Şimdi Ara

İlk arabayı spor veya pahalı almak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 19
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • MidCruyff (6 mesaj) dodomoco (2 mesaj) Efective (2 mesaj) Otomobilgini (2 mesaj) ARTHUR. (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (23 mesaj) Mobil (2 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    627 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba, ilk arabamı otomatik olarak belli düzeyin üstünde spor veya pahalı denilebilecek türden yaklaşık 70-80 civarı almayı planlıyorum. Ancak çevremdeki kişiler ve bazı forumlara göre ilk arabanın 20-30 civarı olması ve öğrenene kadar çok küçük kazalar yapacağımdan böylesinin daha uygun olacağı söyleniyor.

|
    |
  • Yarbay
    4448 Mesaj
    Çekememezlikten öyle diyorlardır.Benim çevremde de vardı bu tiplerden.
    |
    |
  • Yarbay
    5601 Mesaj
    70 80 civari pahalimi aman hocam ne yaptin oyle
  • Yarbay
    2958 Mesaj
    Şöförlüğünüz yoksa ilk araç olarak parçası ucuz sağa sola vursanız çok fazla kafaya takmayacağınız araçlara yönelmeniz sizin için iyi olacaktır.Çünkü öğrenene kadar bol bol sürtmeler vurmalar çatlamalar yaşayacaksınız

Babam ilk arabayı aldığında öğrenmek için broadway aldı.Evden çıkardı geri geldiğinde tampon kırılmış kapı çizilmiş stop kırılmış.Bir keresinde arabayla gitti eve sadece teybin kafasıyla geldi noldu dedim kaza yaptım sanayide araba teybi çalmasınlar diye bunuda getirdim yanımda demişti

• Yarbay
    3299 Mesaj
    dünya malına bu kadar önem vermeyin durumunuz iyiyse istediğiniz aracı alın . bir gün öleceksiniz bunların bir önemi yok .
    |
    |
  • Yüzbaşı
    627 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

70 80 civari pahalimi aman hocam ne yaptin oyle

Yani öğrenci adına pahalı evet

Bu arada ilk mesajı editledim ve ekleme yaptım arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim
    |
    |
  • Yüzbaşı
    627 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Daha doğrusu editleyemedim buradan ekliyorum.

Merak ettiğim konu ikinci el olarak alacağım, bu araçların çok yakar, ikinci el yedek eşyası pahalı olayı ne kadar ciddi bir durum?

Yani 70 e kadar çıkıp 2012 model audi a3 almak varken neden 2016 model honda civic alayım?

Bir de 100ün altında alacağım, VW polo ile golfü açıkcası beğenmiyorum, Renault sevmiyorum.

Honda Civic fena değil gibi geliyor ancak o fiyata çıktıktan sonra biraz daha eski model Audi , Bmw zorlamak daha mantıklı gibi.

Opel Astra için de aynı şeyi düşünüyorum, o fiyatlara çıktıktan sonra BMW,AUDI almak daha akıllıca sanki.
    |
    |
  • Yarbay
    28443 Mesaj
    Ne alacağına da bağlı

Spor araç diyorsan minimmum 150 beygir olmalı . 1.6 dizel 105 ps araca spor diyorsan eğer onun kontrolü kolay olur .

Önden çekiş de olsa arkadan itiş de olsa 140-150 beygir sonrası bence minimum 1 sene daha kötü arabayla başlanıp kullanılmalı .
    |
    |
  • Yarbay
    8191 Mesaj
    Bence ilk arac,otomatik, yokus kalkis destekli ,far sensorlu, park sensorlu , silecek sensorlu , direksiyondan kontrolleri olan, yani tum dikkatinizi yola ve trafige verebileceginiz, ivir zivir isleri dikkatinizi dagitmasan arabanin halledebilecegi yuksek model dusuk km bir arac olmalidir.
  • Yüzbaşı
    531 Mesaj
    2000 model civari 4.2L mustang işini görecektir

