Şimdi Ara

ilife v7 robot alınır mı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
4
Favori
19.355
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MmN20

quote:

Orijinalden alıntı: AgenTR

quote:

Evim 1+1 ben v7s kullaniyorum ve cok memnunum. Halida da gidiyor sorun yok halidan inanilmaz kil tüy topluyor. Gönül rahatlığıyla alabilirsin. Vergi çıkıyor genelde şansına belki cikmaz. Ben 112 lira odedim 198 dolar+nakliyeye almıştım.

Ben de uzun zamandir arastiriyorum ancak aklima takilan birkac soru var. Kullanan biri olarak yardimci olursaniz cok memnun olurum.

1) Cihaz oda gecislerini nasil yapiyor. Ornegin bir odayi temizledikten sonra digerine gecerken temizledigi odaya tekrar donuyor mu?

2) Tum evi temizledigini dusunelim. Temizligi birirdigini anlayip kendi yerine donuyor mu yoksa sarji bitene kadar dolasiyor mu?

3) Sarji bittigi zaman kendi yerine donuyor mu, kendini sarj ettikten sonra temizlige kaldigi yerden devam mi ediyor?

Sorular biraz fazla oldu ancak kullanicisi olarak yanitlarsaniz cok memnun olurum. Simdiden yanitlayan herkese tesekkur ederim.

Cihaz oda gecislerini tamamen raslantisal olarak yapiyor. Icerisinde odanın haritasını cikaran ve hafızasına kaydeden bir sistemi yok. Bu sistem benim bildigim 2 cihazda var ve fiyatlari 2-3bin lira arasi.

Temizligi bitirdigini anlamiyor. Dolasip duruyor belkide ayni yerleri 10 defa geçiyor sarji bitene kadar.

Ben sarj istasyonunu kullanmadim acikcasi evim küçük oldugu için ful sarj ile açtım dışarı çıkıp dolastim 3-5 saat ve geldigimde sarji bitmişti(bir keresinde 4 saat sonra gelmiştim ve hala çalışıyordu cok şaşırmıştım.)

Varsa baska soracaklarin yanitlayabilirim ama cok aman aman bir ozelligi yok cihazin fiyatina gore. Temizligi guzel yapıyor. Şimdi banggood ta blitzwolf vakum tmeizleyici satacak daha zamani aciklanmadi ama o güzel birseye benziyor. Benim aldığım cihazin emis gucu 600pa onun deger 1200pa. Fiyatida 160 dolar + 11 dolar nakliye gibi birsey. Muhtemelen cekis gücünden dolayı onu alacağım.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: MmN20

quote:

Orijinalden alinti: AgenTR

quote:

Orijinalden alinti: MmN20

Evim 1+1 ben v7s kullaniyorum ve cok memnunum. Halida da gidiyor sorun yok halidan inanilmaz kil tüy topluyor. Gönül rahatligiyla alabilirsin. Vergi çikiyor genelde sansina belki cikmaz. Ben 112 lira odedim 198 dolar+nakliyeye almistim.

Ben de uzun zamandir arastiriyorum ancak aklima takilan birkac soru var. Kullanan biri olarak yardimci olursaniz cok memnun olurum.

1) Cihaz oda gecislerini nasil yapiyor. Ornegin bir odayi temizledikten sonra digerine gecerken temizledigi odaya tekrar donuyor mu?

2) Tum evi temizledigini dusunelim. Temizligi birirdigini anlayip kendi yerine donuyor mu yoksa sarji bitene kadar dolasiyor mu?

3) Sarji bittigi zaman kendi yerine donuyor mu, kendini sarj ettikten sonra temizlige kaldigi yerden devam mi ediyor?

Sorular biraz fazla oldu ancak kullanicisi olarak yanitlarsaniz cok memnun olurum. Simdiden yanitlayan herkese tesekkur ederim.

Cihaz oda gecislerini tamamen raslantisal olarak yapiyor. Icerisinde odanin haritasini cikaran ve hafizasina kaydeden bir sistemi yok. Bu sistem benim bildigim 2 cihazda var ve fiyatlari 2-3bin lira arasi.

