Şimdi Ara

İLK 5K DA DEĞİLSENİZ SİZİ BEKLEYEN HAYAT (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yok hocam bilemedim. Bu gözüme battı :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sıralamam 5001 hocam,desenize sanayi yolu gözüktü bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Recep Tayip Erdoğan marmara iktisadi bilimler fakültesi mezunu bugün en iyi ihtimalle 65k ile alan bölümlere sahip bu fakülte.Daha fazla bir şey konuşmaya gerek yok.
  • bundan seneler önce 126k falandım herhalde. Baya zar zor sıralamaya girmiştim. şuan yazılım mühendisliği yapıyorum özel bir firmada takım lideriyim ve azımsanmayacak kadar güzel maaş alıyorum, şartları da çok iyi. bu özgüvensiz arkadaşı dinlemeyin, başarı elinizde.
  • Bu kadar da olmaz ya ilk 5k yaşayacak gerisi açlıktan ölecek 3k ile mühendislik okuyup 5 bin liraya çalışan tanıdığımda var 11k ile tıp okuyup istanbulda özel hastanede çalışıp bmw 7 serisine binen tanıdığımda var bu kadar ölücülük yapmayın
  • Gençler geleceği ne toz pembe görün ne de paspascı gibi çalışacak gibi görün.

Şunu sakın unutmayın hayallerinizi kaybetmeden hedeflerinizi gerçekleştirmeye çalışın. Günün sonunda "Denedim olmadı" diyebilin. Oturduğunuz yerden "Aaa neden güzel bir hayatım olmuyor" demeyin.

Çaba göstermeden olmaz.

5K dışında kalsanız bile müthiş hayatlar yaşama imkanınız var. Buradaki saçma yorumlara bakıp enseyi karartmayın.

Örnek: Okul birincisi arkadaşım çok güzel master-doktora yaptı US'de. Sonra da geldi TR'de şirket açtı. 5. firmasınının enkazını toplamakla meşgul. :)
  • Yeşill02 Y kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam kul ne kadar çalışırsa çalışsın sonunda yine Allahın dediği olur

• İlk 5k içinde olsan da aynı hayatı yaşayacaksın. Hemen acele etme ölmessen 2028'de alıntılarsın.
  • ah ergenler ah, vakti gelince gerçekleri anlaycaksınız. hele bi sınavınızın sonuçları açıklansın bi okullara başlayın bakalım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xreleave -- 17 Temmuz 2018; 23:59:42 >
  • ulan böyle bir zihniyet ilk defa görüyorum sen 1. olsanda gene burgerde çalışırsın ahaha. takmayın arkadaşlar bu tip konulara universite dediğiniz yer sizin fırsatları değerlendirmenize bakıyor gerçekten hakkını verdinizmi güzel bir hayat yaşarsınız.
  • Bos 1k da olsa bir sey yapamayanlar olay sen de bitiyor puaninda degil yurt disiysa hele puan ne la derler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sene 2000...

Bir ÖSS sınavı çıkışı....

Sonuçlar hesaplanır ve en çok 100k dır...

1 ay sonra sonuçlar açıklanır:108k...

Ardından bütün devlet üniversitelerinin bütün mühendislik ve en aşağıda yazılan bölümleri yazılır...

Sonuç:

• hayatlarındaki tek övünç kaynağı şu aptal sınavda iyi puan yapmış olanların hayalleri bunlar
    5k da yapsanız 1k da yapsanız sonuncu da olsanız hayatınız boyunca köpek gibi çalışacaksınız. kaldı ki birçok alanda önemli olan okulunuzdan ziyade kendinizi geliştirmenizdir.klasik bir söyleyiş ama doğru. örneğin odtünün puanının yüksek olması öğrenciye kendini geliştirme imkanını daha fazla sunması. fakat öğrenci 5k yaptım diye yan gelip yatarsa kusura bakmasın ama alacağı maaş asgari ücreti geçemez. aynı şekilde vanda mühendislik okuyup kendinizi geliştirip çok iyi yerlere gelebilirsiniz.
    üniversite bile okumadan microsofta giden mühendisler çok fazla inanın. internette biz sadece belirli bir kısmını duyuyoruz.
    ancak sağlık alanında diploma şart yapacak bir şey yok
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.