yada 2002-2003 mercedes ml320

e30 yada e36 m3 bulabiliyorsan onlarada bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurcngzhn34 -- 1 Ocak 2017; 21:4:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2282 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Bence ilk arac,otomatik, yokus kalkis destekli ,far sensorlu, park sensorlu , silecek sensorlu , direksiyondan kontrolleri olan, yani tum dikkatinizi yola ve trafige verebileceginiz, ivir zivir isleri dikkatinizi dagitmasan arabanin halledebilecegi yuksek model dusuk km bir arac olmalidir.

Çok doğru.

Bende acemeyim Otomatik ve yokuş kalkış destegi olan polo 2014 adlım çok rahatmış. Biraz donanım olursa okadar rahatsın
    |
    |
  • Yüzbaşı
    871 Mesaj
    İlk araç olarak 420 alanda var Palio da durum meselesi tamamen. Eğer bütçen 70-80 civarıysa, gidip de aman ilk aracım diye Palio almazsın. Çevrede ve forumlarda bunu diyenler ya çekememezlikten söyler yada araca yazık olmasın diye. Yazık olma konusunda ise kişiye bağlı bir durum. Ben iki üç ay pederin aracı kullandıktan sonra kendi arabamı aldım ve aldığımdan beri şükür bir çizik bile olmadı. Sadece şunu eklemek lazım yukarıda da belirtilmiş, ciddi spor düşünülürse ilk zamanlar arabaya güvenip iki günde usta şoför havasına girip gazlamayın haberlerde görüyoruz sonra olanları.
    Kısaca bütçeniz dahilinde en çok istediğiniz hoşunuza giden arabayı alın, gidip bu bütçeyle Palio tarzı bir araca yönelmeyin.
  • Yüzbaşı
    627 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Efective

İlk araç olarak 420 alanda var Palio da durum meselesi tamamen. Eğer bütçen 70-80 civarıysa, gidip de aman ilk aracım diye Palio almazsın. Çevrede ve forumlarda bunu diyenler ya çekememezlikten söyler yada araca yazık olmasın diye. Yazık olma konusunda ise kişiye bağlı bir durum. Ben iki üç ay pederin aracı kullandıktan sonra kendi arabamı aldım ve aldığımdan beri şükür bir çizik bile olmadı. Sadece şunu eklemek lazım yukarıda da belirtilmiş, ciddi spor düşünülürse ilk zamanlar arabaya güvenip iki günde usta şoför havasına girip gazlamayın haberlerde görüyoruz sonra olanları.
    Kısaca bütçeniz dahilinde en çok istediğiniz hoşunuza giden arabayı alın, gidip bu bütçeyle Palio tarzı bir araca yönelmeyin.

Herkese teşekkürler yanıtlar için.

Peki az yakar çok yakar konusuna ne diyorsunuz, bir de bu hasarı araç, km durumları sadece alım sonrası satmada mı etkiler yoksa ekstra olarak beni etkiler mi?

Örneğin 90,000 km yapmış hafif kasar kaydı olan bmwyi yıllarca kullansam, onun hasarlı olması sadece beni ticari olarak mı etkiler, yoksa yarın bir gün mutlaka yedek parça değişimi mi gerekir?

Bunu sorma sebebim, 75-80 civarına 2012 model BMW 1 16 , Audi A3 alınabiliyorken, gidip 2012-2015 model honda,opel almamak.

• Binbaşı
    1161 Mesaj
    70-80 bine ilk araba alınır ama Audi, Bmw alınmaz bence.

İkinci el olacak, yakıt-bakım masrafları araba kullanmaktan soğutur.

En fazla alacağım araç Golf 1.4 tsi olurdu.

İlk araç olarak Scirocco veya Rcz düşünürken, 60 bine sıfır dizel otomobil aldım.