Temizligi bitirdigini anlamiyor. Dolasip duruyor belkide ayni yerleri 10 defa geçiyor sarji bitene kadar.

Ben sarj istasyonunu kullanmadim acikcasi evim küçük oldugu için ful sarj ile açtim disari çikip dolastim 3-5 saat ve geldigimde sarji bitmisti(bir keresinde 4 saat sonra gelmistim ve hala çalisiyordu cok sasirmistim.)

Varsa baska soracaklarin yanitlayabilirim ama cok aman aman bir ozelligi yok cihazin fiyatina gore. Temizligi guzel yapiyor. Simdi banggood ta blitzwolf vakum tmeizleyici satacak daha zamani aciklanmadi ama o güzel birseye benziyor. Benim aldigim cihazin emis gucu 600pa onun deger 1200pa. Fiyatida 160 dolar + 11 dolar nakliye gibi birsey. Muhtemelen cekis gücünden dolayi onu alacagim.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

O zaman bir odada tüm şarjıda bitirebilir veya bir odadan çıkıp sürekli diğerine girebilir. Böyle olunca da planlama özelliğinin bir anlamı kalmıyor. Çünkü illaki es geçeceği oda olacaktır diye düşünüyorum.

Siz genel olarak tavsiye eder misiniz, işinize yarıyor mu, memnun musunuz işlevselliğinden?
  • AgenTR kullanıcısına yanıt
    Benim evim 1+1. Ben oldukça memnunum, daha dogrusu eşim memnun. Surekli supurge açıp koltuklarin altini cekmek zorunda kalmıyor. Ve gördüğüm kadariyla 2 odayi da süpürüyor toz tüy kalmiyor etrafta.

Alacaksaniz tavsiyem banggood ta blitzwolf markasının ürünü satilacak. Henüz başlamadı satışı ama yakında olacak. Ben bile alacağım tekrardan emiş gucu 1200pa chuwinin 600pa. 2 kat daha güçlü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Benim evim 1+1. Ben oldukça memnunum, daha dogrusu eşim memnun. Surekli supurge açıp koltuklarin altini cekmek zorunda kalmıyor. Ve gördüğüm kadariyla 2 odayi da süpürüyor toz tüy kalmiyor etrafta.

Alacaksaniz tavsiyem banggood ta blitzwolf markasının ürünü satilacak. Henüz başlamadı satışı ama yakında olacak. Ben bile alacağım tekrardan emiş gucu 1200pa chuwinin 600pa. 2 kat daha güçlü

Cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim çok sağolun çok faydalı oldu yorumlarınız
  • AgenTR kullanıcısına yanıt
    ben de evde kedi olduğu için aldım. her dakika süpürge ile uğraşmamak için. hiç girmediği oda olmadı şimdiye kadar. raslantısal gittiği için belkide. bir odada bile kullanınca temizlemediği yer kalmıyor. bir yere dokununca dönüp bazen başka yere dokunana kadar düz gidiyor. bazen ufak hareketler yapıyor.
    salon, koridor, oda açık şekilde bırakınca bir orda bir burda çalışıyor sürekli. şarjı uzun gittiği için de mutlaka giriyor.
    sadece salonda koltukların altına girmiyor, 1cm ile kurtarmıyor. ona bir çare bulamadım. koltukları nasıl yükseltirim onu düşünüyorum
  • quote:

http://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-XRC600-Ultrasonic-Smart-Robot-Vacuum-Cleaner-with-1200pa-3350mAH-UV-APP-Wifi-Control-p-1078757.html
  • amyfm kullanıcısına yanıt
    Ben 159 dolardan verdim pre orderi :) beklemedeyim artik gelsin diye.

• quote:

Ben 159 dolardan verdim pre orderi :) beklemedeyim artik gelsin diye.

yorumları bekliyorum. 100 lira fark da az değil ki. keşke daha önce görseymişim
    100 degil 60 lira, 12 dolar kargo ucretini bende ödedim.

