraf yoktu hakikaten dayanıkllıydı)

not: aracın ön koltuğu problemli mi diye burada konu bile açmıştım, linki birazdan bulup atayım. buyrun
    https://forum.donanimhaber.com/m_112144989//tm.htm#112144989
    ayrıca yabancı sitelerde bile ön koltuk şikayetine rastladığımı belirtmeliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anyhill -- 29 Kasım 2016; 13:12:26 >
  • Grande Punto 1.4 Tjet 120 bg+skydome
    Grande Punto Skydome 1.3 Mjet
    Punto Evo 1.4 + skydome

şunların cam tavanlısı olsun yeter :)
  • Kardeşim Çanakkaledeyim Toyota Corolla HB 1.6 Benzin - Gaz kullanıyorum bu taraflara gelirsen kullanırız koltuk la ilgili bi sorun yaşamadım söylediği gibi boy 1.85 öncelikle almadan deneyin zaten bu fiyat aralığında alabileceğin en iyi araç olur ama 2002-2004 ile 2005-2007 arası kasa değişiyor tutulan seri 2005 sonrası sende kesinlikle oyle al bazı öneriler var yüksek model ama aynı klasmanda değiller oyuncak gibi araçlar sormak istediğin bişey olursa model ile ilgili hertürlü yardımcı olurum ben aracı alalı 2 ay oldu fiyat bilgimde var bulduğun aracı özelden paylaş fikrimi soylerim
  • anyhill kullanıcısına yanıt
    Hocam senin arac sıkıntılıymıs bence koltuk konusuna bısry dıyemem sen baya bı cüsselisin ama sehiriçi 30 krş yakan d4d olamaz. Yaklasık bır ay once fulledim 800km sehirçi yaptim hepsi trafik ve zaman zaman yüksek devirde kullandım zorladim arabayi

Yazın memlekete gittim 4 kişi full bagaj klıma acık herhangi bi cekiş sorunu yasamadim 120 160 araligindan düşmedim 80 liraya 400km gitmiştim yakiti sadece opetten aliyorum bakımada ozel servise bayılıyorum bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

2004 Corolla'ya 20.000TL ve üstü rakamları vermeyi düşünen insanlara acıyorum.

Alacağın arabalar belli, şehir içi ve ekonomi odaklı olacaksan, 2012-2013 model Fiesta-Polo-Clio 3'lüsünden birini al bin.

Tamam 20 bin TL'ye kazasız sıkıntısız 2004 corolla sol bul hemen alıcam

@WSniper10
    Yani dönemini aşan bir arabadan bu kadar uzak durmam gereken yorumları duymayı beklemiyordum açıkçası

@anyhill
    Hocam beni gerçekten şaşırtıyorsunuz. Bu güne kadar duymadığım biçimde çok fazla olumsuz şey söylediniz herkesin olumlu yorum yaptığı arabaya. Belki de arkadaşın dediği gibi sizin aracınızda problem vardı. 10 binden 10 bine bakıma giden birçok corolla mevcut. Sizin söylediklerinizin aksine kullanan bir abim rahatlık olarak bu güne kadar kullandığım araçların en iyisi diyordu ki o da bir 1.6 sol kullanıcısı. Motoru çok çevik, yol tutuşu muazzam frenler vasat dediğiniz arabanın sadece yakıt konusu tartışmalarına mı denk geldim ben hep? Hep iyileri yorumları mı gördüm ben diğerlerini atladım mı acaba? İlginç
  • Baska arac dusunme
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-ekonomi-ve-performans-bir-arada-367753580/detay

1.6 dizel zenith cam full donanim yuksek model bu fiyata baska arac yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.