Kriterlerinize göre araç almanızı tavsiye ederim.

Mesela devamlı uzun yol yapacaksanız D segmenti, çok km yapacaksanız dizel gibi kriterlerden bahsediyorum.

İlk aracım sıfır oldu ancak önceden babamın aracını kullanıyordum o yüzden tecrübem vardı.

İleride yakıt da önemli olduğu için 2.0 tdi A5 coupe alabilsem fena olmazdı.
  • Yüzbaşı
    871 Mesaj

Eğer aracın aldığı hasarda yürüyeni etkileyen bir durum yoksa parça değişimi falan gerektirmez ileride. Aracı alırken iyi bir expertiz yaptırın ortaya çıkar hasar durumu.
    |
    |
    takingthere27 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6911 Mesaj
    Bu fiyatlara göre 70-80bine sport kaldı mı?

Anca 2ci elden araba bakman lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ken Rock -- 1 Ocak 2017; 22:38:21 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1707 Mesaj
    Ogrenci adina artik pahali falan degil 70-80bin liralar :-) 70-80$ veya € deseydiniz eger,evet pahali olabilirdi :-)
    |
    |
  • Yarbay
    6537 Mesaj
    konuyla biraz alakasız ama mesela ilk aracımız mercedes e250 falan oldu diyelim. ondan sonra da range roverlara bmw lere sahip olduk diyelim. dünyanın binbir türlü hali var. diyelim ki battık iflas ettik. reno symbole binmek zorunda kaldık. insanın zoruna gitmez mi bu olay? çok zengin olsak bile ilk aracı lüks almak mantıklı mıdır yoksa ilk aracı ucuz alıp yavaş yavaş pahalıya doğru mu gitmek gerekir?
  • Binbaşı
    1310 Mesaj
    İlk aracım(daha doğrusu sırf bana tahsis edilen) 97 model Clio RSi'di, daha iyisini alamaz mıydı babam? Alırdı. Ama kendisinin de ilk arabası 14 yaşında bi fiat olduğu için bu şekilde başlamamı istedi. Şu zamana kadar kullandığım en keyifli araçtı. Sonra 0km Polo aldım, 1 sene sonra sıkıldım ve Leon FR SC'ye geçtim. Bence de ilk arabanın eski bir araç olmasında fayda var çünkü Clio ile 3 ay sonra bir kamyonete arkadan çarptım. Bana ve arabaya büyük birşey olmadı sadece sağ aynam ve yolcu camım kırıldı; ha birde sol ön lastiğim patladı. Sanayide 100 lira bile tutmadı. Ama bu olayda dolu yağarken 120-130kmh gibi bir hızla 4 şerit makasa girmemeyi öğrendim. Sorunun cevabına gelirsek e90 coupelere veya TT'lere bakabilirsin. Ama ben olsam f20 kasa 1.18i alır geçerdim.
    |
    |
  • Yarbay
    5601 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

konuyla biraz alakasız ama mesela ilk aracımız mercedes e250 falan oldu diyelim. ondan sonra da range roverlara bmw lere sahip olduk diyelim. dünyanın binbir türlü hali var. diyelim ki battık iflas ettik. reno symbole binmek zorunda kaldık. insanın zoruna gitmez mi bu olay? çok zengin olsak bile ilk aracı lüks almak mantıklı mıdır yoksa ilk aracı ucuz alıp yavaş yavaş pahalıya doğru mu gitmek gerekir?

Kader kismet bu isler Allah duzgunce calisan kimseyo yari yolda birakmasin,ayrica suda var,insan rahata kolay alisir o yuzden ne olursa olsun en tepeden dusmek zor gelir herkese.Bana soracak olursaniz,ogrenciyi gectim adam gibi kapali garaji olmayan sokaga park eden adamin iyi araba almasi gereksizlik,oyle bir sey olsa direk bi symbol alir geceri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
triple negative breast cancer
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.