Şimdi Ara

İlk Akvaryum deneyimim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu sabah itibari ile küçük kızım için eve bir akvaryum aldım. Yaklaşık 30 Litrelik bir akvaryum. BU akvaryuma bir adet ısıtıcı taktım, bir adet iç filtresi ve bir adet gün ışığı koydum. Akvaryumun içinde 14 tane Moli balığı (Poli de olabilir hatırlayamadım) 3 tane de Japon balığı var.

İç filtresi Xl-F080 18W. Bu iyi biri iç filtresimidir? Dış filtre daha iyi deniyor, 30 Litrelik bir tankta da dış filtre kullanmalımıyım?

Suyun içinde partükül görmüyorum, sanırım filtre güzel iş çıkarıyor ancak su çok berrak değil.

Akvaryumun tabanında 3-4 santim kadar çakıl taşları mevcut. Taşları akvaryuma yerleştirmeden önce yıkadım ayrıca.

Bir adet mor bir bitki vardı ama sonra kaldırdım. Sevmedim ve çok büyük geldi bu akvaryuma.

İlk akvaryum deneyimim olduğu için yardımlarınızı bekliyorum. İlk amacım cam gibi berrak bir akvaryuma nasıl sahip olabilirim.

Aslında dün bir fanus ve 2 Japon Balığı almıştım ve bana ve kızıma bu yeter dedim. Fakat sabah bir baktım fanus kirlenmiş baya, etrafı tamamen baloncuk. Bu yüzden filtreli adam gibi bir akvaryum almaya karar verdim. Adam gibiden kastım tabi bu işi hiç bilmeyen birine göre :)

Bu arada dip pompası almam şart mı? Her hafta su değiştirirken dip pompası ile mi yapayım yoksa yukarıdan direk kepçe veya benzei aletler ile suyu mu boşaltayım?

İlk Akvaryum deneyimim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iARDAs -- 23 Şubat 2018; 2:1:56 >

• Merhabalar, öncelikle hayırlı olsun. 30 kt akvaryum o balıklar için yetersiz. Çünkü moly balıkları canlı doğuranlardır, çabuk çoğalırlar. (Akvaryumda yavruların gizlenebileceği alan yapmak yararınıza olabilir.)

Dış filtre gerekmez, iç filtre fazlasıyla yeterlidir. Akvaryumdaki yararlı bakteriler çoğaldıkça su berraklaşacaktır. Bu işlemi hızlandırmak için akvaryumculara sorarsanız size bir sıvı verirler.

Dipten su çekmeniz iyi olur çünkü balık pislikleri dipte birikir, salınım yaparlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinturkday -- 23 Şubat 2018; 21:13:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum balıklar ne alemde?
  • DarkSideLord kullanıcısına yanıt
    Akvaryum kırıldı bende Eurostar 380 aldım. Çok memnunum.

Ufak balıkları bir beyefendiye verdim başka forumdan. 3 tane Japon tutuyorum.
  • Şu Japonları bir sevemedim :)

kendime edit : yıllar sonra 3 adet Japon balığı aldım :)

İlk Akvaryum deneyimim İlk Akvaryum deneyimim İlk Akvaryum deneyimim 

Hayırlı olsun :D japon balıkları güzel canlılardır. Bende 100 lt akvaryumda 10 tane var :D

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.