Şimdi Ara

İlk arabam 40000 TL bütçe Citroen C3 veya ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ilk arabami Alicam soforlugum var İstanbul içi kısa mesafe kullanicam benzin veya LPG tercihim 40000 butvem var Citroen C3 2011 gibi düşük km temiz araç bulunabiliyor sanırsam tavsiye edersiniz yada ne oneririsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• c3 pişman etmez o bütçelere.207 de düşünebilirsiniz ama cok ferah değildir.punto da olabilir..
  • 46 bin ver sana Kia Rio Fancy paket araç vereyim 2013 model 1.25 84 beygir gırtlak dolusu benzinli

• Mitsubishi coltlara baktiniz mi?

• Cruze
  • C3 iyidir. Kısa mesafe için tuplu almana gerek yok. ogreninceye kadar benzinli kullan

• 2009 1.25 Fiesta trend
  • Iki yildir, 2013 c3 1.4ehdi comfort kullaniyorum.
    Motorlar farkli olsa da 2011 bendekinin makyajsiz kasasi oluyor.

Memnun oldugum konular;

Suspansiyon konforu ve buna ragmen uzmeyen yol tutuşu. Uzun yolda, diger kullandigim b sinif araclara gore hic yormuyor. Dur kalklarda, suspansiyon yumusakligi ve geometrisinden olsa gerek, hayli salinim yapiyor; kiminin hosuna gitmez, ben seviyorum. Bu konuda, alt yapisi da kirilgan degil, bendeki 6 yil/45bin kmde ve yayla/koy yollarindan esirgemememe ragmen hic bir sorun cikarmadi. Ses de yapmiyor pek; hendege falan dusmezseniz yuksek tavan yapisindan dolayi yana yatma oluyor. Esp de, bir kac kez hayvani denemelerim neticesinde araci cizgisine soktu.

Ic mekandaki baş ve diz mesafelerinin iyi olmasi(sinifina gore) Benim c3e normal bir sekilde binen iri kıyım arkadasimin, vw poloya binerken sekilden sekile girmesini ornek gosterebilirim. Bagaj da orta ayarda, bir c sinifi gibi olamaz tabi.

Iç ve dışarıda, birlesim/iscilik hatalarinin, diger arac olan focus mca ya gore neredeyse hic olmamasi. On konsol ustu yumusak plastik. Trim sesi de yok simdilik. Izolayson da makul seviyede, bir japon kadar kotu veya bir alaman kadar iyi degil.

Klima/havalandirma sisteminin fan kademeleri 5li. 1e alinca, sessiz sedasiz isini yapiyor. 4 kademelilerde fan sesi geliyor ister istemez.

Gorus acilari, kompakt yapisi ve yumusak pedal/direksiyon kontrolleri sayesinde; sehir icinde kullaniminin cok rahat olmasi.

50litre deposu ile uzun menzil sunmasi; bendeki 1.4ehdi ve bmp sanziman ile 1200km yapiyor uzun yolda.

Comfort donanimda abs, esp, cc/limitor, yokus kalkis, 4 airbag, bluetooth(focusta olmayinca yazma geregi duydum), sogutmali/aydinlatmali torpido gozu, v.s olmazsa olmaz ozellikleri var.

Eksilere gelirsem;

Surucu koltugunu en dipte kullanmama ragmen, yuksek gelmesi.

On kelebek cam

Kaporta sac aksaminin narin olmasi

Yol bilgisayarinin, aval aval ortadaki ekrandan gorunmesi

Emniyet kemerlerinin yukseklik ayari olmamasi

On koltuklarin yanal destekleri, gorundugu gibi dolu degil, bir kismi sungerden ibaret ve bel destek ayari da yok

Far aydinlatmalarini yetersiz buluyorum

Ayni sekilde klima soğutması da bir alman araci kadar güçlü degil

Silecek fasila ayari yok; bunu sensorden daha fazla ariyorum degisken hizlarda yagisli havada yol alirken.

Arka fren sistemi kampana ve yukarida bahsettigim yaylanma, kafanin yatma etkisi de eklenince, bir miktar tedirgin ediyor. 25bin kmdir su koyvermedi ama. 15bin km once(30binde) kendim on balatalari degistirdim.

Yarim kontak konumunda, havalandirma calismiyor

Aklima gelenler bunlar.

Is yeri-ev arasi 80km oldugu zamanlar, az yaktigi icin almistim. Simdi mesafe 3 kmye dustu ama satmadim henuz; bir b sinifina bu kadar dayanacagimi sanmazdim ama konforu, ic genisligi, kullanim kolayligi, yakiti kendini affettiriyor.

Temizini bulabilirseniz hdi olanlara bakin, bunlarin benzinlileri sunger gibi diyorlardi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rallier_61 -- 11 Mart 2019; 23:38:54 >

• teşekkürler arkadaşlar fabia da bakıyorum 2arkadas bakıyorduk aynı butveye arkadas corsa 2012 141.000 kmde araç aldı ben kaldım :)
  • tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    hocam biraz piyasa arabası istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbeg1

teşekkürler arkadaşlar fabia da bakıyorum 2arkadas bakıyorduk aynı butveye arkadas corsa 2012 141.000 kmde araç aldı ben kaldım :)
    kazası var mıydı?
  • 2000 tl hasar kayıtlı 1 değisen 2 parca boya
  • lpg jazz micra i10 vs bunlarda iyidir. sınıf atlarım dersen kia cerato ceed accent era
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.