Asıl suan gearbestte xiaominin vakum temizleyicisi var, 372 dolara ama kargosu 60 dolar olunca cok pahali oluyor. Gerçek bi vakum temizleyici, odanin haritasini cikarip ona gore temizliyor 1800pa vakum gücü vs özellikleri süper.

• quote:

Asıl suan gearbestte xiaominin vakum temizleyicisi var, 372 dolara ama kargosu 60 dolar olunca cok pahali oluyor. Gerçek bi vakum temizleyici, odanin haritasini cikarip ona gore temizliyor 1800pa vakum gücü vs özellikleri süper.

aynen 60 tlymiş yanlış görmüşüm
    372 dolar yerine 432 dolar olsa kargo bedava olsa içim yanmaz da kargo 60 dolar çokmuş. bakalım bi tane alıcam artık
    Kargo 44 dolar olmuş banggoodta :D

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Köroğlu_ -- 16 Eylül 2016; 15:02:22 >
  • MmN20 kullanıcısına yanıt
    İlife v7s nedense bana pek iyi gelmedi, sanki 2 işi yapıyor ama ikisinide yarım yamalak yapıyor gibi, önündeki dönen zımbırtının 2 değil 1 adet olmasıda cabası. BlitzWolf almayı düşünüyorum bende, tek bi işi yapsın ama cayır cayır yapsın :D kullanıcı yorumlarını bekliyorum, ona göre sipariş vericem bende. Sizin ürün kargoya verilmiş mi?

• CyberKnight kullanıcısına yanıt
    Evet kargoya verildi. Elime ulaşınca yorumlarimi yazarim.

• quote:

Orijinalden alıntı: amyfm

quote:

aynen 60 tlymiş yanlış görmüşüm
    372 dolar yerine 432 dolar olsa kargo bedava olsa içim yanmaz da kargo 60 dolar çokmuş. bakalım bi tane alıcam artık

gearbest teki
    http://www.gearbest.com/robot-vacuum/pp_440546.html
    ise altı birebir ilife ile aynı. fırçaları toz kutusu vs.
  • nocnoc kullanıcısına yanıt
    Ilife çekiş gücü 600pa
    Xiaomi 1800pa

Batarya ilife 2000mah
    Xiaomi 5350mah

Ilife rastlantisal hareket ediyor
    Xiaomi odanin haritasını çıkarıp temizliyor

Xiaomi bariz üstün.

Zamanla bazi şeyleri öğrenebiliyoruz, keske ilife ve blitzwolf almasaydım da sadece xiaomi yi almış olsaydim.

Belki bu 2sini satar xiaomi alırım :)

• quote:

Ilife çekiş gücü 600pa
    Xiaomi 1800pa

Batarya ilife 2000mah
    Xiaomi 5350mah

Ilife rastlantisal hareket ediyor
    Xiaomi odanin haritasını çıkarıp temizliyor

Xiaomi bariz üstün.

Zamanla bazi şeyleri öğrenebiliyoruz, keske ilife ve blitzwolf almasaydım da sadece xiaomi yi almış olsaydim.

Belki bu 2sini satar xiaomi alırım :)

çekiş gücü önemli tabi ama halı olmayan odada hiç bir sorun kalmıyor ilife ta da.
    halıda özellikle biraz yüksek halılarda ikisinin de hareketlerininde sorun olacağı belli.
    batarya özelliği xiaomi nin çok daha iyi ama ilife da 4 saat çalışıyor. daha ne olsun 10 saat mi temizlik yapacak? 2 saat bile haydi haydi yetiyor temizlemeye.
    odanın haritasını çıkarması ne derece etkili bilemiyorum ama uzun süre temizlik yaptığı için ilife ında üzerinden geçmediği, aa şurda tüy kalmış, toz kalmış dediğm bir yeri olmadı.
    aynı fiyatsa tabiki xiaomi alınır.
    blitzwolf un halıdaki performansı nasıl?
    ilife ın halıdaki performansı çok kötü.
    yaz diye evdeki halıları kaldırmıştım. şimdi bir iki yerin halısını serince,
    bazısnda parkeden halıya kolay çıkıyor, halıda ilerlemiyor,
    bazı halıdada çıkabilirse sorun yok ama çıkana kadar çok uğraşıyor, bazen de hiç çıkamayıp, orada takılıp kalıyor.
    bunlarda çok daha pahalı olan irobot falan halıda nasıl onu da bilmiyorum.
    incecik duvardan duvara halılardan olsa tabiki ilife falan da çok rahat gider.
  • herkese merhaba,
    Bende epeydir robot süpürgeler ile haşır neşir oluyorum. önce kendim bir robot süpürge yaptım sonrasında ise ikinci el bir roomba 4000 serisi alarak yola devam ettim.

