Şimdi Ara

ilk 10k olan arkadaşlar 11. sınıfta nasıl çalıştınız ne yaptınız? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
7
Favori
3.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En çok Kimya ve Geometri kasmıştım diğerlerine normal baktım.
  • 11 de yapilacak en mantıklı şey 11. Sınıf konularını halletmek. Lys nin önemli bi kısmı 11. Sınıf konusudur. Yıl içinde ekstradan ygs ye zaman harcama. Bu yaz da 10. Sınıf konularını tekrar et.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 11 calismamistim ben son sene calistim

• Arkadaşlar 11.sınıfın konuları değişti bunun için sizce ygs matematik kitaplarininda müfredatı değişir mi ? Değişmez ise yinede alinmalimi aynilari çünkü aynı konular ve biz 11 de alan seçtik 9-10 ygs oldu 11-12 lys.

• son sene çalışarak kacıncı oldunuz
  • Sadece 12.sınıfta çalıştım. 11.sınıfta hiç çalışmıyordum okuldan falan da kaçıyordum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lys adına çok önemli konuların bulunduğu bir yıldir 11. sınıf. 11 konularını çok iyi öğrenmeye çalış. Ayrıca ygs matematik ve fen çalışmaya başlayabilirsin.

• 10. sınıfı tamamiyle halldedip 11. sınıfın ilk konularına bakmayı düşünüyorum yabancılık çekmemek ve iyi adapte olabilmek için
  • ella701 E kullanıcısına yanıt
    aynen öyle yapmayı düşünüyorum 11i devam ettirip yapaiblirsem ygs bitirmek istiyorum yazın bol bol deneme
  • Konular üzerine teknik bilgisi olmayan adam süper IQ olursa 350-400 alır o zaman
    İşin özüne inersek YGS-LYS teknik bilgi + yorum istiyor,o da süreç isteyen bir şey,yani son zamana bırakmamak lazım,düzenli çalışılınmalı
    Son sene günde 24 saat çalışsanızda (önceden yıllarca yan gelip yatmışsanız),ertesi gün kalktığınızda çalıştığınızın %80 ini unutursunuz çünkü kafa çorba olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oksygen -- 18 Temmuz 2015; 19:23:50 >
  • hocam şimdi diyorum şöyl eyapıcam şöyle yapıcam ama dediklerimi yaparsam spor falan hiç bi hayat kalmıyor düşünüdürüyor beni açıkçası 10 da ben de derslere sıkıca sarıldım yine öyle yapmayı planlıyorum
  • 11'i sıkı tut derim

• 3 madde
    1 - iyi kötü her gün belli saate çalış
    2- meb in kitaplarını hep oku ve bundan zevk almaya bak
    3- oturup sürekli plan yapma ya da insanlara sürekli nasıl yapmalıyım diye sorma . otur başla ne kadar ders o kadar kar .
  • serhan323 S kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam teşekkürler
  • bu da gönlümden . boktan bir ygs lys sınavı zeka meka belirlemez. zeki adam oturuşu kalkışı ile belli eder. hani böyle ben çalışmadan yapıyorum ayağı çeken olursa takma .harbi zeki adamlar azdır . o da allah vergisi çok umursama
  • serhan323 S kullanıcısına yanıt
    deneme sınavları hariç (sıralama açısından) rakiplerimi pek ciddiye almıyorum
  • Bu seneki ygs de bilgi max %25-30 du. Örnek vermem gerekirse okulda 3 sene boyunca aynı sınıfta olduğum bir arkadaşımla 12 de aynı dershanedeydik. Ders çalışma alışkanlığım yoktu ekim kasıma kadar ama bol bol kitap okurum dersi derste dinleyen sınav gecesi çalışan biriydim 11 12 de, 9 10 ise yatarak geçti derste uyuyor ya da kitap okuyordum ki bahsettigim arkadaşım 4 sene boyunca çalışmış biriydi. Ygs de ise aramızda 140.000 kişi vardı kötü şans değil dershane denemeleri de iyi sayılmazdı. Bu yüzden önerim 11 e çalışmanız, ciddi anlamda kitap okumanız (klasiklerle başlayabilirsiniz) ve bol bol bulmaca çözmeniz yönünde. Meb kitaplarını da ihmal etmeyin

• nadalinserceparmagi N kullanıcısına yanıt
    hocam aynen bende çalışacağım belki sizin düşüncenize göre pek yeterli değildir ben de günde 30 sayfa okuyorum pek kitap okuma alışkanlığım yok kendime bu alışkanlıığı kazandırmaya çalışıyorum sizce bana fazla yarar sağlayabilecek hem sınav için hem de zevk alabilme açısından hangi yazarları ve kitapları önerirsiniz (kitap okuma alışkanlığım pek yok onu göz önünde bulundurun)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sollayan adam

hocam aynen bende çalışacağım belki sizin düşüncenize göre pek yeterli değildir ben de günde 30 sayfa okuyorum pek kitap okuma alışkanlığım yok kendime bu alışkanlıığı kazandırmaya çalışıyorum sizce bana fazla yarar sağlayabilecek hem sınav için hem de zevk alabilme açısından hangi yazarları ve kitapları önerirsiniz (kitap okuma alışkanlığım pek yok onu göz önünde bulundurun)

Kitap okuma alışkanlığın yoksa popüler ya da bol aksiyonlu hızlı akan kitapları öneririm. Tess Gerritsen kitaplarını önerebilirim uzun zaman önce birkaç kitabını okumuştum elime aldigim kitabını bitirene kadar bırakmamıştım. Tabi burada senin zevkine kalıyor iş hangi tür filmi seviyorsan o tür kitapları oku

• quote:

Orijinalden alıntı: sollayan adam

son sene çalışarak kacıncı oldunuz

7709 sen 11den başla ama son seneye bırakma
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.