Şimdi Ara

İlk araba için tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ilk arabamı almayı düşünüyorum.Dizel araba almayı düşünüyordum punto vs. baktım ama tipi hoşuma gitmiyor pek... Sonra aile aracı alayım evli olmam sebeiyle linea ve symbol baktım ama gene tam kafama yatmadı.Fiesta dizellere bakıyorum dolu paketler daha çok hoşuma gidiyor ama fiyatlar "yohhh ebe..." denilecek şekle gelmiş.Opel Corsa alan arkadaşım arabasından çok memnun 1.3 cdti den ama arabanın içi hem küçük göründü hemde ön konsol fiestadan çok daha kötü ve neden aynı para mantıksız gene eledim.Sedan arabaya geri döndüm C-Elysee ve 301 baktım sonra N-cap testlerine bakayım bari bi dedim Fabia için gayet olumlu düşünceler oluştu kafamda fabia eski tipi hiç hoşuma gitmiyordu ama dizellerine şöyle bir bakınca c-elysee ve 301'den daha uygun bana yeter dedim ama model eski sonuçta kursa gittiğim araç hyundai getz 1.5 CRDİ çok daha uygun ve daha atak araba hyundai alayım uzatmayım dedim nede olsa 30-40 bin kullanıp büyük arabaya geçerim dedim.(Son 6 ay böle geçti :D )

Sonra dün ilk defa fabiaya bir daha bakayım dedim.Aşağıdaki 2 aracı çok beğendim ama 1.0 motor 75 beygir benzin-lpg (hiç dizel hariç araba bakmayı düşünmemiştim) çok temiz göründü gözüme ve iç dizaynı ve dış tasarımı eski fabiadan daha çok hoşuma gitti.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2015-fabia-kazasiz-degisensiz-boyasiz-lpgli-442262278/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-kusursuz-ekstrali-fabia-aciklamayi-okuyun-435139626/detay

1.0 motor 75 beygir olması düşündürüyor ama bundan 2 ay önce arkadaşlarla skoda bayine gittik aynı motor octaviada vardı ve performansı 1.6 motorla aynıydı hepimiz çok beğenmiştik.Octavia'da beğendik ama fabia içinde aynı olur mu siz nedersiniz ? 2015 model araba olunca belki aldandım ama pek anlamıyorum işte kafam çok karışık teşekkürler şimdiden :)

(Bütçede görüleceği üzere maximum 40 civarı felan)

• sizin baktığınız büyük ihtimal 1.0 turbo olan versiyonu.

bu atmosferik; performans açısından alakası yoktur.

hayırlı günler.
  • tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    Evet şimdi baktım 1.0 tsi 115 ps octavia benim baktığım 1.0 mpi 75 ps fabiaymış.
    Peki ne diyorsunuz bu araba tavsiye eder misiniz ? Arada bir uzun yola giderim ama genelde kamuda çalıştığım için şehir içi kullanacağım ve uzun yol dediysemde 2-3 saatlik yol yukarıda bahsettiğim gibi bayadır bakınıyorum ama tam bişey belirleyemedim kafamda.
  • Sıfır araç alma bence. Honda alma. Konfora önem ver. Bütün araçlara binmeden karar verme. Çukurdan mucurlu yoldan geç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skandalek kullanıcısına yanıt
    Sıfır araç almıyacam zaten hocam yukardaki araçlar nasıl sizce tavsiye etmez misiniz ?

Konfor olarak ne tavsiye edersiniz Honda alma demişsiniz ne bakalım o zaman :)
  • Equal- E kullanıcısına yanıt
    Öncelik bence Alman arabaları başka da binmedim daha tavsiye veremem hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.