Önemli gördüğüm noktalar;

- Öncelikli olarak fırça sisteminin olması inanılmaz faydalı. Sadece emiş yapana göre 2 hatta 3 kat daha fazla kirliliği toplayabiliyor.
    - Batarya süresi önemli, rastlantısal çalışan cihazlar birden fazla kez geçiş yaptıkları için haritalandırma yapanlara göre daha fazla çalışmak zorunda kalıyorlar. Lityum pil tercih sebebi olmalıdır.
    - Basit bir programlayıcı yeterlidir(kuamnda veya kendi üstünden), cep tel uygulaması filan biraz fantezi :)
    - Alacağını cihazda virtural wall denilen hikaye olması iyi olabilir. Yoksada en fazla odanın kapısını kapatıp geçişi engelleyebilirsiniz.
    - Çin cihazlarından göremedim roombanın 570-80 serisinden itibaren olan lighthouse özelliği iyidir. Önce bir odayı temizliyor ardından diğeri, sonra diğeri, tekrar geri dönüyor ve şarja yanaşıyor.
    - Vakum motorunun fırçasız motor olması emişi arttırır. Roomba da fırçalı motor mevcuttu, aynı akımı harcayan fırçasız motor daha güçlü çekiş yapıyor.
    - Çalışma algoritması önemli. Rastlantısal çalışmada irobot gerçekten çok başarılı, çinli cihazların birbirinden farkı olacağını sanmıyorum, roombanın birer taklidi şeklindeler.
    - benim sıralamam aşağıdaki gibi olurdu

- Neatod85/Roomba 960/980
    - Xiaomi
    - Eski seri bir roomba
    - İkinciel bir roomba veya çinli bir robot.

Çinliler içerisinde de FP olarak ilife önde geliyor bana göre.

(Mutlaka fırçalı model olmak kaydıyla
  • qntrl Q kullanıcısına yanıt
    roomba klasik Türk evlerinde kullanılan çok ince olmayan halılarda ve parkeden halıya çıkışlarda nasıl?

ilife bu konuda sorunlu.
    yazın evdeki tüm halıları kaldırıyoruz. o zaman süper ama kış olunca soğuktan dolayı mecbur halı atıyoruz.
    ilife ın da az kalın halılara çıkışta ve halı üzerindeki performansının bayağı kötü olmasından dolayı herhalde sadece yazın kullanabileceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nocnoc

roomba klasik Türk evlerinde kullanılan çok ince olmayan halılarda ve parkeden halıya çıkışlarda nasıl?

ilife bu konuda sorunlu.
    yazın evdeki tüm halıları kaldırıyoruz. o zaman süper ama kış olunca soğuktan dolayı mecbur halı atıyoruz.
    ilife ın da az kalın halılara çıkışta ve halı üzerindeki performansının bayağı kötü olmasından dolayı herhalde sadece yazın kullanabileceğim.

Roomba benim evde gayet başarılıydı ancak benim halılarda çok yüksek değil.ara odada biraz daha yüksek bir halım var orada biraz zorşanıyordu çıkarken ama çıkıyordu. Halıya çıktıktan sonra gitmesinde problem olmuyor. Sizin problem yaşadığınız halının yüksekliği nasıl. Benim normal halılar 1-3 cm filandı.

• aklıma takılan bir sey var. bu alet köşeleri, sehpa arkalarını, dar alanları nasıl süpürüyor?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.