Şimdi Ara

ilk 1k da olsanız Hacettepe tıp (ing) mı seçerdiniz ODTÜ de veya Bilkent te mühendislik mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
6.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ayrıca sadece doğuda değil trnin her yerinde uzmanlık diplomasının değeri +15 k dır özel hastanelerde
  • Sütçü İmam Moda Tasarım
  • Hocam onun için ilk 1k yetse ohoooooo

İlk 100 de olup, başarı oranının %4 olduğu mülakatı gecmelisin evvelinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mühendis olmak istediğimden mühendislik seçerdim

Boun , koç bilkent odtü olabilir

Bilgisayar ee

Bunlar tutmazsa hacettepe tıp da olabilir ( :) )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocamm ne odtülü mühendisler var udemy kurup milyoner olur ne odtülü mühendisler var 5bin liraya yaşar gider 5bin tr koşullarında iyi gözüküyo tabi ama türkiyenin en zeki bin kişisinden oluyosun ve sana 5bin lira veriyolar şaka gibi.girişimciysen ve bi şeyler yaratmayı seviyosan mühendis ol.ben robot gibi desimi çalışcam risk almak istemiyorum paramı versinler diyosan git doktor ol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miss chanandler bong -- 2 Nisan 2017; 13:26:45 >
  • Boğaziçi Fizik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: miss chanandler bong

hocamm ne odtülü mühendisler var udemy kurup milyoner olur ne odtülü mühendisler var 5bin liraya yaşar gider 5bin tr koşullarında iyi gözüküyo tabi ama türkiyenin en zeki bin kişisinden oluyosun ve sana 5bin lira veriyolar şaka gibi.girişimciysen ve bi şeyler yaratmayı seviyosan mühendis ol.ben robot gibi desimi çalışcam risk almak istemiyorum paramı versinler diyosan git doktor ol

Türkiye'nin en zeki bin kişisinden sonrasını okumadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeBoss.YouNot

yurtta kalmam zaten ankarada yaşıyorum
    ben işin maaş kısmındayım. doğuda özel hastanede doktorlar 15k+ kazanıyorlar. ama mühendislik bu konuda çok az. ablamın kocası odtü mezunu yazılım mühendisi(38 yaşında) 7k alıyor. türksatta çalışıyor.

Hocam ankarada yaşıyorsan bilkentten aylık 990 lira burs alacaksın

• Peki ya mezun olduktan sonra? :/

• bilkent eem
  • quote:

Peki ya mezun olduktan sonra? :/

En kötü bir aselsana gir 7k al 5k al

Her şey yüksek mevlalar mi

Hicmi bu ulke için bir şey yapmak yok

Boşuna anlatıyorum sadece para derdin var gibi hacettepe tip yaz

• tıp mühendisliği

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yıllarca okurum anam ağlamaz dersen mezun olunca uzman olurum vs vs dersen insanların ağız kokusunu çekerim hergün onlarca insanla uğraşırım cahili gelse laf anlatırım ve severek yaparım doğuda da çalışırım bu mesleği seviyorum dersen tıp ama yok ben işin parasındayım dersen mühendislik. kimse para için suratı bir karış asık işini yapmayan doktorlardan hoşlanmaz
  • 1k olsaydı sanırım ODTÜ Bilgisayar veya Elektrik Elektronik seçerdim herhalde . Hiçbir zaman tıp istemedim .

• quote:

Orijinalden alıntı: beratyldz

ayrıca sadece doğuda değil trnin her yerinde uzmanlık diplomasının değeri +15 k dır özel hastanelerde

Yok öyle bir şey :)
  • Yanıma gel takılırız
  • muhendisliği isterseniz massachusetts institute of technology de okuyun kendinizi geliştirmezseniz aşırı meblalara çıkamaz maaşınız. ben matematiğe olan ilgim kelimelere olan düşmanlığım ben kan falan görmeyi sevmediğimden tıpa hiç sıcak bakmadım. bu arada mesleklere direk para gözüyle bakıp güzel para kazanan cok insan yoktur. bazen hiç ummadık işten parayı bulanlar olur. üni okumadan sigorta işinde en alttan başlayıp ilerleyip 10k maaş alanda biliyorum o yüzden önemli olan sevdiğiniz birşey okumanız ve o işi hakkınıvererek yapmanız
  • Boun makine

• quote:

yurtta kalmam zaten ankarada yaşıyorum
    ben işin maaş kısmındayım. doğuda özel hastanede doktorlar 15k+ kazanıyorlar. ama mühendislik bu konuda çok az. ablamın kocası odtü mezunu yazılım mühendisi(38 yaşında) 7k alıyor. türksatta çalışıyor.

Sen mühendisliğe standart bir iş olarak bakma.Ve sadece türkiye perspektifinden bakıyorsun.Amerika'da ciddi bir teknoloji girişimi bir doktorun hayatı boyunca günde 24 saat çalışsa dahi göremeyeceği parayı kaldırabilir.FAcebook,google,microsofttan bahetmiyorum.Bunlar en uç örnekler.Yani bu işe ilgiliysen ve fırsatı bir yerden yakalarsan şans da yanındaysa olabilir.

Örnek:Adam bilkent siyasal bilimlerde okumuş ama amerikada girişim yapmış.Kazandığı paraya BAK!

https://www.youtube.com/watch?v=fWr9h8cO5PI

• İntörn doktorum, tıp 6 seneyle bitmiyor emin ol. 6 senenin üstüne ortalama 4 sene uzmanlık, bazı bölümlerde +yandal, bir de zorunlu doğu hizmeti, bir de bedelli çıkmazsa askerlik, kısacası 18 yaşında gözünü bir kaparsın 30-35 yaşında geri açarsın gözünü. Ha yine yaşlı olmayacaksın ama 20li yaşlarındaki enerjiyi bulabilir misin bilmiyorum. Hiç TUS çalışasım gelmiyor, ama istediğim yerde çalışma özgürlüğümü rahatımı sağlamak için uzman olmam gerekiyor. Uzman olmak için de pratisyen doktorluğa göre daha az kendime vakit ayırabileceğim 4 senelik asistanlık maratonunu girmem gerekiyor. Tabi öncesinde toplamda 12 kitap-4600 sayfalık bilgiden sınava gireceğim TUS'u geçmem de lazım.

Kısacası Tıp'a çok ilgin yoksa git mühendis ol. Tıpta çalıştığının yarısı zahmete girsen mühendislikte tıptan daha fazla para kazanabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.